Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
Pire ısırığı neye benzer

Pire Isırığı

Pire ısırığı, kanınızla beslenen pirelerin cildinizde oluşturduğu küçük kırmızımsı kabartı olarak görünür.

Pireler küçük, kanatsız böceklerdir. Koyu kahverengi veya siyah renge sahiptir. Düz gövdelidir. Altı bacağı var, bacaklarının dibinde üzerinde yaşayacakları canlıya tutunmalarına izin veren güçlü ve kılcal tüyleri vardır. Cildinizi ısırıp kanınızla beslenen ağız yapısına sahiptir. Arka bacakları ortadaki ve öndeki bacaklarından daha uzun ve güçlüdür, bu da 2 metreden daha fazla atlamalarına izin verir. Dünyada 2.500’den fazla pire türü vardır.

Pire ısırıkları genellikle kalıcı zararlara sebep olmazlar. Kısa bir süre için cildinizde tahrişe neden olurlar. Bununla birlikte, pire ısırıklarının tehlikeli olabileceği durumlar alerjik reaksiyonlar ve ölümcül hastalıkları bulaştırmalarıyla mümkün olabilir.

 

Pire Isırığı Nasıl Olur? 

pire ısırığı görüntüsü

Bir pire sizi ısırdıktan sonra, küçük, renksiz bir yumru oluşur. Isırığın etrafında renksiz bir halka oluşur. Bu halka dışındaki alan ise kızarık olarak görünür. Genel Pire ısırıkları dağınık birçok ısırıktan oluşan bir kümede görünebilir.

Pire ısırıkları en sık bacaklarınızda, özellikle ayaklarınızda, baldırlarınızda ve ayak bileklerinizde görülür. Oturmak veya uzanmak için çok fazla zaman harcamadığınız sürece, pire ısırıkları nadiren dizinizin üstünde görünür.

 

Pire ısırığı nasıl anlaşılır?

Pire ısırıkları diğer yaygın böcek ısırıklarından biraz daha özeldir. Bir pire sizi ısırdıktan sonra, genellikle küçük, renksiz bir yumru oluşur. Isırık çevresinde renksiz bir halka oluşabilir. Pire ısırıkları sivrisinek ısırıkları kadar şişmez.

Pire ısırıkları, ısırık şekilleri ve konumları nedeniyle de benzersizdir. Pire ısırıkları genellikle düz bir çizgide veya kümede görülür. Pirelerin sizi bacaklarınızda, özellikle ayaklarınızda, baldırlarınızda ve ayak bileklerinizde ısırması daha olasıdır.

Evcil hayvanlarınızı muayene etmek önemlidir. Evcil hayvanlarınız normalden daha fazla kaşınıyorsa ve huzursuzsa, onları pire için kontrol etmek iyi bir fikirdir. Evcil hayvanınızda pire gördüyseniz ve bacaklarınızda ısırıklar varsa, muhtemelen pire ısırıklarınız vardır.

 

Pire ısırığının belirtileri  

Bir pire ısırığının belirtileri değişkenlik gösterebilir. Pirenin bir hastalık taşıyorsa veya alerjik bir reaksiyon meydana gelirse, semptomlar daha şiddetli olabilir.

Yaygın belirtiler şunlardır:

 • Kaşıntılı ve tahriş olmuş cilt.
 • Isırığın etrafında renksiz bir halka.
 • Daha şiddetli semptomlar alerji ve enfeksiyonları içerir
Pire ısırığı Alerjisi 

Alerjik reaksiyonlar genel olarak kurdeşen, döküntü, nefes darlığı ve deride kabarma ve şişlikler olarak karşımıza çıkmaktadır

Pire ısırığı zararları 

Bir pire tarafından taşınan bir hastalığın enfeksiyonu ateş, baş ağrısı, vücut ağrıları, döküntüler, bulantı, karın ağrısı, kilo kaybı, baş dönmesi ve halsizlik gibi belirtilerle çeşitli hastalıklara sebep olabilir.

 

 

Pire ısırığı neye benzer ?

pire ısırığı görüntüsü

Pire ısırığı , etrafı şiş ile çevrili kırmızı lekeler ile sonuçlanır. Aşırı derecede kaşındırıcıdır ve büyük rahatsızlığa neden olurlar. Pireler genellikle insanların bacaklarını ve ayaklarını hedef alır ve evcil ev hayvanlarının tüm vücutlarına zarar verebilir.

Birçok yaban hayatı türü de pire taşıyabilir. Bu hayvanlar evdekilerle ilişkiliyse, pire evcil hayvanlara ve insanlara geçebilir. Isırık ile beraber alerjik reaksiyonlar da görülebilir.

 

 

 

 

Kedi pire ısırığı 

kedi pire ısırığı

Kedilerde pire ısırıkları kırmızı ve tahriş olmuş görünüme sahiptir. İleri ve yoğun durumlarda ise yaraların oluştuğu ve tüylerin o bölgede azaldığı veya döküldüğü görünüme de sahiptirler.

Kedilerde ve diğer hayvanlarda pireler hayvanların kulaklarının, boynun, sırtın ve karnın (karın) etrafında yaşarlar. Özellikle Kedi pire ısırığını kedinizin bu bölgelerinde aramanız gerekmektedir.

Hava sıcak olduğunda pireler en aktif döngüye sahiptirler. Dışarıda pireler çok fazla gölgeye sahip, serin ve nemli alanları tercih eder. Ağaçların, yaprakların, uzun otların ve çalıların etrafında yaşarlar. Pireler bu bölgelerden geçerken kedilerin ve aynı zamanda diğer hayvanların üzerine atlarlar.

Ev içinde pireler bir kez gözlemdiyse hayvanlarınızın üstüne atlayabilir yada uygun şarlar oluşana kadar gizlenebilirler. Gizlendikleri alanlar genellikle halı, mobilya, yatak takımları ve zemindeki çatlaklardan oluşur.

 

Pireler neden ısırır? 

Erkek ve dişi pireler kanla beslenmek için ısırırlar. Dişi pireler kanla beslendikten sonra yumurta bırakırlar. Bazı pire türlerinde, özellikle köpekleri ve kedileri sık sık rahatsız eden türlerde, yavru pireler (larvalar) kan bakımından zengin yetişkin pire kakası (dışkı) ile beslenir. Pire kakasına pire kiri de denir.

 

Pireler nasıl ısırır? 

Pirelerin bacaklarının uçlarında bir konakçıya tutunmak için kullandıkları güçlü pençeleri vardır. Ağız kısımları, cildinizi delen, kanınızı emen ve tükürüğü kan dolaşımınıza salgılayan küçük bir iğne (hortum) içerir.

 

Pireler hangi canlıları ısırır? 

Pireler hayvanları ısırmayı tercih eder. Bölgede hayvan yoksa pireler insanları ve kan emebilecekleri herkesi ısırır. Aşağıdaki faktörler pireleri üzerine çeker:

 • Vücut ısısı.
 • Solunum (karbondioksit veya CO2).
 • hareket
 • Titreşimler.

 

Pireler insanları ısırır mı?

insan vücudunda pire ısırğı

Pireler insanları ısırır. Fakat kedi ve köpek pireleri insanlar üzerinde yaşayamaz. Pirelerin bacaklarında bulunan kılcal tüyler onların hayvan kürkleri içinde daha rahat hareket etmelerini sağlar. Aynı zamanda kürk içinde kolayca saklanmalarına izin verir.

 

 

Pire Isırmaması için ne yapmalı?

Pire ısırıklarını durdurmak için pirelerden kurtulmanız gerekir. Pirelerin evcil hayvanınızı ısırması daha olasıdır. Pireleri evcil hayvanlar üzerinde tespit etmek için Kulaklarının etrafını, boyun, sırt ve karın bölgelerini kontrol edin. Evcil hayvanınızın kürkünü aralayın ve cildine bakın.

Onların üzerinde pire bulursanız, işte bazı etkili uzaklaştırma seçenekleri:

 • Pire tarağı: Bir pire tarağındaki dişler birbirine çok yakındır. Evcil hayvanınızın kürkünü fırçaladığınızda, pire dişlere sıkışır. Tarakta pire görürseniz, tarağı bir kase sabunlu suya batırın.
 • Pire şampuanı: Evcil hayvanınızı ılık suya batırın ve iyice pire şampuanı ile yıkayın. Evcil hayvanınızın gözlerine ve ağzına şampuan sürmekten kaçının.
 • İlaç: Evcil hayvanınıza veteriner işliğinde reçeteli pire ilaçları verin. Bazı ilaçlar ağızdan alınır (ağızdan alınır). Diğer ilaçlar cilde uygulanır.
 • Yatakları yıkayın: Evcil hayvanınızın yataklarını birkaç günde bir sıcak suda yıkayın. Özellikle evcil hayvanınız sizinle uyuyorsa, yataklarınızı da sıcak suda yıkayın. Yatakları en yüksek ısı ayarında kurutun.
 • Süpürge: Halılarınızı, kilimlerinizi ve kumaş mobilyalarınızı iyice temizlemek için güçlü bir vakum kullanın. İşiniz bittiğinde, vakumun içeriğini hemen bir torbaya boşaltın, kapatın ve dışarı atın.

 

 

Pire Isırığı Tedavisi

pire ısırığı tedavisi banner

Pire ısırığı tedavisi ısırılan alanı dikkatlice temizleme ile başlar. Kaşıma hissini baskılayarak ısırılan alanı yaraya dönüştürmemeniz gerekir. Kaşıntı giderici kremler bu noktada işe yaramaktadır. Buz uygulamak şişime ve kaşınmalara bir nebze iyi geldiği bilinmektedir.  Gelişen alerji durumlarında antihistamin kullanımı gerekebilir. Tıbbi müdahaleler noktasında mutlaka bir doktora danışmalısınız. Doktorların önerdiği reçete dışına çıkılmamalıdır.

 

Pire Isırığı Nasıl Geçer?

Pire ısırıkları için genellikle uzun tedaviye ihtiyaç duyulmaz. Reçetesiz satılan kaşıntı önleyici kremler veya merhemler ve antihistaminler kaşıntılı cildi ve rahatsızlığı giderebilir. Bununla birlikte ısırıktan sonra daha şiddetli semptomlar gelişirse (alerjik reaksiyon, ateş, baş ağrısı veya vücut ağrıları) mutlaka bir hekime danışmanız gerekir.

 

Pire ısırıkları neden kaşınır?

Pireler ısırırken kan dolaşımınıza tükürük salgıladığında, vücudunuz tükürüğü alerjen olarak tanımlar. Bağışıklık sisteminiz daha sonra alerjeni vücudunuzdan uzaklaştırmak için kimyasal histamini pirenin sizi ısırdığı bölgeye gönderir. Histamin, pire ısırıklarınızın kaşınmasına ve şişmesine neden olan şeydir. Çoğu insanın pire ısırığı alerjisi vardır.

 

Pire ısırığı kaşıntısına ne iyi gelir?

Pire ısırıklarını KAŞIMAYIN. Cildinizde çatlaklar oluşmasına ve kendinizi enfeksiyona maruz bırakmaya sebebp olabilirsiniz. Yanlışlıkla cildinizi kavlatır ve tahriş ederseniz, bölgeyi sabunlu suyla yıkayarak ve pire ısırıklarınızı bir bandajla kapatarak temiz tutun. Enfekte bir pire ısırığınız varsa hekiminizle mutlaka konuşun.

Pire ısırıkları sadece birkaç gün sürer. Bununla birlikte, pire ısırıklarının kaşınmasını engelleyebilecek birçok reçetesiz ürün veya ev ilaçları vardır.

Ev ilaçları çoğu insan için güvenlidir. Bununla birlikte, pire ısırıklarınızdan kurtulmak için aşağıdaki seçeneklerden bazılarını denemeden önce sağlık uzmanınıza danışmanız iyi bir fikirdir. Cildinizde alerjik reaksiyon gelişmesine sebep olabilirsiniz.

 

 • Antihistaminler: Antihistaminikler popüler bir pire ısırığı tedavisi ilacıdır. Histamin, bağışıklık sisteminiz tarafından oluşturulan bir kimyasaldır. Vücudunuz bir alerjenle karşılaştıktan sonra histamin salgılar. Histamin, pire ısırıklarının kaşınmasına neden olan şeydir. Bir hap olarak bir antihistamin alabilir veya doğrudan pire ısırığınıza krem veya merhem olarak uygulayabilirsiniz.

 

 • Hidrokortizon: Hidrokortizon, anestezik bir ağrı kesici ile kombine edilmiş bir kortikosteroiddir. Kaşıntı ve şişliği giderir. Doğrudan pire ısırığınıza krem veya merhem olarak uygulayabilirsiniz.

 

 • Buz: Buz, bir bölgeye akan kan miktarını yavaşlatabilir. Enflamasyonu, ağrıyı, şişliği ve kaşıntıyı azaltır. Pire ısırığını gidermek için bölgeye en az 10 dakika boyunca ince bir havluyla kaplı bir buz torbası uygulayın.

 

 • Aloe vera: Aloe vera etkili bir bitkidir. Yapraklarındaki jel, kaşıntı ve ağrıyı hafifleten salisilik asit içerir. Aloe jeli doğrudan pire ısırığınıza uygulayabilirsiniz.

 

 • Papatya çayı: Papatya çayı kurutulmuş papatya çiçeklerinden yapılır. Kurutulmuş papatya çiçekleri, antioksidan ve antihistaminik özelliklere sahip doğal kimyasallar olan terpenoidler ve flavonoidler içerir. Bir pire ısırığını tedavi etmek için suya bir papatya çayı torbası ekleyin. Çay poşeti, su zengin bir altın-kahverengi renk elde edene kadar en az 20 dakika bekletin. Çay poşetini sudan çıkarın ve fazla suyu çıkarmak için çay poşetini sıkın. Çay poşetini pire ısırıklarınıza en az 10 dakika bastırın ve ardından ısırıklarınızı temiz bir havluyla silin. Islak çay poşetini buzdolabınızdaki bir kaba koyun, böylece gün boyunca ısırıklarınızda tekrar kullanabilirsiniz.

 

 • Bal: Balın kaşıntı ve ağrıyı gideren birçok özelliği vardır. Bal, küçük iltihapların giderilmesini sağlayan katalaz adı verilen bir enzim içerir. Pire ısırıklarınızı hafifçe örtecek kadar işlenmemiş bal koyun. Yanlışlıkla yapışkan balı üstünüze yada etrafa sürüştürmemek için bir bandaj da koyabilirsiniz.

 

 • Yulaf ezmesi: Yulaf ezmesi, kaşıntılı pire ısırıklarını yatıştırabilen glüten içerir. Pire ısırıklarınızı tedavi etmek için yulaf ezmesi kullanmanın en iyi yolu, bir karıştırıcıda veya mutfak robotunda ince bir toz halinde (kolloidal yulaf ezmesi) öğütmektir. Yulaf ezmesi tozunu kalın, yapışkan bir macun haline gelinceye kadar ılık suyla karıştırın. Pire ısırıklarınızı tamamen örtecek kadar yulaf ezmesi ezmesi uygulayın. En az 10 dakika sonra macunu temiz bir havluyla silin.

 

 

Pire Isırığı

 

Pire ısırığı, kanınızla beslenen pirelerin cildinizde oluşturduğu küçük kırmızımsı kabartı olarak görünür.

Pireler küçük, kanatsız böceklerdir. Koyu kahverengi veya siyah renge sahiptir. Düz gövdelidir. Altı bacağı var, bacaklarının dibinde üzerinde yaşayacakları canlıya tutunmalarına izin veren güçlü ve kılcal tüyleri vardır. Cildinizi ısırıp kanınızla beslenen ağız yapısına sahiptir. Arka bacakları ortadaki ve öndeki bacaklarından daha uzun ve güçlüdür, bu da 2 metreden daha fazla atlamalarına izin verir. Dünyada 2.500’den fazla pire türü vardır.

Pire ısırıkları genellikle kalıcı zararlara sebep olmazlar. Kısa bir süre için cildinizde tahrişe neden olurlar. Bununla birlikte, pire ısırıklarının tehlikeli olabileceği durumlar alerjik reaksiyonlar ve ölümcül hastalıkları bulaştırmalarıyla mümkün olabilir.

 

Pire Isırığı Nasıl Olur? 

pire ısırığı görüntüsü

Bir pire sizi ısırdıktan sonra, küçük, renksiz bir yumru oluşur. Isırığın etrafında renksiz bir halka oluşur. Bu halka dışındaki alan ise kızarık olarak görünür. Genel Pire ısırıkları dağınık birçok ısırıktan oluşan bir kümede görünebilir.

Pire ısırıkları en sık bacaklarınızda, özellikle ayaklarınızda, baldırlarınızda ve ayak bileklerinizde görülür. Oturmak veya uzanmak için çok fazla zaman harcamadığınız sürece, pire ısırıkları nadiren dizinizin üstünde görünür.

 

Pire ısırığı nasıl anlaşılır?

Pire ısırıkları diğer yaygın böcek ısırıklarından biraz daha özeldir. Bir pire sizi ısırdıktan sonra, genellikle küçük, renksiz bir yumru oluşur. Isırık çevresinde renksiz bir halka oluşabilir. Pire ısırıkları sivrisinek ısırıkları kadar şişmez.

Pire ısırıkları, ısırık şekilleri ve konumları nedeniyle de benzersizdir. Pire ısırıkları genellikle düz bir çizgide veya kümede görülür. Pirelerin sizi bacaklarınızda, özellikle ayaklarınızda, baldırlarınızda ve ayak bileklerinizde ısırması daha olasıdır.

Evcil hayvanlarınızı muayene etmek önemlidir. Evcil hayvanlarınız normalden daha fazla kaşınıyorsa ve huzursuzsa, onları pire için kontrol etmek iyi bir fikirdir. Evcil hayvanınızda pire gördüyseniz ve bacaklarınızda ısırıklar varsa, muhtemelen pire ısırıklarınız vardır.

 

Pire ısırığının belirtileri  

Bir pire ısırığının belirtileri değişkenlik gösterebilir. Pirenin bir hastalık taşıyorsa veya alerjik bir reaksiyon meydana gelirse, semptomlar daha şiddetli olabilir.

Yaygın belirtiler şunlardır:

 • Kaşıntılı ve tahriş olmuş cilt.
 • Isırığın etrafında renksiz bir halka.
 • Daha şiddetli semptomlar alerji ve enfeksiyonları içerir
Pire ısırığı Alerjisi 

Alerjik reaksiyonlar genel olarak kurdeşen, döküntü, nefes darlığı ve deride kabarma ve şişlikler olarak karşımıza çıkmaktadır

Pire ısırığı zararları 

Bir pire tarafından taşınan bir hastalığın enfeksiyonu ateş, baş ağrısı, vücut ağrıları, döküntüler, bulantı, karın ağrısı, kilo kaybı, baş dönmesi ve halsizlik gibi belirtilerle çeşitli hastalıklara sebep olabilir.

 

 

Pire ısırığı neye benzer ?

pire ısırığı görüntüsü

Pire ısırığı , etrafı şiş ile çevrili kırmızı lekeler ile sonuçlanır. Aşırı derecede kaşındırıcıdır ve büyük rahatsızlığa neden olurlar. Pireler genellikle insanların bacaklarını ve ayaklarını hedef alır ve evcil ev hayvanlarının tüm vücutlarına zarar verebilir.

Birçok yaban hayatı türü de pire taşıyabilir. Bu hayvanlar evdekilerle ilişkiliyse, pire evcil hayvanlara ve insanlara geçebilir. Isırık ile beraber alerjik reaksiyonlar da görülebilir.

 

 

 

Kedi pire ısırığı 

kedi pire ısırığı

Kedilerde pire ısırıkları kırmızı ve tahriş olmuş görünüme sahiptir. İleri ve yoğun durumlarda ise yaraların oluştuğu ve tüylerin o bölgede azaldığı veya döküldüğü görünüme de sahiptirler.

Kedilerde ve diğer hayvanlarda pireler hayvanların kulaklarının, boynun, sırtın ve karnın (karın) etrafında yaşarlar. Özellikle Kedi pire ısırığını kedinizin bu bölgelerinde aramanız gerekmektedir.

Hava sıcak olduğunda pireler en aktif döngüye sahiptirler. Dışarıda pireler çok fazla gölgeye sahip, serin ve nemli alanları tercih eder. Ağaçların, yaprakların, uzun otların ve çalıların etrafında yaşarlar. Pireler bu bölgelerden geçerken kedilerin ve aynı zamanda diğer hayvanların üzerine atlarlar.

Ev içinde pireler bir kez gözlemdiyse hayvanlarınızın üstüne atlayabilir yada uygun şarlar oluşana kadar gizlenebilirler. Gizlendikleri alanlar genellikle halı, mobilya, yatak takımları ve zemindeki çatlaklardan oluşur.

 

Pireler neden ısırır? 

Erkek ve dişi pireler kanla beslenmek için ısırırlar. Dişi pireler kanla beslendikten sonra yumurta bırakırlar. Bazı pire türlerinde, özellikle köpekleri ve kedileri sık sık rahatsız eden türlerde, yavru pireler (larvalar) kan bakımından zengin yetişkin pire kakası (dışkı) ile beslenir. Pire kakasına pire kiri de denir.

 

Pireler nasıl ısırır? 

Pirelerin bacaklarının uçlarında bir konakçıya tutunmak için kullandıkları güçlü pençeleri vardır. Ağız kısımları, cildinizi delen, kanınızı emen ve tükürüğü kan dolaşımınıza salgılayan küçük bir iğne (hortum) içerir.

 

Pireler hangi canlıları ısırır? 

Pireler hayvanları ısırmayı tercih eder. Bölgede hayvan yoksa pireler insanları ve kan emebilecekleri herkesi ısırır. Aşağıdaki faktörler pireleri üzerine çeker:

 • Vücut ısısı.
 • Solunum (karbondioksit veya CO2).
 • hareket
 • Titreşimler.

 

Pireler insanları ısırır mı?

insan vücudunda pire ısırğı

Pireler insanları ısırır. Fakat kedi ve köpek pireleri insanlar üzerinde yaşayamaz. Pirelerin bacaklarında bulunan kılcal tüyler onların hayvan kürkleri içinde daha rahat hareket etmelerini sağlar. Aynı zamanda kürk içinde kolayca saklanmalarına izin verir.

Pire Isırmaması için ne yapmalı?

Pire ısırıklarını durdurmak için pirelerden kurtulmanız gerekir. Pirelerin evcil hayvanınızı ısırması daha olasıdır. Pireleri evcil hayvanlar üzerinde tespit etmek için Kulaklarının etrafını, boyun, sırt ve karın bölgelerini kontrol edin. Evcil hayvanınızın kürkünü aralayın ve cildine bakın.

Onların üzerinde pire bulursanız, işte bazı etkili uzaklaştırma seçenekleri:

 • Pire tarağı: Bir pire tarağındaki dişler birbirine çok yakındır. Evcil hayvanınızın kürkünü fırçaladığınızda, pire dişlere sıkışır. Tarakta pire görürseniz, tarağı bir kase sabunlu suya batırın.
 • Pire şampuanı: Evcil hayvanınızı ılık suya batırın ve iyice pire şampuanı ile yıkayın. Evcil hayvanınızın gözlerine ve ağzına şampuan sürmekten kaçının.
 • İlaç: Evcil hayvanınıza veteriner Eşliğinde reçeteli pire ilaçları verin. Bazı ilaçlar ağızdan alınır (ağızdan alınır). Diğer ilaçlar cilde uygulanır.
 • Yatakları yıkayın: Evcil hayvanınızın yataklarını birkaç günde bir sıcak suda yıkayın. Özellikle evcil hayvanınız sizinle uyuyorsa, yataklarınızı da sıcak suda yıkayın. Yatakları en yüksek ısı ayarında kurutun.
 • Süpürge: Halılarınızı, kilimlerinizi ve kumaş mobilyalarınızı iyice temizlemek için güçlü bir vakum kullanın. İşiniz bittiğinde, vakumun içeriğini hemen bir torbaya boşaltın, kapatın ve dışarı atın.

 

 

Pire tükürüğü nasıl olur ?

Bazı evcil hayvanlarda pire tükürüğü, pireye bağlı alerjik Dermatit gibi alerjik reaksiyonlara neden olabilir ve artan kaşıntı, saç dökülmesine ve ikincil enfeksiyonlara neden olabilir. Daha ciddi vakalarda, etkilenen hayvan derisi kalınlaşır ve yaralar ortaya çıkar.

 

Evcil hayvanlara pire nasıl bulaşır ? Evcil hayvanları pire ısırır mı ?

Pire yumurtaları ve pireler doğada herzaman bulunmaktadır. Evcil hayvanlarımızın dışarıda dolaşmaları yada diğer hayvanlarla etkileşimi pirelerin evcil hayvanlara bulaşması  için yeterli olmaktadır.  Pire yumurtaları titreşimle aktif olmakta ve etraflarında evcil hayvan olduğu güdüsüyle yumurtadan çıkıp hayvanlara bulaşmaktadır.

Evcil hayvanınızın pire ısırıklarının herhangi bir tedavisine başlamadan önce bir veterinere danışmanız gerekir.

-özel formüllü şampuanlarla evcil hayvanınızın yıkanması size yardımcı olabilir

-soğuk su iltihabı hafifletir

-ılık veya sıcak su kaşıntıyı şiddetlendirir

Bu tedaviler başarısız olursa, veteriner hekim sonraki adımları belirlemek için evcil hayvanınızı görmek isteyebilir. Steroid kremleri ve antihistaminikler reçeteyle temin edilebilir ve evcil hayvanınızın semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Pire Isırığı Tedavisi

İnsanlara pire bulaşır mı?

İnsanlara pire bulaşabilir. Pire bir evi istila ettiğinde hem evcil hayvanları hem de insanları ısırır. Burada bir pire ısırığının kurbanıysanız, yapabilecekleriniz şunlardır:

 • -Pire ısırığını yıkayın.
 • -bir antiseptik kullanın ve bir  buz uygulayın
 • -kaşıma dürtüsüne karşı koymak
 • -losyonlar kaşıntı tedavisinde faydalı olabilir.
 • -antihistaminikler hakkında bir eczacıya danışın
 • -Isırık yaralarınız şişerse, derhal doktorunuza danışın.

Pire ısırıklarını tedavi etmek yalnızca istilasının bir belirtisine işaret eder. İmha yöntemleri, eradikasyonu sağlamak için ısırık tedavisi ile birlikte yapılmalıdır.

En çok aranan böcek ilaçlama hizmetleri arasında pire ilaçlama hizmeti yer almaktadır.

 

 

Pire ilaçlama

İstanbul’un en iyi  pire ilaçlama firması olarak pire sorununu kökten çözüyoruz pireler kabusunuz olmasın. En uygun fiyatlarımız ile haşere ve kemirgen sorunlarınız da daima yanınızdayız.

Profesyonel pire ilaçlama hizmetlerimiz ile pirelerden hem kendinizi ve ailenizi hem de evcil hayvanlarınızı kurtarabilirsiniz. Pirelerin sadece kan emerek beslenmesi onları sağlığımız açısından oldukça zararlı haşereler yapmaktadır.  Daha detaylı bilgi için pire ilaçlama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (57 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü