Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
fare neye gelir

Fare Neye Gelir ?

Fare neye gelir? Sorusunu sizler için detaylıca cevaplayarak fareleri cezbeden durumları ve nasıl önlem alabileceğinizi de sizlere açıklamış olacağız.

Fareler kesinlikle evinizde görmek istemeyeceğiniz canlılardır. Salmonella, sıçan ısırığı ateşi, fare tifüsü, bulaşıcı sarılık, veba, hanta virüs dahil olmak üzere 35’ten fazla farklı hastalığı yaymıştır. Ayrıca her yıl binalarda ve tesislerde bulunan ahşabı, alçıpanı ve yalıtımı, elektrik tellerini, server kablolarını kemirerek maddi hasarlara ve yangınlara da sebep olabilirler.

 

 

Farelerin gelmesine en fazla sebep olan 5 ana unsuru aşağıda sizlere açıklamaya devam ediyoruz.

 

Su ve Besin Kaynağı

fare su ve yemeğe gelir

 

Yiyecek, bir farenin evinize girmesinin en yaygın nedenlerinden biridir. Fareler her zaman düzenli olarak beslenebilecekleri besin kaynağı ararlar. Özellikle evlerin ve binaları içinde bulunan kapağı açık çöp kutuları onların fazla geldikleri alanları oluşturur.

Farelerin koku alma duyuları oldukça gelişmiştir. Bu sebeple hemen hemen tüm gıdalarla beslenebilirler. Et, sebze, kuruyemiş, deri vb. gibi gıdalarla beslenirler. En sevdikleri yiyeceklerin fıstık ezmesi, çikolata ve Pastırma gibi et ürünleri olduğu söylenir.

Evinizdeki tüm yiyeceklerin ve özellikle evcil hayvan maması ve diğer dökme ürünler gibi torbalardaki kuru stokların hava geçirmez ve muhafazalı kaplarda iyi saklandığından emin olmalısınız.

İnce plastik torbalarda veya karton kutularda bulunan gıdaların kokusunu çok daha rahat bir şekilde alabilir ve bu ürünleri parçalayarak gıdaya kolaylıkla erişebilirler.

Yiyecek, meyve, bakliyat artıklarını muhafazalı ve kapaklı olmayan çöp torbalarına bırakmak farelerin beslenmesi açısından oldukça kolay bir ortam sağlamaktadır. Bu sebeple yere sabitlenmiş devrilme ihtimali zayıf, ağzı kapalı ve muhafazalı çöp kutularını almanız ve kullanmanız daha uygun olmaktadır.

Aynı zamanda bahçenizde ya da evinizin etrafında bulunan meyve ağaçlarından dökülen meyveler onlar için uygun besin malzemeleridir. Bu sebeple onların çok fazla sayıda gelmesine sebep olabilir.

Su borularındaki küçük sızıntılar da farelerin sabit bir su kaynağına gelmeleri açısından oldukça cazip bir durumdur. Bu nedenle evin etrafındaki tüm boru ve hortumların akıtmadığından emin olmalısınız. Aynı şekilde dış alanda bulunan su kaseleri, kuş banyoları vb. gibi ürünler evinizin çok yakınında olduğunda kemirgenlerin gelmesine sebep olabilir.

 

Sıcaklık ve Güvenli Yuva İhtiyacı

fare sıcağa ve güvenli alana gelir

 

Sıcaklık düşmeye başladığında fareler kışın mevsiminde ortaya çıkan en yaygın zararlıların başında gelir. Tıpkı insanlar gibi fareler sıcakkanlı canlılardır. Bu nedenle yuvalarını yapmak Ve üremelerini devam ettirebilmek amacıyla sıcak ve güvenli alanlara ihtiyaç duyarlar.

büyütmek için sıcak yerler bulmaları gerekir. Lağım fareleri ve küçük ev fareleri sıcak bir yer ve bol miktarda yiyecek ve su bulmak için evlerimizi istila ederler.

Sıcak bir eve girmek veya ısıtma sistemlerinin ve diğer cihazların yakınında bir yuva inşa etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu durum ise cihazların kısa devre yapmasına veya hasar görmesine neden olabilir.

 

Ortam Dağınıklığı ve Yuva Eşyaları

fare dağınık ortama ve eşyalara gelir

 

Fareler dağınık alanları çok severler. Bu koşullar üremek ve kalabalık bir aile kurmak için ideal alanlardır.

Fareler aktif olarak dağınık alanlar ararlar. Evinizde sıcaklık sunan ve göze çarpmayan herhangi bir alan fareleri cezbeder. Evlerde genellikle en dağınık alanlar garajlar, çatı katları ve küçük depolama alanlarıdır.

Evinizin çevresine yığılan eşyalar farelerin gelmesi ve evinize erişim sağlaması için uygun alanları oluştururlar. Evinizin veya binanıza çok yakın veya bitişik alanlarda eşya depolanmasına müsaade etmeyiniz.

Ofisler de fareler için en iyi üreme alanı olabilir. Bunun sebebi ortamda bulunan  kutular, kağıt yığınları ve atıştırmalıklarla dolu dolaplar onları bu alana gelnek ve yuva yapmak için cezbedebilir.

 

İç Alanda Yetiştirilen Bitkiler

 

İç Alanda Yetiştirilen Bitkiler fareleri çeker

 

İç mekanda bitki yetiştirmek farelerin yuvalanması için ideal bir ortam sağlayabilir. Özellikle bu bitkiler meyve veren canlılar ise fareler için çok daha cazip hale gelir. Bu gibi bitkiler her zaman su, gıda ve uygun sıcaklığı sağlamaktadır.

Bahçenizdeki ve evinizin temeli etrafındaki uzun yabani otlar, çalılar, rüzgarla savrulan yaprak yığınları ve diğer döküntüler de fareleri cezbeder veya faaliyetlerini gizlemeye yardım eder. Çatıya kadar uzanan dalları olan uzun ağaçlar da çatı farelerinin evin çatı katına girmesi için bir yol görevi görür.

Bu bitkiler kemirgenlere yuva malzemeleri de sağlayabilir. Dışarıda yaşayan sıçanlar tipik olarak evlerini inşa etmek için ot ve dal kullanırlar.

 

Fare Neye Gelmez ?

Fareler bazı ürünlerin kokusunu ve tadını sevmez . Bu sebeple bazı ürünler onlar için doğal kovucu özelliklere sahiptir. Bazı bitkisel yağlar ve bitkilerin kokusu özellikle onların duyu organlarını tahriş edebilir yada kafa karışıklığına sebep olabilir. Böylece fare bulunduğu ortamdan ayrılmak isteyebilir.

Farelerin sevmediği ürünleri öğrenmek ve doğal yollarla nasıl mücadele edebileceğinizi örenmek için tıklayınız: Fare neye gelmez ?

 

Fareler bir evde nereye saklanır ?

Fareler evlere girdiğinde güvenli olarak saklanabilecekleri ve gezebilecekleri alanları keşfederler. Fareler merkalı canlılardır ve bir alandaki eşyaların yerlerini öğrenebilir buna göre hareket ve davranış ortaya koyabilirler. 25 yıllık fare ilaçlama tecrübemizle sizlere farelerin kapalın da nereye saklanabileceklerini detaylıca anlatmaya çalıştık.

Farelerin saklanabileceği alanları öğrenmek için mutlaka tıklayınız: Fareler bir evde nereye saklanır ?

 

Fare İlaçlama

fare ilaçlama

 

Fareler kapalı alanlara çok fazla zarar verebilirler. Sağlığımızı riske edecek çok ciddi hastalıkları bizlere bulaştırabilir yada maddi değeri olan yapı ve eşyalarımıza yüksek miktarlarda zarar verebilirler.

ilaclama.com.tr fare uzmanları 25 yıla yakın bilgi ve tecrübeleriyle Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve Tse belgeli fare ilaçlama hizmeti sunuyorlar.

Farelerden kurtulmak için fare ilaçlama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için Mutlaka tıklayınız: Fare ilaçlama

5/5 - (12 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü