Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
tahta-kurusu-ilaçlama-istanbul, tahta-kurusu-ilaçlama-fiyat

Tahta kurusu

Tahta kurusu nedir ? Nasıl görünür ?

Tahta kurusu küçük, düz, oval şekilli gövdelere sahiptir. Kanatları yoktur. Yetişkinlerde kanat pedleri denilen kanatların izleri vardır, ancak tamamen fonksiyonel kanatlara dönüşmezler.

Yetişkin tahta kuruları kahverengidirler fakat beslendiklerinde kırmızımsı bir renge sahip olurlar. Tam yetiştirilen tahta kuruları nispeten yavaş hareket eder ve 4 ila 5 mm arasında ölçülür. Ev sahipleri bazen tahta kuruların çıplak gözle göremeyecek kadar küçük olduğu konusunda yanlış düşünceye sahipler. Gençler küçük ve görülmesi zor olabilir, ancak yetişkinler çıplak gözle görülebilir ve saklamak için kullandıkları çatlak ve yarıklarda bulunabilirler. Yeni yumurtadan çıkan yavru, yaklaşık olarak bir iğne başının büyüklüğündedir ve beslenene kadar beyaz veya bronz renge sahiptir. Genellikle bir elma çekirdeğinin büyüklüğü ve şekli ile benzerlik kurularak tarif edilirler.

Tahta kurusu ısırığı

Tahta kuruları, tek besin kaynağı olarak kanla beslenirler. Yetişkin aşamasına  olgunlaşa bilmeleri için, olgunlaşmamış aşamalarının her birinde bir kez kanla beslenmeleri gerekir. Yetişkin dişiler de yumurta üretmek için kana ihtiyaç duyarlar. Tahta kuruların insanları ısırmasına rağmen, hastalıkları insanlara aktardığı bilinmemektedir.

Geç kalmayın %100 Garantili ev ilaçlama ve böcek ilaçlama çözümlerimiz için tıklayın !

Tahta kurusu ısırığı nasıl olur ? Öldürür mü ?

Bir yüzeyde bulunan bulunan kan lekeleri, ısırıklar ve tahtakurusu dışkıları ve deri dökülmeleri, bir yatak böcek istilasının belirtilerinden bazılarıdır.vücutta bulunan ısırıklar genellikle yatak uyku esnasında gerçekleşir ve el, boyun, yüz, omuz, bacak ve kol bölgelerinde daha yoğun görülür. Her zaman için durum bu şekilde olmasa da, tahtakurusu ısırıkları genellikle küçük bir alanda bir araya toplanır ve bazen bir çizgi veya zikzak şeklinde görülebilir.Isırıklar genelde iltihaplanmış, kaşıntılı  kırmızı  küçük, düz veya kabarık bölgelere benzer.

Tahtakurusu ısırık reaksiyonları, her zaman ısırıldıktan hemen sonra görünmez ve belirtilerin ortaya çıkması birkaç gün sürebilir. Bununla birlikte, tahta kurusu ısırıklarına vücut tarafından verilen tepkiler birbirinden çok farklı da olabilmektedir. Tahta kurusu ısırığının büyüklüğü  faklı durumlara göre değişebilmektedir.Tahta kurusu, bir kanla beslenebilmek için cildi deldiğinde tükürükleriyle birlikte bir anti-koagülan enjekte eder.

Bu enzim kişinin ısırmaya verdiği tepki ve ısırığın büyüklüğüyle alakalıdır. Bir Tahtakurusu reaksiyonunun boyutunu etkileyen bir başka faktör, bir kişinin ısırılma sayısıdır. Birçok kez ısırılan insanların ısırık reaksiyonları da değişkendir ve tepkileri ısırık sayısı arttıkça az yada çok yoğun olabilir.Tahta kurusu, insan derisini kanı çıkardıkları ince ağız delerler. Yatak böcek ısırıkları başlangıçta ağrılı değildir ve saatlerce veya günlerce fark edilmeden yaşayabilirler. Bu tahta kurusunun her beslenmede 10 dakikaya kadar insan kanını emebilme kabiliyeti vardır. Tahtakurusu ısırıkları, genellikle üst vücut, boyun, kollar ve omuzlar gibi maruz kalan deride görülür.

Enfeksiyonlarla İlişkili Riskler


Kaşınma tahtakurusu ısırıkları ve ısırıkların temiz  dezenfekte edilmemesi, daha fazla şişlik ve kanamaya neden olabilen ikincil bir enfeksiyona yol açabilir. Çocuklar, yaşlılar ve zayıf bağışıklık sistemi olan bireyler, özellikle de yatalak olanlar, yatak böcek ısırıklarından kaynaklanan ikincil enfeksiyonlar gelişebilir.


Evcil hayvanlardaki Tahtakurusu ısırığı nasıl tanımlanır?


Kedi ve köpekler üzerindeki ısırıklar insana çok benzer görüntüye sahiptir ve hayvan sahibi olan bireyler  genellikle bu ısırıkları sivrisinek veya pire ile karıştırırlar. İnsanlarda olduğu gibi, tahtakurusu evcil hayvanlarda kalmazlar, ancak beslendikten sonra korunan bir yaşam  alanına geri dönerler. Isırıklara ek olarak,tahtakurusu dışkısı,tüy döküntüleri ve geceleri hayvanın rahatsızlığı da evcil hayvanları ısıran tahtakurusu varlığının göstergesidir. Bu nedenle, yapılacak en iyi şeylerden biri evcil hayvanın yatak takımlarını incelemek ve hayvanı sık sık tahtakurusu varlığıyla ilgili belirtiler için uyanıkken tımar etmektir.


Tahtakurusu yaşadığım alana nasıl gelmiş olabilir?

Tehlike ; Çanta ve Kişisel Eşya


Tahtakurusu insanlar tarafından, çoğu zaman aşağıdaki gibi kişisel eşyalar vasıtasıyla taşınır: Bagaj & Valizler, Cüzdanlar, Spor çantaları tahta kuruları uyku alanlarına yakın tutunurlar. Kişisel eşyalarınızda ya da hatta sizin üzerinizde saklanabilirler ve evinize, apartman dairenize geri dönebilirler. Birçok insan tahta kurularının atlayabileceğini sorar, ancak bu şekilde seyahat edemezler.

Tahta kurusunu nereden alıyorsunuz?


Hemen hemen her yerde tahta kurusunu almak ihtimal dahilindedir – ofislere, mağazalara, otellere, spor salonlarına ve sayısız başka yere musallat olabilirler.

Tahta kurusu için hedef hayvanlar mı insanlar mı?


Tahta kurusu
için kürklü hayvanlar yerine insanlar üzerinde beslenmek daha caziptir.çünkü kürk içinde yaşamayı tercih etmezler.Tahta kuruları kolaylıkla hiç haşere olmayan bir ortama taşınabilirler .Eğer böyle bir şüpheniz varsa kesinlikle uzman  yardımı için bize ulaşabilirsiniz. 

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü