Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
fare-ilaçlama, kemirgen-ilaçlama-ve-korunma

Fareler bir evde nereye saklanır? Fareler eve nasıl girer ?

Çok az sayıda ev sahibi, evlerine giren ve saklanan bir farenin nereden girdiğini tespit edebilir. Çünkü bu küçük kemirgenler içeriye giriş sağlayan çatlakları ve boşlukları bulmada uzmandır evde fare olmasının bir çok sebebi vardır. Fareler eve nasıl girer ? Tüm detayları ile fareleri size tanıtıyoruz 🙂

Ev fareleri vücutlarını inceltme konusunda inanılmaz bir yeteneğe sahiptir, böylece yarım santimetre boyutunda bir çatlaktan veya bozuk para büyüklüğünde bir delikten geçebilirler.

Fareler Eve Nasıl Girer ?

Bir farenin eve girme ihtimalinin en yüksek olduğu yer, kapı ve pencere aralıklarıdır. Özellikle yer ile arasında mesafe olan ve az kullanılan kapılar  fare girişi için çok uygundur.

Fareler bir eve açık pencerelerden, açık kalan kapıdan, duvarda bulunan boşluklardan, ev giderinden, çatı gibi yerlerden girerler.

İçeri girdikten sonra, fareler yuvalarını ücra, kullanılmayan yerlere yapar ve burada hızlı bir şekilde çoğalırlar. Yuvasını dışarı da kurup, yemek bulmaya evinize gelip gitmesi de muhtemeldir.

Fareler eve neden girer ?

Farelerin evlerin içinde saklanmayı seçmesinin başlıca nedenleri:

 • Soğuk havalardan kaçmak için
 • Avcılardan uzak durmak için
 • İçeride kendileri için mevcut olan çok çeşitli yiyecekleri yemek için.

 

Fareler evde ne yaparlar ?

Fareler, bir evin içine girebilecek en muhtemel  kemirgenlerdir. Fareler bir evde saklandıklarında yuva yaparlar, çoğalırlar ve insanların kendilerine sunduğu bol gıdalarla beslenirler. İlk bakmanız gereken konu ; Fareler eve nasıl girer ? nereden girdiklerini tespit etmek olacak.

Farelerin dışarıda gizlendiği yerler nerelerdir ?

Farelerin Dışarıda ve Dış Mekanda Saklanma Yerleri

Açık havada, ev fareleri yaygın olarak aşağıdaki yerlerde bulunur:

 1. Boş arsalar
 2. odunluk, kömürlük
 3. Ekim alanları,
 4. Kaya yığınları
 5. Enkaz yığınları
 6. Ağaç boşlukları

Farelerin Evde Gizlendiği Yerler Nelerdir ?

Farelerin Evde Ve Kapalı Alanda Saklanma Yerleri Nerelerdir ?

Aşağıdaki yerler, farelerin yuvalarını oluşturma, gizleme ve kendilerine özgü yaşam tarzlarını yaşamaları için en yaygın noktalardan bazılarıdır :

 • -Mutfak dolaplarının tabanları
 • -Yalıtılmış ve ısı kaynaklarına yakın yerleştirilmiş duvar boşlukları
 • -Büyük mutfak aletleri içindeki ve arkasındaki boşluklar
 • -Karışık veya yoğun bir şekilde dolu olan depolar
 • -Mobilyaların içinde

Evinizde fare olduğundan şüpheleniyorsanız hemen ev faresi istilası belirtileri yazımızı okumanızı öneririz.

Fare saklandığı yerden nasıl çıkarılır ?

Fareler farkındalığı yüksek akıllı canlılardır. Koku değişiklikleri ve ortamdaki eşyaların yer değişiklikleri bile hemen ve hızlıca fark ederler. Gezinme rotalarını dikkatlice takip ederler. Güzergahlarını ve saklandıkları yerleri yeni güvenli alanlar belirlemeden değiştirmezler. Onları saklandıkları yerden çıkarmak için dikkat çekici cabaların çoğu orada daha fazla saklanmalarına sebep olacaktır. Bunun için fareler kendilerini güvende hissettikleri zaman hareket etmektedirler. Fare tuzakları ve özellikle kemirgen istasyonlar tam olarak onları saklandıkları yerden çıkarmak için çok etkilidir. Çünkü fare istasyonunun içinde onun ilgisini çekecek koku ve tatda fare yemi bulunmaktadır. Aynı zamanda istasyon içinin kapalı ve karanlık olası kendini güvende hissetmesini sağlayacaktır. Bu yöntemle fareleri saklandıkları yerden çıkarabilir ve ölü yada canlı olarak yakalayabilirsiniz. ilaclama.com.tr olarak uyguladığımız farelere karşı %100 başarı sağladığımız nokta doğru uygulama ve doğru istasyon tercihidir. Profesyonel olmayan Uygulamada yapılabilecek bir kaç hata bile onların istasyonu kullanmasını ve fareleri saklandıkları yerden çıkarmanızı engeller.

 

Evde saklanan fare nasıl bulunur?

Evde saklanan fareyi bulmak oldukça güç olmaktadır fakat önerebileceğimiz yöntemi maddeler halinde sizler için açıkladık;

 1. farelerin en son görüldüğü veya sık görüldüğü alana odaklanın
 2. farelerin pisliklerini gördüğünüz yerler onların saklandıkları yerler hakkında fikir verebilir.
 3. fareler buldukları gıdayı ve diğer ürünleri taşıma eğilimine sahiptir. Bu gibi ürünlerin toplandığı alanlar size saklandıkları yeri bulmanıza yardımcı olabilir.
 4. Bir eldiven takarak bir parça gıdayı (kuruyemiş, ekmek, peynir) en çok şüphelendiğiniz alana bırakın
 5. Un veya benzeri temizlerken çok zorlanmayacağınız tarza ürünleri akşam ışıkları kapatmadan yere serpin
 6. Fareler genellikle ortam sakin olduğunda hareket etmeyi sevdiklerinden un veya benzeri toz madde üstünde ayak izlerini kontrol ederek gittikleri ve saklandıkları yerleri tahmin edebilir veya bulabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki farelerin saklandığı yeri bulmak oldukça güç olabilir. Bunun yerine direk onları üstüne çeken fare kovucular ile direkt olarak saklandıkları yerleri bulmadan etkisiz hale getirebilirsiniz. ilaclama.com.tr bu konuda bir çok farklı metot ve donanım tecrübesiyle sizlere %100 etkili çözüm sunmaktadır.

 

Fare Neye Gelir ?

Fareler kapalı alanlara yemek, su, saklanmak ve yuva yapmak üzere gelebilir. Bu davranışların hepsi hayatta kalmak ve üremek üzere yönlendirilen eylemlerdir.

Farelerin neye geldiğini detaylıca anlattığımız yazımızı okumak ve bu konuda çok özel bilgiler öğrenmek için mutlaka tıklayınız; Fare Neye gelir ?

 

Fare ilaçlama

Fare ilaçlama hizmetlerimizi 25 yılın üzerinde bir tecrübe ile Sağlık Bakanlı Ruhsatlı ve Tse belgeli olarak gerçekleştiriyoruz. Fareler ile türleri belirlenerek mücadele edilmesi gerekir. Her türün birbirine benzeyen fakat daha farklı beslenme ve öğrenme davranışları vardır. ilaclama.com.tr uzmanları olarak farelerle mücadelede sizlere %100 memnuniyet garantisi sağlıyoruz.

Fare ilaçlama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için mutlaka tıklayınız: Fare İlaçlama

 

Böcek İlaçlama

Profesyonel böcek ve haşere ilaçlama hizmetlerimiz için mutlaka tıklayınız: istanbul böcek ve haşere ilaçlama

 

3.8/5 - (165 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü