Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
kırkayak-ilaçlama-istanbul, kırkayak-ilaçlama-fiyat

Kırkayak

KIRKAYAKLAR

DURUMLAR, TANIMLAMA VE MÜCADELE

LATİN ADI: Class Diplopoda

GÖRÜNÜŞ

Nasıl Görünürler?

Boyut:2,5 ila 4 cm uzunluğundadır.

Renk: Genellikle kahverengimsi renktedirler.

Vücut ve Bacaklar: Kırkayaklar uzun ve ince bacaklı solucanlara benzerler. Bölümlü yapılara sahiptirler ve her bölümde 2 bacağa sahiptirler.

Kırkayaklar Yaşadığım Alana Nasıl Gelmiş Olabilirler?

Genellikle dışarıdaki nemli bölgelerde kalırlar, ancak açık havada habitatları çok sıcak ve kuru hale gelirse kapalı mekanlara yönelebilirler. İçeri girdikten sonra, eşyaların altına veya mobilyaların altına saklanabilirler.
Giriş
Bir eve geldiklerinde, kırkayaklar verandalar da ve bahçe avlusunda toplanırlar. Evin temelini tırmanırlar ve genellikle aşağıdaki gibi giriş yolları bulurlar: Bodrum kapı ve pencereleri, Döşeme altı boşlukları, Yalıtımı iyi olmayan kapılar, Garaj kapıları.

Kırkayaklar Ne kadar Büyük Sorun Olabilirler?


Kırkayaklar ısırmazlar. Depolanmış gıda, yapı veya mobilyaya zarar vermezler. Bununla birlikte, Bazı zehirli türleri savunma mekanizması çerçevesinde salgıladıkları sıvı ile temas eden cilt yüzeylerinde tahrişe neden olabilirler.Kırkayaklar geceleri daha çok hareket ettiklerinden bu haşerelerle karşılaşan ev sahipleri korkuya kapılırlar. Kırkayaklar çok hareketli olabilirler ve bu durum farklı yerlerde görüne bildiklerinden bazen sıkıntıya yol açar. Bu duruma adapte olamayan ev sahipleri ve evcil hayvanlar korkuya kapılırlar. Kırkayaklar organik maddeleri sindirmeyi severler. Aslında bu maddeleri parçalayarak çevreye karşı çok faydalıdırlar.
İstila belirtileri ; Kırkayakların görünümünden başka etrafta bıraktıkları çok fazla bir işaret yoktur.

Kırkayaklardan Nasıl Kurtulurum?


Acil bir durumda, duvar ve zeminlerden kırkayakları çıkarmak için bir elektrikli süpürge veya bir atölye tipi vakum kullanılabilir. Durum kötüleştiğinde, birçok ev sahibi uzman yardımına başvurma ihtiyacı hisseder.

Davranışlar, Beslenme Ve Alışkanlıklar Nerelerde yaşarlar?


Kırkayaklar normalde açık havada nemli yerlerde yaşarlar. Evlerin etrafında, çiçek tarhlarında ve bahçelerde yaşarlar. İnsanlar genellikle aşağıdakiler içinde kırkayakları bulur: Saman örtüsü, Ölü yaprak ve çim küpürleri yığınları, Köpek evleri ve depolar gibi yapılar, Döşeme boşlukları mükemmel kırkayak habitatlarıdır. Evin altında genellikle depolanmış eşya ve yerdeki kereste parçaları vardır. Kırkayaklar, ölü yapraklarla veya çürüyen ahşap parçaları ile beslenirler.
Göç
Sonbaharda, kırkayaklar sıklıkla göç ederler. Normal habitatlarından uzaklaşırlar. Bilim adamları, kışa hazır olmaya çalıştıklarından dolayı bu şekilde davrandıklarını düşünmektedirler. Ancak, şiddetli bir yağmur habitatlarını sular altında bıraktıktan sonra göç eden kırkayaklarda görülmüştür. Bu göçler sırasında, kırkayaklar genellikle evlerin içine giriş yolu ararlar.
Nasıl Beslenirler?
Ölü yapraklarını ve bulduğu odun parçacıkları ile beslenirler.

Üreme
Yumurtalar toprağa bırakılır; Çoğu tür ikinci yılda cinsel olgunluğa ulaşır ve ömrü birkaç yıl sonra sürer.    

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü