Hamam böceği ilaçlama

Hamam böceği ilaçlama

Hamam böceği ilaçlama yapmak için hamam böceklerinin yapısını, beslenmesini ve yaşam alanını anlamak gerekir. Bu böcekler sinsi bir şekilde saklanırlar. Genellikle dar çatlaklarda ve yarıklarda yaşamayı tercih ederler. Buzdolaplarının arkasında, karanlık çekmece içlerinde yaşamayı tercih ederler. Yalnızca yiyecekleri yemezler, yiyecek dışında da kıyafet, kağıt, tahta vb. maddeleri yiyebilirler. Bunları yiyerek kolayca hayatlarını sürdürmeleri mümkündür. Ancak hamam böceği ilaçlama firması ile ilaçlama yapılması halinde bu döngü kırılır. Hamam böcekleri ilaçlara dayanamayarak ölürler. Artık evinizde, iş yerinizde ya da yaşam alanınızda hamam böcekleri ile birlikte yaşamak zorunda değilsiniz. Hamam böceklerine çözüm bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hamam Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Hamam böceği türleri FARKLI FARKLIDIR. Böceğin türüne bağlı olarak farklı ilaç hazırlanması gerekir. BU şekilde böceklerden daha etkili bir şekilde kurtulmak mümkün olur. En sık karşılaşılan hamam böceği türleri arasında kahverengi bantlı hamam böcekleri, Amerikan hamam böcekleri, oryantal hamam böcekleri yer alır. Mutlaka ilaçlama yapılması ve ortamdan uzaklaştırılmaları gerekir. Aksi halde hamam böcekleri gıda zehirlenmesine yol açabilir. Bunun dışında hamam böceklerinden insana geçen farklı hastalıklar da bulunur. Dizanteri, astım hastalığı, alerjik hastalıklar, hepatit virüsü, verem mikrobu hamam böceklerinden insanlara geçebilir.

Hamam böceği ilacı ile ilaçlamayı kendim yapabilir miyim ?

  • Piyasada “hamam böceklerini yok etmek” için çok sayıda perakende satılan ürün var, ancak meselenin aslı şu ki, bu ürünler çoğunlukla yetişkin hamam böceklerine yönelik ilaçlardır. Larvaların ve yumurtaların yok edilmesinde etkisizdirler. Yalnızca bir veya iki yumurtanın geride bırakılması bile, yeniden bir böcek istilasına neden olacaktır.
  • Ayrıca, böcek ilaçları doğru kullanılmaması veya doğru karıştırılmaması durumunda insanlara ve evcil hayvanlara çok büyük zararlar verebilir.
  • Bir böcek istilasına en iyi çözüm, ilaclama.com.tr de ki böcek ilaçlama kontrol uzmanlarına başvurmaktır.  Profesyonellerimiz İstanbul bölge özelliklerini çok iyi bilir. Her türlü böcek istilasını ortadan kaldırabilir ve geri gelmelerini önleyebilir.

Hamam böceği ilaçlama Güvenli Midir?

Önceliğimiz sağlığınız ve güvenliğinizdir: ilaclama.com.tr tarafından haşere kontrolü için kullanılan her ürün Sağlık Bakanlığı’nca tescil edilmiştir. Ayrıca,  ailenize veya evcil hayvanlarınıza zarar gelmemesini sağlamak için her bir ürün uygulamasında katı kurallara uyuyoruz.  Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı onaylı sürekli eğitim programlarımız bizi diğerlerinin üstünde tutuyor. Tüm haşere kontrol uzmanlarımız, hizmet verdiğimiz bölgede tescilli ve lisanslıdır.

Hamam Böceği İlaçlama Hizmeti İçin Ne Kadar Zamanda Buraya Gelebilirsiniz?

ilaclama.com.tr olarak hız ve hizmet sunumumuzla kendimizle gurur duyuyoruz. Bu nedenle, aynı gün veya ertesi gün sizinle birlikte olmak için her türlü çabayı gösteriyoruz.

Hamam Böceği İstilasından Nasıl Kurtulunur?

Sağlık Bakanlığı onaylı hamam böceği ilaçlama hizmetinden faydalanmanın dışında alınacak bazı önlemler bulunur. Yiyeceklerin tezgahlarda açık bırakılmaması, çöplerin günlük olarak boşaltılması, evin hamam böceği belirtileri için izlenmesi çok önemlidir. Evinizde eğer eski gazete ve dergi yığınları varsa, karışık bir yerde yaşıyorsanız hamam böceği ilaçlama ilacından önce bu dağınıklıkların toplanması gerekir. Hamam böcekleri bu dağınık yerlere dışkılarını bırakarak diğer hamam böceklerine sinyal gönderir. Şirketimizden ilaçlama hizmeti almanız yeterli olmaz. Mutlaka önleyici tedbirler alınması gerekir.

Hamam böceği ilaçlama sonrasında ahşap rafların cilalanması, boyanması ve düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Eğer hamam böceklerini girebilecekleri riskli alanlar varsa bu alanlar kontrol edilmelidir. Potansiyel saklanma alanları varsa bu alanlar ortadan kaldırılmalıdır.

Evimde neden hamam böceği olur?

Hem Alman hamam böceği hem de Amerikan hamam böceği, üremek için benzer ortamlar arar. Uygun bir bölge çok basit bir şekilde;  yiyecek, su, nem, sıcaklık ve güvenli bir üreme yerinden oluşacaktır. Amerikan hamam böceği, yeraltı kanalizasyon tesislerinde ve çevresinde üremeyi tercih eder. Ayrıca diğer binalara girebilecekleri şebeke ağları ararlar.

Bu nedenle apartmanlarda Amerikan hamam böceği aktivitesini sık sık buluyoruz. Bodrum katlarında, kazan dairelerinde, buhar tünellerinde ve kanalizasyonlar gibi yüksek nemli alanlar tercih ederler. Alman hamam böceklerinin, çantalarda, kutularda ve hatta giysilerde bir yerden bir yere taşınması daha olasıdır. Her iki türde de, istila oluşturmak için yalnızca bir hamile dişi yeterlidir. Koşullar uygunsa  sayıları katlanarak artabilir.

Evimde Hamam Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

Çoğu insan hamam böceklerinden kurtulmanın ne kadar zor olduğunu bilir. Bu haşere gece aktiftir. Hemen hemen her çevreye hızlı bir şekilde adapte olma yeteneğine sahiptir.  Ev ilaçlama nin yüksek eğitimli haşere kontrol uzmanları, hamam böceklerinin nerede saklandığını bulmakta çok başarılıdırlar. Ayrıca,  haşere türüne en uygun ilaç solüsyonlarının belirleyeceklerdir.  İstanbul’da ve bölgemizdeki hamam böceği ilaçlama seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için bugün böcek ilaçlama servisimiz ile irtibata geçin.

İlaçlama hizmeti aldıktan sonra hamam böceklerini nasıl önleyebilirim?

Hamam böceği istilasının önlemek kolay bir iş değildir. Bu haşere ile ne zaman ve nerede karşılaşacağınız söylenemez. Enfestasyonları erken saptamak ve üreme düzenlerine uygun böcek ilaçlama yaptırmak, başarılı bir kontrol planının anahtarıdır. Büyüyen istila olasılığını aşağıdakilerle sınırlamayı deneyebilirsiniz:

  • -Tüm su kaynaklarını azaltın veya ortadan kaldırın
  • -Yiyeceklere tüm erişimi engelleyin; gıda maddelerini sızdırmaz, hava geçirmez kaplarda saklayın

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!

Haşere Sorununuz Mu Var?

Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Hemen Ara
Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
ilaçlama kampanyası