Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
karınca-ilaçlama-fiyat, karınca-ilaçlama-istanbul

Karınca

Karınca ve tarla karıncaları türleri, ne yerler, nasıl görünürler ?

DURUMLAR, TANIMLAMA VE KONTROL

LATİN ADI:  Formica spp

GÖRÜNÜŞ

Nasıl Görünürler?

Boyut: Türlere bağlı olarak, işçilerin büyüklüğü 4 ila 8 mm arasında değişir.

Renk: Renklendirme sarı, kırmızı, siyah veya kırmızı ve siyahın bir kombinasyonunu içerir.

Karıncalar yaşadığım alana nasıl gelirler?

Tarla karıncaları, çimenler ve çayırlar gibi açık alanlarda höyükler oluşturur. Evlerde yuva yapmazlar ama yiyecekleri ararken içeri girebilirler. Yetersiz yalıtım ve pencere kenarındaki boşluklar, dışardaki haşerelerin içeri girmesine izin verebilir. Yapının yakınına inşa edilen höyükler, karıncaların bir eve daha kolay girmesini de sağlayabilir. Bunlar çok büyük karıncalardır ve bazen yanlış bir şekilde marangoz karıncaları oldukları düşünülmektedir.

 Tarla karıncası yaşadığım alan için ne kadar büyük bir sorun oluşturabilir?

Tarla karınca höyükleri üç ila dört metre genişliğinde ve iki metre uzunluğa kadar olabilir. Büyük yuvalar, çim büyümesini ve çevre düzenlemesini etkiler. Rahatsız edildikten sonra, tarla karıncaları acı verici bir ısırıkla karşılık verebilirler, neyse ki bu ısırıklar kalıcı etkilere sahip değildir. Bir tarla karınca höyüğünü ortadan kaldırmak için, mülk sahipleri yeraltının gizli derin bölümünde bulunan koloninin kraliçesinden kurtulmalıdır ve bu zor olan yöntemdir. Tarla karıncalarını kontrol etmek için diğer yöntemler arasında sıvı böcek öldürücüler ve katı yem granüllerinin kullanımı bulunmaktadır.

Karıncalardan nasıl kurtulabilirsiniz? İstanbul Kimya ilaçlama ne yapar?

İstanbul kimya ilaçlama olarak uzman ekibimiz ile sizin tarla karıncası ve diğer türleriyle yaşayacağınız problemi yok etmeye hazırız. Karıncalar sorunu özellikle doğru teşhis ve doğru tedavi isteyen bir türdür. Bu kapsamda türün ve bulunduğu alanın net bir şekilde ortaya konması problemin çözümü için mutlak fayda sağlayacaktır. Her türlü talebinize ilaçlama servisi olarak en hızlı geri dönüş tarafımızdan sağlanacaktır.  

Ev ilaçlama fiyatları nelerdir ? 

Tarla Karıncası İstila Belirtileri

İşçi karıncaların aktivitesi istila varlığına açık bir işarettir. Bu karıncaların çeşitliliği göz önünde bulundurulduğunda, en büyük belirtileri kendi varlıklarıdır. Tarla karıncalarının en çok karşılaşılan türleri, çim veya diğer bitki materyallerinden yapılmış farklı höyükler üretebilirler.

Davranış, Beslenme ve Alışkanlıklar

Tarla karıncaları, Formica cinsine ait büyük bir karınca türü grubunu kapsar.

Tarla Karıncaları Nerelerde Yaşar?

Bu karıncalar yuvalarını çimler, bahçeler, tarlalar ve parklara yaparlar. Tarla karıncalarının yuvaları genellikle ağaçların, kayaların, kaldırımların, çitlerin veya binaların temellerinin yakınında yer alır. Birçok Tarla karıncası türü toprak altında kazdıkları toprakla bir höyük oluştururlar. Bazen insanlar bu höyükleri ateş karıncası aktivitesiyle karıştırırlar.Tarla karıncalarının bazı türleri yaprak, çim, dal ve hatta çam iğnelerini kullanarak yuvalarını oluştururlar.

Nasıl Beslenirler?

Bu karıncalar tatlı özütlerle beslenir. Bu maddeyi un biti ve yaprak biti gibi haşerelerden elde ederler. Tarla karıncaları yaprak bitlerini ağaç ve çalıların üzerinde bulurlar. Bazı tarla karıncaları sürekli olarak yaprak bitleriyle beslenmeye devam ederler çünkü buradan sürekli olarak tatlı özütler elde edebilirler. Tarla karıncaları diğer böcekleri yiyerek de beslenirler. Bazıları ise et türü gıdalarla beslenirler. Tarla karıncalarının çoğu türü çöpçü olarak beslenirler.

Isırırlar mı?

Bazen son derece saldırgan ateş karıncaları ile karıştırılan Tarla karıncaları, nispeten uysaldır. Tarla karıncaları sokmaz ama rahatsız edildikleri zaman ısırırlar. Bazı türler ısırdıkları sırada formik asit püskürtebilirler, bu da acı verici bir deneyim ile sonuçlanır. Mağdurlar semptomlar yaşarsa, etkiler tipik olarak yaklaşık bir saat içinde yavaş yavaş kaybolacaktır.Karınca ısırması durumunda bir doktora görünmeniz faydalı olacaktır.

Üreme

Cinsin çeşitliliği nedeniyle, türler arasında bir miktar değişiklik gösterdiğinden, üreme hakkında genellemeler yapmak zordur. Temel düzeyde, koloniler yumurta üreten bir kraliçeden oluşur. Yumurtalar koloninin gerekli günlük görevlerini yerine getiren işçiler haline gelir.

Önleme İpuçları

Tarla karınca problemlerinin önlenmesi dikkatli bir inceleme ile başlar. Karıncaların yuva yapmak ve içeri girmek için kullanabileceği alanların araştırılması gerekmektedir. Yakacak odunları yerden kaldırın ve evden uzaklaştırın.Karıncaları yuvadan uzaklaştırmak için kuru otları uzaklaştırın.Dış kapıların sıkıca kapatıldığından emin olun.Yapı yalıtımlarının iyi durumda olduğunu kontrol edin.Tarla karıncalarını etkin bir şekilde kontrol edecek ürün ve ekipmana sahip olan yerel haşere kontrolü uzmanlarına başvurmanız tavsiye edilir.

 

Bu yazı size ne kadar yardımcı oldu?İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü