Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.

Fare İlaçlama

fare ilaçlama

Fare ilaçlama hizmetine hizmetine fareleri tanıyarak başlayalım. Kemirgen canlılar arasında en çok bakteri barındıran bu canlı, karşılaşılmak istenmeyen hastalıkları insanlara bulaştırabildikleri için istenmeyen ve zararlı bir canlıdır… Her türlü alandan rahatça geçebilen bir kemirgen türü olan fareler her yerde barınabilir… Su giderleri, lağımlar gibi alanlarda oldukça fazla bulunan bu canlı türlerinin evlere, iş yerlerine girmesi de oldukça kolaydır…

Her türlü eşya, gıda gibi ürünleri kemirebilen fareler bulundukları ortamda maddi zararlar da oluşturur. Çoğu eşyayı kullanılamaz hale getirir, mobilyaları kemirir, her türlü delikten geçebilirler… Bir eve giren fare o ortamı kullanılamaz hale getirebilmektedir. Evin eski haline gelmesi ve zararın ortadan kaldırılması, hijyenin sağlanması oldukça uzun  zaman alabilir… Farelerin girdiği bir ortamdan uzaklaştırılması ise epey zordur.

Fare ilaçlama, fareleri evinizden, iş yerlerinizden ve bahçelerinizden uzak tutmak amacıyla verilen bir hizmettir. Bu sebeple özellikle işyerleri, bina yönetimleri, bahçeli ev sahipleri bu hizmetten sıklıkla faydalanmaktadırlar. Fare ilaçlaması için mutlaka uzman ve işinde profesyonel bir ekiple çalışılması gerekmektedir. Bu sebeple farelerden şikayetçi olduğunuz takdirde mutlaka uzman bir ekipten destek alarak iş birliği içerisinde çalışmanız gerekmektedir. ilaclama.com.tr fare ilaçlama konusunda uzman kişilerle garantili hizmet sunmaktadır.

 

 

Başlıklar

Fare ile Mücadelede En Etkili Yöntem

kemirgen-fare-ile-mücadele, fare-istasyonu

Fare ile mücadele en etkili yöntemler fare türüne ve onları etkisiz hale getirmek istediğimiz mekan türüne göre değişmektedir. Genel itibari ile firma olarak 4 etkili yöntemi tercih ediyoruz. Bu yöntemleri kullanırken hem müşterilerimizin bu haşereden kurtulmasını sağlamayı hemde diğer canlıların zarar görmesini engellemeyi hedefliyoruz. Bu yöntemler;

 1. Canlı yakalama istasyon yöntemi
 2. Zehirli yemli fare istasyon yöntemi
 3. Açık yemleme yöntemi
 4. Yapışkan bant ile etkisiz hale getirme yöntemi

Bu yöntemlerin her birini farklı fare türleri için iç ve dış alanlarda farklı şekilde kullanıyoruz. Kullandığımız her yöntemi sahip olduğumuz fare ilaçlama tecrübemiz ile bir araya getirdiğimizde geriye %100 başarı oranı çıkmaktadır. Böylelikle değerli müşterilerimizi ev ve işyerlerinde farelerden kurtarırken, diğer zararsız canlıların bu mücadele yöntemlerinden etkilenme oranını da  sıfıra indirerek halk sağlığını koruyoruz.

Fare ile mücadele ederken kullandığımız belli başlı etkili yöntemler bulunmaktadır. Farelerin bulunduğu alana göre fare ilaçlama işlemlerimizi de oldukça farklı teçhizat ve yöntemlerle özelleştiriyoruz. Burada farklı yöntemleri tercih ederken fareleri etkisiz hale getirecek, mekanın işlevine veya yapısına uygun ve diğer canlıların zarar görmesini engelleyecek ürün ve teçhizatları kullanıyoruz

 

Açık Yemleme Metodu

Açık yemleme, fare / kemirgenler ile mücadelede kullanılan yöntemlerden biridir. Açık Yemleme Metodu, Bulunulan alanda rahatsızlık oluşturan fare/kemirgen türü canlıların Açık yemleme metodu ile fare zehirlerinin uygun yerlere bırakılarak etkisiz hale getirilmesi işlemidir. Bu metot uygulanırken çok dikkat edilmesi gereklidir. Fare zehirlerinin açık bir şekilde bırakıldığı ortamda başka hayvanlar, çocuk  veya bebekler, Durumla alakalı bilgisiz insanların bulunmaması gereklidir. Zehir tüm canlılar için öldürücü etkiye sahiptir.

fare-kemirgen-canlı-yakalama, fare-ilaçlama

 

 Fare/Kemirgen için Canlı yakalama Tuzakları

Canlı yakalama tuzakları, yaşam alanımızda bulunan fare/kemirgen türü canlıları etkisiz hale getirmemiz için kullanılan fare kovuşturma ekipmanlarındandır. Canlı yakalama istasyonları özellikle bina yalıtımlarının (boşluk, çatlak, oyuklar olmadığı) iyi olduğu yerlerde ihmal neticesinde (açık kapı vb. ) mekan içine giren canlıları yakalamak ve ortamdan uzaklaştırmak için kullanılır. Aynı zamanda iç alanda herhangi bir şekilde dışarı çıkamayarak ölen canlının etrafa rahatsız edici koku ve zararlı mikroorganizma yaymaması için kullanılmaktadır.

 

 

 

Yemli Fare İstasyon Kurulumu

İstasyon kurulumu fare/kemirgen türü canlılarla mücadele ederken kullanılan yöntemlerden biridir. Fareler genellikle yuvalarını dış alanlara yaparlar ve iç/dış yaşam alanlarımızda bizlere veya işletmelerimize rahatsızlık veririler. İstasyon kurulumu ile fare zehri uygulama işlemi  diğer hayvanların, çocukların veya da konuyla alakalı bilgisi olmayan bireylerin fare zehri ile temas etmelerini ve zarar görmelerini engellemektedir.

 

 

 

 

Fare ilaçlama Nasıl Yapılır?

fare ilaçlama nasıl yapılır

 

Fare ilaçlama hizmetlerimiz ile fare sorununa %100 çözüm garantili sunmaktayız. En etkili ve en kaliteli fare zehirlerini, alanında tam eğitimli fare uzmanı personelimiz ile doğru bir şekilde uyguluyoruz. Bu sayede yaşam alanlarımızda, işyerlerimizde, sitelerimizde bu problemin sizi rahatsız etmesini engelliyoruz. Kemirgen istasyonlarının alana ve fare türüne göre doğru tercihi ve doğru alanlara koyulması en önemli konudur.

 

Firmamız müşterilerine garantili fare ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Fare kolayca kaçabilen ve hızlı hareket eden bir hayvan olduğundan kişilerin tek başına başa çıkmaları oldukça zordur. Bu sebeple firmamız bünyesinde çalışan uzman ekiplerimiz evinize, işyerinize ya da bahçelerinize gelen fareleri uzaklaştırmak için fare ilaçlama yöntemlerini kullanmaktadır İlaçlama türleri hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayın: İlaçlama türleri Bahçelerde fare ilaçlama hizmeti için müşterilerimizin bahçe mahsullerine zarar vermeyecek ilaç tipleri kullanılmaktadır. Bu sayede bahçelerinizde ve evlerinizde konforlu yaşamınız devam etmektedir.

 

İlaçlama süresi: 30-45 dk
Yaklaşık ölüm süresi: 3-10 gün arası
İlaçlama esnasında ortam terki: Gerek yok
İlaçlama sonrası temizlik: Gerek yok
İlaçlama öncesi ortam düzenlemesi: Gerek yok
Türü: Fare tuzaüı, fare zehri
Kokulu mu: Evet
Fiyatı: 400₺’den başlamakta
Garanti: Memnuniyet garantili

 

 

Evde fare ilaçlaması nasıl yapılır ?

Evde fare ilaçlaması nasıl yapılır? Sorusu sıklıkla merak edilir. Firma olarak evde fare ilaçlama hizmetlerinde özenli davranmaktayız. Fare ilaçlamalarda en zorlu olan uygulama alanı evlerdir. Evler insanların asıl yaşam alanları olduğu için; fare ilaçlama hizmetlerinin daha özenli olarak sağlanması gerekir. Genel olarak evlerde fare ilaçlama uygulamaları şu aşamalar ile sağlanır.

 

Ev sahibinin ve yapılan keşif incelemesi sonrasında canlı yakalama , kemirgen istasyonu ve açık yemleme metotlarından birisi tercih edilir. Farenin en fazla görüldüğü alalar ve muhtemel olabileceği yerler tespit edildikten sonra uygulamaya başlanır. Fare ilaçlama hizmeti esnasında farenin eve girebileceği muhtemel alanlar ev sahibine bilgi olarak aktarılır. Bu alanların mutlaka kapatılması ve muhafazasının sağlanması gerekir. Aynı zamanda bulunan çevre analizi yapılara çevresel etmenlerin farelerin üzerindeki etkisinin neler olduğu ev sahibine aktarılır. Bu hususlarla ilgili başarı elde edilebilmesi adına çevresel düzenlemeler ev sahibine bilgi olarak aktarılır. Bununla birlikte yapılabilecek fare ilaçlama uygulamaları ilaclama.com.tr profesyonel teknisyeni tarafından uygulanır.

 

Fare ilaç tercihleri

Genel olarak fare ilaç tercihi ile ilaçlama yöntemleri başlar. Evlerde fare ilaçlamaların etkili olması istenir. Çünkü sürekli olarak fare ilaçlama işlemleri sağlanması oldukça güçtür. Bu yüzden de anlık etkili olan ilaç çeşitlerinin seçilmesi önerilir. Firmamızda her zaman profesyonel ekibimiz ile doğru ilaç türlerini seçmektedir.

 

Fare ilaçlama hazırlıkları

Fare ilaçlama işlemleri öncesinde; evin hazırlanmasına gerek yoktur. Evlerde fare ilaçlama hazırlıkları genel olarak eşyaların sınırlı olarak yerlerinin değiştirilmesiyle sağlanır. Çünkü ilaçlama sırasında eşyaların farelerin ilaçlara ulaşmasına engel olmayacak şekilde düzenlenmesi istenebilir.

 

 

Fare

fareler kabusunuz olmasın

 

 1. Farelerin Görme Yeteneği Zayıftır

Fareler olağanüstü koku alma ve duyma yeteneklerine sahiptir ve ultrasonik perdeler kullanarak iletişim kurabilirler. Bununla birlikte  küçük siyah gözleri özellikle gündüzleri onlara pek yardımcı olmaz. Fareler gececi canlılardır. Genellikle iç duvarlar, çatı katları ve bodrum katları gibi karanlık yerlerde aktiftirler ve yalnızca ışıklar söndüğünde açık alanlarda görülürler.

Fareler ayrıca renk körüdür ve yalnızca yarım metre aralıktaki nesnelere odaklanabilir. Bununla birlikte hareketi 40 metreden daha uzak bir mesafeden algılayabilirler.

 

 1. Farelerin Su İçmesine Gerek Yok

Fareler açık havada mükemmel bir şekilde su bulma yeteneğine sahiptir. Yedikleri tüm besinlerden su miktarı onların sıvı ihtiyacını karşılamaya yetebilir. Tahıllar gibi kuru yiyecekler bile eser miktarda sıvı sağlar.

 

 1. Fareler Son Derece Sosyaldir

Tüm kemirgen türleri, iş yükünü birleştirmek veya bölmek için birbirlerine güvenen karmaşık sosyal ağlara sahiptir. Yuvadan çok nadiren uzaklaşırlar. Bunun anlamı birini gördüğünüzde birden çok fare o9 alanda olabilir.

 

 1. Kemirgenler Uzun, Keskin Ön Dişleriyle tanınırlar

İkiz kesici dişler olarak da adlandırılan bu dişler, kemirgenlerin sert malzemeyi etkili bir şekilde parçalamasına yardımcı olur. Plastik, tuğla, beton veya metal bile olsa kemirebilirler.

Yoğun kullanıma rağmen, bir kemirgenin ön dişleri her yıl 15 santimetreye kadar uzayabilir. Kemirdikleri tüm ürünlerle aynı zamanda dişlerini törpülerler

 

 1. Sıçanlar keşfettikleri metodları hatırlarlar

Sıçanlar ve fareler testlerde ve deneylerde kullanılır çünkü bunlar eğitilebilen akıllı hayvanlardır. Hafızaları onları yeni bilimsel teorileri keşfetmeleri için insanlara faydalı kılar. Hafızaları Aynı zamanda gıdaya giden güvenilir yolları hatırlamalarına da yardımcı olur.

 

Fareler hakkında daha fazla bilgi almak için mutlaka tıklayınız : Fare

 

 

Fare Pisliği

fare pisliği

 

Farelerin geride bıraktığı pislikler onlar hakkında bize bilgi verir. Aynı zamanda Fare türünü tanımlamaya ve en etkili tuzakları ve ilaçlama yöntemini uygulamak için bizlere yol gösterir. Bulduğunuz pislik sayısı istilanın ne kadar büyük olabileceği hakkında bilgi vermektedir

 

Fare dışkıları onların varlığını tespit etmek ve tanımak için çok iyi bir delildir. Fare bokunu aramanız gereken alanlar evlerin içinde özellikle mutfak, banyo ve diğer alanlar olmalıdır. Aynı zamanda bodrum, tavan arası, garaj, kulübe, ahır ya da müştemilat gibi alanların etrafında farelerin pisliklerini öncelikli olarak aramanız gerekir.

 

Fare pisliği koyu renkli pelet görünümünde ve yaklaşık 0,5 cm ile 2 cm arasındaki boyutlarda olmaktadır. Araştırmalarınızı yaparken küçük bir fare popülasyonunun bile kısa sürede binlerce dışkı üretebileceğini fark edeceksiniz. Fare pisliklerinin incelenmesi ile hangi türe sahip olduğunuzu ve sorunun ne kadar büyük olduğunu tespit edeceksiniz. En önemlisi kemirgenleri nasıl hızlı bir şekilde yakalayacağınızı anlamanıza yardımcı olacak bilgileri edinmiş olacaksınız.

 

Kemirgen pisliklerinin özelliklerinde az ama önemli farklılıklar vardır. Türlerin dışkılarının görünümü ve boyutlarını görsellerle inceleyeceğiz

 

fare boku

 

Ev Faresi Pisliği

 • Adet: günlük 50 ila 75 adet dışkı üretirler
 • Boyut: 0.5 cm uzunluğundadır
 • Şekil: bir veya her iki ucu sivri ve küçüktür

 

Lağım Faresi Pisliği

 • Adet: günlük 40 ila 50 adet dışkı üretirler.
 • Boyut: 2 cm uzunluğundadır
 • Şekil: Daha büyük, dikdörtgene yakın daha oval uçludur.
 • Küçük gruplar halinde bulunur

 

Çatı Faresi Pisliği

 • Adet: günlük 40 ila 50 dışkı üretirler.
 • Boyut: 1.5-2 cm uzunluğundadır.
 • Şekil: Sivri uçlu büyük ve kavislidir.
 • Dağınık yerlerde bulunur

 

Fare pisliği hakkında daha fazla bilgi için mutlaka okuyun : Fare Pisliği

 

Fare Pisliklerin bırakılma zamanı

Yeni yapılan pislikler koyu renklidir ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Fare dışkıları ancak üç gün sonra sertleşir ve koyu rengi kaybederler. Fare dışkılarının zamanı, kemirgenlerin onları gördüğünüz noktaya ne kadar yakın zamanda geldiğini size ifade eder.

 

Fare boku öldürür mü?

 

Hantavirüs ve leptospiroz gibi fare bokundan bulaşan hastalıklar çok tehlikeli olmakla birlikte ölümcül bir etkiye sahiptir. İki hastalıkda fare pisliği ve idrarına temas, koklanması veya bunların toprağa veya suya karışmasıyla oluşan temas ile bulaşabilmektedir. Akciğer kanaması, böbrek yetmezliği, menenjit, kas ve eklem ağrıları halsizlik gibi belirtileri bulunmaktadır.

 

 

Fare Nasıl Yakalanır ?

 

25 yıl üzerinde fare ilaçlama ve yakalama tecrübesine sahip ilaçlama firması olarak fare yakalarken sadece kesinlikle bilimsel olarak ve tecrübemizle sabit yöntemleri kullanıyoruz. Nu yöntemlerin sağlık bakalığının onay verdiği ve diğer canlıların yaşamlarını riske atmamasına çok büyük özen gösteriyoruz.

Fare yakalama yöntemlerimiz arasında ;

 • Canlı yakalama tuzağı
 • Fare istasyonu
 • Yapışkan bant yöntemi bulunmaktadır.

Bu yöntemleri ortam türüne göre fareyi canlı yakalamak veya etkisiz hale getirmek üzere tercih ediyoruz.

Canlı yakalama tuzağı ve yapışkan bant gibi ürünleri özellikle iç mekanlar ve gıda depolanmasının yapıldığı yada ambalaj işlemlerinin yapıldığı üst düzey sterilizasyon gereken alanlarda kurulumunu yapıyoruz.

Fare istasyonları gibi fare yakalama tuzaklarını ise dış alanlarda fareleri etkisiz hale getirmek ve kapalı alanlara erişimlerini engellemek amacıyla kurulumlarını gerçekleştiriyoruz.

Unutulmamalıdır ki fareler akıllı canlılarıdır. Çıplak elle temas ettiğiniz eşyalarda olan insan kokusunu algılarlar. Sabitlemediğiniz ürünlerin yerini değiştirebilirler. Temas ettikleri tuzaklara ve eşyalara hastalıkları bulaştırabilirler.

Kullanılan zehirler doğru şekilde kullanılmadığında tüm canlılar için ölümcül olabilir ve bu sorumluluk ciddi cezai risklere de maruz kalmanıza sebep olabilir.

Farelerin bir evde saklandığı yerler ve saklandıkları alandan nasıl çıkarılacağı ile ilgili daha fazla bilgi için Mutlaka Tıklayınız: fare saklandığı yerden nasıl çıkarılır ?

 

 

Fare Neye Gelir ?

fare neye gelir

Fare neye gelir? Sorusunun hem çok kolay hem de bir o kadar zordur. Fareler gördüğünüz bir çok ürünle beslenebilen canlılardır. Yapılan bir araştırmada bir fare midesinden 1000 adet üzerinde farklı ürün ile beslendiği tespit edilmiştir.

 

Fareleri çeken şeyler genellikle 4 ana unsur üzerinde birleşir. Bunlar yiyecek malzemeler, su, güvenli kapalı alan, Uygun sıcaklık gibi ana maddelerdir.

 

Farelerin neye ilgi duyduğu hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız : Fare Neye Gelir ?

 

 

Fare Neye Gelmez ?

Fare Neye Gelmez

 

Fare neye gelmez? sorusunu sizler için çok detaylıca cevapladık. Fareler hassas koku ve tat alma duyusuna sahiptir. Bu sebeple genel olarak yoğun, güçlü ve baharatlı kokular onları çok fazla rahatsız eder. İlgili bu organları tahriş eder ve ortamı terk etmelerine sebep olabilir.

 

Farelerin sevmediği doğal mücadele yolları genellikle onların sevmeye güçlü ve etkili koku ve tatlar üzerine kurulu ürünlerden oluşur.

 

Farelerin sevmediği ve onları uzaklaştırabilecek ürünleri ve bitkileri öğrenmek için mutlaka tıklayınız : Fare Neye Gelmez ?

 

 

Fare Zehiri

fare zehiri

Fare zehiri aynı zamanda rodentisit olarak bilinmektedir. Fareleri öldüren ilaçlara verilen isimdir. Fare zehirleri içerdikleri etken maddeler ile ortamda etkisiz hale getirilmek istenen fare ve sıçanları hedef almaktadır.

 

Fare zehiri yiyen canlının kanı pıhtılaşır ve iç kanama geçirerek ölür. Fare zehiri yiyerek ölen fareden daha az koku gelmesi ya da bulunduğu alanda parçalanmış yada kanlı görüntünün olmaması fare zehirinin etkili formülü sayesindedir.

 

Fare zehirleri çok ölümcüldür ve kesinlikle uzman yardımıyla uygulanmalıdır. Ortam güvenliği mutlaka oluşturulmalıdır. Fare zehirleri diğer canlıların erişemeyeceği muhafazalı fare kapanı(istasyonu) ile birlikte kullanılmalıdır.

 

Fare zehirlerini kullanan ve uygulayan kişilerin kulanım ve zehirlenme usullerine mutlak suretle kaim olması gerekir. ilaclama.com.tr olarak en güvenli ve %100 Etklili ilaç ve yöntemlerle fare ilaçlama konusunda sizlere yardımvı olmaya hazırız.

 

Fare zehiri ve zehirlenme belirtileri hakkında daha fazla bilgi için mutlaka okuyunuz: Fare zehiri

 

 

Fare İlaçlamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fare İlaçlamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Fareler normal böcek ilaçlarıyla öldürülemezler. Farelerin bünyesi böceklerin bünyesine göre daha kuvvetli olduğundan böcek ilaçları fareler üzerinde kullanıldıklarında etki göstermemektedirler. Bu sebeple garantili fare ilaçlama firması olarak farelerin bünyelerine etki edecek ve farelerde kemirme isteği uyandıracak ilaçlar kullanılarak ilaçlama hizmeti vermekteyiz. İlaçlamada dikkat ettiğimiz en önemli nokta kaynağı tespit etmektir. Firmamız tarafından yuva tespit edildikten sonra geçiş yolları ilaçlarla ve ortama en uygun kovucular doğru yöntemlerle uygulanarak farelerle mücadele etmekteyiz.

 

Fare İlaçlama kesin çözüm mü ?

 

Farelerden rahatsızlık duyan kişiler için en etkili ve en kesin çözüm firmamızdan destek almaktır. 20 yıllık tecrübemizle fare sorununuza %100 KESİN çözüm ürettiğimizi belirtmek isteriz. Firmamız müşterilerine garanti hizmet taahhüttü vermektedir. Bu sebeple firmamız insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Fare ilaçlama firması olarak uzman ekiplerimiz her zaman kaynağı bularak hizmet vermektedirler. Aksi durumda ilaçlama işleminin ardından tekrar farelerin ortaya çıktığı görülmektedir. Firmamız tarafından verilen fare ilaçlama hizmeti çerçevesinde fareler ilaçlar yoluyla iç kanam yöntemiyle kontrol altına alınmaktadır. Bu sebeple fare ilaçlama hizmetimiz garantili olup, insanlar için kesin çözüm olmaktadır.

 

Fare ilaçlama kesin çözüm mü? Sorusu pek çok kişinin kafasını karıştırmaktadır. Çünkü hiç kimse özelliklede hijyenik açıdan fare çeşitlerini çevresinde görmekten keyif almaz. Genel olarak bakıldığında; fare ilaçlama hizmetlerinde kaliteli ilaçlar ve profesyonel hizmet sunumu ile etkili çözüme kavuşulur.

 

Doğru fare ilaçlama

 

Fare ilaçlama yöntemlerinde kesin çözümlerin sağlanması için; öncelikli olarak doğru ilaçlama yönteminin kullanılması gerekir. Firma olarak her zaman profesyonel kişiler ile birlikte hizmetlerimizi sunmaktayız. Bu yüzden de firmamızda her zaman doğru fare ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır.

 

Neden fare ilaçlama gereklidir ?

 

Genel olarak yaşadığımız çevre sadece insanlar için yaşam olmayabiliyor. Fare çeşitleri ile yaşam alanlarımız sıklıkla benzerdir. Bu yüzden de her geçen gün fare ilaçlama önemi daha çok artmaktadır. Özelliklede son yıllarda fare ilaçlama yöntemleri amatör olarak uygulanamıyor. Profesyonel bir firma türüne gereksinim duyulur. Firma olarak deneyimlerimiz ile birlikte her zaman daha profesyonel hizmetlerimizi sunmaktayız.

 

Fare ilaçları uygulama alanları

 

Genel olarak yaşadığımız çevre sadece insanlar için yaşam olmayabiliyor. Fare çeşitleri ile yaşam alanlarımız sıklıkla benzerdir. Bu yüzden de her geçen gün fare ilaçlama önemi daha çok artmaktadır. Özelliklede son yıllarda fare ilaçlama yöntemleri amatör olarak uygulanamıyor. Profesyonel bir firma türüne gereksinim duyulur. Firma olarak deneyimlerimiz ile birlikte her zaman daha profesyonel hizmetlerimizi sunmaktayız.

 

Fareler için en uygun ilaçlama yöntemi fare zehirleri ve fare tuzaklarıdır. Fakat bu zehirlerde çok tehlikeli olup kesinlikle işinin ehli personel tarafından kemirgen istasyonu, canlı yakalama istasyonu gibi çeşitli fare kovucu teçhizatla kullanılması gerekmektedir.

 

 

 

Fare nasıl yok edilir?

fare nasıl yok edilir

Fareleri yok etmenin profesyonel fare ilaçlama hizmeti haricinde bir yöntemi yoktur. Doğal yöntemler mücadeleden uzak ve zaman kaybettiren sağlığımızı ve maddi kaybımızı daha büyümesine sebep olan metotlardır. ilaclama.com.tr olarak ortama ve yoğunluğa göre farklı yöntemler tercih ediyoruz. açık yemleme, kemirgen istasyonu, kanalizasyon ilaçlama ve canlı yakalama hizmeti ile fareleri yok ediyoruz. Unutulmamalıdır ki fareler hem sağlığımızı hem de binalarımızı ve eşyalarımıza ciddi zarar verebilirler.

 

 

 

Fare İnsana Zarar Verir Mi?

Fare İnsana Zarar Verir Mi

 

Fareler insanlara genel olarak 3 şekilde zarar verebilirler. Bunlardan ilki fareler hijyenik olmayan ortamlardan gelirler ve bir çok hastalığı yaşadığımız alana ve bizlere bulaştırabilirler. Bu durum bizler için ciddi bir tehdittir. İkinci husus ise direk olarak binalara ve arabalara kemirmek suretiyle ciddi maddi zararlar verebilirler. Bu durumlar hem para kaybımıza hemde iş süreçlerimizin durmasına bile sebep olabilir. En son olarak fareler lağım ve cardon fareleri gibi olanlar direkt saldırmak ve ısırmak suretiyle bizlere zarar verebilirler. Farelerin insanlara zararları bu 3 hususta toplanmıştır. Yaşama alanlarımızı farelerle paylaşmak zorunda değiliz. İlaclama.com.tr her zaman yardım için hazırdır.

 

 

Fare insanları ısırır mı?

Fareler insanları ısırabilir. Fareler insanlar uyurken özellikle kıkırdak vb yapıya sahip uzuvları uyuşturucu etkisi olan tükürüklerini salgılayarak ısırabilirler. Özellikle lağım fareleri vahşi sıçanlardır. Aynı zamanda sıkıştırıldıklarında da saldırgan bir davranışla bizleri ısırabilirler. Bu durumlarla birlikte fareler insan sesi ve kokusundan rahatsız olurlar. Mümkün olduğunca gizli hareket etmeyi ve sakin ortamlarda faaliyet göstermeyi tercih ederler. Bu sebeple insanlardan kaçarlar.

 

Fare ilaçlama sonrası temizlik nasıl yapılır ?

 1. Ortam büyüklüğüne göre değişmekle beraber konutlarda yaklaşık 20 dakika süren ilaçlama işlemi sonrası mekan yeniden kullanılabilecektir.
 2. Fare ilaçlaması yapılmadan önce evinizde herhangi bir düzenleme yapmanıza gerek yoktur, çünkü ilaçlama türü asla sıvı veya gaz ilaçlama olmayacaktır. İlaçlama yapıldıktan sonra ortamın kapalı tutulmasına gerek yoktur.
 3. Kemirgen istasyonların zehirlenme riskine karşı yetkisiz personel tarafından açılmamasına dikkat edilmelidir.

 

Deneyimli bir yönetim ve hizmet kadrosuna sahip olan ilaclama.com.tr uzman ekibi kalıcı çözümler sunar. Biz ilaclama.com.tr ekibi olarak tüm İstanbul ilçelerine fare ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Hizmet verdiğimiz alanlar arasında konut, site, apartman, ticari alanlar, bahçe bulunmaktadır. Firma olarak müşterilerimizi uzun süre evlerinden mahrum bırakmadan titiz ve hızlı çalışırız.

 

 

Kokusuz fare ilaçlama yöntemi sonrası temizlik nasıl yapılmalı?

 

Fare ilaçlama hizmetleri sıvı yada gaz formunda olmadığı için kokusu asla bulunmamaktadır. Fare zehirlerinin kokusu, koku duyusu gelişmiş fareler tarafından algılanmaktadır ve çekici bir etkiye sahiptir. Fare ilaçlama hizmeti aldıktan sonra ekstra bir temizlik hizmetine ihtiyaç duyulmamaktadır. Sadece kontrol zamanına kadar uygulanan fare ilaçlama metotunun korunması gerekmektedir. Kemirgen istasyonlarının yerleri kesinlikle değiştirilmemelidir. Fare zehirlerine kesinlikle dokunulmamalıdır. Fareler en ufak yer ve koku değişikliklerini algılarlar ve ilaçlama metodu etkisini kaybeder.

 

 

Apartman fare ilaçlama

apartman fare ilaçlama

Apartman fare ilaçlama hizmetlerine ilgi her geçen gün artmaktadır. Çünkü özelliklede toplu yaşam alanlarında fare ilaçlama hizmetlerine gereksinim duyulur. Alanında profesyonel bir firma olan ilaclama.com.tr apartmanlarda fare ilaçlanması işlemlerini Profesyonel metotlarla uygulamaktayız. Apartmanlara yönelen fareler hem sağlığımızı hemde mallarımızı tehlikeye atmaktadır. Otoparkımızda araçlarımız üzerinde, aynı zamanda eşyalarımız üzerinde ciddi zararlara yol açabilirler Apartman fare ilaçlama hizmetlerimiz müşterilerimiz tarafından sıkça tercih edilmektedir. Deneyimli personellerimiz ile firma olarak sıklıkla apartman fare ilaçlama hizmetini sunmaktayız. Genel olarak apartman fare ilaçlama hizmetinin düzenli bir şekilde sağlanmasını tavsiye etmekteyiz. Çünkü toplu yaşam alanlarında fare ilaçlamalar tedbir amaçlı olarak da tercih edilir. Firmamız apartmanlarda fare ilaçlama yöntemlerini periyodik zamanlı olarak sunmaktadır. Özelliklede ilaç etkisindeki zamanın aşılmamasına dikkat edilir.

 

Bina fare ilaçlama

 

Bina fare ilaçlama hizmet çeşitleri günümüzde yaygın olarak gereksinim vardır. Firmamız her zaman için deneyimli geçmişimize güvenerek bina fare ilaçlama hizmetlerini sunmaktadır. Bina fare ilaçlama hizmetleri her dönem için sıklıkla sunuluyor. Bina alanları ortak kullanım alanıdır. Genel olarak hijyenik koşulların kalıcı olarak sağlanması gerekir. Aynı zamanda fareler ciddi maddi hasarlara sebep olabilirler. Binalarda fare ilaçlama yöntemlerine ise bu yüzden de sıklıkla gereksinim vardır. Firma olarak düzenli bir şekilde binalarda fare ilaçlama hizmetini sunmaktayız. Çünkü binalarda fare ilaçlama hizmetlerinin düzenli aralıklar ile sunulması gerekir. Farelerin yaşam alanları için bina çeşitleri ideal bir alandır.

 

 

 

 

Fare İlaçlama Ne Kadar?

Fare İlaçlama Ne Kadar

 

Fare ilaçlama fiyatları ortama kurulan istasyon sayısı ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Fare ilaçlama fiyatları 2023 yılı verilerine göre alanın büyüklüğüne, fare türüne ve uygulanacak istasyon sayısına bağlı olarak 350 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Fare kapanı ile fare ilaçlama fiyatları 350 TL ile 1500 TL, Fare istasyonu ile fare ilaçlama fiyatları 350 TL ile 1000 TL arasında iken Canlı fare yakalama istasyonu ile fare ilaçlama fiyatları ise 350 TL ile 2000 TL arasındadır. Fiyatlar bilgilendirme niteliğinde olup, alana ve mücadele yöntemine göre değişebilmektedir. Fare ilaçlama fiyatlarımız 350 tl den başlamaktadır. Fare ilaçlama hizmeti ev ortamları hariç genellikle periyodik olarak kontrol gerektiren bir hizmettir. İlaclama.com.tr ailesi olarak en uygun fiyatlara ve kalıcı olarak sizi farelerden kurtarıyoruz. Genel olarak fare ilaçlama işlemlerinden önce firmamız sunulacak hizmete göre müşterilerimiz ile ilaçlama fiyatını belirler. Firma olarak her zaman için hem profesyonel fare ilaçlama hizmetini hem de uygun bütçeli fiyat listesini sunmaktayız. Fare ilaçlaması için genellikle:

 

 • Pellet serpme,
 • İstasyon yemleme
 • Paste zehir gibi yöntemlerden faydalanılır.

 

En iyi fare ilaçlama şirketi olarak bilinen İlaclama.com.tr, nereye hizmet verirse versin, hizmet verirken dünya sağlık örgütü tarafından belirlenen standartlarda çalışmalar yapar. Gerekli bütün ilaçlama yeterlilik belgelerine sahiptir. Firma her 3 ayda bir il halk sağlığı müdürlüğü tarafından denetlendiği için içiniz rahat olsun.

 

Fare ilaçlama kaç para?

 

Kemirgen ve fare ile mücadele hizmetimiz 350 tl den başlamaktadır. Fare zehirlerini doğru bir şekilde kullanmak profesyonellik isteyen bir durumdur. Genellikle bireysel çözüm üreterek başarısız olanlar profesyonel fare ilaçlama hizmetinin fiyatını merak etmektedirler. Fare ve tüm kemirgen sorunlarına en uygun fiyatlarla fare kovucu cihazları kuruyoruz ve sizi bu sorundan kurtarıyoruz. Unutulmamalıdır ki doğru teçhizatlar sadece profesyonel şekilde uygulandığında başarılı olmaktadır. Biz ilaclama.com.tr olarak sizi bu kemirgen sorunundan %100 kurtarıyoruz.

 

Ev fare ilaçlama fiyatları

 

Ev fare ilaçlama fiyatları 350 tl ile 1500 tl arasında ortamın büyüklüğü, farelerin yoğunluğu ve uygulanacak metotlara göre değişmektedir. Firma olarak ev fare ilaçlama hizmetlerinde sıklıkla kampanya çeşitlerini oluşturmaktayız. Ev fare ilaçlama fiyatları için her zaman için net değildir. Çünkü ortam büyüklüğü ve ilaçlama yöntemleri standart değildir. Her evin kendine özel garantili bir çözümü bulunmaktadır. İlaclama.com.tr garantili fare ilaçlama hizmetini en uygun fiyata sizlere sunmaktadır. Herhangi bir çekinceniz bulunmadan hizmeti satın alabilir yada haşere uzmanlarımızla görüşme sağlayabilirsiniz.

 

Fare için ev ilaçlama fiyatları

 

Fareler hızlı bir şekilde çoğalabilen canlılardır. Bu nedenle fare ilaçlama hizmeti almak için siz de fare için ev ilaçlama fiyatları açısından uygun olan ilaclama.com.tr yi tercih edebilirsiniz. Evlerde fare ilaçlama fiyatlarımız 350 tl den başlamaktadır. Fare için ev ilaçlama fiyatları olarak sunduğumuz hizmetler her açından uygun fiyat seçeneğidir. Burada fiyat seçenekleri açısından siz de en kaliteli ve en uygun fiyatlı firma tercih etmek isterseniz firmamız tam da aradığınız fiyat seçenekleri sunuyor. Firmamızda bulunan ilaçlama seçenekleri birden fazla olup her türden canlı için ilaçlama yapılmaktadır. Sadece fare değil aynı zamanda böcek ilaçlama, pire ilaçlama, bit ilaçlama gibi evinizde davetsiz küçük canlılar için ilaçlama hizmeti bulunmaktadır. Siz de firmamızdan hizmet almak isterseniz gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilirsiniz.

 

3.şahıslar mali yükümlülük kapsamında AXA Sigorta ile güvence altındasınız.

 

 

Fare İlaçlama Yorumları

Fare İlaçlama Yorumları

 

Fare ilaçlama yorumları günümüz için fare ilaçlama çeşitlerinin tercih dönemlerinde önemlidir. Firma olarak her zaman için fare ilaçlama hizmetlerimizin yorumlarını önemsemekteyiz. Fare ilaçlama hizmet çeşitlerinde tercih edilecek olan ilaçlama türü oldukça önemlidir. Özelliklede fare ilaçlama yöntemleri hakkında fazla bilgisi ve deneyimi olmayan kişiler için fare ilaçlama hizmetlerinin tercih edilmesi oldukça güçtür. Bu yüzden de sıklıkla fare ilaçlamalar ile ilgili yorumlara gereksinim duyulur. İlaclama.com.tr fare sorununda %100 ÇÖZÜM GARANTİSİ vermektedir. Bu sloganla 20 yıldır fare ilaçlama hizmetlerinde aldığımız tek bir kötü yorum yoktur. Tarafımıza gelen eleştirilerde ise müşterilerimize hizmet sonrası kesintisiz destek veriyoruz. Firmamız sağlık bakanlığı ruhsatlı, tse ve ıso sertifikalıdır. Her geri bildiriminizin bizlerce önemli olduğunu önemle belirtmek isteriz.

 

Fare ilaçlama yorum alanları

 

Genel olarak fare ilaçlama hizmetlerinde sitemizdeki yorum alanları aktif olarak müşterilerimiz tarafından kullanılmaktadır. Fare ilaçlama sayfasının altında ve ana sayfamızın altında yorum alanımız bulunmaktadır. Daha önceki müşterilerimizin yorumlarını bu alanlar üzerinden detaylıca inceleyebilirsiniz. İlaclama.com.tr olarak buradaki yorum alanlarını sürekli inceleyerek hizmet kalitemizi her geçen gün çok daha ileriye götürmekteyiz. Aynı zamanda fare ilaçlama yorumlarında sıkıntı yaşayan müşterilerimize kontrol ilaçlaması ve ücretsiz inceleme desteği dahil her türlü destekle her zaman yardımcı olmaktayız.

 

 

En İyi Fare İlaçlama Şirketi

En iyi fare ilaçlama şirketinin özellikleri şunlar olabilir:

 1. Profesyonellik ve Deneyim: İyi bir fare ilaçlama şirketi, uzun yıllara dayanan deneyime sahip ve alanında uzmanlaşmış profesyonellerden oluşur. Çözümlerini titizlikle uygular ve müşteri memnuniyetini ön planda tutar.
 2. Güvenilirlik: Müşterilerine güven veren bir firma, zamanında hizmet sunar ve taahhütlerini yerine getirir. Randevulara zamanında gelir, işi özenle yapar ve verdiği hizmetin arkasında durur.
 3. Güvenlik Standartlarına Uyum: Fare ilaçlama işlemleri sırasında güvenlik ön planda tutulmalıdır. İyi bir şirket, ilaçlama işlemlerinde kullanılan maddelerin güvenliğini garanti eder ve çevreye zarar vermeden etkili çözümler sunar.
 4. Teknoloji ve Yenilik: Fare ilaçlama teknikleri sürekli gelişmektedir. İyi bir şirket, en son teknolojiyi kullanarak etkili ve verimli çözümler sunar. Ayrıca, araştırma ve geliştirmeye yatırım yaparak sürekli olarak kendini yeniler.
 5. Müşteri Odaklılık: Müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir firma, müşteri ihtiyaçlarını anlar ve onlara özel çözümler sunar. İletişim kanallarını açık tutar, soruları ve endişeleri zamanında yanıtlar ve müşteri geri bildirimlerini dikkate alır.
 6. Uygun Fiyatlandırma: İyi bir fare ilaçlama şirketi, kaliteli hizmet sunarken rekabetçi fiyatlarla müşterilerine hizmet verir. Fiyatlandırma şeffaf olmalı ve ek maliyetler konusunda net bilgi verilmelidir.
 7. Sürdürülebilirlik ve Çevre Duyarlılığı: Çevreye duyarlı bir yaklaşım benimseyen bir şirket, ilaçlama işlemlerinde çevre dostu ürünler kullanır ve atıkları doğru bir şekilde yönetir. Sürdürülebilirlik ilkesine bağlı kalarak doğal dengeyi korumaya önem verir.
 8. Garanti ve Destek Hizmetleri: İyi bir şirket, sunduğu hizmete güvenerek müşterilerine garanti verir. Ayrıca, işlem sonrası destek hizmetleri sunarak müşterilerinin herhangi bir sorunu olduğunda yardımcı olur ve çözüm sunar.

Bu özellikler, bir fare ilaçlama şirketinin kalitesini ve başarısını belirleyen önemli faktörlerdir.

 

En İyi Fare İlaçlama Firması

 

Yakalanması zor olan farelerin bulunması için deneyimli bir ekibe ihtiyaç olur… Fare ilaçlaması için en iyi yöntemleri kullanan firmamız gibi firmalar kısa sürede farelerin ortamdan uzaklaşmasını ve tekrar gelmemesini garanti altına alabilir. Fareler bizim gibi memeli canlılardır. Bundan dolayı özel yaşam alanlarımızda farelerin sıvı yada gaz ile ilaçlanması gibi bir yöntem asla bulunmamaktadır, zira onları bu şekilde öldürebilecek bir yöntem evimize, iş yerimize ne büyüklükte zehir bırakacağını ve bize ne kadar zarar vereceğini tahmin bile edemeyiz.

 

Türkiye’nin en iyi fare ilaçlama firması yolunda ilerleyen firmamız gittikçe iyileşen kaliteli hizmetimiz sayesinde sıkça tercih edilmektedir. Fare ilaçlama firması olarak misyonumuz her zaman %100 Memnuniyet garantisidir. Bu sebeple fare ilaçlama ekibimiz uzman kişilerden oluşmakta olup, özveriyle çalışmalarını gerçekleştirmektedirler. Türkiye’nin en güvenilir güvenilir fare ilaçlama firması arasında sayılan firmamız ile müşterilerimiz ilaçlama sonrası hiçbir mağduriyet yaşamadan kaliteli hizmetine keyfine varmaktadırlar. Eviniz ya da bahçelerinde mevcut olan farelerden tamamen kurtulmak için mutlaka uzman fare ilaçlama firmaları aracılığıyla destek almanız gerekmektedir. Aksi halde fare sorunu sürekli tekrarlayacaktır. Bu sebeple fare ilaçlama firması olarak güvenilir hizmet verebilmek adına ekibimiz her geçen gün çoğaltılmaktadır.

 

En iyi fare ilaçlama şirketi ilaclama.com.tr

 

İlaclama.com.tr sektörde en iyi fare ilaçlama şirketi olarak isim yapmış geçmişi köklü ve oldukça güvenilir bir firmadır. En iyi fare ilaçlama şirketi olarak her zaman en yüksek seviyede müşteri memnuniyeti sağlayarak hizmet vermeye devam etmekteyiz. Fare ilaçlama işlemi farelerin yapısı gereği mutlaka uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Bu sebeple firmamız fare ilaçlama şirketleri arasından tercih edebileceğiniz en güvenilir firmalardan biridir. Güvenilir fare ilaçlama firmaları ile anlaşma sağlamanız mutlak suretle size fayda sağlayacaktır. Çünkü fare ilaçlama şirketinin güvenilir olması farelerden kesin bir çözümle kurtulmanız anlamına gelmektedir. Bu sebeple firmamızın hizmet anlayışı güvenilir fare ilaçlama hizmeti üzerine kuruludur.

 

Fare ilaçlama konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli detay farenin kaynağını bulmaktır. Farenin kaynağının bulunmasının ardından ki bu genellikle yuvadır, yuvanın etrafına fare bünyesini etkileyecek güçte ilaçlar konmaktadır. Farelerin kemirmek suretiyle ilaçlara ulaşmasının ardından iç kanama geçirmeleri sağlanarak fare varlığı kontrol altına alınmaktadır. Firmamız fare ilaçlama konusunda üst düzey dikkatle çalışmaktadır. Firmamızdan alacağınız fare ilaçlama hizmeti ardından hiçbir sorun ya da mağduriyet yaşamazsınız çünkü fare ilaçlama meselesinde uzman ekipler en etkili ve en kesin çözümdür. En iyi fare ilaçlama şirketi olarak müşteri memnuniyeti bizim için ön planda olduğundan ekiplerimiz ilaçlama işlemi esnasında titizlikle çalışmaktadır.

 

Fare ilaçlaması kesinlikle profesyonel kişiler tarafından yürütülmesi gerekmektedir. Firmamız 20 Yıllık bilgi ve birikim ile fare ve kemirgen mücadelesinde hizmet vermektedir. İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Antalya ve daha bir çok ilde %100 garantili olarak fare sorununuzu çözüyoruz fare uzmanı servislerimiz ile 7/24 fare ilaçlama yapıyoruz. Nasıl ilaçlama yapıyoruz, hangi yöntemleri kullanıyoruz ve diğer merak ettiğiniz sorular ile ilgili olarak 2021’de paylaştığımız nerelere ilaçlama yapılır youtube videomuzu izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Fareler ile tek başınıza mücadele etmeyin hemen bizi arayın %100 garantili fare ilaçlama hizmetini size sunalım.

 

Fare ilaçlama şirketi nasıl seçilir?

Fare için ilaçlama yaparak, evinizi ve işyerlerinizde ki farelerden sizi kurtarıyoruz. Fare ilaçlama firmaları arasında her zaman en ön sıralarda yer alan ilaclama.com.tr firması olarak tüm Türkiye’de fareden kurtulma garantili özel hizmet veriyoruz.

Önceliğimiz her zaman sağlığa zarar vermeyecek yöntemler ile evinizi ve işyerinizi farelerden temizlemektir.

Fare yakalama servisi olarak da bulabileceğiniz web sitemiz üzerinden direkt olarak bizimle iletişime geçebiliriz, hızlı form alanlarını doldurduktan hemen 5 dakika içerisinde çağrı merkezimiz sizi arayacaktır ve fare ilaçlama yöntemlerimiz ve uygulamalarımız hakkında sizleri detaylı olarak bilgilendirecektir.

 

En iyi fare ilaçlama firmalarının fare çözümü için önerdiği yöntemler nelerdir ?

 

Fareler hızla çoğalır ve bir defada 10 fare doğurabilir… Hızla çoğalan farelerle fare ilaçlama istasyonu gibi profesyonel mücadele yöntemleri ile savaşılmalıdır. Tarla faresi, lağım faresi, çatı faresi gibi türlere ayrı yöntemler uygulanır… Kokulu ilaçlama yapılacaksa özellikle çatı faresi için etkili olan bu yöntemin uygulanmasından önce ortama ulaşımın kolay bir şekilde sağlanması gerekir. En iyi fare ilaçlama şirketi olan ilaclama.com.tr tarafından uygulanabilecek olan bu çok etkili yöntem ilacın uygulandığı aynı gün etkisini göstermeye başlar. Uygulanma sonrasında temizlik yapılmazsa ilaç hem daha etkili hem de daha kalıcı olur. Canlı fare yakalama istasyonu benzeri ekipmanlardan faydalanılabilir.

 

 

Fare ilaçlama Yöntemleri Uygulanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Fare ilaçlama yöntemlerinden faydalanmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Fare ilaçlama firmalarını seçerken bu konuda yeterlilik belgelerine sahip olanları tercih etmeniz gerekir. Fare ilaçlama hizmeti denildiğinde akla ilk gelen firma İstanbul Böcek ve Haşere ilaçlama, gerekli olan bütün sertifika ve belgelere sahiptir ve bu belgeler ilgili kurumlar tarafından her 3 ayda bir kontrol edilir. Fare ilaçlama en iyi firma ilaçlama işlemine başlamadan önce bölgede hangi tür fare bulunduğunu saptar. 3 tane fare türü bulunur:

 

 • Çatı faresi,
 • Lağım faresi,
 • Ev faresi.

 

Bu türlerden hangisinin olduğu ve bölgedeki sayıları ortalama tespit edildikten sonra müşteri için fare ilaçlama fiyatı çıkarılır.

 

Fare ilaçlama İstanbul

 

Fare ilaçlama İstanbul hizmetleri günümüzde yaygın olarak tercih ediliyor. Fara ilaçlama yöntemleri ile genel hijyen ortamı daha kolay sağlanır. Firmamız İstanbul’ un her ilçesinde her mahallesinde günün her saati ilaçlama hizmetlerini sunmaktadır. Genel olarak İstanbul şehrinde alt yapı sorunları daha sık yaşanıyor. Alt yapı sorunları bazı durumlarda beraberinde fare hayvanlarının bulunmasını sağlar. Son zamanlarda mimari yapılarda kot türlerinin sayı bakımından artması ile fare sorunları daha çok yaşanmaktadır. Firma olarak İstanbul ve çevresinde her yere fare ilaçlama hizmetlerimizi profesyonel olarak sunmaktayız. Fare İlaçlama İstanbul sorusu akla geldiğinde ilk olarak ilaclama.com.tr tercih edilir. İstanbul’un en geniş servis ağına sahip firmasıyız. Aynı gün içinde 30 dk ya kadar ilaçlama servisimizi adresinize yönlendirebiliriz. İlaclama.com.tr Sağlık bakanlığı onaylı, tse ve ıso sertifikalı güvenilir bir işletmedir.

 

 

Fare ilaçlama İstanbul işlemleri

fare-ilaçlama-istanbul, fare-ilaçlama-fiyat

Günümüzde fare ilaçlaması hizmet çeşitleri firmalar aracılığı ile gerçekleşmektedir. Firma olarak her zaman için daha kaliteli fare ilaçlama hizmet çeşitlerini sunma amacını taşımaktayız. Genel olarak fare ilaçlama işlemleri deneyimli personeller tarafından gerçekleşir. Çünkü fare ilaçlarında kimyasal maddeler yer alır. Yanlış kullanım sonucu istenmeyen sonuçlar elde edilir. Özelliklede son zamanlarda fare ilaçlama hizmet çeşitleri daha sistemli olarak sunuluyor. İstanbul daki altyapı ve üst yapılaşma farelerin doğal alanlarını yok ettiğinden dolayı yaşam alanlarımıza çok daha sık gelmektedirler. İşte tam olarak bu noktada 20+ yıllık tecrübemizi kullanarak sizi olası bütün fare tehditlerinden garantili olarak kurtarıyoruz.

 

 

Fare Üremesi, Biyolojisi ve Davranışı

Fare Üremesi, Biyolojisi ve Davranışı

 

Farelerin üreme döngüleri etrafında hatırlanması çok kolay bir kuralı vardır: 21 gün.

Döngünün her bir kısmı ortalama 21 gün sürer. Fareler memelidir ve bu nedenle genç yaşta doğum yaparlar. Ortalama olarak bu beş ila yedi yavru arasındadır, ancak 12’ye kadar herhangi bir yerde olabilir. Daha sonra 21-38 gün içinde tam olgunluğa ulaşacak olan yavruları sütten kesmenin 21 gün sürmesi gerekir.

Bu, bir farenin doğumdan hemen sonra hamile kalabileceği anlamına gelir, bu da bir fare istilasının kontrolden hızlı bir şekilde büyümesinin nedenlerinden biridir.

Bir dişi fare yılda 5 ila 10 tane yavru doğurabilir.

Farelerin çoğunun vahşi doğada yaklaşık 9 ila 12 ay arasında oldukça kısa bir yaşam beklentisi vardır.

Vikipedi fare yazsını okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Fare Türleri Nelerdir?

fare türleri nelerdir

 

Fareler gece yaratıklarıdır ve nadiren ev sahipleri tarafından görülürler. Bu, tanımlama işini oldukça zorlaştırabilir. Genellikle geceleri veya alacakaranlıkta, evin diğer sakinlerinin çoğu uyurken yiyecek ararlar. Ev sahipleri fare istilacılarını görseler bile, bu sadece kısa bir süre için olabilir ve türleri tanımlamak için yeterli olmayabilir.

Neyse ki, ilaclama.com.tr nin kemirgen uzmanları, eviniz, işyeriniz ve belirli fareler için doğru kontrol yöntemini oluşturmanıza yardımcı olacak kimlik tespitine yardımcı olacak uzmanlığa ve bilgi birikimine sahiptir.

Evlerde diğerlerinden daha yaygın olarak bulunan bazı fare türleri vardır. Mülkünüzdeki fareleri tanımlamanıza yardımcı olması için arayabileceğiniz belirli özellikler vardır. Alternatif olarak, farelerin ortak belirtileri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz, bu da gerçekten bir sorununuz olup olmadığını doğrulamanıza yardımcı olabilir.

Türkiye’de bulunan birçok farklı fare türü vardır. Büyük bir haşere olarak kabul edilen ilk 3 fare türü Ev Faresi, Tarla Faresi ve lağım Faresidir.

Fareler ve fare türleri hakkında bilgi sahibi olmak için mutlaka okuyun! : Fare türleri

 

Lağım Faresi

Lağım faresi şehir hayatında karşımıza çıkan en büyük kemirgen fare türüdür. Aslında bilimsel adı norveç faresi olarak ta bilinir. Şehir yaşamında kanalizasyon şartları onlar için adeta yuva haline gelmiştir. Lağım farelerinin büyüklükleri 15 cm ile 45 cm arasında değişmektedir.

Onların büyük görünüşlerinin yanı  sıra kendileri kadar uzun kuyrukları da dikkat çekicidir. grimsi kahverengi bir görünüşleri vardır. lağım faresi bir mekana girebilmek için çok iyi tırmanabilir, tuvalet veya klozetten çıkabilir, bina duvarlarını ve yapı malzemelerini kemirebilir.

Otoparkta bulunan arabalara, depolanan eşyalara, bina yapı malzemelerine ciddi boyutta maddi hasar verirken, hijyen şartlarını bozarak ve hem ortamı hemde gıdaları kirleterek bir çok önemli hastalığı bulaştırabilirler. ortama sürekli giriş çıkış yapmaları halinde bu alanlara pireleri de getirebilir.

Lağım faresi hakkında daha fazla bilgi için mutlaka okuyun : Lağım Faresi

 

Ev faresi

Ev fareleri tüm yıl boyunca etkindir, bu da onları herhangi bir zamanda evinizi veya işinizi istila ederken bulabileceğiniz anlamına gelir.

 

Görünüm

Boyut: 7-10 cm uzunluğundadır, aynı uzunlukta bir kuyruk mevcuttur.

Ağırlık: 15-30 gr

Nispeten küçük ayakları, başları, büyük gözleri ve kulakları onları genç kahverengi fareden (Rattus norvegicus) ayırır.

 

Ev faresi tipik bir fare profiline sahiptir: iri gözlü ve ince saçlı kulaklı küçük ayaklar ve ince bıyıklı sivri burun. Vücut uzunlukları 60-90 mm arasında değişir ve kuyruk genellikle vücudunun uzunluğuna eşittir ve 90 mm daha ekler.

25 g’dan daha az ağırlığa sahiptirler ve kürk renkleri, üzerinde seyrek tüyleri olan kuyruğa kadar düzgün bir şekilde açık kahverengi ve gridir.

 

 

Tarla faresi

Tarla faresinin alt kısmı daha açık kahverengi kumlu kürkü vardır.

Çoğunlukla açık havada yaşadığı için, bir ev faresinden daha büyük gözleri ve kulakları vardır. Bu, avlanmayı önlemek için bir uyarlamadır.

Tarla farelerinin de uzun kuyrukları vardır, bu da onları oldukça çevik dağcılar yapar.

Yavrular genel olarak daha gri, hala ev farelerinden daha büyük kulaklar, arka ayaklar ve kuyruklar.

 

 

Fındık faresi

Fındık faresi 8 cm den küçük sarı kahverengi tüyleri olan ve büyük siyah gözlere sahip bir fare türüdür. Ağırlıkları 50 gr dan azdır. Kış uykusuna yatan bu memeli canlı türü öncesinde beslenerek kendini hazır hale getirir. Beslenmesi doğal yaşam içinde mevsime ve tabiatın mevsimsel olarak kensine sunduğu gıdalara göre değişir. Haşere aktivitesinin arttığı yaz dönemlerinde böcekler ve çiçeklerle beslenebilir. Fındık ve türvi kalorisi yüksek ve yağlı ürünlerle ise soğuk mevsimlerde kış uykusuna yatmadan önce beslenmek ister.

 

Fındık faresi hakkında detaylı bilgi için mutlaka okuyunuz: Fındık Faresi

 

 

Cardın fare

Cardın faresi lağım faresinin halk arasındaki diğer bir adıdır. Sıçan grubu farelerinin en büyüklerinden olan cardın fareleri hem sağlığımızı hem de maddi zararlar vererek bizleri tehdit etmektedirler. Lağım fareleri için bahsettiğimiz tüm özelliklere sahip olan cardon fareleri vahşi kemirgen grubuna girmektedir. Yaşam alanlarımıza kanalizasyon ve benzeri hijyenik olmayan ortamlardan gelen bu cardon fareleri binalarımıza, elektronik aletlerimize ve gıdalarımıza zarar verebilirler. 20 yıldan fazla süredir cardon fareleriyle mücadele eden ilaclama.com.tr olarak %100 Başarı ile uygulama gerçekleştirdiğimizi ifade etmek isteriz.

 

 

 

 

Fareler bir evi nasıl seçer ? Neden evinize fare gelir ?

Fareler bir evi nasıl seçer Neden evinize fare gelir

 

Ev fareleri, sıcaklık, hali hazırda mevcut olan gıda ve su kaynaklarına yakınlık, yırtıcılardan korunma gibi sebepler ile yuvalamak için evleri seçerler.

Yuvalar genellikle çatı alanları, zeminlerin altı veya duvar boşlukları, barakalar, bodrumlar, saklama kutuları gibi yerlerde, iyi bir gıda kaynağına, güvenli, sıcak bir alana erişimin olduğu yerlerde inşa edilir.

Açık havada, tarla fareleri kuru ot yuvaları inşa edecek yuvaları kazacaklar, ancak aynı zamanda kayalar ve yarıklar arasında da yuva yapmayı denerler.

Ana öncelikleri kediler, tilkiler, kuşlar ve hatta sıçanlar gibi diğer kemirgenler de dahil olmak üzere yırtıcıların erişemeyeceği bir yuvalama sitesi inşa etmek olacaktır.

 

Evde Fare Olmasının Tehlikeleri Nelerdir?

 

Fareler genellikle bazı insanlar tarafından sevimli olarak kabul edilmelerine rağmen, halk sağlığı zararlılarıdır ve ciddi zararlara neden olabilirler.

Farelerin, Salmonella ve Listeria gibi kötü hastalıkları idrar, dışkılar ve yataklar yoluyla insanlara yaydığı bilinmektedir.

Farelerin bölgelerini idrarlarıyla işaretlemeye ihtiyaçları vardır ve ara sıra yeme alışkanlıkları nedeniyle gıda kaynaklarının yakınında yuvalar yaparlar. Bu istila herkesi gıda zehirlenmesi riskine sokar.

Etrafta koşarken, kir ve bakterileri yanlarında taşıyarak tezgahlara, dolaplara, kilere ve seyahat ettikleri diğer yerlere aktarırlar.

Sürekli büyüyen dişleri sebebiyle, dişlerini sabit bir uzunlukta tutmak için zorla kemirmeye ihtiyaç duyarlar. Bu durum, çok fazla maddi hasara neden olabilir.

Elektrik kabloları, su ve gaz boruları, paketleme ve ahşap işleri fareler tarafından ciddi şekilde zarar görebilir – birçok elektrik kaynaklı yangın ve su basması vakası bunlara atfedilmiştir.

 

Mikrop saçan Fare pisliği hakkında daha fazla bilgi için mutlaka okuyun : fare dışkısı

 

 

Kedimin Eve Fare Getirmesini Nasıl Durdurabilirim?

 

Kediniz eve küçük hayvanlar getirdiğinde hoş değildir, ancak kedi sahibi olmanın ortak bir parçasıdır.

Ne yazık ki bunu önlemek için yapabileceğiniz çok şey yok. Kediler avcı olarak doğarlar ve iyi beslendiklerinde bile bu doğal davranışı sergilemeye devam ederler.

Deneyebileceğiniz birkaç şey var, bu da yardımcı olabilir:

 

 • Kedinizi kapalı tutun – bir ev kedisine sahip olmanın faydaları vardır, bunlardan biri eve istenmeyen ziyaretçileri getirmeyecekleri.
 • Kedinizi aşırı beslemeyin – bu onların avlanmalarını engellemez, sadece öldürdüklerini yemelerini önler.
 • Canlı bir yaka satın alın – kediler sessiz avcılardır, bu yüzden bu avantajı ortadan kaldırın.
 • Daha fazla oyna! Kedilerin avlanmasının nedenlerinden biri stimülasyon içindir, bu yüzden daha fazla oyuncak satın alın ve onlarla oynamak için daha fazla zaman harcayın.

 

 

 

 

Fare için ev ilaçlama

 

Fareler hemen hemen her alanda yaşayabilen bir canlı olduğu için evlerimiz onlar için vazgeçilmez yaşam alanıdır. Bu nedenle fare için ev ilaçlama sayesinde farelerden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Fareler farkındalığı yüksek canlılardır. Bundan dolayı evinizde farelerle girdiğiniz mücadelede başarılı olamama ihtimaliniz oldukça yüksektir. Fareler değişik kokuları algılarlar. Aynı zamanda evdeki fareler eşya yer değişikliklerini fark ederler. 20 yılı aşkın zamandır evlerde işyerlerinde %100 Garantili fare ilaçlama hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Fare için ev ilaçlama şirketi olarak sunduğumuz hizmet birçok alanda en çok tercih edilen hizmetler arasında yer alıyor. Sunduğumuz hizmetler arasında fare ilaçlama seçenekleri sayesinde fare gibi canlılardan kolay ve hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. İlaclma.com.tr Sağlık bakanlığı ruhsatlı, TSE ve ISO sertifikalıdır. Aynı zamanda firmamız %100 Memnuniyet garantisi prensibi sahibidir.

 

En etkili Fare için ev ilaçlama

 

Fare için ev ilaçlama yöntemleri sayesinde kalıcı ve çözümcü fare ilaçlama seçenekleri firmamızda uzun yıllardır ilaçlama sektörünün en çok tercih edilen firmalardan birisi olarak ev için ilaçlama seçeneği sunuyoruz. Siz de fare sorunu yaşıyorsanız gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilirsiniz.

 

Kalıcı ev için fare ilaçlama

 

İlaçlama sektörünün en çok tercih edilen firması olarak sunduğumuz hizmetler tamamen kalıcı çözümler sağlamaktadır. Bu nedenle siz de firmamızı tercih etmek isterseniz internet sitemizde yer alan 4443471 telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamıza ulaştığınız taktirde hızlı bir şekilde evinize geliyor uzman ekibimiz farelerin bulunduğu alanı tespit ettikten sonra hızlı bir şekilde ilaçlama başlıyor. Fare ilaçlama firması olarak en kalıcı ve en etkili firmalardan birisinden hizmet almak isterseniz firmamızı tercih edebilirsiniz.

 

Fare ilaçlama istanbul

Fare ilaçlama İstanbul firması olarak iç ve dış alanda bulunanfare türlerini çok iyi tanıyoruz. Ortam türüne göre ilaçlama hizmetlerimizi özelleştiriyoruz. Böylece hijyen, denetleme ve diğer canlıların sağlığı ile ilgili riskleri tamamen ortadan kaldırıyoruz.

İlaçlama hizmeti kapsamında İstanbul da tüm ilçelerde her gün işlemlerimiz bulunmakta ve servislerimiz aktif bir şekilde kendilerine gelen destek taleplerine yanıt vermektedir.

En iyi fare ilaçlama İstanbul firması ilaçlama.com.tr olarak sizlere hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

 

Fare ilaçlama Şirketi

İlaçlama.com.tr 25 yıl üzerinde fare ilaçlama ve uzaklaştırma hizmeti sunan Sağlık bakanlığı ruhsatlı ve güvenilir haşere ilaçlama firmasıdır.

İlaçlama şirketi olarak; tecrübeli personellerimizle doğru ve etkili ilaçları diğer canlıların sağlığını riske etmeyecek güvenli bir şekilde uyguluyoruz. Böylece %100 memnuniyet garantisi sunuyoruz.

Her türlü mekan tipine göre tek seferlik yada periyodik bireysel ve kurumsal çözümler üretiyoruz.

 

Fare ilaçlama fiyat İstanbul

Fare ilaçlama fiyatlarımız İstanbul da 350 tl den başlamaktadır. İstanbul’un Tüm ilçelerinde her gün servisimiz bulunmaktadır. İstanbul da 25 yıl üzerinde hizmet sunan ilaçlama.com.tr haşere uzmanları sizlere her zaman çok yakındalar.

 

En Çok Merak Edilen Sorular

Fare zehiri nerede satılır ?

Fare zehiri ve fare ilaçlama hizmetlerini ilaclama.com.tr den kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 

Fare Nasıl öldürülür ?

ilaclama.com.tr olarak fareleri etkisiz hale getirme işlemlerini sağlık bakanlığı halk sağlığı birimin onay verdiği yöntemlerle gerçekleştiriyoruz. Bunun için kemirgen istasyonları ile kullanılan yüksek etkili fare zehirlerini kullanıyoruz. Aynı zamanda onların yapışmasını ve sıkışmasını sağlayan fare tuzakları da kullanılabilir.

 

Fare zehiri yiyor ama ölmüyor, neden?

Fareler etkili olan zehirlerden büyüklüklerine göre doğru miktarda yemelidir. yeteri miktarda yem yemeyen veya yemi bulunduğu yerden koparıp yemeden başka yere taşıyan fareler zehirden etkilenmezler. siz yemi göremediğinizde farenin yemi yediğini zannedersiniz ama onlar yemi başka yerlere atabilirler.

 

Fare omurgalı mı?

Fare omurgalı bir canlı türdür. insanlar gibi memeli canlılar grubuna aittir ve iskelet sistemine sahiptir.

 

Klozetten fare gelmemesi için ne yapmalı ?

Klozetten fare gelmemesi için öncellikle evinizin dışındaki fare sürülerini etkisiz hale getirmeniz gerekmektedir. İlave olarak muhafazalı fiber boruları kullanmalısınız. Son tedbir olarakta tuvaletinize muhafazalı kapak takmanız yeterli olacaktır.

 

Evde fare var nasıl kurtulabilirim ?

Evde fare varsa ilaclama.com.tr haşere uzmanları ile kısa süre içinde fareden kurtulabilirsiniz. Sizin doğru fare ilaçlama ve tuzaklama hizmetini sağlayacağız. Fareler akıllı canlılar olduklarından yaptığınız değişiklikleri ve tuzakları kullanmayabilir.

 

Eve sürekli fare girmesi ne anlama gelir ?

Eve sürekli fare girmesi evinizin onların içeri girmesine izin veren yapısal boşluk, oyuk, kırık veya çatlaklara sahip olduğu anlamına gelebilir. Bununla birlikte yaşadığınız alanda yada muhitte yakınlarda fare sürülerinin bulunduğu, evinizin çevresinde açık çöplerin olabileceği yada evinizde açık yemeklerin olabileceği anlamada gelebilir.

4.9/5 - (148 votes)
İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma