Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
pire-ilaçlama-istanbul, pire-ilaçlama-fiyat

PİRE

 • Pireler, zıplayarak istedikleri canlılara bulaşan kanatsız böceklerdir.
 • Pireler yaklaşık 100 milyon yıldır bu gezegendeler.
 • Bilinen 2.000’den fazla pire türü ve alt türü vardır.
 • Tüm pire türlerinde dişiler erkeklerden daha büyüktür.
 • Kedi piresi (Ctenocephalides felis) hem kedilerde hem de köpeklerde bulunan pirelerin neredeyse tamamından sorumludur.
 • Kedinizde veya köpeğinizde bir pire bulursanız, evcil hayvanlarınızda ve evinizin çevresinde bir istila olabileceğinin göstergesidir. Yetişkin pireler, belirli bir istilanın toplam nüfusunun yalnızca küçük bir yüzdesidir.
 • Dişi bir pire, vücut ağırlığının 15 katını (kanda) günlük olarak tüketebilir.
 • Dişi pire, ilk kan ile beslenmesinden 35 ila 48 saat sonra yumurta bırakır.
 • Pire yumurtaları genellikle doğrudan canlı bir hayvanın üzerine bırakılır. Sonrasında bu canlının üzerinden düşer ve tüm alanı istila eder.
 • Dişi pire ömrü boyunca yaklaşık 2.000 yumurta bırakabilir. İlk kanla beslenmesinden sonra diğer beslenmeye kadar sürede yumurta bırakmaz.
 • Yavru aşamasından sonra yetişkin bir pirenin 7 gün içinde beslenmesi gerekir, aksi takdirde ölür. Ortama bir pirenin ömrü 3 ay kadardır.
 • Fazla hareket etmesi gerekmiyorsa, bir pire öğünler arasında 2 ay ile 100 gün arasında herhangi bir yerde yaşayabilir.
 • Pireler 1 m ye kadar zıplayabilirler. Bilimsel verilere göre ise 3 m ye kadar zıplayabilecekleri düşünülmektedir.

 

 

Pire Boyutları Nedir ?

Pireler küçük kanatsız ve 2.5 mm boyutlarındadır.

 

Pire Hangi Renktir ?

Parlak ve kırmızımsı kahverengidir.vücudu mikroskobik tüylerle kaplıdır ve bu durum hayvan kürkünün içinde rahat bir şekilde hareket etmesini sağlar.

Kanatları yoktur pireler kanatsız olmalarına rağmen çok uzun mesafelere zıplayabilirler.

 

 

Pireler evinizde nasıl oluşur ?

Pire istilaları genellikle bir evcil köpek veya kediden gelir. Pireler  dışarıdayken hayvana yapışır ve daha sonra kürklerinde ve içeride uyuduğu yerlerde yayılırlar. Hem ev hem de avlu için pire oluşumu önleme zor olabilir. Proaktif bir yaklaşım olmadan, herhangi bir evcil hayvan sahibi bir istilaya karşı savunmasızdır.

 

Kan emmek için Canlı bulmaları gerekir!

Pireler hayatta kalabilmek için kan emebilecekleri bir canlı seçerler. Pireler daha önce beslendikleri canlıdan ayrıldıktan sonra daha büyük problem haline gelebilirler. Sonrasında pireler kendilerine beslenecekleri başka canlılar aramaya odaklanırlar. Bu duruma örnek vermek gerekirse ör: farenin üstünde yaşayan pireler farenin eve girmesiyle kapalı mekana girerler ve fare kurulan tuzaklarla öldürüldüğünde veya yakalandığın da üstündeki pireler evin içinde kalmış olurlar ve kendilerine ev sakini insanlar veya evcil hayvanları hedef seçerler.

 

Pire vakalarında Endişelenmeli Miyiz ?

Pire ısırıkları, ev sahibinden çok sayıda şişmiş kaşıntılı iz bırakabilir. Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilirler ve çeşitli hastalıkları iletebilirler. Kürklü hayvanlar en çok risk altındadır. Pireler insanları ve evcil hayvanları ısırır ve büyük bir sıkıntı olabilir. Yakın tarihli bir CDC(Amerika merkezli hastalık kontrol ve önleme merkezi) bildirisine göre, pire ısırıklarından kaynaklanan hastalıkların sayısı 2004 ile 2016 arasında üçe katlandı.Bir pire istilasının en ciddi yönü, genellikle, ortadan kaldırılması gereken zaman ve çabadır. Sorunla başa çıkmak etkilenen hayvanların tedavi edilmesini, pire yayılım alanlarının temizlenmesini ve pirelerin geri dönmesini önlemek için önleyici tedbirler almayı gerektirir.  

 

PİRELERDEN NASIL KURTULABİLİRİM ?

ilaclama.com.tr nasıl çalışır? Pire ilaçlama nasıl yapılır ? Pirenin yavru gelişim aşaması doğa tarafından adeta gizlenmektir. Ev sahibi pire oluşumu ile ilk karşılaştığı aşamada direkt olarak profesyonel yardım alması gerekir. Onaysız ürün kullanılması da bu problemin kaynağının ortadan kalkmasına yardımcı olmayacaktır. Bir İstanbul böcek ilaçlama teknisyeni kapsamlı bir inceleme yapacak ve pire nüfusunun olgunlaşmamış aşamalarının bulunduğu alanları belirleyecektir. Denetim tamamlandıktan sonra, bir sonraki adım pire yönetim planını hazırlıyor. Bu plan şunları içerecektir:

Eğitim
Pire yaşam döngüsünü ve alışkanlıklarının anlatılmasını kapsar. Bu bilgilendirmenin yapılmasının sebebi ise yaşam döngüleri ve davranışları kontrol planını etkilemektedir.

Ev sahipleri (pire oluşumuna sebep olacak canlılar)
Pire popülasyonunun besin kaynağı olan diğer hayvanların varlığının incelenmesi önemli konulardan biridir.pirelere fareler ,ev hayvanları, sokak kedileri ev sahipliği yapabilirler ve bulundukları alanlar taranmalıdır.

Pire ilaçlama

pire ilaçlama hizmeti olmadan bu haşerelerin ölmesini veya uzaklaşmasını beklemek maalesef tecrübelerimize göre mümkün değildir.

 

Veterinerler

Evcil hayvanlarınız için uygun tedavi yöntemi ve ürünlere veterinerler aracılığıyla erişebilirsiniz.

Banyo – düzenli banyo ve evcil hayvanların bakımının yapılması gerekmektedir.
Vakum – pire yumurtaları, larva, pupa ve yetişkinleri fiziksel olarak uzaklaştırmak için güçlü bir vakumlu süpürge kullanın.
Yatak evcil hayvanların yattıkları yerler düzenli olarak yıkanmalı.
Ürünler – olgunlaşmamış pirelerin bulunduğu güvenli ve etkili pire kontrol ürünleri kullanarak etkilenen alanları tedavi etmek.
Denetimler – bir takip ziyaretinin planlanması.

 

pire, pire-ilaci, pire-ilaçlama, pire-türleri,

 

 

Pirelenme Belirtileri

Pirelenme aktivitesinin bir çok belirtisi vardır. Bunlar;

Hayvanların kaşınması: Evcil hayvanlar pirelendiklerinde esnerler ve kaşınırlar. Bu durum pirelerin kan ile beslenirken onları rahatsız etmesinden kaynaklanan bir durumdur.

Isırıklar ; İnsanlar aynı zamanda kaşıntılı ısırık izleri bırakan ısırıklara da maruz kalabilirler (kızarıklıklar pire yanında başka cilt tahrişi probleminden de kaynaklanabileceğinden tıbbi bir doktora danışılarak kızarıklığın sebebi öğrenilebilir).

Dışkı – Pire kirliliği pire aktivitesinin varlığını gösterir. Pire kirliliği, kaba karabibere benzer bir şekilde gözükür ve evcil hayvan yataklarının, halıların, kilimlerin ve hayvan barınağının bulunduğu diğer alanlarda görülebilir.

Yetişkin pire ; Yetişkin pireler daha görülebilir olduğu için dikkatleri üzerlerine çekerler. Yetişkin pireler genellikle ev sahipleri ve onların evcil hayvanlarının yokluğunda ( tatil veya diğer sebepler..) kan ile beslenmedikleri için ev sahipleri eve adım attıklarında üzerlerine zıplayan pireler onları karşılarlar.

PİRE yumurtaları: Pire yumurtaları  karşılaşılan başka bir durumdur. Bu aşamalar çok daha gizli ve daha pasif bir süreç olduğundan aşağıda belirtilen kuytu yerlerde gözlenir:-mobilyaların içinde ,altında veya arkasında -evcil hayvan yattıkları yer -zemindeki çatlak ve oluklarda -halılarda Yetişkin dişi bir pire yumurtalarını evcil hayvan hareket ederken bırakır böylece evcil hayvanın kullandığı tüm ortamlar pire oluşuna müsaittir.

 

Nasıl beslenirler ?

Yetişkin pireler üzerinde gezdiği hayvanın kanı ile beslenirler. Larvalar ve yavrularda genellikle organik atıklarla ,yetişkin pire dışkılarıyla ve sindirilmemiş organik kan ile beslenirler. Pireler genellikle aşağıdaki gibi tüylü hayvanları beslenmek için kullanırlar. Köpekler kediler tavşanlar sincap sıçanlar fareler evcil hayvan vahşi hayvanlar.

 

Hastalık taşırlar mı?

Evet pireler bulaşıcı hastalıkları kan emerken veya bıraktıkları pislik topakları ile bulaştırırlar.

 

Pire Nasıl Çoğalır ? 

Pireler yumurtaları pirenin bulunduğu canlının üzerinde değildir.pire yumurtaları aşağıdaki yerlerde bulunur: yerde kilimlerde halı yatak takımı, döşeme, yer de ki çatlaklar. Genellikle pireler 2 gün içinde yumurtadan çıkarlar. 

 

 

Pireleri Nasıl Uzak Tutabiliriz ?

Onları dışarıda tutmak , birçok zararlı canlı problemi için önemlidir, ancak bu canlıları dışarıda tutmak için yapacaklarımız, pire kontrolü için büyük, doğrudan bir faydaya sahip değildir. Ancak, kemirgenlerin veya diğer potansiyel haşerelerin evlere girmelerini önlemek için çatlakları, boşlukları ve delikleri kapatmak faydalı bir yoldur , pire’yi dışarıda tutmak de için önemli bir dolaylı yoldur. Pirelerin ev içine girmesini önlemenin en etkili yolu, dış mekan piresi yaşam ortamlarını ortadan kaldırmaktır .Bununla birlikte diğer önemli konu evcil hayvanların üzerinde yer alan pireler için  hayvanların bulundukları mekanlar onaylı ürünlerle ilaçlanmalı ve veteriner onaylı pire kontrol ürünleri kullanılmalıdır.  

 

En Uygun Fiyatlarla Pire İlaçlama İçin ÇAĞRI NO
444 34 71

 

 

Köpek Pireleri

Köpek pireleri (Ctenocephalides canis),  Avrupa, Afrika ve Asya’da yaygın haşere grubuna girer. Köpek pireleri kedi pireleri ile son derece benzer görünüme ve davranışa sahiptirler.Bu iki tür çoğu zaman karıştırılırlar. Aralarındaki farklar en iyi mikroskobik çalışma ile ayırt edilebilir.

Pireler hayatta kalmak için canlı kanı içmeye devam ederler. Hiç pire kendiliğinden canlıdan ayrılmaz .eğer pireler zorla bir canlıdan ayrılmak zorunda kalırlarsa hayatta kalabilmek için başka canlı bulurlar veya ayrıldıkları canlıya geri dönerler.

Herhangi bir pire türünde olduğu gibi, bir köpek pire popülasyonunu etkin bir şekilde ortadan kaldırmak için canlıların ve çevredeki alanların kontrol altına alınması gerekir. Bir veteriner, evcil hayvanınız için güvenli ve etkili tedavi yöntemlerini uygulayabilir, ancak eviniz için bilim tabanlı çözümleri ve imha seçeneklerini tartışmak için yerel haşere kontrol uzmanınıza başvurun.

Bilgiler için detaylı kaynak : Wikipedia

 

 

Pire Neye Gelmez ?

Pireler bazı doğal ürün ve eşyaları sevmez. Bu ürünlerin kokuları veya fiziksel olarak maruz kalmaları pireleri bulundukları alanı terk etmelerini yada etkisiz hale gelmelerini sağlayabilir.

Pirelerin sevmediği ve onları uzak tutabilen ürünleri sizler için detaylıca açıkladık. Bunları öğrenmek için mutlaka tıklayınız; Pire Neye Gelmez ?

 

 

Pire İlaçlama

Pirelerden kurtulmak oldukça zordur. Kan emerek beslenen ve beslendiği bu kan ile çok uzun süre hayatta kalabilen bir canlıdır. pireler yavrularını yumurta kapsülleri içinde en tenha alanlara kadar her yere bırakabilir. Bu durum pirelerle mücadeleyi çok daha zor hale getirmektedir.

ilaclama.com.tr olarak 25 yılı aşan bir süre zarfında Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı, Tse Sertifikalı pire ilaçlama hizmetlerini başarıyla gerçekleştiriyoruz.

Pire ilaçlama hizmetlerimiz ve pireler ile alakalı çok daha detaylı bilgi almak için mutlaka tıklayınız: Pire İlaçlama

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Gönül SERAP
Gönül SERAP
2 yıl önce
Hizmet çok iyi teşekkür ederim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : ZEHRA DOĞAN
ZEHRA DOĞAN
2 yıl önce
Kaliteli hizmet aldım kolay gelsin.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : ZEHRA DOĞAN
ZEHRA DOĞAN
2 yıl önce
Güvenli bir hizmet aldım kolay gelsin.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
0850 532 9997
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma