Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
oryantal-hamam-böceği-ilaçlama-fiyat, hamam-böceği-ilaçlama-istanbul

DURUMLLAR TANIMLAMA VE KONTROL

HAMAM BÖCEĞİ GÖRÜNÜŞ

Neye benzerler?

Oryantal hamamböceği yetişkinleri görünüşte çok farklıdır.

Erkek Boyut: 25 mm uzun max

Kanatlar:Son karın segmentinden çıkan vücutlarının 4 te 3 ü uzunluğunda kanatlar,

Renk: parlak siyahtan koyu kırmızımsı kahverengi ye doğru giden bir renk

Dişi Boyut: 32 mm uzun max
Kanatlar: Yok, sadece vücudun ilk bölümlerini kaplayan büyük kanat pedleri
Renk: parlak siyahtan koyu kırmızımsı kahverengi ye doğru giden bir renk 

Oryantal hamam böceği bulunduğum ortama nasıl gelir?

Bu hamam böcekleri, üremek ve gelişmek için çok sayıda nemli, karanlık ve korunaklı alanları tercih etmektedir. Oryantal hamam böceği genellikle kanalizasyon yoluyla geçer , boru ve kanalizasyon yoluyla içeri girebilirler. Bol miktarda dış mekan bitkileri ayrıca bu hamamböceği popülasyonlarının gelişmesi için onlara olanak sağlar ve yiyecek bulmak için evlerin içine girebilirler. Ayrıca, sızıntı yapan borular ve diğer sıhhi tesisat sızıntıları, Doğu(oryantal) hamam böceği için çok cezbedici etkiye sahiptir.

Oryantal Hamam böceği İnsanlar için Ne kadar ciddi bir sorun olabilir?

Oryantal hamam böceği çürüyen ve çöp olan birçok gıdayla beslenirler. Genellikle çok az kullanılan lavabo giderleri, çöp atıkları, sıhhi tesisat veya banyo boşlukları içeren dolaplar altında yaşarlar. Evlerdeki yiyecekleri yerken, zararlılar hastalığa neden olan bakterileri kiler ve tezgahlara aktarabilirler.

Oryantal hamam böceği hangi hastalıkları taşır ?

Doğu hamam böceği, E.coli, Salmonella  ve diğer patojenler dahil olmak üzere birçok gıda kaynaklı patojenin kaynağı olabilir. Çöp ve çürüyen organik madde için beslenme tercihleri ​​nedeniyle, oryantal hamamböceği bu  patojenleri bacaklarıyla ve vücutlarıyla kirlenmiş alanlardan temiz yüzeylere taşıyabilirlerBunlara ek olarak oryantal hamam böcekleri  popülasyonları fazla olduğunda salgıladıkları sıvılar ile koku yayarlar.

Hamam böceklerinden Nasıl kurtulurum?

İstanbul kimya ilaçlama olarak öncelikle haşere türü ve bulunduğu alanları doğru belirlemek en öncelikli görevimizdir.Sonrasında her mülk birbirinden farklı olduğu için üretilecek olan çözüm önerileri bu bakış açısı ile böcek ilaçlama teknisyenlerimiz tarafından planlanacaktır.

Oryantal Hamam böceği İstila Belirtileri

Havaların sıcak olduğu aylarda oryantal hamam böcekleri peyzaj alanlarının etrafında ,nemli olukların altında kanalizasyon bölgelerinde sıkça görülür.Genellikle geceleri aktiftirler ve karanlık ,nemli, rahatsız edilmeyecekleri odalarda ve alanlarda gün boyunca bulunabilirler

Yumurta kapsülleri

Oryantal hamam böceğinin yumurta kılıfları koyu kahverengi veya kırmızımsı renkte ve yaklaşık 8 ila 10 mm uzunluğunda görünebilir. Yaklaşık 16 yumurta tutabilen her yumurta sandığı, dişi tarafından üretildikten yaklaşık 30 saat sonra korunan alanlara bırakılır.

Koku

Büyük oryantal hamam böceği popülasyonlarının bulunduğu bölgelerde, küf kokusu tespit edilebilir. Bu koku, nüfus içinde iletişim kurmak için kullanılan böceklerin salgıladığı kimyasalların bir sonucudur.

Davranış ,Beslenme ve Alışkanlıklar Evime nasıl gelirler?

Oryantal hamam böcekleri özellikle kapı altları ve eşiklerindeki boşluklardan bina tesisat giderleri bağlantılarından yapıların içine girme fırsatı bulurlar.

Nerede yaşarlar?

Öncelikle açık alan türü olan oryantal hamam böceği doğal ortamda hayatta kalmak konusunda çok yeteneklidir.Kuru otların altında , peyzaj yataklarında, yaprak altlarında, taşların altında veya açık havada enkaz altında yaşamaktadırlar. Eğer ulaşabiliyorlarsa bu böcekler duvar boşlukları ,çatlaklarda ve gözeneklerin altındaki boşluklarda veya açıklıklarda gelişebilirler. Metropol yaşam alanlarında  Oryantal hamam böcekleri serin ve nemli yerleri tercih ederler, böylece bodrum ve depo da bulunabilirler. Oryantal hamam böcekleri  tuvaletler, küvetler, lavabolar, radyatörler ve borular etrafında gezinirler.

Su yakınında toplanırlar

Doğal ortamları açık havada olmasına rağmen, yaz aylarında evleri istila ederler. İçeride alt katlarda kalmaya eğilimlidirler. Diğer hamam böceği türleri gibi, Oryantal hamam böceği omnivordur ve gıda kırıntıları ,çürüyen bitkiler ve hayvanlar ile beslenebilirler. Doğu hamam böceği su kaynaklarının yakınında  toplanma eğilimindedir.

Oryantal hamam böcekleri ne yerler?

Oryantal hamam böceği, çöp, pislik veya çürümeye başlamış olan malzemeler ile beslenmeyi tercih ederler. Bu hamam böceği suya çok bağımlıdır. Araştırmalar gıdasız bir aya kadar yaşayabileceklerini göstermiş olsa da, bu böcekler iki haftadan fazla su olmadan hayatta kalamazlar.

Oryantal hamam böceği Uçabilir mi?

Ne erkek ne de dişileri uçamazlar.

Oryantal hamam böceklerinin Yaşadıkları yerler

Doğu hamam böcekleri genelde deniz kenarı veya liman bölgesi şehirlerde daha yaygın görünürler.

Oryantal hamam böceğinin Üreme ve Yaşam Döngüsü

Yetişkin bir erkek oryantal hamam böceği 110 ile 160 gün ,yetişkin dişi ise 35 ile 180 gün arasında yaşayabilir. Bu süre zarfında, tek bir dişi oryantal hamam böceği yaklaşık sekiz yumurta kapsülü ve her kapsülde yaklaşık 16 yumurta üretebilir. Yumurta kapsülü ürettikten yaklaşık 30 saat sonra, yumurtalarını güvenli bölgelere bırakacaklardır.Oryantal hamam böceği için gelişme zamanı büyük ölçüde mevsime bağlıdır.

Sıcak aylarda, bir yumurtan bir yetişkine gelişmek için gereken süre, en az 200 gün kadar sürebilir. Ancak, havalar soğuduğunda veya kış aylarında, hamam böceği yumurtadan yetişkine gelişimi 800 gün kadar sürebilir.      

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma