Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
tahta-kurusu-ilaçlama-istanbul, tahta-kurusu-ilaçlama-fiyat

Tahta Kurusu

Tahta kuruları küçük, düz, oval şekilli gövdelere sahiptir. Kanatları yoktur. Yetişkinlerde kanat pedleri denilen kanatların izleri vardır, ancak tamamen fonksiyonel kanatlara dönüşmezler. Yetişkin tahta kuruları kahverengi renktedirler fakat beslendiklerinde kırmızımsı bir renge sahip olurlar.

Tahta kurusu hızlı mıdır ; tam yetişkin tahta kuruları nispeten yavaş hareket eder.

Tahta kurusu boyutu 4 mm ve 5 mm arasında ölçülür .

 • Ev sahipleri bazen tahta kurularının çıplak gözle göremeyecek kadar küçük olduğu konusunda yanlış düşünceye kapılırlar.
 • Gençler küçük ve görülmesi zor olabilir, ancak yetişkinler çıplak gözle görülebilir ve saklamak için kullandıkları çatlak ve yarıklarda bulunabilirler.

Yeni yumurtadan çıkan yavru, yaklaşık olarak bir iğne başının büyüklüğündedir ve beslenene kadar beyaz veya bronz renge sahiptir. Genellikle bir elma çekirdeğinin büyüklüğü ve şekli ile benzerlik kurularak tarif edilirler.

Tahta kurusu ile mücadele özellikle evlerimizde ve konaklama hizmeti sunan tüm kurum işletmelerde oldukça can sıkıcı bir konudur. Mücadelesi en zor haşerelerin başında gelir diyebiliriz. İlaclama.com.tr olarak 25 yıldır tahta kurusu ilaçlama hizmetini büyük bir titizlik ve profesyonellik ile yürütüyoruz.

Bu yazımızda tahta kurusu ile ilgili tüm merak edilenler, nasıl kurtulacağınızla alakalı 25 yıllık bir bir bilgi aktarımı ve ilaclama.com.tr profesyonel tahta kurusu ilaçlama hizmetlerinden nasıl faydalanabileceğinizle alakalı detaylı bilgiler bulunmaktadır.

 

 

Profesyonel Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kurusu ilaçlama hizmetlerinde haşereyi etkisiz hale getirmek kadar ortamda yaşayan ve çevre sakinlerinin sağlıklarını tehdit etmeden bu işleri başarı ile yapmak gerekir. Firmamız tamamen biosidal ürünlerle profesyonel tahta kurusu ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

Son zamanlarda haberlere de yansıyan, ülkemizde tahta kurusu ilaçlamaları sebebiyle çok sayıda kişi hayatını kaybetti yada zehirlenerek sağlığında onarılamaz yaralar aldı.

Tahta kurusunu kesinlikle bitireceğiz diyerek yaşam alanlarınızda ve işyerlerinizde Fumigasyon işlemini sunmak isteyenlere asla itibar etmeyiniz. Bu işlem yaşama alanlarında ve işyerlerinde Sağlık bakanlığı Halk sağlığı müdürlüğü tarafından uygulanması yasaklanmıştır ve biosidal bir işlem değildir. Bu işlem ile ortama nispeten kokusuz zehirli gaz uygulaması yapılır ve bu işlem ortamda insan, evcil hayvan yada haşere demeden her şeyi öldürür. Bu gazın dışarı sızması komşularınızı yada çevredeki evcil hayvanları da öldürebilir.

ilaclama.com.tr 25 yıldır Biosidal ve Sağlık bakanlığının izin verdiği şekilde tahta kurusu ilaçlama hizmeti sunar. Sağlığınızı riske atmayın!

Tahta Kurusu İlaçlama

tahta kurusu ilaclama hizmeti

 

Bu haşereden kurtulmanın en etkili yolu profesyonel tahta kurusu ilaçlama hizmeti ile çevresel tedbirlere aynı anda dikkat etmektir. Evinize kaliteli bir ilaçlama hizmeti için sizlere en iyi yardımı sunacağız. Tahta kurusu  Yatakların ve eşyaların en ulaşılmaz alanlarında bulunurlar. Bu sebeple diğer yöntemler vakit kaybıyla birlikte haşerenin çoğalmasına müsaade eder. Tahta kurusu ilaçlama  ile ancak kurtulabileceğiniz tahta kuruları için ilaclama.com.tr iletişim kanalları sürekli açıktır. Her türlü yardımı sunacak olan firmamız sadece bir telefon uzaklığındadır.  20 yılı aşkın süredir tahta kurusu istilalarıyla mücadele etmekteyiz. Tahta kurusu mücadelesi en zor haşere türlerinden birisidir. İnsanların evlerini ve eşyalarını değiştirmelerine sebep olmaktadır. İlaclama.com.tr olarak % 100 memnuniyet garantisi ile çalışmaktayız. Şİmdi sizlere tahta kurusuna kesin çözüm olan mücadele planımızı anlatacağız. Tahta kurusu nasıl yok edilir? adlı yazımızdaki bu mücadele planı zorlu olabilir ancak uyguladığınız takdirde tahta kurusundan sonsuza kadar kurtulacaksınız.

Tahta kurusu ilaçlama, evlerde ve diğer konaklama alanlarında ortaya çıkan bu zararlıları kontrol altına almak için önemli bir adımdır. Tahta kurusu, insanların kanını emerek beslenen ve istenmeyen sağlık sorunlarına neden olan bir parazittir. Bu nedenle, etkili bir tahta kurusu ilaçlama, ev sahipleri için hayati bir öneme sahiptir.

Tahta kurusu ilaçlama, genellikle profesyonel böcek ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilir. Uzman ekipler, tahta kurusunun bulunduğu alanları belirleyerek özel ilaçlar kullanarak bu zararlıları etkili bir şekilde yok ederler. İlaçlama süreci, tahta kurusunun yaşam döngüsünü dikkate alarak tekrarlanabilir. Böylece larvalar, yumurtalar ve yetişkin böceklerle mücadele edilebilir.

Ev sahipleri, tahta kurusu ilaçlama için profesyonel yardım almadan önce bazı önlemler alabilirler. Evin temizliğine dikkat edilmeli, yatak çarşafları ve giysiler sık sık yıkanmalı ve odalar düzenli olarak havalandırılmalıdır. Ancak, bu önlemler genellikle mevcut tahta kurusu istilasını tamamen çözmek için yeterli olmaz.

Tahta kurusu ilaçlama sadece mevcut problemleri çözmekle kalmaz, aynı zamanda gelecekteki enfestasyonları önlemeye de yardımcı olur. Bu nedenle, belirli aralıklarla profesyonel tahta kurusu ilaçlama hizmetleri almak, evinizi bu tür parazitlerden korumanın etkili bir yoludur.

Sonuç olarak, tahta kurusu ilaçlama, ev sahiplerinin sağlıklarını ve konforlarını korumak adına önemli bir adımdır. Profesyonel hizmetlerden yararlanmak, etkili sonuçlar elde etmek ve tahta kurusu problemini kökten çözmek için en güvenilir yol olacaktır.

 

İlaçlama süresi: 20-60 dk
Haşere Ölüm süresi: 1-10 gün arası
İlaçlama esnasında ortam terki: 4-6 saat
İlaçlama sonrası temizlik: 6-12 saat sonra detaylı temizlik
İlaçlama öncesi ortam düzenlemesi: Gerekli
İlaçlama türü: Sıvı ilaçlama-ulv ilaçlama
İlaçlama hizmeti kokulu mu: Hayır
Fiyatı: 400 ₺’den başlamakta
Garanti: Memnuniyet Garantili

 

 

Tahta Kurusu İlaçlama Fiyatları 

Tahta kurusu ilaçlama fiyatlarımız 400 tl den başlamaktadır. Firmamız ile irtibata geçeminiz durumunda telefon üzerinden kabaca bir fiyat çıkarabilmekteyiz veya da bizzat keşif ekibimiz gelerek sizleri bilgilendirmektedir.

Ev ilaçlama yapılmak istendiği kadar maliyeti de merak edilerek araştırılmaktadır. Ev ilaçlama firmasından firmasına değişen fiyatlar, genel olarak ilaçlanacak olan ortamın büyüklüğüne ve böceklerin durumuna bağlı oranda değişiklik göstermektedir. Tahtakurusu Ev ilaçlama fiyatları ortama ve böcek veya haşerelerin durumuna göre değişiklik gösterirken firmamızın şeffaf fiyat listesi ile kaliteli bir hizmeti garanti ediyoruz.

Tahta kurusu ilaçlama fiyatları; ilaçlama yapılacak olan alanın metrekaresine, tahta kurularının ne kadar olduğuna, kullanılacak olan ilaçlama yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Müşterilerimize net bir fiyat verebilmemiz için öncelikle ön keşif yaparak ilaçlama yapılacak olan alan incelenmelidir. Yumurtalarını kümeler halinde çatlaklara yapıştırarak bırakan tahta kurularının yumurtalarının olduğu alan incelenir. Sonrasında kullanılacak olan ilaçlama yöntemi belirlenebilmektedir. Tahta kuruları salyalarını ve dışkılarını çeşitli bölgelere bırakmış olabileceği için detaylı bir temizlik yapılması gerekmektedir.

Akıllı fiyat modülümüzü kullanarak ilaçlama fiyatımızı hemen öğrenebilirsiniz tıklayın: böcek ilaçlama fiyatları

 

 

Tahta Kurusu Isırığı

tahta kurusu ısırığı

 

Tahta kurusu, insan derisini kanı çıkardıkları ince ağız delerler. Yatak böcek ısırıkları başlangıçta ağrılı değildir. Saatlerce veya günlerce fark edilmeden yaşayabilirler. Bu tahta kurusunun her beslenmede 10 dakikaya kadar insan kanını emebilme kabiliyeti vardır. Tahtakurusu ısırıkları, genellikle üst vücut, boyun, kollar ve omuzlar gibi maruz kalan deride görülmektedir. Bir yüzeyde bulunan bulunan kan lekeleri, ısırıklar ve tahtakurusu dışkıları ve deri dökülmeleri, bir yatak böcek istilasının belirtilerinden bazılarıdır.

Vücutta bulunan ısırıklar genellikle yatak uyku esnasında gerçekleşir. El, boyun, yüz, omuz, bacak ve kol bölgelerinde daha yoğun görülür. Her zaman için durum bu şekilde olmasa da, tahtakurusu ısırıkları genellikle küçük bir alanda bir araya toplanır ve bazen bir çizgi veya zikzak şeklinde görülebilir. Isırıklar genelde iltihaplanmış, kaşıntılı  kırmızı  küçük, düz veya kabarık bölgelere benzer.

 • Tahta kurusu ısırık reaksiyonları, her zaman ısırıldıktan hemen sonra görünmez ve belirtilerin ortaya çıkması birkaç gün sürebilir. Bununla birlikte, tahta kurusu ısırıklarına vücut tarafından verilen tepkiler birbirinden çok farklı da olabilmektedir.
 • Tahta kurusu ısırığının büyüklüğü  faklı durumlara göre değişebilmektedir.

Tahta kurusu ısırığı hakkında DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN MUTLAKA TIKLAYINIZ : Tahta kurusu ısırığı

 

 

Tahta Kurusu Neden Olur?

Tahta kurusu neden olur

Tahtakuruların kanatları yoktur, bu yüzden beslenmek ve ısırmak için insan ve hayvanları kullanarak ortam değiştirirler. Tahtakuruları kıyafet ya da valizlerle taşınabilir. Aynı zamanda evinize aldığınız 2. El mobilyalar da ciddi bir risk taşımaktadır. Bir daire veya otelde bir istila varsa diğer dairelere ya da odalara geçiş yapabilirler.

Tahta kurusu evlerimizde yataklarımızda, koltuklarımızda battaniye ve yorganlarımızda, sandalyelerde, bazalarda, yatak başlıklarında, ahşap içindeki oyuklarda, duvardaki boşluk ve çatlaklarda ve süpürgeliklerde bulunabilir. Yaşadığımız tüm ortamlardan kıyafetlerimize eşyalarımıza tutunarak evimize gelmiş olabilir

Tahta kurusu haşeresinin diğer bir adı yatak böceğidir. Halk arasında ev tahtakurusu olarak biline bu haşere kan emerek beslenen ciddi manada rahatsızlık veren bir haşeredir. Isırıkları şiddetli kaşınmalara ve yaralanmalara sebep olmaktadır. Özellikle uyku esnasında insanlara saldırmayı tercih eden ev tahtakurusu haşeresi hem fiziksel hem de psikolojik olarak bizlere ciddi zararlar vermektedirler. Uyku esnada saldırmaları sebebiyle günlük hayatımızda uykusuzluk iş ve özel yaşamda mutsuzluk ve yorgunluğa sebep olurlar.

Tahammül edilmesi mümkün olmayan bu haşereye karşı tahta kurusu nasıl yok edilir başlığını okuyup mutlaka eksiksiz olarak ordaki adımları uygulamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Ev tahtakurusuyla mücadele zordur ve zaman gerektirir. Bazen çok daha maliyetli olabilmektedir. Yaptığınız tüm mücadelenin sizin sağlığınız, mutluluğunuz ve huzurunuz olduğu gerçeğini unutmadan ev tahtakurusuyla mücadele ederken asla ümitsizliğe kapılmayın.

 

Evde Tahta Kurusu Neden Olur ?

Tahtakurusu insanlar tarafından, çoğu zaman aşağıdaki gibi kişisel eşyalar vasıtasıyla taşınır: Bagaj & Valizler, Cüzdanlar, Spor çantaları tahta kuruları uyku alanlarına yakın tutunurlar. Kişisel eşyalarınızda ya da hatta sizin üzerinizde saklanabilirler ve evinize, apartman dairenize geri dönebilirler. Birçok insan tahta kurularının zıplayabileceğini yada uçabileceğini sorar, ancak bu şekilde seyahat edemezler. Hemen hemen her yerden tahta kurusunu getirmek  ihtimal dahilindedir ofislere, mağazalara, otellere, spor salonlarına ve sayısız bir çok başka yere musallat olabilirler ve eşyalarımıza tutunarak evimize gelebilirler

 

Tahta kurusu gözle görülür mü ?

Tahta kurusu gözle görülebilir.yavrular küçüktür ve görülmesi zor olabilir, ancak yetişkinler çıplak gözle görülebilir ve  Saklamak için kullandıkları çatlak ve yarıklarda bulunurlar.”

 

Tahta kurusu için hedef insanlar mı hayvanlar mı?

Tahta kurusu için kürklü hayvanlar yerine insanlar üzerinde beslenmek daha caziptir. Çünkü kürk içinde yaşamayı tercih etmezler. Tahta kuruları kolaylıkla hiç haşere olmayan bir ortama taşınabilirler.

Eğer evinizde tahta kurusu gibi bir şüpheniz varsa kesinlikle tahta kurusu ilaçlama hizmeti için, haşere ilaçlama uzmanımız size yardım için daima hazırdır. 

 

 

Tahta Kurusu Nasıl Yok Edilir?

Tahta kurusunu yok etmeyi 20 yılı aşkın tecrübemizle madde madde anlatacağız. Bu haşereyle mücadele zordur fakat önerdiğimiz yöntem %100 etkilidir. Adımları kesinlikle atlamayınız. Tahta kurusunu yok etmek için Öncelikle haşereyi doğru tespit etmek gerekir. Sonrasında bulunduğu alanı tespit edip profesyonel ilaçlama hizmeti gerekmektedir. En son olarak kontrol tedbirleri devreye girmektedir. Şimdi artık tahtakurusundan kurtulmanın zamanı geldi. Lütfen aşağıdaki maddeleri dikkatle takip edin;

 • Haşerenin doğru tespiti

Tahta kurusunu tespit edebilmek için bazı kanıtlara ihtiyacımız olmaktadır. Öncelikle bu haşereyi gördüyseniz en etkili kanıt elde edilmiştir. Isırıkları varsa özellikle uykuda meydana gelen ısırıklar bir belirti niteliğindedir. Tahta kurusu pislikleri yani yatağınızda çarşafınızda kan lekeleri görürseniz bir belirti daha yakalamış olursunuz. Tespit öncesinde mutlaka haşerenin, ısırıklarının ve dışkılarının görüntüsüne hakim olmanız gerekmektedir.

 • Bulunduğu alan tespiti

Tahta kuruları beslendikleri, dışkıladıkları alanlara çok yakın yerlerde yaşarlar. Bunun için haşereyi tespit ederken bulduğunuz belirtilerin yakınlarını çok dikkatli incelemeniz gerekir. Yatak dikiş yerleri, yatak ve baza yayları, başlıkların olduğu kısımlar, ahşap malzemelerdeki oyuk ve çatlaklar, süpürgelikler ve duvardaki çatlak ve boşluklar mutlakla ve dikkatlice kontrol edilmelidir. İlaclama.com.tr olarak tahtakurusuna karşı tüm alanı ilaçlıyoruz fakat alan tespiti yine de çok önemlidir.

 • Profesyonel Tahta kurusu ilaçlama hizmeti

İlaclama.com.tr olarak tahtakurusuna özel ilaç tercihlerimizle ve doğru uygulama metodlarımızla kaliteli TSE ve ISO sertifikalı ilaçlama hizmeti sunuyoruz. İlaçlama hizmeti esnasında mutlaka haşereyi gördüğünüz ya da sizi ısırdığı yerleri bildirmeniz gerekmektedir. İlaçlama sonrasında ortam 6 saat kapalı kalmalı ve kullanılmamalıdır.

İlaçlama hizmeti sonrası tahtakurusuna karşı kontrol ve önlem işlemleri devreye girmektedir. Bu şekilde bu haşereye karşı mücadelemizi mutlak zaferle taçlandırabiliriz

 • Tüm kıyafetleri sıcak suyla yıkayın

Bu haşere 50 derece üzerinde sıcaklıklarda hayatta kalamaz. Elbiselere tutunma ihtimaline karşı tüm elbiseler 50 derece ve üstü sıcak suyla mutlaka yıkanmalı kurutulduktan sonrasında plastik bir poşet ya da saklama kabına koyularak yıkanmayanla asla temas edilmemelidir.

 • Yataklar ve bazalara koruyucu kılıf geçirin

Yatak içi veya dışına girip çıkabilecekleri bir alan bırakmamak için mutlaka yatak baza veya minderlere koruyucu kılıf (yatak poşeti vb) geçirmelisiniz.

 • Yatak, koltuk vb. eşyalarının ayaklarını bantlayın

Yataklarınızın, bazalarınızın koltuklarınızın yere temas eden tüm ayaklarını ters köpük bant ile bantlayın. Böylelikle yatağınıza çıkmayan isteyen tahtakuruları yapışkana yapışacak ve çıkmayacaklar. Aynı zamanda ortam bu haşerenin varlığını tespit edebileceğiniz bir göstergeye sahip olacaksınız

 • Kağıt yelpaze monitörü kullanın

Detaylarını ve yapımını tahtakurusu pisliği yazımızda gösterdiğimiz kağıt yelpaze kullanımı ilaçlama sonrasında bu haşereyi kontrol ve bize bir gösterge olması açısından işe yarayan, yapımı basit ve çok ucuz bir uygulamadır.

Unutmayın tahtakurusu mücadelesi çok zorlu bir süreçtir. Eğer evinizden ve eşyalarınızdan vazgeçmek istemiyorsanız Sabırlı olmalısınız ve doğru uygulamaları bir süre boyunca atlamadan yapmanız gerekir. Bilgi ise bu haşereyle mücadele ederken kullanabileceğimiz en etkili ilaçtır.

 

 

Yatak Böceği

Yatak böceği olarak bilinen bu haşere ülkemizde yaygın olarak tahta kurusu olarak tanınmaktadır. Yurt dışında ve bilimsel içeriklerde ise yatak böceği ismi daha çok kullanılmaktadır.

Yatak böceği isminden de anlaşılacağı üzere tahta kurusunun insanlara yakın olmak ve kan ile daha rahat beslenebilmek için yatak, kanepe, koltuk, sedye vb gibi ürünlerde yuva yapması veya bulunması sebebiyle bu şekilde bilinmektedir.

Yatak böcekleri genellikle dışarıdan tahta kurusu bulunan bir ortamdan (otel, işyeri, şantiye, ev, barınak) kıyafetlerimize ya da 2. El aldığımız eşyalar ile yaşam alanlarımıza çok rahat gelebiliyorlar.

Yetişkin yatak böcekleri oval mercimek büyüklüğünde ve kahverengi bir renge sahiptir. Baş kısımları daha sivri bir yapıya sahiptir. Genellikle geceleri ve karanlıkta aktiftirler. Gündüz ışığını fazla sevmezler.

Onlar yatakların, bazaların, yatak başlıklarının veya koltuklarının içinde, yay kısımlarının bulunduğu alanlarda, köşe ve yiv kısımlarında, sünger boşluklarında kolayca yuvalanabilirler.

Onların saklandıkları yerlerin bu kadar erişilmesi zor alanlar olması yatak böceği ilaçlama işleminin de diğer haşerelere göre daha dikkatli, detaylı ve özel ilaçlarla yapılmasını gerektiriyor.

Yatak böceği ısırıkları genelde bir çizgi veya zikzaklar şeklindedir. Dağınık kümeler halinde olma olasılığı azdır, çünkü haşere nispeten yavaş hareket eder ve yürüdüğü hat üzerinde ısırıklar yaparak kan emer.

Yatak böceği haşeresinin ısırıkları oldukça kaşıntılı ve iltihaplı enfeksiyonlara sebep olabilir. Bazı insanlarda alerjik reaksiyonların daha fazla artmasına sebep olabilir.

 

Tahta Kurusu Kesin Çözüm

Tahta kurusu sorunuyla başa çıkmak, genellikle profesyonel yardım ve birtakım etkili önlemleri içeren kapsamlı bir strateji gerektirir. İşte tahta kurusu sorununu kesin çözmek için alınabilecek etkili önlemler:

 1. Profesyonel Tahtakurusu ilaçlama Hizmetleri:
  • Bir tahtakurusu enfestasyonu varsa, en etkili çözümlerden biri deneyimli bir tahtakurusu kontrol uzmanından profesyonel yardım almaktır.
  • Uzmanlar, evi inceleyerek sorunun boyutunu belirler ve uygun tedavi yöntemlerini uygular.
 2. Sıcaklık Uygulama (Isısal İşlem):
  • Yüksek sıcaklıklar, tahtakurusu yumurtalarını ve diğer evreleri öldürebilir.
  • Isısal işlem, belirli bir sıcaklıkta evin ısınmasını içerir ve tahtakurlarını etkili bir şekilde yok edebilir.
 3. Ev Temizliği ve Düzeni:
  • Yatak odası, yatak takımları, yatak başlıkları ve diğer potansiyel saklanma bölgeleri düzenli olarak temizlenmeli ve kontrol edilmelidir.
  • Eşyaların arasında saklanabilecek yerlere dikkat edilmelidir.

Profesyonel Tahta kurusu ilaçlama, sıcaklık uygulama ve temizlik sonrası tahta kurusu sorunundan kurtulmak %99 gibi bir başarı oranına sahiptir. Süreci sabırla uygulamak sizi mutlak başarıya götürür.

Her evdeki tahtakurusu sorunu farklı olabilir, bu nedenle profesyonel yardım almak ve evde uygun önlemleri uygulamak önemlidir. Kesin çözüm, profesyonel bir değerlendirme ve uygun çözüm stratejileri gerektirebilir.

 

 

Tahta Kurusu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böceklerden kurtulma yollarını uygulamayıp bireysel tarımsal ilaçlar ile böceklerden kurtulmak istenmesi durumunda, ciddi zararlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bunun nedeni ise; tahta kurularının koloni halinde yaşamaları ve karanlıkta ortaya çıktıklarında hepsinin görünmemesidir. Koltukların kumaşlarının aralarına girebilecekleri gibi mobilyaların başlık kısımlarının arkalarında da kendilerine yer bulabilmektedirler. Hızla oldukça geniş bir alana yayılan tahta kuruları için profesyonel bir ilaçlama tekniğinin uygulanması dışında bir seçenek olmamaktadır. Tahta kurusu ilaçlama firması olarak müşterilerimize alanında eğitilmiş olan bir ekip ile profesyonel bir ilaçlama hizmeti vermekteyiz. İnsan sağlığına zarar vermeyen ilaçlar ile müşterilerimizin yaşam alanlarından tahta kurularını kalıcı olarak arındırmaktayız. Gerek duyulması halinde ilaçlanan alana periyodik olarak ilaçlama yapılmaya devam edilmektedir.

 

 

tahta-kurusu, tahta-kurusu-ilaclama, tahta-kurusu-nasıl-olur

 

 

Tahta Kurusu Ev İlaçlama

tahta kurusu ev ilaçlama

Tahta kurusu ev ilaçlama konusunda yıllarca hizmet veren bir firma olarak çalışmaktayız. Kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Tahta kurusu pis bir mekânda olur diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sadece yaşamak için ideal ortamları ve gizli bir yeri bulmaları yeterli olmaktadır. Bir evde tahta kurusu varsa yüksek ihtimal başka evden ya da ortamdan geçmiş olabilir. Besin kaynağı olarak insanları algıladıkları için genellikle yatakları yuvaları olarak seçerler ve oraya yerleşirler. Yatak, yorgan çarşaf gibi eşyalara yerleşmeleri büyük bir ihtimaldir. Loş ve nemli ortamlarda barınmayı severler. Tahta kurusu ilaçlama şirketi ile bu durumda irtibata geçmeniz en iyi çözüm olacaktır.

Tahta kurusu ev ilaçlama oldukça başvurulan bir hizmet olmakta ve firmamız ile sizlere kaliteli hizmet garantisi sunmaktayız. Uygun fiyat ile müşteri memnuniyeti için çalışmaktayız.

 

Tahta kurusu ilaçlama kesin çözüm

Tahta kuruları, tek besin kaynağı olarak kanla beslenirler. Yetişkin aşamasına  olgunlaşa bilmeleri için, olgunlaşmamış aşamalarının her birinde bir kez kanla beslenmeleri gerekir. Yetişkin dişiler de yumurta üretmek için kana ihtiyaç duyarlar. Tahta kuruların insanları ısırmasına rağmen, hastalıkları insanlara aktardığı bilinmemektedir ancak kaşıntı ve alerji yapması sebebiyle korunmak için mutlaka tahta kurusu ilaçlama yaptırılmalıdır.

tahta kurusu ilaçlama hizmeti mutlaka tahta kurusu nasıl yok edilir ? yazımızdaki maddelerle birlikte uygulanmalıdır. Bu şekilde tahta kurusu ilaçlama kesin çözüm sağlayacaktır.

 

Tahta kurusu ilaçlama Şirketi

Tahta kurusu ilaçlama şirketi seçmek neden önemlidir? sorusunun cevabı bu haşereden kurtulmayı tam olarak ne kadar istediğinizle alakalıdır. Haşereyi tanımayan ve dar kapsamlı ilaç uygulamasına sahip , bilgisiz personele bir firmadan alabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Kaybedeceğiniz şeyler ise paranız, zamanınız ve sağlığınız olabilir.

Tahta kurusu evlerde, otellerde, hastanelerde ve tüm kapalı mekanlarda mücadelesi en zor haşere diyebiliriz. Bu haşereden kurtulmak tercih edeceğiniz firma bu konuda;

 • bilgili ve tecrübeli olmalı
 • doğru ilaç kullanmalı
 • ilk ilaçlama sonrası devamında yaşayacağınız sıkıntılarda mutlaka yardıma ve çözüme açık olmalıdır

ilaclama.com.tr olarak %100 Müşteri memnuniyeti eksenli çalıştığımızı bir kez daha vurgulamak isteriz. Sektörde 25 yıllık tecrübeye sahip firmamız ilaçlama esnası ve sonrasında size çözüm sunmaktadır.

 

 

Evde Tahta Kurusu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Evde tahta kurusu ilaçlama, ev sahipleri için potansiyel riskler içeren bir mücadele sürecidir. Tahta kurusu, insan kanı ile beslenen ve oldukça dayanıklı bir parazittir. Bu nedenle, tahta kurusuyla etkili bir şekilde başa çıkabilmek için uzmanlık gerektiren bir konudur. İlaçlama işlemlerini profesyonel bir ilaçlama firmasına bırakmak, hem güvenlik hem de etkililik açısından önemlidir.

 • Tahta kurusu ilaçlama sürecinde kullanılan ilaçların seçimi ve doğru dozlama, bu zararlı organizmalara karşı etkili bir mücadelede kritik bir rol oynar. Profesyonel ilaçlama firmaları, özel olarak formüle edilmiş ve güvenliği onaylanmış ilaçlar kullanarak, tahta kurusunu tespit edilen bölgelerde etkili bir şekilde kontrol altına alabilirler. Bu, ev sahiplerinin kendi başlarına yapamayacakları bir hassas işlemdir.
 • Evde tahta kurusu ilaçlaması sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli faktör de uygulama sırasında kullanılan ekipmandır. Profesyonel ilaçlama ekipleri, uygun koruyucu giysiler ve ekipman kullanarak, hem kendi güvenliklerini hem de ev sakinlerinin güvenliğini sağlarlar. Ayrıca, evcil hayvanların ve bitkilerin korunması da bu süreçte göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Ev sahiplerinin kendi başlarına tahta kurusu ilaçlama girişiminde bulunmaları, yanlış uygulama riskini artırabilir ve bu da tahta kurusunun daha fazla yayılmasına neden olabilir. Ayrıca, kullanılan kimyasalların evcil hayvanlara zarar verebileceği ve insan sağlığını riske atabileceği unutulmamalıdır.

Sonuç olarak, evde tahta kurusu ilaçlama konusunda uzman bir ilaçlama firmasından profesyonel yardım almak, etkili, güvenli ve uzun vadeli bir çözüm sunar. Uzmanlar, tahta kurusu istilasının boyutunu değerlendirir, uygun tedavi planını oluşturur ve gerekli önlemleri alarak evinizi bu zararlı organizmalardan korumanızı sağlar.

 

 

En Uygun Fiyatlarla Tahta Kurusu ilaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

 

Tahta Kurusu Yavrusu

Tahta kurusu yavrusu

Tahta kurusu yavrusu, onların nimf olarak bilinen evresidir. Sizler için hazırladığımız tahta kurusu yavrusu hakkında daha detaylı ve özgün bilgiler:

 1. Görünüm:
 • Tahta kurusu yavrusu, genellikle erişkin tahtakurusuna benzer bir anatomik yapıya sahiptir, ancak daha küçük boyutlardadır.
 • Renkleri ilk başta şeffaf olabilir, ancak beslendikçe koyu kahverengiye dönüşebilirler.
 • Ergin tahtakurusundan farklı olarak, nimfler kan emdikten sonra rengi değişebilir.
 1. Değişim Evreleri:
 • Yavrular, bir dizi değişim evresinden geçerler. Bu değişim evreleri, yavruların büyümesini ve gelişmesini sağlar.
 • Her değişim evresinde, nimfin dış iskeleti (eksoskeleton) sertleşir ve bir sonraki evreye geçebilmesi için eski derisini atar.
 1. Beslenme ve Büyüme:
 • Yavrular, yetişkin tahtakurusu gibi kanla beslenirler. Konakçıdan kan emdikçe, vücutları genişler ve gelişir.
 • Beslenme sırasında, tahta kurusu yavrusu çoğunlukla gizli bölgelerde, yataklarda, çatlaklarda ve diğer uygun saklanma yerlerinde bulunurlar.
 1. Hareket ve Aktivite:
 • Yavrular(nimfler), genellikle geceleyin daha aktiftir ve karanlıkta daha fazla dolaşırlar.
 • Hareketleri, emniyetli ve gizli alanlarda hareket etmelerine yardımcı olacak şekilde adapte edilmiştir.
 1. Gelişim Süresi:
 • Nimf aşamasının süresi, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Sıcaklık, nem ve besin kaynaklarının varlığı gibi çevresel faktörler, yavruların büyüme hızını etkileyebilir.
 1. Ergin Tahtakurusuna  Dönüşüm:
 • Nimfler, birkaç değişim evresini geçtikten sonra, tam gelişmiş ergin tahtakurulara dönüşürler.
 • Bu dönüşüm genellikle birkaç hafta sürebilir ve yavrunun boyutu, yaşadığı koşullara bağlı olarak değişebilir.

Tahta kurusu yavrusu, genellikle evdeki çatlaklarda, yataklarda ve diğer saklanma yerlerinde saklanarak büyürler. Bu evre, bir tahtakurusu istilasını tespit etmek ve kontrol etmek için önemlidir, çünkü bu aşamada mücadele daha etkili olabilir.

 

 

Tahta Kurusu Yumurtası

tahta kurusu yumurtası

 1. Yumurta Gelişim Süreci:
  • Tahtakurusu yumurtaları, dişi tahtakurusu tarafından genellikle uygun gizli bölgelere bırakılır.
  • Yumurtalar genellikle yuvalar, yatak dikişleri, çatlaklar ve diğer gizli alanlarda bulunabilir.
 2. Yumurta Görünümü:
  • Yumurtalar, genellikle beyaz renkte ve yaklaşık olarak pirinç tanesi büyüklüğündedir.
  • Yumurta sarısı renginde de olabilirler.
  • Gözle görülemeyecek kadar küçük olduklarından, genellikle çıplak gözle fark edilemezler.
 3. Yumurta Yerleştirme Stratejileri:
  • Dişi tahtakuruları, yumurtalarını genellikle çiftleşme sonrasında bırakır.
  • Yumurtaları bırakmak için tercih ettikleri yerler genellikle ısıracakları canlıya yakın, sessiz ve karanlık bölgelerdir.
 4. Yumurta Adedi ve Hızı:
  • Bir dişi tahtakurusu, yaşamı boyunca birkaç yüz ila binlerce arasında yumurta bırakabilir.
  • Yumurta bırakma hızı, çevresel koşullara, konakçının kanına erişilebilirliğe ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.
 5. Yumurta Dönemi ve Çıkış Süreci:
  • Yumurtadan çıkan nimfler, gelişim sürecine başlarlar.
  • Yumurta döneminden çıkış, genellikle birkaç gün süren bir süreçtir ve çevresel koşullara bağlı olarak değişebilir.
 6. Yumurtaların Gizlenmesi:
  • Tahtakurusu yumurtaları, genellikle dişi tahtakurusu tarafından bırakıldıkları yerlere iyi bir şekilde yapışır ve bu bölgelerde gizlenirler.
  • Bu nedenle, yumurtalar genellikle gözle görülmeyen ve temizlenmesi zor olan yerlerde bulunabilir.
 7. Yumurta Kontrolü ve Temizliği:
  • Yumurta kontrolü, tahtakurusu ile mücadelede önemli bir adımdır.
  • Evin temiz tutulması, çatlakların ve gizli bölgelerin düzenli olarak kontrol edilmesi yumurta bırakma alanlarını sınırlayabilir.

Tahta kurusu yumurtası, bir istilanın devam etmesine ve çoğalmasına neden olan kritik bir faktördür. Bu nedenle, tahta kurusu kontrolü için bireylerin ve profesyonellerin bu yumurtaları tespit etme ve temizleme konusunda dikkatli olmaları önemlidir.

 

Tahta Kurusu Zararları

Tahta kurusu çeşitleri

 1. Isırma ve Kaşıntı:
  • Tahtakuruları genellikle insanları ısırarak kanlarını emerler.
  • Isırıklar genellikle kaşıntı, kızarıklık ve tahrişe neden olabilir.
 2. Uykusuzluk ve Stres:
  • Onlar genellikle geceleyin aktif olduklarından, ısırma nedeniyle insanların uykularını bozabilirler.
  • Sürekli uykusuzluk, stres ve rahatsızlık hissi yaratabilir.
 3. Cilt Problemleri:
  • Isırıklar, bazı insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir.
  • Aşırı kaşınma ve tahriş, cilt problemlerine yol açabilir.
 4. Psikolojik Etkiler:
  • Tahta kurusu istilaları, ev sahiplerinde psikolojik etkilere neden olabilir.
  • Huzursuzluk, uykusuzluk, yorgunluk, endişe ve stres gibi duygusal sorunlara yol açabilir.
 5. Maddi Zararlar:
  • Tahtakurusu kontrolü ve yok edilmesi için harcanan maliyetler, ev sahipleri için ekonomik zararlara neden olabilir.
  • Tahtakurusu istilası oteller, konaklama yerleri ve işletmeler için itibar kaybına yol açabilir.
 6. Sağlık Riskleri:
  • Isırıkları, cilt enfeksiyonlarına ve diğer sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir.
  • Bazı insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olabilirler.
 7. Eşyaların Zarar Görmesi:
  • Tahta kurusu sürüleri kumaşlar, yatak takımları ve diğer eşyalar üzerinde lekeler bırakabilirler.
  • Bu durum ev sahipleri için ekstra temizlik ve değişim maliyetleri anlamına gelebilir.
 8. Yüksek Çoğalma Hızı:
  • Tahtakuruları, hızlı bir şekilde çoğalabilen ve istilaları hızla büyütebilen bir yapıya sahiptir.
  • Erken tespit ve müdahale önemlidir, aksi takdirde kontrol etmek zorlaşabilir.

Tahta kurusu, yaşam kalitesini düşürebilecek ve insanların sağlığını etkileyebilecek çeşitli zararlara neden olabilirler. Bu nedenle, tahtakurusu kontrolü ve önleme tedbirleri almak önemlidir.

 

Tahta Kurusu Çeşitleri

Tahta kurusu çeşitleri

Tahtakurusu çeşitleri, genellikle insanları ısırarak kanlarını emen ve evlerde sorun yaratan birkaç türü içerir. İşte yaygın olarak bilinen tahtakurusu türleri:

 1. Cimex lectularius (Ev Tahtakurusu):
  • Dünya genelinde en yaygın tahtakurusu türüdür.
  • İnsanların kanını emerek beslenir ve genellikle yatak odalarında, yatak çevresinde ve diğer gizli bölgelerde bulunur.
  • Küçük, kahverengi renkte ve genellikle geceleyin aktif olan bir türdür.
 2. Cimex hemipterus (Tropikal Tahtakurusu):
  • Sıcak ve nemli iklimlerde daha yaygındır.
  • Ev tahtakurusuna benzer bir yapıya sahiptir ancak daha büyük olabilir.
  • Asya, Afrika ve Orta Amerika gibi tropikal bölgelerde sıkça bulunur.
 3. Leptocimex boueti (Ferma Tahtakurusu):
  • Güney Amerika’da özellikle batı Amazon bölgesinde bulunur.
  • Genellikle yarasalardan beslenir ve insanlara nadiren rahatsızlık verir.
  • Diğer tahtakurusu türleri kadar yaygın olmasa da, özellikle belirli coğrafi bölgelerde sorun yaratabilir.
 4. Oeciacus hirundinis (Kırlangıç Tahtakurusu):
  • Kuş yuvalarında bulunur ve özellikle kırlangıç yuvalarında yaşar.
  • İnsanları ısırma eğiliminde değildir, genellikle kuşlardan beslenir.
  • Kırlangıçların göç ettikleri bölgelerde bulunabilirler.
 5. Cimex adjunctus (Batı Tahtakurusu):
  • Ev tahtakurusuna benzer bir görünüme sahiptir ancak genellikle batı Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunur.
  • Genellikle yatak odalarında ve yatak çevresinde yaşar.
  • Genellikle kuş yuvalarında bulunabilen bir türdür.

Tahtakurusu türleri genellikle insanlarla ilişkilidir ve evlerde, otellerde ve diğer konaklama yerlerinde sorun yaratabilirler. Yataklar, yatak başlıkları, çatlaklar ve diğer gizli bölgeler, tahtakurularının sıkça bulunduğu alanlardır. Tahtakurusu kontrolü için genellikle profesyonel yardım gerekebilir, özellikle de enfestasyon ciddi boyutlara ulaştığında. Temizlik, düzenli muayeneler ve uygun önlemler almak, tahtakurusu problemlerini önlemede yardımcı olabilir.

 

Tahta kurusu uçar mı ?

Hayır, tahtakurusu (Cimex lectularius) uçamaz. Tahtakuruları genellikle zeminde hareket eder ve yürüyerek hareket ederler. Uçma yetenekleri yoktur. Bu böcekler genellikle geceleyin aktiftirler ve insanların kanını emerek beslenirler. Yatak ve yatak çevresi gibi yerlerde sıklıkla bulunurlar. Yataklarda, kanepe ve koltuklarda gizlenerek insanlara saldırırlar. Uçma yetenekleri olmadığından, hareketleri genellikle yakın mesafelerde ve sürünerek gerçekleşir.

 

Tahta Kurusu Neyi Sevmez?

Bir tahtakurusu istilasıyla uğraşırken, onlardan kurtulmak için her şeyi ama her şeyi yapacaksınız. Bu böcekleri anında öldürmek en etkili seçenek olsa da, bazen tahtakuruları yuvalarına çok derinden ve erişilemeyecek şekilde yerleşmiştir.

Neyse ki bizim için, onları saklanarak kurtulamayacakları ya da tahtakurularını tamamen önleyebilecek birçok caydırıcı yöntem var.

Kokulu nesneler, sadece yatak böceklerini değil, çeşitli haşereleri gidermek için yaygın olarak kullanılır.

Tahta kurusunun sevmediği maddeler:

 • Lavanta
 • Viks
 • Nane
 • Tarçın
 • Narenciye
 • Sirke
 • Sarımsak
 • Biber
 • Alkol
 • Diyatomlu toprak

tahtakurusu neyi sevmez

 

Hoş bulduğumuz ya da en azından pestisitler ve kimyasalları yoğun kullanmaktansa kokularına katlanabileceğimiz kokuların çoğu, birçok hayvan ve haşere için güçlü tahriş edicidir.

Tahta kurusu haşeresi nefes almak için trake diye tabir edilen nefes alma kanallarına sahiptir. Yani bu kanallar ortamdaki tüm kokuyu olduğu gibi böceklerin içine gönderir. Engelleme mekanizması yoktur.

Bu, oksijenin ve dolayısıyla havadaki herhangi bir kimyasalın veya kokunun doğrudan böcek tarafından solunduğu anlamına gelir. Havayı veya kimyasalları filtreleyemezler

Tahta kurusunun sevmediği şeyler hakkında tüm bilgiler ve doğal mücadele yolları için mutlaka okuyuınuz: Tahta kurusu neyi sevmez?

 

Tahta Kurusu Pisliği

Bir haşere istilasını tanımlamanın en iyi yollarından biri tahtakurusu pisliğini aramaktır. Tahtakurularına ait bir gösterge bulunduğunda durum oldukça ciddidir. Bir şilte, koltuk, yatak üzerinde dışkı bulmak, evi işgal ettiklerinin iyi bir göstergesidir.

Tahtakurusu pisliği genellikle aşağıdaki yerlerde bulunur:

 • Yatağın dikiş yerleri
 • Koltuk, yatak yaylarının bulunduğu alan
 • Koltuk, minder veya yatağın üstünde veya arkasında
 • Halının kenarına yakın süpürgelikler boyunca

Tahtakurusu pisliği hakkında detaylı bilgilendirme için lütfen tıklayın: Tahtakurusu Pisliği

 

Tahta kurusu olup olmadığını nasıl anlarım?

Bazen tahtakurusu pisliği hamamböceği de dahil olmak üzere diğer haşere pisliklerine benzeyebilir. Farkı anlamanın en kolay yolları dökülen deriler, yumurtadan çıkmış kapsüller veya kan varlığı gibi ek kanıtlar aramaktır.

Tahtakurularının şu anda hastalığı yaydığı bilinmemektedir, ancak ısırıkları tahriş olmuş cilde ve ilgili ev sahiplerine yol açabilir. Ek olarak, istilalar derhal ele alınmazsa hızla kontrolden çıkabilir. Dışkı veya diğer tahtakurusu belirtileri tespit edildikten sonra, ilaclama.com.tr nin eğitimli profesyonelleriyle iletişime geçin.

Tahta kurusu hakkında daha fazla bilgi için: tahtakurusu wikipedia

 

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Sedat
Sedat
2 yıl önce
Kaliteli yer tavsiye ederim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Osman DEMİRCİ
Osman DEMİRCİ
2 yıl önce
Hizmetten çok memnun kaldım.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : ŞEHMUZ PAK
ŞEHMUZ PAK
2 yıl önce
Hızlı hizmet aldım kolaylıklar dilerim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma