Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
köpek piresi

Köpek Piresi

Köpek piresi nedir ve neye benzer soruları çok merak sorulardan bir tanesidir. Köpeğiniz normalden daha fazla kaşınıyorsa veya kürkleri biraz daha ince görünüyorsa köpeğinizde pire olabilir.

Köpek piresi, köpek pireleri (Ctenocephalides canis) Avrupa, Afrika ve Asya’daki yaygın haşerelerdir. Kedi pirelerine görünüm ve davranış bakımından son derece benzerler ve ikisi genellikle karıştırılır. Aralarındaki farklar en iyi mikroskobik çalışma ile ayırt edilir. Türkiye’de kedi piresi olarak bilinen pireler, hem kedileri hem de köpekleri etkiler.

Pireler hayatta kalmak için konakçı hayvanların kanlarını alır ve tüketir. Ne kedi ne de köpek pireleri, konakçıyı gönüllü olarak terk etmez ve ömrü boyunca tipik olarak bir konakçıda kalır. Bununla birlikte, köpek pireleri konakçıdan zorla çıkarılırsa, yeni bir konak bulur veya mümkünse orijinal konağa geri döner.

Köpek piresi nedir ve neye benzer soruları çok merak sorulardan bir tanesidir. Köpeğiniz normalden daha fazla kaşınıyorsa veya kürkleri biraz daha ince görünüyorsa köpeğinizde pire olabilir.

Kedi piresi, köpek piresi ve tavşan piresi bir çok farklı türde pire bulunmaktadır. Aynı zamanda bu pire türler bir hayvanda aynı anda bulunabilir.

 

 

Peki Köpek pireleri neye benziyor? ;

Yetişkin bir köpek piresi, 1-2,5 milimetre uzunluğunda küçük parazitlerdir. Kahverengi veya kırmızımsı kahverengi olma eğilimindedirler.

Tek bir pireyi fark etmek çok zor olabilir. Köpeğinizin tüylerine ve tüylerin rengine bağlı olarak bunları biraz daha kolay fark edebilirsiniz. Pire yumurtaları ise beyaz, yaklaşık yarım milimetre uzunluğunda ve oval şeklindedir. Dişi pireler günde 40 kadar yumurta bırakabilir.

 

 

Köpeğinizde pire olduğuna dair işaretler nelerdir?

Köpeğinizde pire olduğuna dair işaretler nelerdir

Aşağıdaki sorulardan herhangi birine evet cevabı veriyorsanız köpeğinizde pire olması çok yüksek bir ihtimaldir;

  • Evcil hayvanınız kaşınıyor mu?
  • Saç dökülmesi alanları, kel veya ağrılı bölgeler?
  • Lekeler mi yara izleri mi?
  • Kızarıklık ve tahriş?
  • Bölgelerde (örneğin kulak kenarlarında) kalınlaşmış cilt?
  • Kürkünde küçük koyu lekeler veya etrafta koşuşturan küçük kahverengi-siyah böcekler görebiliyor musunuz?

 

 

Köpek pirelerini nasıl tespit edebilirim?

Köpek pirelerini nasıl tespit edebilirim

Köpeğinizde pire olup olmadığını kontrol etmenin en kolay yolu, evcil hayvanınızı tımar etmek için ince dişli bir tarak ile tüylerini tarayıp sonrasında kağıt havlu veya tuvalet kağıdı gibi beyaz bir yüzeyin üzerinde tutmaktır. Bu şekilde pire veya pire pisliği görmek kolay olacaktır.

Üzerlerine biraz su damlatın ve kırmızımsı kahverengi bir renge dönüşürlerse, bu köpeğinizin aslında pire olduğunun güçlü bir göstergesi olma eğilimindedir.

 

 

Pire ilaçlama

piğre ilaçlama alt görsel

Pire ilaçlama hizmetlerini Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı ve TSE sertifikalı olarak sizlere sunuyoruz. Pireler kan emerek beslenen ve hızla çoğalan haşerelerdir. Onları ertelemek hem sizlerin hem de evcil hayvanlarınızın sağlığına zarar verebilir. Pire ilaçlama hizmetlerimizi haşerenin yoğunluğu ve ortamın büyüklüğüne göre planlıyoruz.

Pire ilaçlama ilaçlama hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için mutlaka tıklayınız; https://www.ilaclama.com.tr/pire-ilaclama/

5/5 - (13 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü