Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.

Siyah Osuruk Böceği

siyah osuruk böceği

Siyah osuruk böceği halk arasında kara böcek yada kara Fatma gibi isimlerle bilinmektedir.

Yürürken böceğin ark kısmı daha yukarda ve ön kısmı daha aşağıdadır.

Gövdeleri oval veya dikdörtgen şeklindedir.

Boyutları 0.4 ila 1.4 inç arasında değişir ve koyu siyah bir renge sahiptir.

Başı belirgin ve gözlerin arkasında hafifçe daralmış bir görünüme sahiptir.

Bütün böcekler gibi, altı bacakları vardır. Kalınlaşmış, kösele kanat kapakları, kullanmadıkları zaman uçuş için kullandıkları kanatlarını korur.

Siyah osuruk böcekleri Türkiye nin tüm bölgelerinde görülür. Özellikle sıcak arazi alanlarında daha fazla gözlenebilir.

Çoğu hayvan ve haşere, bu böceğin kötü kokan osuruk salgısı üretme kabiliyeti nedeniyle temastan kaçınır. Bununla birlikte çekirge fareleri, böceği yakaladığında arkasını kuma sıkıştırarak önce başını yer ve bu sorunun üstesinden gelir.

Osuruk böceği hakkında bilgi almak için tıklayınız: Osuruk böceği

Siyah osuruk böceği nerede yaşar?

En sık karşılaşılan çöl ve arazi böceklerinden biri olan siyah osuruk böcekleri yıl boyunca aktif olabilir. İlkbahardan sonbahara kadar özellikle alacakaranlıkta, gece ve erken güneş doğarken aktiftirler. Sonbaharda gün boyu aktif olabilecekleri bir yaşam tarzına dönerler.

Siyah osuruk böcekleri, çöl böceği dünyasının en fazla uzun mesafe yürüyen böceklerinden biridir. Arazide bu böceğe çok sık rastlanır. İlk bakışta rastgele yürüdüğü düşünülen bu böcek yapılan araştırmalarla muhtemelen koku ile buldukları yiyecek arayışında olduklarını göstermiştir.

 Ne yer?

Öncelikle otlar ve organik böcek ve bitki döküntülerini tüketir. Laboratuvar ortamında elma, marul ve köpek maması gıdaları tükettikleri gözlemlenmiştir.

Bu haşerenin larvaları sahte kök kurdu olarak da bilinir. Tarım haşeresi olarak kabul edilir. Yavrular ince, parlak, koyu yeşilden kahverengiye bir renge sahiptir. Sert gövdelidir. Buğday, tüm yağlı tohumlar, tahıl baklagilleri, tahılların tohumlarını ve fidelerini, özellikle hafif, organik içeriği topraklarda beslenirler. Kanola ve linola gibi ince fide bitkilerine özellikle dadanırlar.

Siyah osuruk böceği saldırır mı?

Bu haşere komik ama etkili savunma taktikleri ile tanınırlar. Alarma geçtiklerinde, ön bacaklarını aşağı doğru büker ve arka bacaklarını uzatarak başlarının üzerinde dururlar. Türlere bağlı olarak karın ucunda toplanan ya da vücudun arka kısımlarına yayılan yağlı küflü bir salgı üretirler. Kırmızımsı kahverengiden koyu kahverengi renge sahip bu sıvıyı savunma amacıyla püskürtürler. Büyük çöl türleri 25-50 cm arası püskürtebilir. Çoğu tür gerekirse birden çok kez püskürtebilir. Bu sıvı ağzınıza ve gözünüze gelmediği müddetçe ağrılı ve yakıcı değildir.

Siyah osuruk böceği ilaçlama

20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan firmamız sizlere en iyi siyah osuruk böceği ilaçlama hizmetini sunuyor. Sağlık bakanlığı ruhsatımız, tse ve ıso sertifikamız bulunmaktadır. Siyah osuruk böceklerinizi evinizde yada bahçenizde gördüğünüzde ilaclama.com.tr haşere uzmanlarından yardım isteyebilirsiniz.

osuruk böceği ilaçlama hizmetleri için mutlaka tıklayınız: osuruk böceği ilaçlama

Siyah osuruk böcekleri ilaçlama fiyatları

Siyah osuruk böcekleri ilaçlama fiyatlarımız 90 tl dne başlamaktadır. Fiyatlarımız alanın yada bahçenin büyüklüğü haşerenin yoğunluğu ve riski gibi sebeplerle değişmektedir. En geniş ilaçlama hizmet ağına sahip firmamız sizler için aynı gün içerisinde hizmet sunabiliyor.

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma