Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
akrep-sokmaları

Akrep Sokmaları

Akrep Sokmaları , Akrepler avlarını yakalamak ve kendilerini savunmak için iğnelerini kullanırlar. Geceleri avlanırlar ve provoke edilmedikçe veya kendilerini tehdit altında hissetmedikçe sokmazlar. Bütün akrepler iğnelerini bir savunma mekanizması ya da avını aciz hale getirmek için bir silah olarak kullanırlar. Ancak, akrebin türüne bağlı olarak, zehirlerinin insanlara etki gücü değişmektedir. Bütün akreplerin ortak noktalarından biri olan iğneleri,  nörotoksik olan zehire sahiptir.

Akrepler aslında ısırmaz –  iğneleri ile sokarlar. Birçok insan sokmayı tanımlamak için “ısırık” kelimesini kullanır.

Akrep Sokması Nasıl Belirlenir?

Akrep sokmaları genellikle akrebin bir kişiyi soktuğunu görmek veya birisini soktuktan sonra uzaklaşmaya çalışan bir akrep görmek için etrafa bakmakla kolayca tanımlanır.

Sokma Belirtileri

Türkiye’de meydana gelen akrep sokmalarının çoğu sokma bölgesinde ağrı, kızarıklık ve sıcaklık gibi küçük belirti ve semptomlara neden olmaktadır. Bununla birlikte, kabuk akrebinin zehri çok etkilidir ve acıya sebep olurlar. Özellikle de çocuklarda ve duyarlı olanlarda  ölümcül olabilir. Akrep Sokmaları

Akrep sokması semptomlarının çoğu hafif ağrılıdır ve uyuşukluk, karıncalanma ve sokma bölgesi çevresinde şişlik içerir. Daha ciddi semptomlar arasında kas seğirmesi, sıradışı baş, boyun ve göz hareketleri, sarkma, terleme, kusma, yüksek tansiyon (hipertansiyon), düşük kan basıncı (hipotansiyon), çarpıntı , huzursuzluk veya uyarılabilirlik sayılabilir. Sokmalar ani ağrı veya yanmaya neden olabilir ve dokunmaya duyarlı küçük şişlikler meydana getirebilir.

Tedavi

Türkiye’de yaşayan akrep türlerinin çoğu, Centruroides sculpteratus, zehirli değildir. Aslında, akrep sokmaları acıya sebep olsa da  çoğu zaman tıbbi tedavi gerektirmez.

Tıp uzmanları, zehiri vücuda yayılımını engellemek ve zehir emilimini geciktirmek için etkilenen kısmı kalp seviyesinin altında hareketsiz hale getirmek gerekir. Zehirin yayılması, kan basıncını ve kalp atış hızını azaltmak için hastanın sakinleştirilmesiyle daha da sınırlanır.

Enfeksiyonlarla İlişkili Riskler Nelerdir?

Yara temizlenmesi ve dezenfeksiyonu yapılmazsa ikincil enfeksiyonlar oluşabilir.

Evcil Hayvanınızda Akrep Sokması Nasıl Tanımlanır?

Evcil hayvanınıza acı veren bir akrep tanımlamanın en iyi yolu evcil hayvanınızın davranışını gözlemlemektir. Eğer sokulursa, evcil hayvan etrafta koşarak, şaşırtarak, yatarak ve yalayarak tepki verebilir. Bir akrep köpeğinizin veya kedinizin uzuvlarından sokarsa, evcil hayvan patisini veya bacağını havada tutabilir ve üzerine baskı yapmaktan kaçınabilir. Ayrıca, sokulan yerin  etrafında şişme ve hassasiyet, akreple dostça olmayan bir karşılaşmayı tespit etmenize yardımcı olacaktır. Akrep Sokmaları

Diğer bilgiler

1.500 akrep türünden 50’sinin, çoğunlukla Buthidae adlı akrep ailesine ait olanlardan, insanlara öldürücü olduğu bilinmektedir. Üçgen şekilli bir göğüs,  ince gövde, görünüşte zayıf kıskaçlar ve kalın etli kuyruk tipik olarak bu akrep ailesini karakterize eder. Sokmaları ağrılıdır, ancak doğru tedavi edilirse enfeksiyon önlenebilir.

Daha fazla bilgi almak için ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

En çok aranan böcek ilaçlama hizmetleri şu şekildedir ;
Ev ilaçlama
Böcek ilaçlama
Haşere ilaçlama
ilaçlama firması
istanbul ilaçlama

Bu yazı size ne kadar yardımcı oldu?İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü