Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
Evde Fare Olduğu Nasıl Anlaşılır

Evde Fare Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Fareler bölgelerini keşfederken, sıklıkla yüzeylerde ayak izlerini bırakmaktadır. Dört parmaklı bir ön ayağın ve beş parmaklı bir arka ayak izinin belirgin deseni bir farenin geçtiğinin açık bir işaretidir. Fare sorununuzda en iyi fikir ve en iyi yol her zaman ilaçlama yaptırmaktır. Hemen bizi arayarak en uygun fiyatlarla hizmetlerimizden yararlanın. Evde fare olduğu nasıl anlaşılır ?  Evinizde fare olduğunu düşünüyorsanız hemen tıklayın.

 

 

 

Fare Evde Ne Zaman Görülür ?

Akşamları daha yaygın olarak aktif olmasına rağmen, gündüz evinizde dolaşan bir ev faresi görmek mümkündür. Çoğunlukla bu hayvanlar duvarlar boyunca sürtünerek lekelenir veya normal olarak bozulmamış bir saklanma yerinden kaçarlar. Dilerseniz Fareler hakkında bilgilerimizi paylaştığımız  Fare ilaçlama yazımızı da hemen okuyabilirsiniz.

Fare Dışkısı (Fare Boku) Nasıl Olur ?

Farelerin olduğu yerde, dışkı vardır. Bu küçük topaklar genellikle hayvanların ziyaret ettiği ya da seyahat ettiği her yerde bulunur. Yaklaşık 3 ila 6 mm uzunluğunda, dışkılar sivri uçlu çubuk şeklinde olabilir.

Fare pisliği (Fare Boku) ile hamam böceği pisliği nasıl ayırt edilir ?

İnsanlar ev faresi dışkılarını (Fare Boku) Amerikan hamamböceği ile karıştırırlar. Bu dışkıların genel boyutu ve görünüşü benzer olsa da, fare dışkıları (Fare Boku) genellikle farelerin kendilerinin baktıkları yerlere gömülü saçlara sahiptir.

 

 

Fare Pisliği

Fare kakasını nasıl tanımlayacağınız ve güvenli bir şekilde nasıl bertaraf edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Fareler ortamı pisledikten sonra mutlaka temizlik yapılmalıdır. Fakat fare pisliği temizlenirken çok dikkatli olunmalıdır. Soluma veya direkt temas ile farelerden bulaşan hastalıkları mutlaka tanıyın.

Geçmişte fare ve sıçan pisliklerine rastladığınızda fark etmeden onları toz veya kir olarak süpürmüş olabilirsiniz. Farkında olmadan fare pisliği temizlemek şansız bir durumdur, çünkü insanlar için tehlikeli olan çeşitli hastalıkları bulaştırabilirler. Bu hastalıkların çoğu fare Boku veya idrarıyla kirlenmiş tozun solunmasıyla yayılır.

 

 

 

Fare pisliği nasıl anlaşılır?

fare pisliği nasıl anlaşılır

Ev Faresi pisliği lağım faresi pisliğine kıyasla neye benziyor? Fare bokunu gördüğünüzde nasıl tanıyacağınız aşağıda açıklanmıştır: Her bir pelet sadece 0.5 cm uzunluğunda, pirinç şeklindedir ve bir veya her iki ucunda da sivridir. Bir fare bir günde 50 ila 75 dışkı üretebilir. Sıçan pisliği daha büyüktür  1-2 cm uzunluğunda – koyu renklidir ve her iki ucu da ovale yakın küt şekillidir.

 

 

Fare pisliği nasıl temizlenir?

Fare istilasını fark ettiğinizde, fare pisliğinden güvenli bir şekilde kurtulmak için bu basit ama azami dikkat edilmesi gereken sizler için hazırladığımız maddeleri izleyin:

 • Alanı havalandırın. Fare boku bulduğunuz ortamı Yarım saat kadar temiz hava iyice içeride dolaşana kadar havalandırın ve bu esnada ortamda kalmayın içerdeki havayı solumayın.
 • Fare pisliğine çıplak ellerinle dokunma. Fare pisliğine çıplak ellerinizle asla DOKUNMAYIN. Kollarınızı kapatan uzun kollu bir kıyafet ya da gömlek giyin. Koruyucu eldiven ve maske takın. Temizliği tamamladığınızda eldivenleri çıkarın. Ellerinizi ve giysilerinizi mutlaka yıkayın.
 • Kirlenmiş yüzeylere çamaşır suyu bazlı veya ev tipi dezenfektan püskürtün ve biraz bekledikten sonra temizleyin. Çamaşır suyunu bir kaptaki suya 1: 10 oranını karıştırarak kendi dezenfektanınızı yapabilirsiniz. Dezenfektanın en az 5 dakika dinlenmesine izin vererek sert yüzeylere püskürtün. Kirlenmiş malzemeleri tamamen attığınızdan emin olun.
 • Ben detaylı temizlik yapmak istemiyorum. Maalesef doğru yöntem  Süpürmek veya vakumlu süpürme yerine Temizlemek ve Dezenfekte etmektir. Dezenfekte edilmiş pislikleri bir kağıt havluyla dikkatlice alın ve plastik bir torbaya atın. Kirlenmiş yüzeylere çamaşır suyu püskürtmeye ve silmeye devam edin.
 • Paspasla ve yıka. Zeminleri aynı 1:10 çamaşır suyu çözeltisi veya ev dezenfektanı ile temizleyin. Mümkünse giysi, havlu ve yatak ve maruz kalan her şeyi çamaşır makinesi kullanarak veya sabun ve sıcak su kullanarak yıkayın.
 • Yuvayı güvenli bir şekilde atın. Yuvalara çamaşır suyu püskürtün ve en az 5 dakika bekleyin. Ardından yuvaları ve yuvalama için topladıkları malzemeleri plastik bir torbaya dikkatlice yerleştirin. Kapalı bir çöp kutusuna atmadan önce daima torbanın ağzını kapatın ve bağlayın.

 

 

Farelerden bulaşan hastalıklar nelerdir?

Evinizde sıçan veya fare kakası görürseniz panik yapmayın fakat dikkatli olun. Kemirgen pisliği potansiyel olarak tehlikeli olabilir. Kemirgenleri veya dışkılarını tutarken lastik eldiven giymeyi unutursanız yayabilecekleri hastalıklardan etkilenebilirsiniz. Burnunuza, kulaklarınıza veya ağzınıza dokunmaktan kaçının ve işiniz bittiğinde daima ellerinizi yıkayın . Farelerden bulaşan hastalıklar şunlardır:

 • Hantavirüs Pulmoner Sendromu, kemirgen dışkısı ile kirlenmiş havanın karıştırılmasından kaynaklanan solunum yolu hastalığıdır. Pisliği süpürürken dışkı parçalanıp kokuya sebep olabilir. Bundan dolayı süpürmek yerine muhafazalı bir yöntemle toplamı tercih edebilirsiniz.
 • Leptospirosis, kemirgen idrarı içeren su, yiyecek veya toprakla temas ederek sizin veya evcil hayvanınızın alabileceği bakteriyel bir enfeksiyondur.
 • Lenfositik koriomenenjit, doğrudan bir fare ısırığından veya cildinizdeki bir kesik veya sıyrık kemirgen idrarı veya dışkısı ile temas ederse meydana gelen kemirgen kaynaklı nörolojik bir hastalıktır.
 • Sıçan ısırığı ateşi, hastalığı taşıyan kemirgenlerle, dışkılarıyla veya kirli suyla temas etmesinin neden olduğu bakteriyel bir enfeksiyondur.
 • Salmonelloz, sıçan dışkısı ile kirlenmiş yiyecek veya su yiyerek veya içerek alabileceğiniz bir enfeksiyondur.

 

 

Fare Isırığı, Fare Kemirme ve Çiğneme Nasıl Olur ?

Ev fareleri, çok çeşitli maddeleri çiğneme yetenekleriyle bilinir. Çoğu durumda, talaş veya yenmiş  bir  materyalin birikimi genellikle hasarın ilk göstergesidir. Diş veya kemirme izleri farenin  sıkça seyahat ettiği rotaların kenarları boyunca, nesnelerin köşelerinde görülür.

Farelerin Tünelleri

Ev fareleri, yalıtım ve diğer yumuşak malzemeler gibi karanlık ve koruyucu bir ortam sağlayan malzemede yuva oluşturma eğilimindedir. Bu yuvalar genellikle toz ve örümcek ağları içermeyen açıklıklar veya tüneller ile karakterize edilir, ancak dışkılarla kirletilebilir.

Fare Sesleri

Akşam saatlerinde, özellikle karanlık ve sessiz olduğunda, bu küçük hayvanların kemirme, tırmalama, yürüme veya yemek yeme sesi duyulabilir.

 

 

Fare Nasıl Kokar ?

Ev faresi idrarı, diğer kemirgenlerle iletişimde önemli bir rol oynar. Çoğu zaman, kemirgenler dişileri çekmek veya diğer erkekleri uyarmak için bir alan işaretler. Büyük bir kemirgen popülasyonuna sahip bir alanda veya kemirgenler uzun süredir mevcut olduğunda belirgin bir koku fark edilebilir.

Wiki : Fare

 

fare-ilaclama, fare-turleri

 

4.7/5 - (40 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü