Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
alman-hamamböceği-hastalıkları

Alman Hamamböceği Hastalıkları

Alman Hamamböceği Hastalıkları insan sağlığına zarar veren ve yaşam kalitesini düşüren rahatsızlıklardır.

Bir Alman hamam böceğinin hemen hemen her vücut parçası zararlı bakteri taşıyabilir. Örneğin, hamamböceğinin vücutlarındaki Salmonella ve E. Coli gibi bakteriler, gıda zehirlenmesine ve dizanteriye neden olabilir. Tek bir dokunuş bile hastalığa neden olan organizmaların yiyecek ve yüzeylere aktarılması için yeterli olabilir.

Hamam böceği çok ciddi bir risktir !

Alman Hamamböceği dışkı atıkları, kabuk parçaları ve tükürüğü alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Belirtileri döküntü ve solunum sorunlarıdır. Bu alerjik reaksiyonlar,  genellikle astımı olan insanlar ve bebekli aileler için çok ciddi bir risktir. Hamam böceği ilaçlama  almak için hemen bizi arayın.

 

 

Alman Hamam Böceği Zararları

 

Alman hamam böceği dünya çapında çok çeşitli ortamlarda yaşarlar. Bu haşere türleri sıcak koşulları tercih eder ve bu nedenle yoğun nüfuslu şehirlerin binalarında ve ayrıca daha sıcak bölgelerde yaygın olarak bulunur. Ülkemizdede tüm şehirler yazın ılıman ve sıcaktır. Yani her zaman her evi ve işyerini istila edebilirler.

Hamam böcekleri, sıcaklık 20 dereceyi aştığında aştığında en aktiftir. Yiyecek ve su aramak için sıcak ortamlara gelirler.

Alman Hamam böceklerinin insan sağlığı için birçok olumsuz sonucu vardır. Bunun sebebi hamamböceği dışkısında, tükürüğünde ve vücut kısımlarında bulunan bazı maddeler (alerjenler olarak adlandırılır) alerjik reaksiyonlara neden olabilir veya özellikle çocuklarda astım semptomlarını tetikleyebilir.

Alman hamam böceği alerjisi ilk olarak 1943’te bazı hastaların derilerine haşerenin temas etmesi sonrasında deride meydana gelen kızarma ve döküntülerden sonra fark edildi. Alerji cilt testleri 1950 li yılların sonuna doğru geliştirildi ve hama böceğine karşı insanın alerji sahibi olabileceği doğrulandı. Sonraki çalışmalar hamamböceği alerjenlerinin akut astım atakları için tetikleyici olarak hareket edebileceğini kesin olarak ortaya koymuştur.

Amerika’da yapılan bazı çalışmalara göre hamam böceği alerjenine maruz kalmış astımlı çocukların hırıltılı solunum, rahatsızlık sebebiyle okula gidememe, uykusuz geceler ve ani gelişen astın ataklarına  ve hastaneye yatışlara sebep olmuştur.

Astımı olan kent sakinlerinin yaklaşık yüzde 20 ila yüzde 60’ı hamamböceği alerjenlerine duyarlıdır. Bununla birlikte, hamamböceği alerjenine maruz kalma ve alerjiden kaynaklanan astım riski çocuklarla sınırlı değildir. Çalışma ayrıca hamamböceği alerjisinin yaşlı astımlılar arasında da daha şiddetli belirtiler göstermelerine sebep olmuştur.

Astım ciddi, bazen hayatı tehdit eden kronik solunum yolu hastalığıdır. Maalesef hayat kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır. Aynı zaman da diğer aile bireylerinin de yaşam kalitesi ve standartlarına yön vermektedir.

Hamamböcekleri ayrıca insanlar için potansiyel olarak tehlikeli olan patojenler de dahil olmak üzere vücut yüzeylerinde mikropları pasif olarak taşıyabilir. Hamamböceği, E. coli ve Salmonella türleri ile birlikte 6 parazitik solucan ve 7 fazla insan patojeni türü de dahil olmak üzere 33 çeşit bakterinin yayılmasında rol oynamıştır.

  1. coli ve Salmonella, gıda zehirlenmesinin veya gastroenteritin klasik nedenleridir. Sık görülen semptomlar arasında karın ağrısı, şiddetli mide krampları ve hassasiyet, bazen kanlı olabilen ishal, bulantı ve kusma şikayetleri bulunur. Bazı insanlar yüksek su kaybına neden olacak ve hastaneye yatmayı gerektirebilecek ciddi ishal yaşayabilir. Nadir durumlarda, bakteriler kan dolaşımına yayılabilir ve hayatı tehdit eden enfeksiyonlara neden olabilir.

 

Alman Hamam böceği Hastalıkları Nasıl Bulaştırır?

Ev sahipleri, hamamböceklerini genellikle dışardan eve getirdikleri poşet ve kutular ile evlerine taşırlar. İçeri girdiğinde, bu haşereler, gıda kaynaklarına yakın olan,  barınma ortamı ve nem sunan koruyucu yerlere yerleşirler. Genellikle Alman hamamböceği habitatları, yiyeceklerimizin yakınındaki alanları, yiyecek hazırlama kaplarını ve yüzeylerini, dolapların içini ve yiyecek saklama kilerlerini içerir. Hamamböceklerinin bir yerde bulunması halinde, gittikleri her yere  hastalıklara neden olan patojenleri  bulaştırdıkları anlamına gelebilir.

 

 

Alman Hamamböceği Hastalıklarını Önleme

alman hamam böcekleri geceleri aktiftir. Sonuç olarak, ev sakinleri hamamböceği  istilasının  farkında olmayabilir. Evi temiz tutmak ve yiyecekleri hava geçirmez kaplarda saklamak, bu haşerelere karşı iyi bir ilk savunmadır. Hamamböceklerinin neden olabileceği hastalık tehlikesini önlemek veya en aza indirmek için ilaclama.com.tr ‘deki uzmanlarla görüşün.

En çok aranan ilaçlama firması hizmetleri için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (11 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü