Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
pire-ilaçlama-istanbul, pire-ilaçlama-fiyat

PİRE

PİRE BOYUTLARI NEDİR ?

Pireler küçük kanatsız ve 2.5 mm boyutlarındadır.

 

PİRE HANGİ RENKTİR ?

Parlak ve kırmızımsı kahverengidir.vücudu mikroskobik tüylerle kaplıdır ve bu durum hayvan kürkünün içinde rahat bir şekilde hareket etmesini sağlar.

Kanatları yoktur pireler kanatsız olmalarına rağmen çok uzun mesafelere zıplayabilirler.

Pire Nasıl Anlaşılır ?

Pireler evinizde nasıl oluşur ?

Pire istilaları genellikle bir evcil köpek veya kediden gelir.pireler  dışarıdayken hayvana yapışır ve daha sonra kürklerinde ve içeride uyuduğu yerlerde yayılırlar. Hem ev hem de avlu için pire oluşumu önleme zor olabilir. Proaktif bir yaklaşım olmadan, herhangi bir evcil hayvan sahibi bir istilaya karşı savunmasızdır.

 

KAN EMMEK İÇİN “CANLI BUL” PRENSİBİ

Pireler hayatta kalabilmek için kan emebilecekleri bir canlı seçerler.pireler daha önce beslendikleri canlıdan ayrıldıktan sonra daha büyük problem haline gelebilirler.Sonrasında pireler kendilerine beslenecekleri başka canlılar aramaya odaklanırlar.bu duruma örnek vermek gerekirse ör: farenin üstünde yaşayan pireler farenin eve girmesiyle kapalı mekana girerler ve fare kurulan tuzaklarla ölduruldüğünde veya yakalandığın da üstündeki pireler evin içinde kalmış olurlar ve kendilerine ev sakini insanlar veya evcil hayvanları hedef seçerler.

 

PİRE NASIL YOK EDİLİR ?

PİRE NE KADAR CİDDİ BİR OLAYDIR?

Pire ısırıkları, ev sahibinden çok sayıda şişmiş kaşıntılı iz bırakabilir. Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilirler ve çeşitli hastalıkları iletebilirler. Kürklü hayvanlar en çok risk altındadır. Pireler insanları ve evcil hayvanları ısırır ve büyük bir sıkıntı olabilir. Yakın tarihli bir CDC(Amerika merkezli hastalık kontrol ve önleme merkezi) bildirisine göre, pire ısırıklarından kaynaklanan hastalıkların sayısı 2004 ile 2016 arasında üçe katlandı.Bir pire istilasının en ciddi yönü, genellikle, ortadan kaldırılması gereken zaman ve çabadır. Sorunla başa çıkmak etkilenen hayvanların tedavi edilmesini, pire yayılım alanlarının temizlenmesini ve pirelerin geri dönmesini önlemek için önleyici tedbirler almayı gerektirir.  

 

PİRELERDEN NASIL KURTULABİLİRİM ?

ilaclama.com.tr nasıl çalışır? Pire ilaçlama nasıl yapılır ? Pirenin yavru gelişim aşaması doğa tarafından adeta gizlenmektir. Ev sahibi pire oluşumu ile ilk karşılaştığı aşamada direkt olarak profesyonel yardım alması gerekir.onaysız ürün kullanılması da bu problemin kaynağının ortadan kalkmasına yardımcı olmayacaktır.Bir İstanbul böcek ilaçlama teknisyeni kapsamlı bir inceleme yapacak ve pire nüfusunun olgunlaşmamış aşamalarının bulunduğu alanları belirleyecektir. Denetim tamamlandıktan sonra, bir sonraki adım pire yönetim planını hazırlıyor. Bu plan şunları içerecektir:

Eğitim
Pire yaşam döngüsünü ve alışkanlıklarının anlatılmasını kapsar.Bu bilgilendirmenin yapılmasının sebebi ise yaşam döngüleri ve davranışları kontrol planını etkilemektedir.

Ev sahipleri (pire oluşumuna sebep olacak canlılar)
Pire popülasyonunun besin kaynağı olan diğer hayvanların varlığının incelenmesi önemli konulardan biridir.pirelere fareler ,ev hayvanları,sokak kedileri ev sahipliği yapabilirler ve bulundukları alanlar taranmalıdır.

 

PİRE İLACI

Veterinerler

Evcil hayvanlarınız için uygun tedavi yöntemi ve ürünlere veterinerler aracılığıyla erişebilirsiniz.

Banyo – düzenli banyo ve evcil hayvanların bakımının yapılması gerekmektedir.
Vakum – pire yumurtaları, larva, pupa ve yetişkinleri fiziksel olarak uzaklaştırmak için güçlü bir vakum kullanın.
Yatak evcil hayvanların yattıkları yerler düzenli olarak yıkanmalı.
Ürünler – olgunlaşmamış pirelerin bulunduğu güvenli ve etkili pire kontrol ürünleri kullanarak etkilenen alanları tedavi etmek.
Denetimler – bir takip ziyaretinin planlanması.

 

pire, pire-ilaci, pire-ilaçlama, pire-türleri,

 

PİRELENME BELİRTİLERİ | PİRE ISIRIĞI

Pirelenme aktivitesinin bir çok belirtisi vardır.

Hayvanların kaşınması: Evcil hayvanlar pirelendiklerinde esnerler ve kaşınırlar. Bu durum pirelerin kan ile beslenirken onları rahatsız etmesinden kaynaklanan bir durumdur.

Isırıklar ; İnsanlar aynı zamanda kaşıntılı ısırık izleri bırakan ısırıklara da maruz kalabilirler (kızarıklıklar pire yanında başka cilt tahrişi probleminden de kaynaklanabileceğinden tıbbi bir doktora danışılarak kızarıklığın sebebi öğrenilebilir).

Dışkı – Pire kirliliği pire aktivitesinin varlığını gösterir. Pire kirliliği, kaba karabibere benzer bir şekilde gözükür ve evcil hayvan yataklarının, halıların, kilimlerin ve hayvan barınağının bulunduğu diğer alanlarda görülebilir.

Yetişkin pire ; Yetişkin pireler daha görülebilir olduğu için dikkatleri üzerlerine çekerler.Yetişkin pireler genellikle ev sahipleri ve onların evcil hayvanlarının yokluğunda ( tatil veya diğer sebepler..) kan ile beslenmedikleri için ev sahipleri eve adım attıklarında üzerlerine zıplayan pireler onları karşılarlar.

PİRE yumurtaları: Pire yumurtaları  karşılaşılan başka bir durumdur.Bu aşamalar çok daha gizli ve daha pasif bir süreç olduğundan aşağıda belirtilen kuytu yerlerde gözlenir:-mobilyaların içinde ,altında veya arkasında -evcil hayvan yattıkları yer -zemindeki çatlak ve oluklarda -halılarda Yetişkin dişi bir pire yumurtalarını evcil hayvan hareket ederken bırakır böylece evcil hayvanın kullandığı tüm ortamlar pire oluşuna müsaittir.

 

PİRE İLE ALAKALI DURUMLAR | PİRELER NASIL BESLENİR ?

Yetişkin pireler üzerinde gezdiği hayvanın kanı ile beslenirler.larvalar ve yavrularda genellikle organik atıklarla ,yetişkin pire dışkılarıyla ve sindirilmemiş organik kan ile beslenirler. Pireler genellikle aşağıdaki gibi tüylü hayvanları beslenmek için kullanırlar. Köpekler kediler tavşanlar sincap sıçanlar fareler evcil hayvan vahşi hayvanlar.

 

Pireler hastalık taşır mı?

Evet pireler bulaşıcı hastalıkları kan emerken veya bıraktıkları pislik topakları ile bulaştırırlar.

 

Pire Nasıl Çoğalır ? /  Pire Üreme

Pireler yumurtaları pirenin bulunduğu canlının üzerinde değildir.pire yumurtaları aşağıdaki yerlerde bulunur: yerde kilimlerde halı yatak takımı, döşeme, yer de ki çatlaklar. Genellikle pireler 2 gün içinde yumurtadan çıkarlar. 

 

Pireleri dışarıda tutmak

Onları dışarıda tutmak , birçok zararlı canlı problemi için önemlidir, ancak bu canlıları dışarıda tutmak için yapacaklarımız, pire kontrolü için büyük, doğrudan bir faydaya sahip değildir. Ancak, kemirgenlerin veya diğer potansiyel haşerelerin evlere girmelerini önlemek için çatlakları, boşlukları ve delikleri kapatmak faydalı bir yoldur , pire’yi dışarıda tutmak de için önemli bir dolaylı yoldur.Pirelerin ev içine girmesini önlemenin en etkili yolu, dış mekan piresi yaşam ortamlarını ortadan kaldırmaktır .Bununla birlikte diğer önemli konu evcil hayvanların üzerinde yer alan pireler için  hayvanların bulundukları mekanlar onaylı ürünlerle ilaçlanmalı ve veteriner onaylı pire kontrol ürünleri kullanılmalıdır.  

 

En Uygun Fiyatlarla Pire İlaçlama İçin ÇAĞRI NO
444 34 71

KÖPEK PİRELERİ

Köpek pireleri (Ctenocephalides canis),  Avrupa, Afrika ve Asya’da yaygın haşere grubuna girer. Köpek pireleri kedi pireleri ile son derece benzer görünüme ve davranışa sahiptirler.Bu iki tür çoğu zaman karıştırılırlar. Aralarındaki farklar en iyi mikroskobik çalışma ile ayırt edilebilir.

Pireler hayatta kalmak için canlı kanı içmeye devam ederler. Hiç pire kendiliğinden canlıdan ayrılmaz .eğer pireler zorla bir canlıdan ayrılmak zorunda kalırlarsa hayatta kalabilmek için başka canlı bulurlar veya ayrıldıkları canlıya geri dönerler.

Herhangi bir pire türünde olduğu gibi, bir köpek pire popülasyonunu etkin bir şekilde ortadan kaldırmak için canlıların ve çevredeki alanların kontrol altına alınması gerekir. Bir veteriner, evcil hayvanınız için güvenli ve etkili tedavi yöntemlerini uygulayabilir, ancak eviniz için bilim tabanlı çözümleri ve imha seçeneklerini tartışmak için yerel haşere kontrol uzmanınıza başvurun.

Bilgiler nereden alındı : Wikipedia

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Gönül SERAP
Gönül SERAP
4 ay önce
Hizmet çok iyi teşekkür ederim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Emine Yeşilyurt
Emine Yeşilyurt
6 ay önce
Kaliteli ilaçlama hizmetinizden memnun kaldım.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Emine YERLİ
Emine YERLİ
6 ay önce
Pire ilaçlama hizmetinizden yararlandım ve gerçekten çok memnun kaldım kolaylıklar dilerim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Beril DAĞ
Beril DAĞ
6 ay önce
Hızlı hizmet aldım çok ilgilisiniz teşekkür ederim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Semih ANAÇ
Semih ANAÇ
6 ay önce
Pİre ilaçlama hizmetinizden çok hızlı bir şekilde yararlandım teşekkür ederim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Özkan AKTAŞ
Özkan AKTAŞ
6 ay önce
En iyi ilaçlama firması hizmet için çok teşekkür ederim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Begüm Çankaya
Begüm Çankaya
7 ay önce
Evcil hayvanım yüzünden pire sıkıntısı çekiyordum size başvurdum hizmetinizden yararlandım çok memnun kaldım
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Burçin ALKAN
Burçin ALKAN
7 ay önce
Pire ilaçlama hizmetinizden çok memnun kaldım teşekkürler.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Ayşegül BOLAT
Ayşegül BOLAT
7 ay önce
Evim için hizmet aldım gayet memnun kaldım çok teşekkür ederim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Tamer Öztürk
Tamer Öztürk
7 ay önce
Pire ilaçlama hizmetinizden yararlandım çok memnun kaldım teşekkürler.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Adnan Berberoğlu
Adnan Berberoğlu
7 ay önce
Pire ilaçlama hizmetinizden yararlandım.İstediğim gibi bir sonuç aldım teşekkürler.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Naim Öcal
Naim Öcal
7 ay önce
Pire ilaçlama hizmetinizden yararlandım çok memnun kaldım teşekkürler
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Mevlüt Pala
Mevlüt Pala
7 ay önce
İlaçlama konusunda çok iyisiniz işinizi çok özenli bir şekilde yapıyorsunuz kolaylıklar dilerim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : İrem SEVTAN
İrem SEVTAN
7 ay önce
sizin sayenizde pire sıkıntısından kurtuldum hizmetten çok memnıun kaldım kolay gelsin
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Bekir HAKTAN
Bekir HAKTAN
7 ay önce
İlaçlama hizmetinizden çok memnun kaldım teşekkürler.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Esra Köksal
Esra Köksal
1 yıl önce
Hizmetimizden dolayı teşekkür ederim. Titiz ve alakalı olduğunuz için ayrıca teşekkürler
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Asuman Köksal
Asuman Köksal
1 yıl önce
Evimizin bahçesini ilaclama yaptırdık. Hizmet kalitesinden , ilgi , alaka ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : HAVABÜS
HAVABÜS
1 yıl önce
Yıllardır HAVABÜS araçlarımızın ilaçlamasını gerçekleştiriyor hizmetinden işe olan ilgisinden dolayı duygu hanıma ayrıca teşşekürler.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma