Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
tahta-kurusu-ilaçlama-istanbul, tahta-kurusu-ilaçlama-fiyat

Tahta kurusu hakkında bilinmesi gerekenler

Tahta kuruları küçük, düz, oval şekilli gövdelere sahiptir. Kanatları yoktur. Yetişkinlerde kanat pedleri denilen kanatların izleri vardır, ancak tamamen fonksiyonel kanatlara dönüşmezler. Yetişkin tahta kuruları kahverengi renktedirler fakat beslendiklerinde kırmızımsı bir renge sahip olurlar.

Tahta kurusu hızlı mıdır ; tam yetiştirilen tahta kuruları nispeten yavaş hareket eder. Tahta kurusu boyutu 4 mm ve 5 mm arasında ölçülür .

  • Ev sahipleri bazen tahta kuruların çıplak gözle göremeyecek kadar küçük olduğu konusunda yanlış düşünceye sahipler.
  • Gençler küçük ve görülmesi zor olabilir, ancak yetişkinler çıplak gözle görülebilir ve saklamak için kullandıkları çatlak ve yarıklarda bulunabilirler.

Yeni yumurtadan çıkan yavru, yaklaşık olarak bir iğne başının büyüklüğündedir ve beslenene kadar beyaz veya bronz renge sahiptir. Genellikle bir elma çekirdeğinin büyüklüğü ve şekli ile benzerlik kurularak tarif edilirler.

İlgili Türler

Tahta kurusu ilaçlama neden gereklidir?

Tahta kuruları, tek besin kaynağı olarak kanla beslenirler. Yetişkin aşamasına  olgunlaşa bilmeleri için, olgunlaşmamış aşamalarının her birinde bir kez kanla beslenmeleri gerekir. Yetişkin dişiler de yumurta üretmek için kana ihtiyaç duyarlar. Tahta kuruların insanları ısırmasına rağmen, hastalıkları insanlara aktardığı bilinmemektedir ancak kaşıntı ve alerji yapması sebebiyle korunmak için mutlaka tahta kurusu ilaçlama yaptırılmalıdır.

Bir yüzeyde bulunan bulunan kan lekeleri, ısırıklar ve tahtakurusu dışkıları ve deri dökülmeleri, bir yatak böcek istilasının belirtilerinden bazılarıdır.

Vücutta bulunan ısırıklar genellikle yatak uyku esnasında gerçekleşir ve el, boyun, yüz, omuz, bacak ve kol bölgelerinde daha yoğun görülür. Her zaman için durum bu şekilde olmasa da, tahtakurusu ısırıkları genellikle küçük bir alanda bir araya toplanır ve bazen bir çizgi veya zikzak şeklinde görülebilir.Isırıklar genelde iltihaplanmış, kaşıntılı  kırmızı  küçük, düz veya kabarık bölgelere benzer.

  • Tahtakurusu ısırık reaksiyonları, her zaman ısırıldıktan hemen sonra görünmez ve belirtilerin ortaya çıkması birkaç gün sürebilir. Bununla birlikte, tahta kurusu ısırıklarına vücut tarafından verilen tepkiler birbirinden çok farklı da olabilmektedir.
  • Tahta kurusu ısırığının büyüklüğü  faklı durumlara göre değişebilmektedir.

Tahta Kurusu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böceklerden kurtulma yollarını uygulamayıp bireysel tarımsal ilaçlar ile böceklerden kurtulmak istenmesi durumunda, ciddi zararlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bunun nedeni ise; tahta kurularının koloni halinde yaşamaları ve karanlıkta ortaya çıktıklarında hepsinin görünmemesidir. Koltukların kumaşlarının aralarına girebilecekleri gibi mobilyaların başlık kısımlarının arkalarında da kendilerine yer bulabilmektedirler. Hızla oldukça geniş bir alana yayılan tahta kuruları için profesyonel bir ilaçlama tekniğinin uygulanması dışında bir seçenek olmamaktadır. Tahta kurusu ilaçlama firması olarak müşterilerimize alanında eğitilmiş olan bir ekip ile profesyonel bir ilaçlama hizmeti vermekteyiz. İnsan sağlığına zarar vermeyen ilaçlar ile müşterilerimizin yaşam alanlarından tahta kurularını kalıcı olarak arındırmaktayız. Gerek duyulması halinde ilaçlanan alana periyodik olarak ilaçlama yapılmaya devam edilmektedir.

 

 

tahta-kurusu, tahta-kurusu-ilaclama, tahta-kurusu-nasıl-olur

 

 

Tahtakurusu ilaçlama ne zaman yapılmalıdır ?

Kaşınma tahtakurusu ısırıkları ve ısırıkların temiz  dezenfekte edilmemesi, daha fazla şişlik ve kanamaya neden olabilen ikincil bir enfeksiyona yol açabilir. Çocuklar, yaşlılar ve zayıf bağışıklık sistemi olan bireyler, özellikle de yatalak olanlar, yatak böcek ısırıklarından kaynaklanan ikincil enfeksiyonlar gelişebilir. Kedi ve köpekler üzerindeki ısırıklar insana çok benzer görüntüye sahiptir.

Hayvan sahibi olan bireyler  genellikle bu ısırıkları sivrisinek veya pire ile karıştırırlar. İnsanlarda olduğu gibi, tahtakurusu evcil hayvanlarda kalmazlar, ancak beslendikten sonra korunan bir yaşam  alanına geri dönerler. Isırıklara ek olarak,tahtakurusu dışkısı,tüy döküntüleri ve geceleri hayvanın rahatsızlığı da evcil hayvanları ısıran tahtakurusu varlığının göstergesidir.

Evcil hayvanın yatak takımlarını incelemek ve hayvanı sık sık tahtakurusu varlığıyla ilgili belirtiler için uyanıkken tımar etmektir.

Tahta Kurusu İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

Tahta kurusu ilaçlama fiyatları; ilaçlama yapılacak olan alanın metrekaresine, tahta kurularının ne kadar olduğuna, kullanılacak olan ilaçlama yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Müşterilerimize net bir fiyat verebilmemiz için öncelikle ön keşif yaparak ilaçlama yapılacak olan alanın durumunu tespit etmemiz gerekmektedir. Yumurtalarını kümeler halinde çatlaklara yapıştırarak bırakan tahta kurularının yumurtalarının olduğu alan incelendikten sonra kullanılacak olan ilaçlama yöntemi belirlenebilmektedir. Tahta kuruları salyalarını ve dışkılarını çeşitli bölgelere bırakmış olabileceği için detaylı bir temizlik yapılması gerekmektedir.

Evde tahta kurusu neden olur ?

Tahtakurusu insanlar tarafından, çoğu zaman aşağıdaki gibi kişisel eşyalar vasıtasıyla taşınır: Bagaj & Valizler, Cüzdanlar, Spor çantaları tahta kuruları uyku alanlarına yakın tutunurlar. Kişisel eşyalarınızda ya da hatta sizin üzerinizde saklanabilirler ve evinize, apartman dairenize geri dönebilirler. Birçok insan tahta kurularının atlayabileceğini sorar, ancak bu şekilde seyahat edemezler. Hemen hemen her yerde tahta kurusunu almak ihtimal dahilindedir ofislere, mağazalara, otellere, spor salonlarına ve sayısız bir çok başka yere musallat olabilirler.

Tahta kurusu gözle görülür mü ?

Tahta kurusu gözle görülebilir. “Gençler küçük ve görülmesi zor olabilir, ancak yetişkinler çıplak gözle görülebilir ve saklamak için kullandıkları çatlak ve yarıklarda bulunabilirler.” Tahta kurusu için kürklü hayvanlar yerine insanlar üzerinde beslenmek daha caziptir. Çünkü kürk içinde yaşamayı tercih etmezler. Tahta kuruları kolaylıkla hiç haşere olmayan bir ortama taşınabilirler.

Eğer evinizde tahta kurusu gibi bir şüpheniz varsa kesinlikle tahta kurusu ilaçlama hizmeti için, haşere ilaçlama uzmanımız size yardım için daima hazırdır. 

Tahta kurusu ısırığı nasıl olur ?

Tahta kurusu, insan derisini kanı çıkardıkları ince ağız delerler. Yatak böcek ısırıkları başlangıçta ağrılı değildir ve saatlerce veya günlerce fark edilmeden yaşayabilirler. Bu tahta kurusunun her beslenmede 10 dakikaya kadar insan kanını emebilme kabiliyeti vardır.Tahtakurusu ısırıkları, genellikle üst vücut, boyun, kollar ve omuzlar gibi maruz kalan deride görülür.

Tahta kurusu ısırığı nelere yol açabilir?

Tahta kurusu, bir kanla beslenebilmek için cildi deldiğinde tükürükleriyle birlikte bir anti-koagülan enjekte eder.Bu enzim kişinin ısırmaya verdiği tepki ve ısırığın büyüklüğüyle alakalıdır. Bir Tahtakurusu reaksiyonunun boyutunu etkileyen bir başka faktör, bir kişinin ısırılma sayısıdır.

Tahta kurusu alerji yapar mı ?

Tahta kurusu alerji yapabilir, bu ısırılan kişinin ten özellikleri ve ısırılma sayısına göre değişebilir birçok kez ısırılan insanların ısırık reaksiyonları da değişkendir ve tepkileri ısırık sayısı arttıkça az yada çok yoğun olabilir.

 

 

 

 

En Uygun Fiyatlarla Tahta Kurusu ilaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Nurdan Hoşver
Nurdan Hoşver
5 ay önce
Silivride oturuyorum.Gelen yetkili işini çok güzel ve detaylı yaptı çok memnun kaldık.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : IŞIL
IŞIL
1 yıl önce
Merhaba; 1 ay önce farkedip tahta kurusu ilaçlaması yaptırdım. Görünürde olmasalar da tedbir amaçlı güvenilir bir yere ilaçlama yaptırmak istiyorum. 1 hafta evde olmayacağım için etkili ilaçlama hususunda yardımlarınızı ve fiyat bilgisini rica ederim. Ev İstanbul Ümraniye de olup, 70 m2 büyüklüğündedir.

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : IŞIL
İlaclama.com.tr
1 yıl önce
Merhabalar Işıl hanım 4443471 nolu telefonumuz üzerinden haşere uzmanı arkadaşımız sizlere hem fiyat hemde bilgilendirme konusunda yardımcı olmaya hazırdır. Dilerseniz Hemen ara formumuzu doldurarak bize ileteceğiniz tel numarası üzerinden arkadaşlarımız sizlere hızlı bir şekilde geri dönüş sağlamaktadırlar. Bizi tercih ettiğiniz için teşekküer ederiz

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü