Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
tahta-kurusu-ilaçlama-istanbul, tahta-kurusu-ilaçlama-fiyat

Tahta kurusu ilaçlama

Tahta kuruları küçük, düz, oval şekilli gövdelere sahiptir. Kanatları yoktur. Yetişkinlerde kanat pedleri denilen kanatların izleri vardır, ancak tamamen fonksiyonel kanatlara dönüşmezler. Yetişkin tahta kuruları kahverengidirler fakat beslendiklerinde kırmızımsı bir renge sahip olurlar. Tam yetiştirilen tahta kuruları nispeten yavaş hareket eder ve 4 ila 5 mm arasında ölçülür .Ev sahipleri bazen tahta kuruların çıplak gözle göremeyecek kadar küçük olduğu konusunda yanlış düşünceye sahipler. Gençler küçük ve görülmesi zor olabilir, ancak yetişkinler çıplak gözle görülebilir ve saklamak için kullandıkları çatlak ve yarıklarda bulunabilirler. Yeni yumurtadan çıkan yavru, yaklaşık olarak bir iğne başının büyüklüğündedir ve beslenene kadar beyaz veya bronz renge sahiptir. Genellikle bir elma çekirdeğinin büyüklüğü ve şekli ile benzerlik kurularak tarif edilirler.

Tahta kurusu ilaçlama neden gereklidir?

Tahta kuruları, tek besin kaynağı olarak kanla beslenirler. Yetişkin aşamasına  olgunlaşa bilmeleri için, olgunlaşmamış aşamalarının her birinde bir kez kanla beslenmeleri gerekir. Yetişkin dişiler de yumurta üretmek için kana ihtiyaç duyarlar. Tahta kuruların insanları ısırmasına rağmen, hastalıkları insanlara aktardığı bilinmemektedir.

 

tahta-kurusu, tahta-kurusu-ilaclama, tahta-kurusu-nasıl-olur

 

Bir yüzeyde bulunan bulunan kan lekeleri, ısırıklar ve tahtakurusu dışkıları ve deri dökülmeleri, bir yatak böcek istilasının belirtilerinden bazılarıdır.vücutta bulunan ısırıklar genellikle yatak uyku esnasında gerçekleşir ve el, boyun, yüz, omuz, bacak ve kol bölgelerinde daha yoğun görülür. Her zaman için durum bu şekilde olmasa da, tahtakurusu ısırıkları genellikle küçük bir alanda bir araya toplanır ve bazen bir çizgi veya zikzak şeklinde görülebilir.Isırıklar genelde iltihaplanmış, kaşıntılı  kırmızı  küçük, düz veya kabarık bölgelere benzer.Tahtakurusu ısırık reaksiyonları, her zaman ısırıldıktan hemen sonra görünmez ve belirtilerin ortaya çıkması birkaç gün sürebilir. Bununla birlikte, tahta kurusu ısırıklarına vücut tarafından verilen tepkiler birbirinden çok farklı da olabilmektedir.Tahta kurusu ısırığının büyüklüğü  faklı durumlara göre değişebilmektedir.

 

Tahta kurusu ısırması nelere yol açabilir?

Tahta kurusu, bir kanla beslenebilmek için cildi deldiğinde tükürükleriyle birlikte bir anti-koagülan enjekte eder.Bu enzim kişinin ısırmaya verdiği tepki ve ısırığın büyüklüğüyle alakalıdır. Bir Tahtakurusu reaksiyonunun boyutunu etkileyen bir başka faktör, bir kişinin ısırılma sayısıdır. Birçok kez ısırılan insanların ısırık reaksiyonları da değişkendir ve tepkileri ısırık sayısı arttıkça az yada çok yoğun olabilir.Tahta kurusu, insan derisini kanı çıkardıkları ince ağız delerler. Yatak böcek ısırıkları başlangıçta ağrılı değildir ve saatlerce veya günlerce fark edilmeden yaşayabilirler. Bu tahta kurusunun her beslenmede 10 dakikaya kadar insan kanını emebilme kabiliyeti vardır.Tahtakurusu ısırıkları, genellikle üst vücut, boyun, kollar ve omuzlar gibi maruz kalan deride görülür.

 

Tahtakurusu ilaçlama ne zaman yapılmalıdır?

Kaşınma tahtakurusu ısırıkları ve ısırıkların temiz  dezenfekte edilmemesi, daha fazla şişlik ve kanamaya neden olabilen ikincil bir enfeksiyona yol açabilir. Çocuklar, yaşlılar ve zayıf bağışıklık sistemi olan bireyler, özellikle de yatalak olanlar, yatak böcek ısırıklarından kaynaklanan ikincil enfeksiyonlar gelişebilir. Kedi ve köpekler üzerindeki ısırıklar insana çok benzer görüntüye sahiptir. Hayvan sahibi olan bireyler  genellikle bu ısırıkları sivrisinek veya pire ile karıştırırlar. İnsanlarda olduğu gibi, tahtakurusu evcil hayvanlarda kalmazlar, ancak beslendikten sonra korunan bir yaşam  alanına geri dönerler. Isırıklara ek olarak,tahtakurusu dışkısı,tüy döküntüleri ve geceleri hayvanın rahatsızlığı da evcil hayvanları ısıran tahtakurusu varlığının göstergesidir. Evcil hayvanın yatak takımlarını incelemek ve hayvanı sık sık tahtakurusu varlığıyla ilgili belirtiler için uyanıkken tımar etmektir.


Tahtakurusu yaşadığım alana nasıl gelmiş olabilir?

Tahtakurusu insanlar tarafından, çoğu zaman aşağıdaki gibi kişisel eşyalar vasıtasıyla taşınır: Bagaj & Valizler, Cüzdanlar, Spor çantaları tahta kuruları uyku alanlarına yakın tutunurlar. Kişisel eşyalarınızda ya da hatta sizin üzerinizde saklanabilirler ve evinize, apartman dairenize geri dönebilirler. Birçok insan tahta kurularının atlayabileceğini sorar, ancak bu şekilde seyahat edemezler. Hemen hemen her yerde tahta kurusunu almak ihtimal dahilindedir – ofislere, mağazalara, otellere, spor salonlarına ve sayısız başka yere musallat olabilirler. Tahta kurusu için kürklü hayvanlar yerine insanlar üzerinde beslenmek daha caziptir.çünkü kürk içinde yaşamayı tercih etmezler.Tahta kuruları kolaylıkla hiç haşere olmayan bir ortama taşınabilirler .Eğer böyle bir şüpheniz varsa kesinlikle tahtakurusu ilaçlama hizmeti için, böcek ilaçlama uzmanımız size yardım için daima hazırdır. 

 

En Uygun Fiyatlarla Tahta Kurusu ilaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

Soru ve Görüşleriniz

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!

Haşere Sorununuz Mu Var?

Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Hemen Ara
Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
ilaçlama kampanyası