Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
alman-hamamböceği-yaşam-döngüsü

Alman Hamamböceği Yaşam Döngüsü

Alman Hamamböceği Yaşam Döngüsü

Alman Hamamböceği Yaşam Döngüsünün Aşamaları

Alman hamamböceği, evlerde, kafelerde ve restoranlarda bulunan en yaygın hamamböceği türlerinden biridir. Alman hamamböceği, üç farklı yaşam evresinden geçer: yumurta, larva ve yetişkin. Tüm yaşam döngüleri yaklaşık 100 gündür, ancak bu sıcaklık, diyet ve yaralanmalar gibi faktörlere bağlı olarak değişir.

Doğurgan Böcekler

Alman hamamböceği sürekli olarak ürer. Bir ömür boyu, dişi bir hamamböceği yaklaşık 400 yumurta üretme yeteneğine sahiptir. Popülasyonları optimum koşullarda hızla büyür. Tipik bir gelişen popülasyon, yüzde 75 larva ve yüzde 25 yetişkin hamamböceklerinden oluşur.

Yumurtalar ve Yumurta Kutusu

Alman hamamböceği, ootheca olarak bilinen bir yumurta kutusu içinde korunan yumurtalar olarak yaşama başlar. Oothecae yaklaşık 35 yumurta içerir ve kahverengi renktedir. Oothecae yaklaşık 7 mm uzunluğunda ve 2 mm genişliğindedir. Çok esnektirler ve zorlu koşullara dayanabilirler. Alman Hamamböceği Yaşam Döngüsü

Larva Evresi

Dişi Alman hamamböceği, larvalar yumurtadan çıkmadan yaklaşık iki gün öncesine kadar karınlarına yerleşik olan yumurta kutusunu taşır ve daha sonra korunaklı bir yerde saklar. Oothecae, Alman hamamböceği dişilerinin karınlarından çıkıntılı olarak görülebilir. Larvalar oothecae’dan küçük böcekler olarak ortaya çıkar. Yavaş yavaş kabukları üzerinde görünür paralel çizgilerle koyu kahverengi veya siyah hamamböceğine dönüşürler. Alman hamamböceği larvaları kanatsızdır ve üreme yetenekleri yoktur. Larvalar altı ila yedi kez değişim geçirir. Optimum koşullar altında 100 gün içinde tamamen gelişebilmektedir. Alman Hamamböceği Yaşam Döngüsü

Yetişkin Alman Hamamböcekleri

Yetişkin aşaması son başarılı değişim ile başlar. Bu noktada, Alman hamamböceği uzunluğu yaklaşık 15 mm’dir ve kanatlıdır. Yetişkin Alman hamamböceği, gündüz saklanan ve geceleri ortaya çıkan gece böcekleridir. Tam gelişmiş kanatlarına rağmen, Alman hamamböceği çok nadiren uçar.

Daha fazla bilgi almak için ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz. Alman hamam böceklerinden sizi korumak için 20 ‘yılı aşkın süredir hamam böceği için ilaçlama hizmeti sunuyoruz detaylı bilgi için sitemizi gezebilirsiniz.

En çok aranan böcek ilaçlama hizmetleri şu şekildedir ;
Ev ilaçlama
Böcek ilaçlama
Haşere ilaçlama
ilaçlama firması
istanbul ilaçlama

İlaçlama Fiyat Modülü
Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Soru ve Görüşleriniz

Teknisyenimizi ve bizi yorumlayarak çalışma arkadaşlarımızdan daha iyilerine daha çok kazandırmak ister misiniz?


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!

Haşere Sorununuz Mu Var?

Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü