Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.

Pire ilaçlama

pire ilaçlama

 

Pire ilaçlama oldukça profesyonel şekilde tamamlanması gereken işlemlerdir. Pireler, diğer istilacı böceklerden çok daha riskli canlılardır. Ev ya da iç mekanlarda bir haftadan kısa sürede on katı sayıya ulaşabilecek kadar hızlı üremektedir. Bundan dolayı evde pireleri tespit ettiğinizde, sorunun büyümemesi ve erkenden duruma müdahale etmek için Pire ilaçlama şirketi ile çalışmanız gerekmektedir. Pirelerin evden uzaklaştırılması için hem ev sahibinin hem de ekiplerimizin doğru yöntemleri beraber kullanması gerekmektedir.

 

Pire ilaçlama işlemi sadece Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı bir firma tarafından, Biosidal ilaçlarla ve tecrübeli ilaçlama personeli ile yapılmalıdır. Bunun sebebi pire ilaçları güçlü etken maddeler içeren ilaçlardır. Yanlış veya eksik bilgilendirme veya yanlış ilaçlama işlemi sizlerin diğer canlıların sağlığını riske atabilir. Ortamda bulunan canlıları zehirleyebilir.

 

İlaclama.com.tr pire ilaçlama işlemleri Memnuniyet Garantili işlemlerdir. Her ortam tipi için kaliteli ve kesin çözümlü pire ilaçlama hizmetlerimiz bulunmaktadır.

 

Pire ilaçlama hizmetleri ve daha fazla merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bu sayfada bulabilirsiniz. Bizlere form doldurarak, yada telefon ile arayarak çok hızlı şekilde ulaşabilir, hizmet detayları ve fiyatlarla alakalı hızlıca bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda akıllı ilaçlama fiyat modülünü kullanarak ilaçlama fiyatınızı direk yazılımdan öğrenebilirsiniz.

 

 

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

pire ilaçlama nasıl yapılır

 

Pire ilaçlaması, pire için üretilen sıvı veya toz formülasyonundaki özel ilaçlar kullanılarak tüm yüzeye uygulanarak yapılan bir ilaçlama türüdür. Pire ilaçlaması ile pire problemi ilk ilaçlamada çözülebilirken, 2. ve 3. İlaçlama hizmetinin gerektiği durumlarda oldukça fazladır. Bunun sebebi yavru pirelerin bir kapsül benzeri yapı içinde beklemeleri ve yapılan ilaçlamadan bu şekilde etkilenmemeleridir.

 

Pire ilaçlaması yapılırken tüm alan ve yüzey mutlaka ilaçlanmalıdır. Sadece gıda bulunan alanlar ve elektronik eşyalar bunun dışında bırakılmalıdır. Tüm yüzeyin ilaçlanmasındaki amaç  ortama yayılan pire ve pire yumurtalarının tamamen etkisiz hale getirilmesini sağlamaktır.

 

Pire ilaçlaması yapılırken ilaçlama personeli haricindeki insan ve canlılar ortamda bulunmamalıdır. ortam 4-8 arası kapalı kalmalı ve sonrasında mutlaka en az 30 dakika iyice havalandırılmadır.  Tüm yüzey ilaçlanacağı için özellikle koltuklar veya çarşaflar mutlaka yıkanmalıdır yada sadece su ile ıslatılmış nemli bir bez ile yüzeyler silinmelidir.

 

Pirenin bitmediği durumlarda veya rahatsızlık verdiği durumlarda pire ilaçlaması nasıl yapılır? Sorusu çok fazla aranmaktadır. Fakat pire ilaçlaması uzmanlık gerektiren ve profesyonellerin yapması gereken bir iştir.

 

Pire ilaçlaması için oldukça titiz ve programlı yapılması gereken işlemlerdir. Yanlış yöntem ya da yanlış ilaç kullanımı gereksiz ilaç kullanımına yol açar ve pirelerin yok olmasına destek olmaz. Firmamız tamamen garantili sonuçlarla sizlere hizmet vermektedir.

 

İlaçlama süresi: 30-45 dk
Yaklaşık ölüm süresi: 5-10 gün arası
İlaçlama esnasında ortam terki: 4-6 saat
İlaçlama sonrası temizlik: 6 saat sonra
İlaçlama öncesi ortam düzenlemesi: Gerekli
Türü: sıvı ilaçlama
Kokulu mu: Hayır
Temizlik: detaylı temizlik yapılmalı
Fiyatı: 350₺’den başlamakta
Garanti: Memnuniyet garantili

 

 

 

Pire

pire yaşam döngüsü

 

Pireler, Siphonaptera takımından küçük, kanatsız, dış parazitlerdir. Yetişkin pirelerin uzunluğu 2 ila 4 mm arasında değişir. Kahverengi renkli ve oval şekillidir.

 

Zıplamak için güçlü arka ayakları olan altı dikenli bacakları vardır. Pireler vücut uzunluğunun 200 katından fazla zıplayabilirler.

 

Pirelerin delmek ve emmek için küçük antenleri ve ağız kısımları vardır. İnsanların ve hayvanların kanıyla beslenirler. Bazı pire türleri yalnızca bir konak türünden beslenirken, diğerleri bir dizi konakta hayatta kalabilir.

 

Artan evcil hayvan sayısı nedeniyle pireler büyüyen bir sorun olabilir.

 

Pireler tifüs hastalığını yayabilir. Tifüs, pire-dışkı kontaminasyonunun bir sonucu olarak pire ısırıkları enfekte olduğunda ortaya çıkar. Ancak, bu nadir bir durumdur.

 

Pirelerin tenya larvalarını da bulaştırdığı bilinmektedir. Pireler, dünyanın bazı bölgelerinde vahşi kemirgenlerden insanlara hıyarcıklı veba bulaşmasıyla ünlüdür. Ancak, bu durum ülkemizde yaşana veya da vaka edilmiş bir durum değldir.

 

Türkiyedeki başlıca pire türleri şunlardır:

  1. Türkiye de en yaygın pire olan kedi piresidir. Köpeklere, sıçanlara, insanlara ve diğer memelilere saldırır.
  2. Kedi piresinden daha az yaygın olan ancak görünüşte benzer olan tür köpek piresidir. Bu pire çok çeşitli sayıda memeli hayvanlara saldırabilir.
  3. İnsan piresi. Ev hijyeni standartlarının artmasıyla çok fazla rastlanan bir pire türü değildir. Bu pire türü köpeklere, domuzlara, sıçanlara ve farelere de saldırır.

 

Pire hakkında daha fazla bilgi edinmek için Mutlaka tıklayınız: Pire

 

 

 

Pire Nasıl Öldürülür ?

pire nasıl öldürülür

 

Evinizde yada işyerinizde pire varsa ve pire nasıl öldürülür ? Sorusuna cevap arıyorsanız aşağıdaki maddeleri mutlaka uygulayınız. Bunlar 20 yılın üzerinde ki pire ilaçlama tecrübemizin kısa bir özetidir.

 

 

Pirelerin sahip olduğu yumurta ve korunaklı yumurta kapsülü yapısı sebebiyle bazen tek seferde pireler bitmeyebilir. Bu durumda 10-14 gün beklenmeli mevcut yumurtalardan da pireler çıktıktan sonra tekrar süpürme, temizleme ve ilaçlama işlemi yapılmalıdır. Bu şekilde planlanan ilaçlama ve temizlik işlemleri ile en yoğun ortamdaki pireleri bile tamamen öldürebilirsiniz.

 

 

Pire Neden Olur?

pire neden olur

Pirelerin olmasının sebebi genellikle kedi veya köpek gibi evcil hayvanlarla ilişkilidir. Bununla birlikte evinizin içinde olmalarının başka sebepleri de bulunmaktadır. Cildinizde kırmızı, kabarık, kaşıntılı yumrular oluşana kadar meydana gelen istilayı bile fark etmeyebilirsiniz! Pire neden olur? Sorusunun 3 temel cevabı;

 

  1. Evcil hayvanlar yanlarında pire getirebilir

Pire istilası, üzerinde bulunduğu hayvandan ortama düşen pireler ve yumurtaları tarafından başlayabilir. Genellikle evcil hayvan halılar üstünden oynarken, mobilya ve yatak gibi yüzeylere sıçradığında pireler ve yumurtaları bu alanlara yayılabilir.

Evcil hayvan sahibi olmasanız bile, evcil hayvanlarıyla birlikte sizleri ziyaret eden arkadaşlarınız varsa, bu sebeple yaşam alanınızda pire görebilirsiniz.

 

  1. Fareler ve diğer Doğal yaşam canlıları bahçenize, evinize pire getirebilir.

Fare, sincap, kemirgenler ve diğer memeli doğal yaşam canlıları yaşam alanınıza yaklaşıyor yada geliyor olabilir.

Tüm canlıların mülkünüze girişini kontrol etmek oldukça zor olacaktır. Fakat bu durumun yaşam alanınızda pireye sebep olabileceğini unutmamanız gerekir.

 

  1. Pireler insanlara veya eşyalara tutunarak gelebilirler.

Pireler hayvanların üstünde yaşamayı ve onlarla beslenmeyi tercih ederken, insanları da ısırır ve kanını emerler.

Ayrıca bir insan tarafından bir yerden bir yere taşınabilirler.

Pireler, ikinci el ürün veya 2.el bahçe mobilyalarına da gizlenebilir.

 

 

Kedi piresi

Kedi piresi olarak bilinen Ctenocephalides felis, evcil hayvanlarımızda bulunan ve hem kedileri hem de köpekleri etkileyen en yaygın piredir.

Evcil hayvanınızın vücudunda yaşayan ve kanlarıyla beslenen minik kanatsız böcekler olan kedi pireleri, dünyada en fazla bulunan ve yaygın pire türüdür. Kedi pireleri sıcak ve nemli ortamları sever. Kedi pirelerinin en yoğun oldukları zamanlar nemin ve sıcaklığın en fazla olduğu yaz mevsimidir.

Bununla birlikte yaşam alanlarımızın sahip olduğu ısıtma nedeniyle, kedilerdeki (ve köpeklerdeki) pireler kışın bile hayatta kalabilir ve gelişebilir. Bu, evcil hayvanlarınızda yıl boyunca pire olabileceği  anlamına gelir.

Hem açık alanda olan hem de kapalı alanda yaşayan kediler de pire olabilir. Evlerde yaşayan kediler genellikle diğer karşılaştıkları hayvanlardan yada kıyafetlerimize tutunan pirelerden bu haşereyi kapabilirler.

Tek bir dişi kedi piresi ömrü boyunca 2.000’e kadar yumurta bırakabilir ve tüm gelişme evrelerini birkaç hafta içinde tamamlayabilir. Bir pire kedinin üzerine atlayıp yerleştiğinde beslenmeye başlar. Sonrasında ürerler ve yumurtalarını kedinizin tüylerine bırakırlar. Yumurtalar buralardan tüm eve yayılır.

Genellikle pirelerin ömrü 2-3 haftadır. Max ömürleri ise 160 gün olarak kaydedilmiştir.

 

 

Vücutta pire olduğu nasıl anlaşılır?

 

İnsan vücudunda pire saç yada kıl bölgelerinde yerleşik bir yaşam sürmez. Isırır, kan emer ve uzaklaşır. Bunların pire ısırığı olduğunu anlamın bazı metodları vardır. Kızarıkların ortası beyaz etrafı kırmızı bir hale görüntüsüne sahiptir. Oldukça kaşıntılı olabilir. Özellikle bir alanda dağınık ve birden fazla olma eğilimi yüksektir. Bu gibi durumlarda vücudunuzun pirelere ve onların ısırmasına maruz kaldığını anlayabilirsiniz.

 

Evcil hayvan vücudunda pire olduğunu ise canlının sık sık kendini kaşıması, bu alanlarda kızarık yada enfekte bir deri görünümünün oluşması kısmi tüy dökülmesi, yoğun istilalarda halsizlik onların vücudunda pire olduğunun bazı göstergeleridir.

 

 

Evde Pire Neden Olur ?

Evde pire olmasının sebepleri; evcil hayvan, sizin pire bulunan bir alandan bilerek yada bilmeden bulunmanız ve sonrasında eve gelmeniz, çantalarınız yada valizlerinizin depolandığı alanda pire olması ve evinizin yakınında bir pire istilası bulunması olabilir.

Bu gibi durumlar veinizde pire olmasının esas sebepleridir. Pireler evde bulundukları sürece kan ile beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlarını insanlar ve evcil hayvanlar araçlığıyla ev içinde halletmek isterler.

Sizlerde yada evcil canlılarınız da meydana gelen kızarıklıklar yada artan kaşınma durumları buna işaret olabilir. Zıplayan siyah, kahverengi küçük haşereler görürseniz evinizde çok büyük ihtimalle pire vardır.

 

 

Evde Pire Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Evde Pire Olduğu Nasıl Anlaşılır

 

Evdeki pireleri tespit etmek zor olabilir çünkü bunlar küçük, hızlı ve zıplayan böceklerdir. Bununla birlikte, evinizde bir pire istilası olup olmadığını anlayabilmek için bazı işaretler vardır.

 

Evde pire olduğunu anlamanın en belirgin göstergeleri şunlardır:

 

Çok Sık kaşınma: Siz veya evcil hayvanlarınızda sürekli kaşınmalar meydana geliyorsa bu durum evde pire olduğunun işareti olabiir. İnsanların özellikle pire bulunan alanlarda bacakları, ayak bileklerinde küçük ve birden fazla kızarıklıklar görülür. Hayvanlarda ise bacaklar, karın çevresi sırt kısımları sürekli olarak kaşınır.

 

Evcil hayvanların aşırı kaşınması: Evcil hayvanlarınızın davranışlarını dikkatlice kontrol edin. Kendilerini normalden daha fazla kaşıyor, yalıyor veya ısırıyorlarsa bunun nedeni pire olabilir. Kürklerinde küçük siyah lekelere benzeyen pire dışkısını dikkatlice inceleyin.

 

Pireler ve pire dışkısı:  Evcil hayvanınızın kürkünü ve yatağını pireleri ve onların dışkılarını gözlemlemek üzere dikkatlice inceleniz gerekir.

Pireler zıplayan küçük siyah yada kahverengi bir görünüme sahiptir. Pire dışkısı ise küçük karabiber tanesine benzer. Su döküldüğünde içeridği kandan dolayı kırmızı bir renk alabilir.

 

Zıplayan böcekler: Pireler mükemmel zıplama özelliğine sahiptir. Evinizde zıplayan başka haşere görme olasığınız çok azdır ve gördüğünüz çok yüksek ihtimalle piredir. Kendi üzerinizde yada evcil hayvanınızın üzerinde zıplayan küçük haşereler görürseniz pireleri tespit etmiş olursunuz.

 

Pire yumurtaları veya larvaları: Pire yumurtaları, yaklaşık 0,5 mm büyüklüğünde küçük, beyaz ve oval bir şekle sahiptir. Evcil hayvanınızın yatak takımlarında, halılarında veya mobilyalarında bulunabilirler. Pire larvaları solucan benzeri, beyazımsı ve yaklaşık 0.3-0.8 mm uzunluğundadır. Halı, duvar çatlağı veya süpürgelik gibi çatlak gibi karanlık, nemli alanlarda bulunurlar.

 

Alerjik reaksiyonlar: Bazı insanlar ve evcil hayvanların pire ısırığına karşı alerjisi vardır. İlerlemiş veya geniş bir alana yayılmış büyük kızarıklıklar, şişme veya yoğun kaşıntı fark ederseniz, alerjik reaksiyona işaret edebilir.

 

Evinizde pire olduğundan şüpheleniyorsanız sorunu ortadan kaldırmak için derhal harekete geçmek çok önemlidir. Evcil hayvanlarınızı tedavi etme konusunda bir veterinere danışın ve evinizdeki istilayı gidermeye yardımcı olmak için ilaçlama.com.tr pire ilaçlama ekipleri hezaman yardımcı olmak için hazırdırlar.

 

 

 

Pire Neye Gelir ?

pire neye gelir

 

Pireler sadece kan ile beslenen canlılardır. Hayatlarına devam edebilmek için bir canlı üzerinden kan emmeye mecburdur. Bu durum pirelerin esas olarak neye geldiğini çok iyi açıklamaktadır.

 

Pireler özellikle kürklü hayvanların tüyleri içinde yaşamayı severler, çünkü bu tüyler arasında hareket etmeyi kolaylaştıran vücut yapıları bulunmaktadır. Kedi, köpek, fare, sincap ve diğer doğa hayvanların tüyleri arasında pire bulunabilir ve bu canlılar ile evimize yada bahçemize gelebilirler.

 

Pireler etrafta kanla beslenebilecekleri bir canlı gelene kadar genellikle karanlık, kirli ve nemli alanlara gelir ve buralarda beklerler. Emdikleri kan ile uzun süre hayatta kalabilirler.

 

Özet olarak pireler kan ile beslenebilecekleri canlılara gelirler. Aynı zamanda bu canlıların bulunduğu yerlere yakın alanlarda bulunurlar. Genelde onların bulundukları ve ilgi duydukları alanlar kirli, dağınık, nemli ve karanlık alanlardır.

 

 

Pire Neye Gelmez ?

Pireler bazı doğal ürün ve yöntemleri sevmezler. Bu ürünler arasında bazı baharatlar, esans içerikli uçucu yağlar ve baharatlar bulunmaktadır. Bu ürünler pireler üzerinde öldürücü etkiye sahip olmasa da onları uzak tutabilecek koku ve kimyasal bileşenlere sahiptirler.

 

Pirelerin sevmediği ürün ve kokuları anlattığımız yazımız için mutlaka Tıklayınız: Pire neye gelmez ?

 

 

Evde Pire Varsa Nasıl Temizlenir ?

evde pire varsa nasıl temizlenir

 

Evinizde pire olduğunu düşünüyor yada biliyorsanız sorunun daha da büyüyerek bir istilaya dönüşmemesi için hızlıca önlem almanız gerekir. Evinizde pire tespit ettiğinizde evinizi temizlemek için aşağıda anlatacağımız maddeleri uygulamak hem pirelerden kurtulmanızı hem de pireleri temizlemenizi sağlayacaktır.

 

 

 

Pire yumurtaları 6 aya kadar uykuda kalabilir ve evinizin herhangi bir tarafında bulunabilir. Bu sebeple bu işlemleri sorundan kurtulana kadar yaklaşık olarak 2 haftada bir tekrarlamak ev de pire varsa en iyi temizlik işlemini yapmanızı sağlayacaktır.

 

Pirelerin evde bir istilaya dönüşmesini engellemek için önemli detaylardan birinin temizlik olduğunu asla unutmayınız.

 

Pire İlaçlama Fiyatları

Pire ilaçlama fiyatları güncel olarak 350 tlden başlamaktadır. Pire ilaçlama hizmetinde önceliğiniz hangi firmayı tercih ederseniz edin kesinlikle fiyat olmasın!

 

Öncelikleri olarak güvenilir ve tecrübeli firmalara ve kaliteli pire ilaçlama hizmetini doğru ilaçlama fiyatı ile elde etmeniz gerekir.  Pire ilaçlama fiyatı ararken firma seçmek için  bölgeye göre araştırma yapmak gerekmez. Firmamız, İstanbul’un her yerine hizmet vermektedir.

 

Pire ilaçlaması yaparken ve sizlere en doğru fiyatı verirken şunlara dikkat ederiz:

 

 

 

En uygun Pire ilaçlama ne kadar ?

Pire ilaçlama ne kadar

 

Pire ilaçlama hizmetlerinin çok farklı fiyatlarla ücretlendirildiği bir ortam bulunmaktadır. 20 yılı aşan tecrübemizle söylemek istediğimiz husus pire ilaçlama hizmeti alırken kendini bu alanda ispatlamış ve 2.,3. Uygulamalar gerektiğinde size bu desteği avantajlı fiyat ve garanti ile sunabilen firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. İlaclama.com.tr olarak 10 binlerce evde ve ortamda pire ilaçlaması yaptık. Bu haşere probleminden sizi de kurtarabiliriz. Ortam büyüklüğü ve pire yoğunluğuna göre değişen fiyatlar olsada 350 tl den başlayan fiyatlarla ve memnuniyet garantili hizmetlerimizi bu alanda en iyi firma biziz.

 

Pire ilaçlama kaç para?

Pire ilaçlama fiyatları ortamın büyüklüğüne, pire yoğunluğuna ve tekrar ilaçlama gerektirecek durumlara göre değişmektedir.

 

İlaclama.com.tr olarak 350 tl den başlayan fiyatlarla pire ilaçlama hizmeti sunmaktayız.

Araştırmalara göre İstanbul’da 10binden fazla sertifika sahibi olmayan merdiven altı ilaçlama firması var. Ailenizi riske atmayın. Sağlık bakanlığı ve TSE sertifikalarımızla 20 yıldır İstanbul’a hizmet veriyoruz!

 

 

Pire İlaçlama Şirketi

ilaclama.com. tr en iyi pire ilaçlama servisidir. Bu konuda çok iddialıyız çünkü haklı sebeplerimiz var! Pireler biyolojik olarak dayanıklı ve gizli alanlara yumurta bırakan canlılardır. Bu sebeple doğru yöntem, doğru ilaç ve doğru personel mutlaka bu hizmetin içinde olmalıdır. Pire ilaçlama hizmetlerimizin başaralı olmasında ki bazı sebepler;

ilaçlama öncesi ve sonrasında pireye karşı dikkat edilmesi gereken hususları çok iyi biliyor ve bu bilgileri sizlere eksiksiz iletiyoruz. bu şekilde birlikte daha etkili bir ilaçlama süreci başlatıyoruz.

Firmamız sağlık bakanlığı ruhsatlı ve biosidal ilaçlar kullanmaktadır. Maalesef son zamanlarda yanlış ilaçlama ve ilaç kullanımı sebebiyle sağlığını ve hayatını kaybeden insan ve canlılar olmaktadır. Bu gibi bilinçsizce yapılan işlemlere mahal vermeden ilaclama.com.tr ye ulaşabilirsiniz.

Pire ilaçlama hizmetimiz ile tek ilçalama da sorunu tamamen bitirme başarı oranımız yüzde 90 ların üzerindedir. Buna rağmen işlem sonrasında sizlere haşere şikayeti bitmediği taktirde aynı kalitede ve kapsamını azaltmadan uygulayacağımız hizmet yüksek indirimli ve uygun fiyata devam edecektir.

Pire ilaçlama hizmetleri sonrasında sektörümüzde karşıda muhatap bulabilme ihtimaliniz oldukça düşüktür. ilaclamacom.tr nin geniş çağrı ve teknisyen ağı ile herzaman ve heryerde bize ulaşabileceğinizi ve sorununuzun çözülebileceğini asla unutmayın.

Müşterilerimizi KENDİ YOĞUNLUKLUKLARINA GÖRE RANDEVU olurturmalarına izin veren bir servis ağımız bulunmaktadır. Özellikle istanbul da hergün her ilçede ilaçlama teknisyenlerimiz hazır bulunmakta ve sorunları çözmeye devam etmektedirler.

Pire ilaclama şirketi arayışınıza karşılık bulabileceğiniz en iyi firma ilaclama.com.tr dir. Başkalarına paranızı, sağlığınızı ve zamanınızı riske attırmadan önce direkt bize ulaşın.

 

 

İstanbul Pire ilaçlama şirketi : ilaclama.com.tr

pire ilaçlama istanbul, pire ilaçlama fiyat

 

En iyi pirelerden kurtulma ve ilaçlama yöntemi, Sağlık Bakanlığı ruhsatı olan firmalar ile çalışmak olacaktır. Pire ilaçlaması ile böceklerden kurtulma yollarıdoğru ilaçların, doğru yöntemlerle uygulanmasını kapsamaktadır. Pirelerin yok edilmesi için uzmanlar tarafından pirelerin gelişim, doğma ya da yetişkinlik dönemlerinde olup olmadığını tespit etmesi gerekmektedir. Bu aşamada uzman ilaçlama ekipleri pirelerin olgunlaşma ve gelişme alanlarını tespit edecektir. Buna göre pirelerin etkisiz hale getirilmesi için en uygun yöntem ve ilaç dozajı da ayarlanacaktır.

 

3. şahıslar mali yükümlülük kapsamında AXA Sigorta ile güvence altındasınız.

 

 

Pire Yavrusu

pire larvaları küçük solucanlara benzer. Pire yavrusu olarak bilinen pire larvası yarım cm den daha küçüktür. Beyazımsı ve solucan benzeri bir şekile sahiptir. Küçük bir kafaları vardır fakat, bacakları yoktur.

Yetişkin pire gibi kan emmezler. Bacakları olmadığı için, yumurtadan çıktıkları yerden uzağa gidemezler. Bununla birlikte yumurtalar halıların veya diğer eşyaların üzerinde olabilir ve pire yavrusu yani larvası yumurtadan çıktıktan sonra halılara, çatlaklara ve yarıklara girme eğilimindedirler.

Pire yavrusu yani larvası evcil hayvanda yoğun olarak bulunmaz. Bu durum sizler evcil hayvanınızı kontrol ettirdikten sonra onların etkisiz hale gelmemesini açıklar.

İnsanlar evcil hayvanlarını tedavi eder, ancak pire yavrusu yani larvaları nerede bulacaklarını bilmedikleri için yeni pireler gelişmeye devam eder ve evcil hayvan yeniden enfekte olur.

Pire larvaları, evcil hayvanınızın uyuduğu veya dinlendiği çeşitli yerlerde bulunur. Aslında evcil hayvandan düşen yumurtalardan çıktıkları için her yerde bulunabilirler, ancak evcil hayvan dinlenme alanlarına daha fazla yumurta düşmekte ve buralarda yoğun olarak bulunmaktadırlar.

Pire yavrusu ve yumurta aşamaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen tıklayınız : pire yavrusu

 

 

Pire Nasıl Görünür ?

Görünüm farklı pire türleri için çok az farklılık gösterir ve genellikle sadece eğitimli profesyoneller mikroskop altında farkı tespit edilir. Bir grup olarak, yetişkin pire kanatsızdır, yanlardan basık bir vücudu vardır (kürkte kolayca hareket etmelerini sağlar) ve gri renkten koyu maun rengine kadar değişir.

 

Çoğu türün, konaklarını kavramasına yardımcı olmak için tasarlanmış geriye dönük yönlendirilmiş dikenleri vardır. Yetişkin Köpek pireleri ortalama 2mm boyutunda ve kahverengimsi siyah renktedir (bir kan yemeğinden sonra daha kırmızımsı-siyah görünür).Yetişkin Kedi pireleri genellikle ortalama 3 mm büyüklüğündedir, daha büyüktür.

 

BİLİYOR MUYDUNUZ: Pireler Diptera (gerçek sinekler) ile akrabadır ve bir zamanlar özgür yaşayan, uçan böceklerdi.

 

 

Pireler Nasıl Bu Kadar Yükseğe Sıçrar?

Pireler kendi vücut uzunluklarının en az yüz katı kadar sıçrayabilir ve uzunluklarının yaklaşık 200 katı üst mesafelere çıktıkları bilinmektedir. Hayvanlar içinde sadece köpük böceklerinin rakip olabileceği muhteşem bir başarı (evet,köpük böceğini de hiç duymadık).

 

Pireler bunu arka bacaklarını çok eklemli kaldıraçlar olarak kullanarak, çömelmeden önce çekiş için zemini kavrayarak ve enerji depolamak için kaslarını kullanarak yaparlar. Bu enerji açığa çıktığında, pire hızla iterek neredeyse bir yay ve ok gibi davranır.

 

Eğer insanlar pire kadar iyi sıçrayabilseydi, ortalama bir gökdelenin üzerinden atlayabilirdik. Pirelerin kanatsız oldukları için , uzak mesafelerden atlama yeteneği onların kolaylıkla konakçı değiştirmesini sağlar.

 

Ek olarak, bacakları konakçılarına tutunmalarına yardımcı olan güçlü pençelerle sonlanır. Bu, sertleştirilmiş kabukları ile birlikte, yoğun çizilmeye dayanmalarını ve vücuttan uzaklaştırma girişimlerini boşa çıkaran uyarlamalardır.

 

Pireler uçabilir mi? Ne kadar zıplayabilir gibi sorularınız hakkında daha detaylı bilgi almak için mutlaka tıklayın! Pire uçar mı?

 

 

Habitat: Pire Nasıl Bir Ev Seçer?

Pireler herhangi bir sıcak kanlı hayvan üzerinde yaşayabilir, ancak genellikle insanlar, evcil hayvanlar ve kemirgenler üzerinde yaşarlar.

Bir ev sahibi üzerinde beslenmediğinde, pire esas olarak ortak odalarda, evcil hayvanların uyuduğu yerlerde ve en fazla faaliyetin olduğu yerlerde aktiftir.

Pireler ve yumurtaları, halılar, evcil hayvan yatakları, giysiler ve döşemeli mobilyalar gibi bol miktarda yalıtım sağlayan yumuşak mobilyalarda yaygın olarak bulunur.

Eğer aktif bir istila varsa, halı ve mobilyalar üzerinde zıplayan pireler görebilirsiniz.

 

 

Pire Neden Yaz Aylarında Daha Yaygındır?

Pireler için ideal sıcaklıklar 21-29⁰C arasındadır, bu nedenle Türkiye’de bu zararlıların bahar ve yaz aylarında daha yaygın olduğunu görüyoruz. Nem, pireler için de önemlidir: yumurtaların yumurtadan çıkması ve pirelerin yaşam döngüsü boyunca ilerlemesi için nem gereklidir.

 

Pireler sıcak iklimlerde gelişse de, aşırı sıcaklık pire, larva, pupa ve yumurtalarını öldürecektir. Donma sıcaklıklarının altında yetişkin pire ölür, ancak yaşam döngüsünün farklı aşamalarında olanlar sadece uykuda kalacaktır.

 

Genel olarak, hava ne kadar sıcak olursa, pirelerin yaşam döngülerini tamamlamaları o kadar kolay olur.

 

 

 

Evcil Hayvanlarda Pire Kontrolü ve Pire Tedavileri

Evcil hayvanınızın düzenli bakımı sadece evcil hayvanınızın sağlıklı görünmesini ve bağlanmasını sağlamayacak, aynı zamanda kürklerini pire istilası belirtileri için kontrol edebileceksiniz. Ne olursa olsun, önleme tedaviden daha iyi olduğu için evcil hayvanınıza pire için düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

Unutmayın: Sadece bir veteriner tarafından tavsiye edilen uygulamaları, evcil hayvanınız üzerinde uygulayın. Bir türe uygun ürünler diğeri için uygun olmayabilir. Bazı köpek pire tedavileri, köpekler için güvenli ancak kediler için son derece toksik olan permetrin adı verilen bir böcek ilacı içerir.

Evcil hayvanınızda pire görürseniz mümkün olduğunca çabuk tedavi edin. Ayrıca evinizi de pireye karşı ilaçlamalısınız.

 

Kedi piresi hakkında daha detaylı bilgi almak için mutlaka tıklayın!: Kedi Piresi

 

 

Pire Isırığı Tedavisi

Farklı insanlar, hem reaksiyon derecesi hem de reaksiyon süresi açısından ısırığa farklı tepki gösterir. Pire ısırıkları, çizgiler veya kümeler halinde gelişebilen küçük, kırmızı yumrulardır (yaklaşık 5 mm çapında). Ayrıca bazen kabarırlar.

 

Ne kadar bir pire ısırığı olursa olsun, onu kaşımamalısınız. Bu ateş, bulantı ve daha fazla ağrıya yol açabilecek bir enfeksiyona neden olabilir. Kaşıntılı bir döküntü veya egzama gelişirse, tavsiye ve tedavi için doktara danışmalısınız.

 

Kaşıntı için eczacınız krotamiton krem veya losyon, hidrokortizon krem veya merhem ve antihistamin tabletleri önerebilir. Şişme için etkilenen bölgeye soğuk kompres veya buz torbası uygulamalı veya dokturunuza antihistamin tabletleri gibi tedaviler hakkında bilgi isteyebilirsiniz.

 

Bu tedaviler yardımcı olmazsa, alerji doktorunuzu ziyaret etmelisiniz. Steroid tabletler gibi daha güçlü ilaçlar reçete edebilirler.

 

Pire ısırığı hakkında daha detaylı bilgi almak için mutlaka tıklayın!: Pire ısırığı

 

 

Pire Isırığının Alerjik Reaksiyonu

Pire alerjiniz varsa, bağışıklık sisteminiz artan miktarda histamin salar. Bu anafilaksi adı verilen ciddi bir alerjik reaksiyona neden olabilir.

Aşağıdakiler pire ısırıklarına karşı alerjik reaksiyonun yaygın belirtileridir:

 

 

Bir pire ısırığına karşı ciddi bir alerjik reaksiyona sahip olduğunuzu düşünüyorsanız 112’i arayın veya hemen hastaneye gidin.

 

 

Evcil Hayvanlarda Pire ve pire ilaçlaması nasıl olur?

Evcil hayvanınızın aşağıdaki belirtilerden herhangi birine sahip olması durumunda veterinerinize danışmanızı öneririz:

 

 

Hayvan, pire tükürüğüne karşı, yüz veya vücut şişmesi, ajitasyon ve dokunuşa sıcak hissetme gibi semptomlarda ortaya çıkacak alerjik bir reaksiyondan muzdarip olabilir.

Uzun istila dönemleri, evcil hayvanınızın kan kaybından anemi geliştirmesine neden olabilir, bu da evcil hayvanınızın diş etlerinin solukluğunu kontrol ederek tanımlayabilirsiniz.

Pire barındıran genç veya yaşlı hayvanlar zayıflayabilir ve hatta kan kaybından ölebilir.

 

 

BİLİYOR MUYDUNUZ: Dişi pire her gün kendi vücut ağırlığının 15 katına kadar kan tüketebilir.

 

Tamamen büyüdüğünde larvalar iyi kamufle edilmiş, ipeksi kozaları örer. Tamamen geliştiğinde yetişkin, bir kişinin veya hayvanın neden olduğu titreşimleri tespit edene kadar koza içinde bekler. Potansiyel konakçılardan gelen basıncı, ısıyı, gürültüyü veya karbondioksiti de tespit edebilir.Ancak o zaman ortaya çıkar. Tüm yaşam döngüsü yaz aylarında yaklaşık bir ay sürer.

 

Pire larvaları tenya yumurtalarıyla enfekte olabilir, bu nedenle evcil hayvanınız enfekte bir pire yerse, bu bağırsak parazitine ev sahipliği yapabilir. Evcil hayvanınızda pire varsa, evcil hayvanınızın bağırsak kurdu için tedavi edildiğinden de emin olmalısınız.

Pireler ayrıca hastalıkları evcil hayvanlarınıza da geçirebilir. Örneğin, miksomatoz tavşanlarda pire ile yayılabilen ciddi bir hastalıktır.

 

 

 Pire Nasıl Önlenir?

Pire ilaçlama nasıl yapılır Pire Nasıl Önlenir

 

Evcil hayvanınızda pire olmasını önlemek zordur. Ancak, hane halkı bir pire istilasından kaçınmak için adımlar atabilir:

 

 

Pire ilaçlamadan kaç saat sonra eve girilir?

Pire ilaçlama işleminde halk sağlığı tarafından kullanılmasına izin verilen Biosidal pire ilaçları kullanılmaktadır. Pire dayanıklı ve kuluçka süresi kısa bir haşere türü olduğundan dolayı pire ilaçlama hizmetinde kullanılan ilaçlar daha farklı ve etkili ilaçlar olmaktadır. Pire ilaçlaması yapıldıktan sonra 4-6 saat ortama girilmemesi önemli bir konudur. Ortama girildikten sonra il olarak içerisi iyice havalandırılmalı ve ilaçlama yapılan alanlarda temizlik işlemi yapılmalıdır. Özellikle Evde bebek, evcil hayvan vb gibi ilaçlamanın bilincinde olmayan canlılar için ilaçlamanın yapıldığı alanlara temas etme ihtimali çok fazladır. Bu durum temizlik işlemlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır.

 

 

Pire ilaçlaması nasıl olur?

Pire ilaçlama hizmetini ilaclama.com.tr den gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Pire ilaçlama hizmetine özel memnuniyet garantisi çerçevesinde (eğer gerekirse) 2. ve 3. ilaçlama hizmetlerinde size özel büyük fiyat indirimi ile bu sorundan kurtulmayı vaat ediyoruz.

 

 

Pire yumurtası neye benzer?

Pire yumurtası neye benzer

 

Pire yumurtaları çok küçük pirinç tanelerine benziyor. Nadiren 0,5 mm’den daha büyük olan küçük ovallerdir – yaklaşık bir kum veya tuz tanesi boyutundadır. Parlak beyaz, kirli beyaz veya yarı saydam olabilirler. İnsanların pire yumurtalarını kepekle karıştırması yaygındır, ancak belirgin farklılıklar vardır. Düzensiz şekilli kepek pullarının aksine, pire yumurtaları eşit şekilde oval şekillidir. Kepek evcil hayvanların tüylerine yapışır ve çıkarılması zordur, oysa pire yumurtaları daha kaygandır ve bir yerden bir yere kolayca yayılır.

 

Pire yumurtası hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın: Pire yumurtası

 

 

Pire için ev ilaçlama

 

Pire için ev ilaçlama

 

Pireler hızlı bir şekilde üreyen küçük canlılardır. Bu nedenle pire ilaçlama hizmeti almak için birçok kişi pire için ev ilaçlama hizmet almak istemektedir. Pireler ısıran ve kan ile beslenen canlılar olduğu için evlerde hem evcil hayvanlarımız için hem de bizim için rahatsız edici ve sağılığımızı tehdit eden canlılardır. Bundan dolayı evlerimizde pirelere tahammül etmemiz mümkün değildir. Pire için ev ilaçlama seçenekleri uzun yıllardır bu alanda hizmet sunan deneyimli bir firma olan firmamızı tercih edebilirsiniz. Pire ilaçlama hizmet seçeneklerimiz sayesinde en çok tercih edilen firmalardan birisiyiz. Bu alanda sunduğumuz hizmetler daima bu pirelerden hızlı bir şekilde kurtulmanızı sağlar.

 

İlaclama.com.tr sağlık bakanlığı ruhsatlıdır. Tse ve ISO sertifikalarına sahiptir. %100 Memnuniyet garantisi prensibi ile çalışmaktayız. Kalıcı ve etkili çözüm arayanlar için pire ilaçlama firması İstanbul da en iyi şekilde hizmet sunuyoruz. İstanbul merkez olmak üzere aynı zamanda ilçelere de sunduğumuz hizmetler her zaman kazançlı çıkmanızı sağlar. Siz de firmamızdan hizmet almak isterseniz internet sitemizde yer alan telefon numarasından pire ilaçlama hizmeti hakkında bilgi alabilirsiniz. İlaçlama sektörünün en çok tercih edilen pire ilaçlama firması hizmetinde daima müşterimizin sıkıntı yaşamaması için daima en etkili ilaçlama hizmeti sunuyoruz. Bu hizmetimiz her alan sizlerin daha kazançlı çıkmasını sağlar. Siz de firmamızdan pire ilaçlama hizmeti fiyatları için firmamızı da tercih edebilir ve pirelere kalıcı çözüm bulabilirsiniz.

 

 

 

Pire Evde Nasıl Oluşur ?

Evde beslenen evcil hayvanınız var ise evinizde aynı zamanda pire oluşumu da oldukça doğaldır. Kedi, köpek gibi tüylü hayvanlar üzerinde yaşamını sürdürmekte olan pirelerle baş etmenin en kolay yolu pire ilaçlama şirketleri ile anlaşmaktan geçmektedir. Pireler bu gibi uzun tüylü hayvanların yaşadığı alan, yattığı yer ve eşyaları üzerinde çabucak çoğalmakta ve yayılabilmektedir. Sıcak ortam pirelerin yaşamasını ve çoğalmasını etkileyen bir etmendir.

 

 

Böcek ilaçlama

ilaclama.com.tr olarak tüm böcek çeşitlerinden sizlere %100 Memnuniyet Garantili böcek ilaçlama hizmetleri sunuyoruz . Böcek ilaçlama mutlaka sağlık bakanlığı ruhsatlı firmalar aracılığıyla ve bu firmada çalışan uygulama yetkisi olan ilaçlama teknisyenleriyle sunulan bir hizmettir. Hizmet esnasında kaliteli ve etkili Biosidal ilaçlar kullanılmalıdır.

Son zamanlarda yanlış böcek ilaçlama uygulamaları sebebiyle insanların hayatlarını, sağlıklarını kaybettiklerini üzüntüyle takip ediyoruz. Böcek ilaçlama hizmetinde önceliğiniz fiyat olmasın . Mutlaka ama mutlaka firmanın gerekli yeterlilikleri karşılaması ve tecrübeli olmasına özen gösterin. Doğru firma tercihini yaptıktan sonra fiyat konusunu görüşmeye başlayın

Böcek ilaçlama hizmetleri ile alakalı daha fazla bilgi almak  ve sık sorulan soruları görebilmek için mutlaka sayfamızı inceleyiniz: Böcek ilaçlama

 

 

Pire Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Pire uçar mı ?

Pireler uçamazlar. pireler çok uzak alanlara zıplayabilirler

 

Pire insana geçer mi?

pireler insanların üzerinde yaşamazlar. Canlı üzerinde yaşamak için kürklü vücutlara ihtiyaç duyarlar. İnsan kanını emdikten sonra kaçarlar.

 

Vücuttaki pire nasıl yok edilir ?

İnsan vücudunda pire bulunmaz. hayvan vücudundaki pireler için mutlaka veterinerden destek alınmalıdır. Hayvanların yaşadığı alanların ilaçlanması da onları pirelerden kurtaracaktır

 

Evde pire nasıl yok edilir ?

Evde pire yok etmenin ilk kuralı profesyonel ilaçlama hizmeti almaktır. Aynı zamanda evcil hayvanları veteriner ile pire kontrolü yaptırmakta faydalı olacaktır.

 

Pire insan vücudundan nasıl temizlenir ?

Pire insan vücudunda yaşamaz. pire ısırıklarına karşı kendinizi korumanız ve kıyafetlerinizi buna göre seçmeniz yeterli olacaktır.

 

Pire nasıl Çoğalır?

Pireler yumurta bırakarak çoğalır. Pire yumurtaları hayvanların gezdiği tüm alanlarda bulunabilir.

 

Kedide Pire olur mu ?

Kedilerde pire olur. İnsanların en çok karışılabileceği kedi piresidir. Bu pire türü diğer hayvanlarda da bulunabilir.

 

Pire saça gelir mi ?”

Pireler saçlarımızda yaşamazlar. saçlarımızda yaşayan parazit saç bitleridir. Bu haşereler karıştırılmamalıdır.

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Münevver Sayın
Münevver Sayın
3 yıl önce
Pirelerden kurtuldum teşekkürler
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Multivac
Multivac
3 yıl önce
Teşekkürler
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : AYDIN BOR
AYDIN BOR
3 yıl önce
Pirelerden beni kurtardınız çok sağolun...
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü