Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
Fare Neye Gelmez

Fare Neye Gelmez ?

Fare neye gelmez? Sorusuna farelerden şikayet eden insanlarımız onları uzaklaştırmak için cevap arıyorlar. ilaclama.com.tr olarak 25 yılı aşan tecrübemizle farelerin gelmeyeceği ve sevmediği şeyleri sizlere açıklamaya çalışacağız.

Şunuda belirtmek isteriz ki fareler akıllı ve öğrenen canlılardır. Fareleri uzak tutmak ve etkisiz hale getirmek için profesyonel fare ilaçlama hizmeti dışındaki çabalar oldukça yetersiz kalmakta ve sorunun zamanla büyümesine bile sebep olmaktadır.

İşte sizler için hazırladığımız fare neye gelmez? Sorusu için hazırladığımız 10 cevap;

 

  • Nane yağı: fareler, nane yağının güçlü kokusunu sevmezler ve onun koku organlarını tahriş eder. Bu onların bu alana gelmesini ve görülmesini

 

  • Amonyak: Amonyağın güçlü kokusu tüm fare türleri için rahatsız edici olabilmektedir. Onları belirli bölgelerden uzaklaştırabilmeniz için etkili olabilir.

 

  • Acı biber: Acı biberin baharatlı tadı ve kokusu farelerin hem koku hemde tat alma organlarını tahriş edebilir ve o bölgeye girmelerini engelleyebilir.

 

  • Sarımsak: Sarımsağın güçlü kokusu onlar için rahatsız edici bir durumdur. Farelerin koku duyusu çok iyi ve hassas olduğu için güçlü kokular genel olarak onları rahatsız edebilir.

 

  • Okaliptüs yağı: Okaliptüs yağı da güçlü ve yoğun bir esansa sahiptir. Fareleri rahatsız edecek ve onların hiç hoşlanmayacakları kokular arasındadır.

 

  • Soğanların güçlü kokusu fareler için rahatsız edici olabilir. Fakat bu ürünler etkisini kaybettikten sonra onlar için besin kaynağı da olabilir. Etkisini kaybeden ve çürüyen organik gıdalar her zaman haşereleri çekecektir.

 

  • Çelik yünü: Fareler çelik yünü kolayca kemiremezler. Bu nedenle giriş noktalarını engellemenin etkili bir yolu olabilir.

 

  • Sirke: Sirkenin güçlü kokusu sıçanlar caydırıcı bir etkiye sahiptir.

 

  • Ultrasonik ses cihazları: Bazı ultrasonik ses cihazları fareleri rahatsız edecek frekansta ses dalgaları yayarak onların uzaklaşmasına sebep olabilir.

 

  • Parlak ışıklar: Fareler karanlık, tenha alanları tercih eder ve parlak ışık bulunan alanlar onlar için caydırıcı olabilir.

 

 

Sitronella Yağı Fareleri Uzaklaştırabilir

Sitronella Yağı Fareleri Uzaklaştırabilir

Fareler sitronellanın kokusundan hiç hoşlanmazlar. Aslında bizim için rahatsız edici olmaya bu kokunun onlar için rahatsız edici olması ilk başta doğru gelmemektedir. Fakat genel olarak yoğun esans kokuları onları rahatsız edebilir.

Sitronella, hayvanlar aleminde genel olarak sevilmeyen bir kokudur. Kemirgenlerin hassas koku duyularını körleştirerek beslenmesini azaltır.

Sitronella ile farelere karşı mücadele etmek istiyorsanız ciddi oranda yoğun konsantre halinde kullanmanız gerekir. Aynı zaman ürünü etkisi azalma ihtimaline karşı yenilemeniz gerekir.

 

Fare Kovucu Olarak Beyaz Sirke

Fare Kovucu Olarak Beyaz Sirke

 

Beyaz sirkenin mutlak güçlü ve keskin bir kokusu vardır.  Beyaz sirke bir sıçan için sadece kötü kokmakla kalmaz, aynı zamanda onu yalarlarsa tat duyusuda tahriş olacaktır. Bu caydırıcı bir etkidir. Beyaz sirke ile ilgili en garip olan durum ise özellikle evde veya işyerinde yuva yapan fareler varsa, fareleri korkutur.

Pamuk toplarını beyaz sirkeye batırarak veya Su ve beyaz sirkeyi birlikte kullanarak bir sprey yapabilirsiniz. Beyaz sirkenin kokusu bunaltıcı olabilir bu sebeple dikkatli kullanmak gerekir.

Beyaz sirke farelerde kafa karışıklığına sebep olabilir. Buda özellikle yuva yapma aşamasında bulunduğu alana güven duymasını engeller.

 

Yonca Bitkileri Farelere Karşı İşe Yarayabilir

 

Yonca bitkileri fareleri kovmak için kullanılabilir. Yonca bitkisi ilkbaharda çiçek açar ve bu çiçeklerin kokusunda faereler hoşlanmaz. Sıkntı şu ki bahar bittiğinde çiçekleri de söner.

Bu durum için yonca çiçeklerini toplayıp bir suyun içine atarak kokusunu bırakmasını sağlayıp bir sprey hazırlayabilirsiniz.

 

Fare Acı Sos ve Acı Bibere Gelmez

Fare Acı Sos ve Acı Bibere Gelmez

 

Fareler hayatta kalmak için koku alma, tat alma ve dokunma duyularına büyük ölçüde güvenirler. Bir şey istedikleri gibi kokmadığında veya tadı almadığında, ondan uzak durma eğilimindedirler çünkü bu onların tehlike duygularını harekete geçirir.

Acı sos ve acı biber tozu gibi baharatlı kokular, kapsaisin adı verilen bir bileşik içerir. Acı biberlere acı tadı veren şey budur!

Sıçanlar ve diğer memeliler hayvanlarda bu acı tat ve koku onlara rahatsızlık verir. Onların ağızlarında ve tat alıcılarında ağrıya ve yanmaya neden olur.

Birberleri suyla karıştırarak acı bir prey hazırlayabilir ve onları uzaklaştırmak için istediğiniz alanlara uygulayabilirsiniz.

 

Karanfil Fareleri Caydırır

Karanfil Fareleri Caydırır

 

Fareleri kovmanın bir başka yolu da karanfil ve karanfil yağı kullanmaktır. Onlar karanfil kokusundan nefret eder çünkü karanfil kokusu güçlü ve baharatlıdır.

Fareleri istediğiniz alanlardan uzaklaştırmak için karanfilleri bir beze sararak istediğiniz alanlara bırakabilirsiniz.

Karanfil yağını kullanmak istiyorsanız pamuk topaklarını karanfil yağına batırarak istediğiniz alanlara bırakabilirsiniz.

 

Okaliptüs Fareleri Kovma Konusunda Başarılı Olabilir 

Okaliptüs Fareleri Kovma Konusunda Başarılı Olabilir

Okaliptüs ağaçları ve çalıları Avustralya ve komşu adalarına özgü bir bitkidir. Bu uzun ağaçlar mersin ailesinin bir parçasıdır.

Yapılan bir çalışmada okaliptüs yağı konulan gıdalardan farelerin uzak durduğu gözlemlendi ve yiyeceklerden uzaklaştılar.

10-15 damla Okaliptüs yağını 1 bardak su ile seyrelterek bir sprey hazırlayabilir ve farelerin görüldüğü ya da gelmesini istemediğiniz alanlara uygulayabilirsiniz.

 

Fareler Amonyaktan Nefret Eder

Fareler Amonyaktan Nefret Eder

Amonyak oldukça sert bir kimyasal kokuya sahiptir. Evde kullanıldığında amonyum hidroksit formunda gelir. Birçok insan bunu küvet, fayans ve lavabo gibi yüzeyleri temizlemek için kullanır.

Evdeki amonyağınızı kullanmanın bir başka yolu da fareleri uzaklaştırmaktır. Bunu yapabilmek için pamuk toplarını amonyağa batırın ve istediğiniz alanlara bırakın.

Bu koku insanlar içinde rahatsız edici olabileceğinden dikkatli kullanmakta fayda vardır.

 

Kullanılmış Kahve Telvesi Fareleri Uzaklaştırabilir

Kullanılmış Kahve Telvesi Fareleri Uzaklaştırabilir

Kahve telvesi ve özellikle sıcak demlenmiş kahve telvesi güçlü bir kokunun yanı sıra acı bir tada sahiptir. Bu çifte etki fareleri için uzaklaştırıcı bir etkiye sahiptir.

Kahve telvesini bir kaba koyarak isteğiniz alanlara bırakın. Bu şekilde onla riçin caydırıcı bir çalışma yapabilirsiniz.

 

Fareler Naneye Gelmez

Fareler Naneye Gelmez

Nane bitkisinin güçlü ve tahriş edici bir kokusu vardır. Naneyi bitki olarak evinizin etrafına dikebilir ve bu şekilde tüm haşerelere karşı caydırıcı bir etki oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte nane yağını da onları uzaklaştırmak için kullanabilirsiniz. Nane yağıyla birlikte bir sprey hazırlayabilirsiniz.

 

Fare Neye Gelir ?

Fare hoşlandığı besin maddelerine ve sıcak ortama gelmek ister. Farelerin sahip olduğu üstün koku duyusu onları hemen hemen her türlü gıdanın bulunduğu alanlara gelmesini sağlar. Özellikle hayatta kalma içgüdüsü sebebiyle havalar soğuduğunda kapalı alanları istila etmeye çalışırlar.

Farelerin sevdiği ve onları bizim alanlarımıza getiren her şeyi detaylıca anlattığımız içeriğimizi mutlaka tıklayın: Fare Neye Gelir ? 

 

Fare İlaçlama

fare ilaçlama görsel

 

ilaclama.com.tr olarak 25 yıl üzerinde farenin karşılaşabileceğiniz her türünü iç ve dış alanlarda profesyonel fare ilaçlama hizmeti ile etkisiz hale getirebiliyoruz. Bu süreç içinde hem kendi hem de müşterilerimizden edindiğimiz tecrübelerimize göre fare ile mücadelede doğal yollar çok zayıf kalmaktadır. Herhangi bir fare sorununa kalıcı bir çözüm üretemediği gibi onları etkisiz hale getiren bir yöntemleri de yoktur.

Farelerden kurtulmanın kesin çözümü %100 Memnuniyet Garantili fare ilaçlama hizmetimizden faydalanmaktır. Bizlere her zaman tüm iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Fare ilaçlama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız; Fare ilaçlama

5/5 - (17 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü