Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
bit-ilaçlama-fiyat, bit-ilaçlama-istanbul

Bit

Bit

DURUMLAR, TANIMLAMALAR VE MÜCADELE

LATİN ADI

Family Pediculidae

GÖRÜNÜŞ

Neye Benzerler?

Boyut: Yetişkin bitleri 2 ila 4,2 mm uzunluğundadır.

Renk: Bu böcekler beyazımsı gri renklidir.

Özellikleri: Bacaklarının ucunda kanca benzeri tırnaklar vardır,kanatsızdırlar  ve düz bir görünüme sahiptirler.

Lice nasıl aldım?

Kafa biti genellikle okullarda veya kreşlerde çocuklara aktarılır ve diğer aile üyelerine yayılır. Evlerde vücut bitleri, bu haşerelere sahip olan kişilerle veya bulunduklara alanlara doğrudan temas eden kişilere aşağıdaki malzemeler vasıtasıyla geçebilir:

Yataklar, Keten, Kıyafet, Havlu

Bir Bit Ne Kadar Ciddi Sorun olabilir ?

Diğer bit istilalarında olduğu gibi, yoğun kaşıntı kaşınmaya neden olur ve ciltte yaralara ve ikincil bakteriyel enfeksiyonlara neden olabilir. 

Isırmalar

Bu parazitin insan üzerindeki etkileri onların türlerine bağlıdır. Kuş bitleri insanlar üzerinde hayatta kalamazken,kafa ve vücut bitleri ısırmaları enfeksiyonlara sebep olabilir.Kuş bitleri insanlara geçmezler fakat insanlar kuş bitine sahip canlıları ısırdıklarında geçici ısırma olayları yaşanabilir.Bu haşereler insanları sürekli huylandırdıkları için aşağıdaki gibi psikolojik kaynaklı rahatsızlıklara sebep olabilirler.Kaygıİkincil enfeksiyon Uykusuzluk

Hastalıklar

Vücut biti aşağıdakileri yayabilir: Epidemik, tifüs Bit kaynaklı Tekrar eden ateş siper humması Berduş hastalığı

Berduş Hastalığı

Vücut biti istilası uzun sürdüğü zaman, cildin yoğun şekilde ısırılmış bölgeleri, özellikle vücudun orta kısmında, Berduş hastalığı olarak adlandırılan bir durumun ortaya çıkmasıyla cilt kalınlaşabilir ve kararabilir.

Bit Kaynaklı Hastalık

Bit kaynaklı(epidemic) tifüs geniş alanlarda yaygın olmamakla birlikte bu hastalık aşağıdaki durumların yaşandığı olay ve alanlarda görülebilir. Sivil kargaşa, Kronik yoksulluk, İklim, Kıyafetlerin yıkanması ile alakalı durumlar, Doğal ya da insan kaynaklı afetler, Sosyal gümrük, Sosyal karışıklık, Savaş zamanı, Sağlıksız hapishaneler

infestasyon belirtileri

Bir Bit istilasının belirtileri şunları içerebilir: Giyim veya saçlardaki böcekler yoğun kaşıntı kurdeşen kırmızı lekeler  

Bitlerden Nasıl kurtulurum? Ne yapabilirsiniz?

Kafa bitinden kurtulmak için evde bir sıkı tarak kullanılabilir. Vücut biti, kapsamlı vücut yıkama ile tedavi edilebilir. Tüm giyim ve yatak çarşafları sıcak suyla defalarca yıkanmalıdır. İlgili haşere istilası hakkında yardım veya daha fazla bilgi almak için bize danışabilirsiniz.

DAVRANIŞ BESLENME VE ALIŞKANLIKLAR

Bitler memeliler kuş türleri üzerinde beslenen parazitlerdir.insanlara etki eden türler 3 çeşittir: Vucut KasıkKafa

Kafa biti

Kafa biti, insan istilasının en yaygın olanıdır ve temizlik eksikliğini göstermez. Bu zararlılar kısa saç veya uzun saçlarda mevcut olabilir, ancak  saçlara ihtiyaç duyarlar. Genellikle aşağıdaki alanlarda bulunurlar: Ense kökü kulakların arkasında saç hattının yakınında

Vücut biti

Bu zararlılar, kafa bitlerine benzerler, ancak evlerini kafa derisinden ziyade giysiler içinde yaparlar. İnsanlar genellikle aynı değildir, çünkü insanlar genellikle aynı giysileri sürekli olarak günlerce ya da yıkamadan  giymezler.T ürkiye de, Vücut biti istilasına maruz kalan insanlar, düzenli banyoya ve temiz kıyafetlerin değişmesine erişimi olmayan evsiz veya yaşam şartları buna zorlayan insanlarda kişilerde meydana gelme eğilimindedir.

Kuş biti

Kuş biti insanlara zarar vermez, ancak kuş avcıları zaman zaman ısırılabilir.

ÜREME

Üreme ve gelişme türlerine bağlı olarak değişir. Sirke olarak bilinen baş biti yumurtaları özel salgıları ile bir ev sahibinin saçına eklenir. Dişiler, bir insanın kafa derisine tuttukları 50 ila 100 yuvarlak beyaz yumurta üretirler. Vücut bitleri genellikle bir kişinin giysisine bıraktıkları 200 yumurtaya kadar artabilir.        

Daha fazla bilgi almak için ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

 

Bu yazı size ne kadar yardımcı oldu?İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü