Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.

Hamam Böceği İlaçlama

hamam böceği ilaçlama

Hamam böceği ilaçlama hizmetini onların yapısını, beslenmesini ve yaşam alanını bilerek profesyonel şekilde sunuyoruz. Bu böcekler sinsi bir şekilde saklanırlar ve çoğalırlar.

Genellikle dar çatlaklarda ve yarıklarda yaşamayı tercih ederler. Buzdolaplarının arkasında, karanlık çekmece içlerinde yaşamayı tercih ederler. Yalnızca yiyecekleri yemezler, yiyecek dışında da

 

 • Kitapların ciltleri
 • Kırıntı
 • Temizlik veya kirli bulaşıklar sırasında gözden kaçan artıklar
 • Sabun
 • Diş macunu
 • Kıyafet
 • kağıt
 • tahta vb.

 

 

 

maddeleri yiyebilirler. Bunları yiyerek kolayca hayatlarını sürdürmeleri mümkündür. Ancak hamam böceği ilaçlama firması ile ilaçlama yapılması halinde bu döngü kırılır. Hamam böcekleri ilaçlara dayanamayarak ölürler.

Artık evinizde, iş yerinizde ya da yaşam alanınızda hamam böcekleri ile birlikte yaşamak zorunda değilsiniz. Hamam böceklerine çözüm bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Doğada yer alan canlılardan bir kısmı insan sağlığını tehdit edecek türde etkiler yaratmaktadır. Bizde yazımızda bunlardan biri olan hamam böceği ilaçlama başlığını ele alacağız.

Hamam böceği ilaçlama hizmeti çok sık sunduğumuz durumlardan biridir. Hamam böceği canlısının birçok yerde yaşamaya uyumlu olması ve hızlı bir şekilde çoğalması varlığını devam ettirmesini sağlamıştır. Yaşadığı mekanlar arasında evlerin olması insan sağlığına etkileri olduğu için dikkate alınmalıdır. bizde yazımızda hamam böceği ilaçlama başlığını ele alacağız.

Hamam böceği geniş bir yaşam alanına sahiptir. Kanalizasyon boruları, evlerde, duvar çatlakları, bina bodrumları, tesisat ve su boruları gibi birçok yerde yaşayabilirler. Bu durum beraberinde birçok sorunu getirir.

Taşımış oldukları salgı ve mikroplar birçok hastalığa sebep olmaktadır. Bu durum ilaçlama gibi çözüm yollarının devreye sokulmasını gerekli kılar. Özellikle hamam böceğinin oldukça hızlı üremesi bu sorunun önünü almak zorunda bırakır.

Bu haşere her yerde karşılaşabilecek bir türdür. Müstakil evlerde buna sık rastlanır. Evlerin mutfak, banyo, dolap gibi birçok yerinde yaşayan bu canlılar temas ettikleri her şeye mikroplarını taşırlar. Bu yüzden etkili bir böcek ilaçlama firmasından yardım almak gereklidir.

Hamamböceği birçok ilaçlama işlemine karşıda dayanıklılık geliştirmiştir. Bu yüzden ilaçlamaya başlamadan önce türünü belirlemek gerekir. Genel olarak kahverengi hamam böceği en sık karşılaşılan türdür. Buna uygun ilaçlamalarla devam eden üreme döngüsünü kırmak mümkündür.

Hamamböceği çoğunlukla bahar aylarında çıkmaya başlar. Bu yüzden her yıl bu aylarda ilaçlamalar büyük fayda sağlayacaktır. Evin birçok kuytu köşesinde yer alan bu canlıları kişilerin kendi imkanları ile yok etmesi mümkün değildir. Bu yüzden hamam böceği ilaçlaması her açıdan gerekli bir durumdur.

 

İlaçlama süresi: 30-45 dk
Yaklaşık ölüm süresi: 1-14 gün arası
Jel ilaçlama esnasında ortam terki: Gerek yok
Sıvı ilaçlama esnasında ortam terki: Hamile, bebek, evcil hayvan, astım hastası
Jel İlaçlama sonrası temizlik: Kesinlikle yapılmamalı
Sıvı İlaçlama sonrası temizlik: 1-3 gün sonra
İlaçlama öncesi ortam düzenlemesi: Gerekli
Türü: Sıvı ilaçlama, jel ilaçlama
Kokulu mu: Hayır
Fiyatı: 400₺’den başlamakta
Garanti: Memnuniyet Garantili

 

 

Başlıklar

Hamam Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

hamam böceği ilaçlama yöntemi sıvı ve jel ilaçlama salon ve mutfakta uygulanıyor

 

Hamam böceği türleri farklı farklıdır. Böceğin türüne bağlı olarak farklı ilaç hazırlanması gerekir. Bu şekilde böceklerden daha etkili bir şekilde kurtulmak mümkün olur. En sık karşılaşılan hamam böceği türleri arasında kahverengi bantlı hamam böcekleri, Amerikan hamam böcekleri, oryantal hamam böcekleri yer alır. Mutlaka ilaçlama yapılması ve ortamdan uzaklaştırılmaları gerekir. Aksi halde hamam böcekleri gıda zehirlenmesine yol açabilir. Bunun dışında hamam böceklerinden insana geçen farklı hastalıklar da bulunur. Dizanteri, astım hastalığı, alerjik hastalıklar, hepatit virüsü, verem mikrobu hamam böceklerinden insanlara geçebilir.

Hamam böceği ilaçlama işlemi, uzmanlık gerektiren ve dikkatle planlanması gereken bir süreçtir. Profesyonel bir ilaçlama firması olan ilaclama.com.tr, aşağıdaki adımları izleyerek etkili bir hamam böceği kontrolü sağlar:

1-Keşif ve Değerlendirme:

İlk adım, deneyimli bir ekip tarafından ev veya işyerinizin detaylı bir şekilde incelenmesidir. Uzmanlar, hamam böceklerinin yayılımını ve gizlendiği alanları belirlemek için keşif yaparlar.

2-İlaçlama Planının Oluşturulması:

Keşif sonuçlarına göre, uzmanlarımız sizin için en uygun ilaçlama planını oluştururlar. Bu plan, kullanılacak ilaçların türü, uygulanacak yöntemler ve ilaçlama sonrası alınması gereken tedbirleri içerir.

3-İlaçlama türünün Sıvı veya jel ilaçlama Olarak belirlenmesi :

Hamam böceği haşeresi türlerine göre farklı dayanıklılık ve beslenme şekillerine sahiptir. Bu sebeple onlar mücadele yöntemlerimiz ilaçlama türlerini de özelleştirmektedir. Bu kapsamda öne çıkan ilaçlama yöntemi sıvı ve jel olmaktadır.

    Sıvı İlaçlama:

Sıvı ilaçlama, hamam böceklerinin sıkça görüldüğü alanlara püskürtülerek yapılır. Bu yöntem, etkili bir şekilde böceklerin barındığı alanlara nüfuz eder ve onları yok etmeye yardımcı olur. Ancak bu yöntemi uygularken maske, gözlük ve eldiven takmanız önemlidir. Bu kişisel koruyucu ekipmanlar, ilacın uygulanması sırasında güvelik açısından önemlidir. Sıvı ilaçlama genellikle dış alanlardaki veya otopark, bodrum, depo gibi alanlardaki hamam böcekleriyle mücadelede etkildir..

    Jel İlaçlama:

Jel ilaçlama, hamam böceklerinin beslenebileceği yerlere küçük jel damlaları şeklinde uygulanır. Bu yöntem, sıvı ilaçlamaya göre daha az toksiktir ve evcil hayvanlar için daha güvenlidir. Jel ilaçlama, özellikle ev gibi hassas alanlarda ve gıda depolama alanlarında tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem, hamam böceklerinin doğrudan temas ettiği yüzeylere uygulandığından, etkili bir kontrol sağlar ve çevredeki insanlara zarar vermez.

4-İlaçlama Uygulaması:

Profesyonel ekiplerimiz, belirlenen plan ve ilaçlama türü çerçevesinde ilaçlama işlemini gerçekleştirirler. Bu aşama şu adımları içerir:

 • İç ve dış alanlarının belirlenmiş noktalarına sıvı ve jel ilaçların uygulanması.
 • İlaçların güvenli bir şekilde ve doğru konsantrasyonlarda uygulanması.
 • Evin her odası, mutfağı ve banyosunun detaylı bir şekilde ilaçlanması.

5-Son Kontrol ve Takip:

İlaçlamanın tamamlanmasının ardından, uzmanlar belirli aralıklarla tekrar ziyaretler gerçekleştirir ve sonuçları kontrol ederler. Bu, hamam böceklerinin tamamen yok edildiğinden ve tekrar yayılmadığından emin olmak için önemlidir.

6-Önleyici Tedbirler ve Öneriler:

Uzmanlarımız, hamam böceği probleminin tekrar ortaya çıkmaması için almanız gereken önlemler hakkında size önerilerde bulunurlar.

Bu öneriler;

 • Temizlik alışkanlıklarının geliştirilmesi
 • Alana giriş yapabilecekleri boşlukların giderilmesini
 • Potansiyel hamam böceği giriş noktalarının tespit edilmesi gibi önlemleri içerebilir.

 

 

Hamam böceği ilaçlama Güvenli Midir?

Önceliğimiz sağlığınız ve güvenliğinizdir. ilaclama.com.tr tarafından haşere kontrolü için kullanılan her ürün Sağlık Bakanlığı’nca tescil edilmiştir. Ayrıca ailenize veya evcil hayvanlarınıza zarar gelmesini önlemek için ürün uygulamasında katı kurallara uyuyoruz.

Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı onaylı sürekli eğitim programlarımız bizi diğerlerinin üstünde tutuyor. Tüm haşere kontrol uzmanlarımız, hizmet verdiğimiz bölgede tescilli ve lisanslıdır.

 

Hamam Böceği İlaçlama Hizmeti İçin Ne Kadar Zamanda Buraya Gelebilirsiniz?

ilaclama.com.tr olarak hız ve hizmet sunumumuzla kendimizle gurur duyuyoruz. Bu nedenle, aynı gün veya ertesi gün sizinle birlikte olmak için her türlü çabayı gösteriyoruz.

 

 

Hamam Böceği İlaçlama Fiyatları

 1. Fiyatlar: Hamam böceği ilaçlama fiyatları 400 TL’den başlamaktadır.
 2. Fiyat Belirleme: Hamam böceği türü, yoğunluğu ve alanın büyüklüğü fiyatları belirlemektedir.
 3. Sertifikalar:TSE belgeli, ISO sertifikalı ve Sağlık Bakanlığı onaylı bir hizmet sunulmaktadır.
 4. Garanti: %100 KESİN ÇÖZÜM ve %100 memnuniyet garantisi sağlanmaktadır.

 

 

Hamam Böceği Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Temel Bilgi

Hamam böceği hakkında her şeyi öğrenebileceğiniz 10’ar maddelik bilgi setimizi sizler için hazırladık. İşte 10-10-10 kuralı ile hamam böceği hakkında herşey;

 1. Sınıflandırma: Hamam böcekleri, Blattodea takımına ait böceklerdir ve genellikle geceleri aktiftirler.
 2. Tür Çeşitliliği: Dünya genelinde yaklaşık 4500 farklı türü bulunmaktadır.
 3. Boyut: Genellikle 1 ila 2.5 cm uzunluğundadırlar.
 4. Renk: Kahverengi veya siyah olabilirler, bazı türlerde sarımsı renk tonları da görülebilir.
 5. Yaşam Alanı: Sıcak ve nemli ortamları tercih ederler. Bu nedenle genellikle banyo ve mutfak gibi yerlerde bulunurlar.
 6. Beslenme: Organik atıklarla beslenirler. Genellikle yemek artıkları, yağlar, sabun artıkları gibi maddelerle beslenirler.
 7. Üreme: Dişi hamam böcekleri yumurtalarını bir kapsül içinde bırakır. Bu kapsüller genellikle gizli yerlere bırakılır ve yaklaşık olarak 30-40 kadar yumurta içerir.
 8. Çoğalma Hızı: Yüksek çoğalma hızına sahiptirler. Bir dişi hamam böceği hayatı boyunca binlerce yavru bırakabilir.
 9. Aktivite: Genellikle geceleri aktif olan hamam böcekleri, gün ışığından kaçınırlar ve karanlık yerleri tercih ederler.
 10. Dayanıklılık: Hamam böcekleri, zorlu koşullara dayanıklıdırlar. Açlık, susuzluk ve radyasyona karşı oldukça dirençlidirler.

 

Hamam Böceklerinin Zararları: 10 Önemli Nokta

 1. Hijyen Problemleri: İnsan gıdaları üzerinde dolaşarak hastalık mikroplarını taşıyabilirler.
 2. Alerjik Reaksiyonlar: Dışkıları ve vücut parçaları alerjik reaksiyonlara neden olabilir.
 3. Kötü Koku: Salgıladığı feromonlar ve dışkıları kötü koku oluşturabilir.
 4. Gıda Kontaminasyonu: Gıda depolarında bulunmaları durumunda gıdaları kirleterek kontaminasyona neden olabilirler.
 5. Eşyaları Zarar Verme: Kağıt ve kumaş gibi maddeleri yiyerek eşyalara zarar verebilirler.
 6. İnsan Sağlığına Zarar: Salmonella, E. coli gibi birçok hastalığın taşıyıcısı olabilirler. Bu hastalıkların insanlara bulaşmasına neden olabilirler.
 7. Astımı Kışkırtma: Vücut parçaları ve dışkıları astım ataklarına neden olabilir. Mevcut astım semptomlarını kötüleştirebilir.
 8. Uykusuzluk: Gece boyunca yatağınızda dolaşan hamam böcekleri, uykusuzluğa neden olabilirler.
 9. Maddi Zarar: Eşyalarınızı ve evinizi tahrip ederek maddi zarara neden olabilirler.
 10. Prestij Kaybı: Evde veya iş yerinde görüldüğünde, hijyen konusundaki eksiklik izlenimi yaratarak prestij kaybına neden olabilirler.

 

Hamam Böceğinin Belirtileri: Önemli 10 İşaret ve Bulgu

 1. Görülen Böcekler: Geceleri ışıklar açıldığında veya mutfak ve banyo gibi nemli bölgelerde görülen böceklerle belirti verir.
 2. Böcek Dışkıları: Küçük, siyah, toz gibi dışkılar, hamam böceklerinin varlığını gösterebilir.
 3. Kokusuz Yumurtalar: Hamam böcekleri yumurtalarını gizli yerlere bıraktıkları için, kokusuz yumurta kapsülleri bulmak, bir hamam böceği istilasının bir işareti olabilir.
 4. Geceleri Sesler: Geceleyin hamam böceklerinin tıkırtıları veya hafif çıtırtıları duymak, bir istilanın belirtisi olabilir.
 5. Gıda Kontaminasyonu: Mutfak dolaplarında, tezgahlarda veya gıda depolarında kemirilmiş ambalajlar veya kirlenmiş gıdalar, hamam böceklerinin varlığını gösterebilir.
 6. Deri Döküntüleri ve Alerjik Reaksiyonlar: Hamam böceklerine alerjisi olan insanlarda deri döküntüleri veya alerjik reaksiyonlar görülebilir.
 7. Küçük Sarımsı Leke ve İzler: Hamam böceklerinin dışkıları, yuvaları ve salgıları küçük sarımsı lekeler ve izler olarak görülebilir.
 8. Eşya Hasarı: Kağıt, karton veya kumaş eşyalarda küçük delikler veya hasarlar, hamam böceklerinin varlığını gösterebilir.
 9. Kokular: Hamam böcekleri, vücut salgıları ve dışkılarıyla kötü kokular oluşturabilirler.
 10. Yavru Böcekler: Hamam böceklerinin varlığını gösteren bir diğer belirti de yavrularının bir çok alanda görülmesidir.

 

Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir ?

hamam böceği yok etme yöntemleri

Hamam böceklerinden evinizi korumanın birkaç etkili yolu vardır. Bu huşlardan bazıları sizleri ilgilendirirken bazılarında bizim gibi profesyonel ilaçlama firmaların desteğiyle bu sorundan kurtulmanız mümkün. İşte evinizi hamam böceklerine karşı korumanın adımları:

 

Adım 1 – Temizlik ve Sanitasyon:

Evinizi hamam böceklerine karşı korumanın ilk adımı, temizlik ve sanitasyondur. Evinizi derinlemesine temizleyerek başlayın. Özellikle mutfakta yiyecek parçacıklarını, yağı ve suyu temizleyin. Arka ve alt kısımları iyice temizlediğinizden emin olun. Ayrıca, çatlakları ve yarıkları doldurarak hamam böceklerinin saklanabileceği alanları azaltın.

 

Adım 2 – Jel Yemi İle İlaçlama:

Hamam böceklerine karşı etkili bir yöntem olan jel yemi kullanarak ilaçlama yapabilirsiniz. Jel yemi, hamam böceklerinin çekici bulduğu ve yiyerek öldüğü bir yemdir. Dolapların, rafların, çekmecelerin ve su tesisatı giriş noktalarının yakınına jel yemi uygulayın.

 

Adım 3 – Sıvı İlaçlama:

Sıvı ilaçlama, zemin yüzeylerine ve süpürgeliklere uygulanabilen bir ilaçlama yöntemidir. Bu yöntem, hamam böceklerini temas halinde öldürür ve üreme yeteneklerini engelleyen bir böcek büyüme düzenleyicisi içerir. Tüm zemin yüzeylerine ilaç püskürtün ve havalandırın.

 

Adım 4 – Çatlak ve Boşluklara İlaçlama:

Jel ve sıvı ilaçlama ile büyük bir bölümünü öldürebilirsiniz, ancak bu böcek ilaçlarının ulaşamayacağı boşluklarda ve yarıklarda saklanabilecek hamam böcekleri olabilir. Bu nedenle, çatlaklara ve boşluklara ilaçlama yapılması önemlidir.

 

Adım 5 – Dış Mekan İlaçlaması:

Evinizin dış çevresini korumak için dış mekan ilaçlaması yapılması önemlidir. Çevrenizde sürekli olarak hamam böcekleri varsa, önleyici tedbirler almalısınız. Ev ve işyerinizin çevresine sıvı ilaçlama yaparak hamam böceklerinin içeri girmesini engelleyebilirsiniz.

 

Adım 6 – Profesyonel Destek Alın:

En önemli adımlardan biri de profesyonel destek almaktır. İlaclama.com.tr, uzman ekipleriyle size hamam böceklerinden korunma konusunda yardımcı olabilir. Profesyonel böcek ilaçlama hizmeti alarak, evinizi hamam böceklerinden koruyabilirsiniz.

 

 

Hamam Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

hamam böceğinden nasıl kurtulurum ?

 

 • Hamam böcekleri, insan sağlığına zararlı canlılardır ve yaşam alanlarında çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilirler.
 • Yiyeceklerin açıkta bırakılması, sıhhi tesisat sızıntıları, çöplerin düzenli olarak boşaltılmaması gibi nedenlerle hamam böcekleri yaşam alanlarında görülebilirler.

 

Kurtulma Yöntemleri

Hamam böceklerinden kurtulmak için profesyonel ilaçlama hizmeti almak gereklidir. Profesyonel ilaçlama hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır:

 • Yiyeceklerin açıkta bırakılmaması,
 • Evdeki çatlakların onarılması,
 • Dağınıklıkların ortadan kaldırılması,
 • Hijyen kurallarına uyulması.

 

Hamam böceği ilacı ile ilaçlamayı kendim yapabilir miyim ?

 • Piyasada satılan perakende ürünler genellikle yetişkin hamam böceklerine yönelik ilaçlar olup larvaları ve yumurtaları yok etmede etkisizdir.
 • Yanlış kullanıldığında veya karıştırıldığında böcek ilaçları insanlara ve evcil hayvanlara zarar verebilir.
 • En etkili çözüm için profesyonel ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Profesyoneller böcek istilasını ortadan kaldırabilir ve geri gelmelerini önleyebilirler.

 

 

Hamam Böceği Neden Olur ?

pis bir alan sebebiyle gelen hamam böceği sürüsü

 

Hamamböceğinin gelmesine neden olacak bulaşık veya da dökülen kırıntı ve yemeklerin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Gıdaların muhafazalı şekilde saklanması gerekir. Mutfak aletlerinin temizliği onları hamam böceklerinin ortamda var olmasının ana sebeplerinden biri olabilir.

Evinizde dikkat etmediğiniz taktirde hamam böceğine neden olabilecek unsurlar şunlardır :

Ortam Temizliği

 • Kullanımdan hemen sonra tüm kirli bulaşıkları yıkayın ve yerleştirin.
 • Kırıntıları ve dökülen gıdaları bekletmeden temizleyin.
 • Mama kaplarını ve su kaplarını kaldırın.
 • Çöpleri günlük olarak ve özellikle geceleri yatmadan önce çıkarın.
 • Büyük cihazların altında ve çevresinde de dahil olmak üzere zeminleri düzenli olarak paspaslayın ve süpürün.
 • Evcil hayvan yiyeceklerini uzun süre dışarıda bırakmaktan kaçının.

 

 Yiyecek Saklama ve Depolama

Evinizde bulunan hamam böceklerinin evinizde olmasının bir nedeni ortamda bulunan gıdalardır. Bu haşereler kimyasalları algılama noktasında hassas canlılardır.

Gıda kokuları da aslında kimyasal bileşiklerden oluşur. Gıdaları mümkünse hava geçirmez kaplara koyarak barındırmak onlara karşı alabileceğiniz önemli bir tedbirdir. Bozulabilir maddeleri buzdolabında saklayın. Meyve ve sebzeleri tezgahta bırakmaktan kaçının.

 

Temiz Mutfak Aletleri

Hamam böcekleri yağ ve yağlı ürünleri çok sever. Kullandığınız küçük yada büyük mutfak araçlarını mutlaka üzerinde gıda kalıntısı bırakmadan temizleyin. Aksi takdirde ışıklar kapandığında bu durum onların evinize gelmesine ve bir ziyafet çekmelerine neden olur.

Her gece yemek yaptıktan sonra tezgahları ve masaları sildiğinizden emin olun. Ek bir koruma önlemi olarak temizleme suyunuza birkaç damla limon yağı ekleyebilirsiniz. Narenciye kokusu hamamböceklerinin geri gelmesini engeller.

 

Evde hamam böceği neden olur ?

Birden fazla nedenle evde hamam böceği ile karşılaşılabilir. En büyük nedeni ise yaşanılan çevre olabilmektedir. Evin düzenli olarak temizlenmesi ve çöp biriktirilmemesine rağmen evlerde hamam böceği ile karşılaşıyorsa en büyük sebep yaşanılan çevre olarak gösterilmektedir.

Eğer yaşanılan çevrede çöp biriktiriliyorsa hamam böcekleri bir yuvaya sahip olmak için eve girer. Genellikle sıcak havalarda ortaya çıkmalarının sebebi sıcağı sevmeleridir. Bu nedenle özellikle mutfakta, beyaz eşyalarının içerisinde yuva yaparlar. Bunun sebebi ise bu yerin sıcak olmasının yanı sıra mutfakta artıklar ile beslenebilmeleridir.

 

Evde hamam böceği neden çıkar ?

 1. Ev temizliğine, mutfak temizliğine dikkat etmemek hamam böceği oluşmasının en büyük sebeplerinden biridir.
 2. Evin duvarlarında çatlak bulunması, giderlerin tam kapalı olmaması veya kapı, pencere altlarından böceklerin girebileceği açıklar bulunması hamam böceği olmasına sebeptir. Ev içerisindeki sorunlar halledildiğinde bu sorun da ortadan kalkacaktır.
 3. Ev içerisinde çöp biriktirmek veya bulaşıkların gece boyu beklemesine neden olmak da bu tür böceklerin oluşmasının nedenidir.
 4. Yaşanılan binanın, evin çevresinin temiz tutulmaması da hamam böceklerinin gelmesi için sebep oluşturur. Anlaşılacağı üzere evde hamam böceği neden çıkar? sorunun birden fazla yanıtı bulunmaktadır.

 

Hamam Böceği Neye Gelir ?

hamam böceği neye gelir

 

Hamam böceğinden kurtulmanın ilk adımı hamam böceği neye gelir? Sorusuna cevap vermektir. Evinizde hangi tür hamamböceği olursa olsun kesin olan bir şey var ki: onları evinizde ya da işyerinizde istemiyorsunuz. Yürüyerek hareket eden bu haşerenin eşyalarınıza sürünmesi sizleri ürpertiyor. Aynı zamanda hastalık yayması ve sağlıksız bir yaşam ortamı yaratması insanları tedirgin eden başlıca faktörlerdir.

 

Hamam böceği neye gelir? Sorusunun işte bazı sebepleri;

 

 1. Besin kaynakları: Hamamböcekleri omnivordur, yani her şeyi yerler. Özellikle nişastalara, tatlılara, yağlı yiyeceklere ve etlere düşkündürler. Lavabodaki kirli bulaşıklar, yerdeki evcil hayvan yiyecekleri veya tezgahtaki kırıntılar gibi kolay yiyecek kaynakları onları içeri gelmesinin sebeplerindendir.
 2. Barınak ihtiyacı: Hamam böcekleri güvenli barınak bulmak için evlere girer. Hamamböceği türüne bağlı olarak, resim çerçevelerinin arkasında, oyulmuş ahşapta, lavabonun altında veya tuvaletin arkasında veya elektronik eşyalarınızın arkasında ve nemli yerlerde yaşayabilirler. Dışarıdaki sıcaklık düştükçe hamamböcekleri kapalı alanlara daha çok gelmek ister. Sessiz unutulmuş alanları severler. Büyük cihazların altında, bodrumların köşelerinde ve çatı katında yaşayabilirler.
 3. Bulunduğunuz Konum: Eğer “neden temiz olmasına rağmen evimde hamam böceği var?” sorusunu soruyorsanız yaşadığınız lokasyonun çevre şartları, bulunduğunuz bina ya da komşularınız bu sorunuzun cevabı olabilir. Ne yazık ki, bazı evler hamam böceği için bu bahsettiğimiz sebeplerden dolayı daha büyük bir risk altındadır. Amerikan hamamböceği gibi uçabilen türler sadece bir pencere contasındaki veya açık bırakılan bir kapıdaki bir boşluktan girerler. Sonrasında ise evinizde yuva kurmaya başlarlar.
 4. Su: Tüm hayvanlar gibi, hamamböceği de hayatta kalmak için suya ihtiyaç duyar. Onu bulabilmek için en temiz evlere bile girerler. Sızdıran borular ve musluklar yaygın olarak onları gelme sebeplerindendir.
 5. Peyzaj: Hamamböcekleri içeride yaşamayı severken, yiyecek, barınak ve su aramak için bahçenize de gelirler. Kuş banyolarında, oluklarda ve saksılarda duran su, kuş yemi veya meyve bitkileri gibi besin kaynakları hamamböceklerini evinize ya da işyerinize çeker.

 

 

Hamam Böceği Neye Gelmez ?

hamam böceği neye gelmez

 • Hamam böcekleri lavanta, kekik, karanfil, nane, defne, okaliptüs gibi kokulardan hoşlanmaz.
 • Bu kokuların bulunduğu bölgelere konulması hamam böceklerinin gelmesini engeller.
 • Temizlik ve kokulu deterjanlar kullanmak da hamam böceklerinin yaşamasını engeller.

 

Hamam böceğini ne uzak tutar ?

 • Hamam böceği, nemli ve kirli ortamları seven bir hayvandır. Bu nedenle hamam böceklerinin bulanabileceği ortamlar temiz tutulmalıdır.
 • Limon kokusu hamam böceklerinin en rahatsız olduğu, sevmediği kokulardan bir tanesidir. Evin belirli yerlerine limon kabuğu koymak hamam böceklerini uzak tutacaktır.
 • Sabunlu su veya çamaşır yumuşatıcı su hazırlamak ve hamam böceği bulunabilecek köşeler bu suyu sıkmak evinizin güzel kokmasını sağlamasının yanı sıra hamam böcekleri de kovacaktır.
 • Beyaz sirke temizlikte kullanılan ürünlerden biridir. Hamam böceklerini uzak tutmak için hamam böceklerinin sıklıkla bulunduğu kapı dipleri benzeri bölgelere seyreltilmiş sirke sıkılabilir veya sirkeli su ile ev temizlenebilir.

 

 

En Etkili Hamam Böceği İlacı Hangisi ?

En etkili hamam böceği ilacı

 

 • Alman Hamam böceği için jel ilaçlar, siyah doğu hamam böceği için ise sıvı ilaçlar daha etkilidir. İnsektisitlerin sağlığa zarar vermemesi için dikkatli kullanılmalıdır.
 • Evde yapılan doğal karışımlarla mücadele yetersiz kalabilir, uzun vadede çözüm için profesyonel ilaçlama ekibiyle çalışmak daha faydalı olabilir. Araştırma yaparak en etkili ilacı seçmek mümkündür.

 

Hamam böceğine doğal çözüm

Evlerde insan sağlığını tehdit eden hamam böceğine karşı birçok yöntem geliştirilmiştir. Bunlardan ilki kişilerin evde doğal malzemelerden hazırladıkları karışımlardır. Sirke, karbonat, defne yaprağı, boraks gibi ürünler hamam böceğinin olduğu yerlere uygulanabilir. Unutulmamalıdır ki hamam böcekleri hızlıca çoğalır. Yapmayı planladığınız müdahalenin yetersiz kalması durumunda onlar üremeye devam edecek ve durum istilaya dönüşecektir.

 

 

Hamam Böceği

hamam böceği

Hamam böceğinin bilimsel adı Blattodea olarak ifade edilmektedir. Dünya üzerinde sadece bazı türleri zararlı haşere olarak kabul edilen ve toplamda 4000’den fazla hamam böceği türü vardır. Hamam böceklerinin zararlı olma durumu ne kadar geniş alana dağıldığına, insanlara yakın alanlarda bulunup bulunmadığına ve hastalık taşıma potansiyellerine bağlıdır.

 • Bir hamam böceği oval ve düz görünen bir gövdeye ve uzun antenlere sahiptir
 • Dikenlerle kaplı altı güçlü bacağı vardır.
 • Birçok yetişkin hamamböceği tamamen gelişmiş kanatlara sahiptir, ancak sadece bazıları uçar.
 • Genç hamam böcekleri yetişkinlere benzer, ancak daha küçüktür ve kanatları yoktur.

Bazı hamam böceği türlerinin dışkıları bir feromon içerir. Bu hormon olar açısından beslenme ve toplanma bölgelerini işaretlemek için dışkılarını bırakarak kullanılır.

 

Hamam böceği istilasını arttıran unsurlar bol miktarda yiyecek, su ve barınak sağlayan koşullardır. Hamamböcekleri, kağıt, kumaş, deri, nişastalar ve yağ parçacıkları dahil olmak üzere hemen hemen her hayvansal veya bitkisel ürün ile beslenebilirler.

 

Hamam böceği genellikle gecedir. Gündüz vakti gözlemlenen herhangi bir aktif hamamböceği genellikle büyük bir istilanın göstergesidir. Hamamböcekleri bir araya gelirler ve sık sık kendilerini tımar ederler. Hamamböceği ilaçları onların bu davranışlarını kullanarak daha etkili olacak şekilde arge süreçlerinde değerlendirilmektedir.

 

Hamam böceği yumurtaları, bir yüzeye taşınabilen, düşürülebilen veya yapıştırılabilen kapsül şeklinde bir yumurta kutusu içinde üretilir. Yumurtadan çıktığında, nimfler yetişkin hamamböcekleriyle toplanır ve birkaç kabuk değiştirme aşamasından sonra olgunlaşır. Nimflerin kabuk değiştirme sayıları, olgunlaşma için geçen süre ve onların ömürlerine bağlıdır.

 

 • Hamam böceği gün boyunca yuvalarında saklanır ve özellikle ortam karanlık olduğunda geceleri aktif hale gelir. Çok yoğun bir istila varsa gündüz de görülür.
 • Hamam böceği, gıda zehirlenmesine veya ishale neden olabilecek hastalıklar taşır.
 • Hamamböceği tükürük salgıları, dışkıları ve dökülen kabukları insanlarda, özellikle çocuklarda alerji ve astımı tetikleyebilir.
 • Hamam böceği istilasını azaltmak için temizlik çok önemlidir.
 • Onlardan kurtulmak için hamam böceği ilaçlama hizmeti çağırmak en doğru yöntemdir.
 • Hamamböcekleri restoranlarda, hastanelerde, depolarda, ofislerde ve restoran gibi yemek üretim alanlarına sahip binalarda ciddi istilalara sebep olabilir. Yüzeyleri kirleten ve kötü kokular üretebilen bir madde salgılarlar. Kumaş ve kağıt ürünlerini de yok edebilirler.

 

 

Peki hamam böceğini nasıl tanımlayabiliriz? Burada işimiz hem biraz zor hem de kolay aslında. Bunun sebebi karşımıza çıkan hamam böcekleri farklı türlere ve farklı görünümlere sahip olabilir.

 

Hamam Böceği Çeşitleri

Hamam böcekleri milyonlarca yıldır var olmuş ve bugün dünya genelinde binlerce türü olan bir böcek cinsidir. Yaygın olarak görülen türlerden bazıları Alman hamamböceği, Amerikan hamam böceği ve Oryantal hamamböceği dir.

 

Alman hamam böceği – Blatella germanica

Alman hamam böceği açık kahverengi tonlarında ve kehribar rengindedir. Tamamen büyüdüğünde boyutları 1-1.5 cm uzunluğundadır. Üzerinde iki adet koyu uzunlamasına şerit bulunmaktadır. Karnın aşağısına uzanan kanatları bulunmaktadır. Nadiren uçarlar, uçmaları bir sineğin uçmasında ziyade bir yere ulaşıp konmaya çalışma şeklindedir. Bunu genellikle savunma, beslenme ve çiftleşme gibi ihtiyaçlarda bile çok az kullanırlar.

 

Bu haşere hamamböceklerinin en fazla üreyen türlerindedir ve istilacıdır. Kalorifer böceği olarak ta bilinmektedir. Yavrudan yetişkin aşamasına gelişmeleri 40 gün kadar kısa sürer. Yetişkinler genellikle yumurta kesesi taşırlar.

 

 

Amerikan hamam böceği – Periplaneta americana

Amerikan hamam böceği 3.5 – 4 cm uzunluğa ulaşan en büyük hamamböceği türüdür. Kırmızımsı kahverengi renktedirler. Bacaklar daha açık kahverengi bir tona sahiptir.

 

Kanatları vardır ve Amerikan hamamböceği sıcak koşullarda kısa mesafelerde uçabilirler.

 

 

Oryantal – Doğu hamam böceği – Blatta orientalis

Doğu hamamböceği 2-2.5 cm uzunluğunda olurlar. Onlar iri boylara sahiptir. İlk bakıldığında parlak siyah renkleri dikkat çekmektedir. Erkeklerin kanatları dişilerden daha büyüktür. Yavrularda kanat yoktur.

 

Bu hamamböcekleri genellikle uçmaz. Bir Dişi Doğu hamamböceği yaşamı boyunca her biri  yaklaşık 16 yumurta içeren 14 kapsül üretebilir. Yumurta kutusunu bir yüzeye yapıştırmadan önce yaklaşık bir gün taşır. Nimf gelişimi 6-18 ay sürebilir ve yetişkinler 3-6 ay yaşar.

 

 

İstanbul’da hangi hamam böceği türleri var ?

istanbul da hamam böceği türlerinin detaylı görseli

 1. Amerikan hamamböceği (Periplaneta Americana)
 2. Alman hamamböceği (Blattella Germanica)
 3. Şark hamamböceği (Blatta Orientalis)

Alman hamam böceği;

 • İstanbul da Alman hamam böcekleri evlerde, işletmelerde ve diğer insan yapılarında yaygın olarak bulunan ve haşere kontrol endüstrisinin en zorlu zararlılarından biridir.
 • Ev ve işyerlerinin sıcak olması ve gıdaya erişimin kolay olması nir gerçektir. İstanbul da maalesef tüm mekanlarda sorun olarak karşımıza çıkmktadır.

 

Amerikan hamam böceği;

 • İstanbul da Amerikan hamam böcekleri kanalizasyon içlerinde ve ağaçlık alanların yoğun olduğu ilçelerde karşımıza çıkmaktadır.
 • Kırmızımsı kahverengi renkli uçan hamam böcekleri olarak bilinirler. Evlere su ve yiyecek arayışıyla girerler.

 

Oryantal hamam böceği;

 • Doğu oryantal hamam böceği özellikle bahar ve sonbahar aylarında İstanbul da çok fazla artış gösterir. Oryantal hamam böceği, halk arasında karafatma olarak bilinir.
 • Siyah ve iri bir tür olarak bahçelerde, balkonlarda, otopark ve bodrum alanlarında çok fazla görülür.

 

 

Hamam Böceği İstilasından Nasıl Kurtulunur?

hamam böceği istilasından nasıl kurtulunur

 

 1. Yiyecekler tezgahlarda açık bırakılmamalı ve çöpler günlük olarak boşaltılmalıdır.
 2. Evin hamam böceği belirtileri için düzenli olarak izlenmelidir.
 3. Eski gazete ve dergi yığınları gibi dağınık yerler toplanmalıdır, çünkü hamam böcekleri bu dağınık yerlere dışkılarını bırakarak diğer böceklere sinyal gönderir.
 4. Hamam böceği ilaçlama hizmeti almak yeterli değildir, mutlaka önleyici tedbirler alınmalıdır.
 5. İlaçlama sonrasında ahşap rafların cilalanması, boyanması ve düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.
 6. Hamam böceklerinin girebileceği riskli alanlar kontrol edilmeli ve potansiyel saklanma alanları ortadan kaldırılmalıdır.

 

Evimde Hamam Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

Evlerde hamam böceği ile mücadele etmek oldukça önemlidir. İlk adım, böcek yuvalarını bulmak ve gerekirse yumurtalara müdahale etmektir. Evde sıcak ve nemli bölgeler, yuvaların bulunduğu yerlerdir.

Hamam böceğiyle mücadele için evin temizlenmesi ve tüm eşyaların temizlenmesi gereklidir. Çöp birikimine izin verilmemeli, kokabilecek tüm çöpler hemen atılmalıdır.

Defne yaprağı ve karbonat gibi çözümler hamam böceğinden kurtulmada etkili olabilir. Defne yaprağı ufalanarak yuvalara dökülebilir veya karbonat yuvalara konulabilir.

Ancak evde uygulanan yöntemler sonuç vermezse, profesyonel ilaçlama hizmetine başvurmak gerekir. Hamam böceği ile mücadelede profesyonel ilaçlama hizmetleri etkili olabilir. İlaçlama uzmanları, böceklerin saklandığı yerleri bulabilir ve uygun ilaç solüsyonlarını belirleyebilirler. Profesyonel ilaçlama hizmetleri, hamam böceği ile mücadelede etkili bir çözüm sunabilir.

 

 

 

 

Hamam böceği yavrusundan kurtulmak için ne yapmalı ?

hamam böceği yavrusu

Öncelikle hamam böceği yuvaları genellikle nemli, sıcak yerlerde olmaktadır. Kapı aralıkları, duvar delikleri, beyaz eşyaların içleri gibi benzeri bölgeler yumurtaların yaşadığı bölgelerdir. Hamam böceği yavrusundan kurtulmak için bu bölgeler tespit edilmeli ve müdahale edilmelidir. İlaçlama yumurtalardan kurtulmak için en etkili yoldur. Evde müdahale etmek böceklerin daha fazla yayılmasına bile sebep olabilmektedir. Evde hamam böceği yavrusu ile karşılaşılması ve böceğin öldürülmesi yavrulardan kurtulmak için yeterli olmayacaktır. Bu durum yani hamam böceği yavruları ile karşılaşılması normal bir hamam böceği ile karşılaşılmasında çok daha kötü bir durumdur. Çünkü hamam böceği yavrularının evi istila etmesi mümkündür.

 

 

İlaclama.com.tr ile Hamam Böceklerinden Sonsuza Kadar Kurtulun

Sağlık Bakanlığı onaylı hamam böceği ilaçlama hizmetimiz sayesinde hangi tür hamam böceği olursa olsun onlarda kurtulabileceğinizi garanti ediyoruz. Hamam böceklerini ilaçlamadan önce ekibimiz ilaçlama yapılacak olan alanı analiz eder.

Bu sırada böceklerin yoğunluğu, mekan büyüklüğü, böcek türü tespit edilir. Bunlara uygun işlem, ilaç ve ücret belirlenir. Artık hamam böceğinden nasıl kurtulurum diye düşünmeyin. Bizimle iletişime geçin, analizleri yapalım ve sizi hamam böceklerinden kurtaralım. Hem de oldukça uygun fiyattan!

 

 

Hamam böceği tehlikeli mi ?

Hamam böceği , evinizi istila ettiklerinde çok tehlikelidirler. Vücutlarında ve dışkılarında ciddi sağlık sorunlarına neden olabilecek birçok virüs, bakteri ve parazit taşırlar. Ayrıca, saçak derileri ve dışkıları özellikle de küçük çocuklarda astım krizlerini tetikler. Sebep olabildikleri bazı hastalıklar:

 • Salmonella Zehirlenmesi
 • Astım krizi
 • İshal
 • Dizanteri

 

Evde hamam böceği neden olur?

evde hamam böceği neden olur

Haşere türü ne olursa olsun – hamam böcekleri, karıncalar, termitler veya kemirgenler – hepsi büyük olasılıkla evinizde kolayca bulabilecekleri yiyecek ve su kaynaklarını arıyorlar. Özellikle hamamböcekleri İstanbul gibi sıcak ve nemli iklimlere rahatlıkla yaşar ve genellikle evinize getiren unsurlar şunlardır:

 

Lavaboda kirli bulaşıklar hamam böceği çeker mi?

Lavabodaki kirli bulaşıkların üzerlerinde yemek artıkları bulunur, bu da hamamböceklerinin tam aradığı şeydir. Hamam böcekleri iki nedenden biriyle evinizdedir: ya barınak arıyorlar ya da yiyecek istiyorlardır. Kirli bulaşıkların lavabonuzda durmasına izin vermek, bu haşerelere peşinden gitmeleri ve beslenmeleri için fırsat verir.

 

Zeminlerde veya tezgahlarda kırıntılar hamamböceklerini getirir mi?

Yerde veya tezgahta kırıntı bırakmak, hamamböceklerinin ilgisini çekecek başka bir besin kaynağıdır. Amaç, bu haşerelerin evinizde yiyecek bulabileceği tüm fırsatları ortadan kaldırmaktır. Yani kırıntıları ortadan kaldırmak için düzenli olarak tezgahlarınızı silmek ve zemini süpürmeniz gerekmektedir.

 

Çöplerin hamam böceği üstündeki etkisi nedir?

Çöp başka bir besin kaynağıdır, bu nedenle çöpünüzü sürekli olarak dışarı çıkardığınızdan ve çöp kutunuzu kapalı tuttuğunuzdan emin olun, böylece erişim noktaları kalmaz. Hatta bazı çöp torbaları, zararlıları savuşturan bir koku yaydığını iddia ediyor.

 

Yerdeki evcil hayvan maması hamam böceklerini evime getirir mi?

Yerdeki evcil hayvan maması, genellikle gözden kaçan büyük bir hamamböceği cazibe merkezidir. Çoğu zaman tüm yemeğini yemeyen ve daha sonrası için ortalıkta bırakan bir evcil hayvanınız varsa, sızdırmaz bir kaseye almak veya kaseyi kolayca erişilemeyecek bir yere koyabilirsiniz. 

 

Aşırı nemli ortamların onların üstündeki etkisi nedir?

Hamamböceği hayatta kalmak için neme ihtiyaç duyar. Damlayan musluklar veya çatlak duş kapıları, konutlarda hamamböceği çeken en yaygın şeylerden bazılarıdır. Evinizde aşırı nem kaynağı varsa, bunun giderildiğinden emin olun!

 

 

Hamamböceği Evinize Nasıl Girer?

Hamam böcekleri, çeşitli nedenlerle (yukarıda listelenmiştir) evinize gelirler, ancak cazibe yalnızca ilk kısımdır. Aslında hasara yol açmak için evinize GİRİŞ yapabilmeleri gerekir. Bu sinsi zararlıların evinize girmesinin en yaygın yolu şunları içerir:

 • Çatlaklar ve yarıklar
 • Havalandırma ve borulardaki delikler
 • Eşyalarla evin içine taşınmak
 • Vb gibi etmenler

 

 

Kendim nasıl mücadele edebilirim ?

Kendiniz Mücadele ederken en etkin silahınız temizlik ve kontroldür. Eğer onları çok fazla görüyorsanız bu aşamadan sonra mutlaka bir uzmandan destek almalısınız.

Hamam böcekleri kire ve pisliğe gelirler çünkü her zaman yeni yiyecek kaynakları ararlar. Hamam böceklerinden kurtulmanın en kolay yolu evinizin temiz olduğundan emin olmaktır. Aşağıdakileri yaptığınızdan emin olun:

 •  Bulaşıkları yıkayın ve yemeklerden sonra kaldırın
 •  Kırıntıları ve döküntüleri hemen temizleyin
 •  Yatmadan önce çöpü çıkarın
 •  Ocağın üstündeki yağı silin
 •  Yiyecekleri kaplarda saklayın
 •  Düzenli olarak paspas yapın

 

Hamam Böceklerinden Doğal Yollarla Kurtulmak Mümkün müdür?

 1. Karbonat ve pudra şekeri karışımı: Eşit miktarda karbonat ve pudra şekeri alıp karıştırın. Sonra bu karışımı hamam böceklerinin gizlendiği yerlere serpiştirin.
 2. Buharlı temizlik: Sıcak buhar, hamam böceklerini ve yumurtalarını öldürmeye yardımcı olur. Bu yüzden düzenli olarak buharlı temizlik yapmak faydalı olabilir.
 3. Nane yağı: Bir sprey şişesine birkaç damla nane yağı ekleyin ve böceklerin sıkça gözüktüğü yerlere püskürtün. Nane yağı, böcekleri uzak tutar.
 4. Katkısız sabun ve su: Böcekleri gördüğünüz yüzeyleri katkısız sabun ve suyla temizleyin. Bu yöntem, böcekleri boğarak ölmelerini sağlar.
 5. Sirke: Bir sprey şişesine sirke ekleyin ve böceklerin sıkça görüldüğü alanlara püskürtün. Sirke, böcekleri öldürebilir.
 6. Gıda saklama yöntemleri: Gıdaları sıkıca kapatın ve açıkta bırakmayın. Ayrıca gıda artıklarını ve yiyecek parçalarını temizleyerek böcekleri çekmekten kaçının.

Önemli Not: Kendin-yap doğal mücadele çözümlerini, özellikle hamamböceği gibi hızla üreyip çoğalabilen zararlılara kesinlikle önermiyoruz. Çünkü bu zaman diliminde hamam böceklerinden kurtulamadığınız gibi sorunun daha da büyüdüğünü tecrübemizle gözlemliyoruz. 

*Profesyonel İpucu: Profesyonel Ruhsatlı bir haşere ilaçlama firması çağırın.

 

Hamam böceğine kesin çözüm nedir?

hamam böceğine kesin çözüm

Hamam böceğine kesin çözüm üretmek için aşağıdakileri mutlaka Uygulayın:

 1. Eski Gazeteler ve Karton Kutuları Kaldırın: Hamam böcekleri, karton kutular ve gazeteler gibi eşyalarda üremeyi sever. Bu yüzden evinizdeki tüm gazeteleri ve karton kutuları temizlemek en iyisidir.
 2. Dağınıklığı Ortadan Kaldırın: Evdeki dağınıklığı azaltmak, hamam böceklerinin saklanabileceği alanları kısıtlar. Daha az saklanacak yer olduğunda, böceklerin kontrol altında tutulması daha kolay olur.
 3. Çatlakları Kapatın ve Kapı Süpürgelerini Takın: Hamam böcekleri, evinize çatlaklardan ve kapı altlarından girer. Bu nedenle çatlakları tespit edip kapatmalı ve kapı altlarına süpürgeler takmalısınız.
 4. Tesisat Sorunlarını Düzeltin: Nem, hamam böceklerini çeker. Evinizdeki su sızıntılarını ve tesisat sorunlarını düzeltmek, böceklerin çekim alanını azaltır.
 5. Hamam Böceklerini Beslemeyin: Evinizde yiyecek bırakmamaya dikkat edin. Özellikle köpek veya kedi maması, hamam böceklerini çekebilir. Evcil hayvanlarınızın yemediği mamayı hemen kaldırın.
 6. Profesyonel Yardım Alın: Hamam böcekleriyle başa çıkmak zor olabilir ve önlem almak yeterli olmayabilir. Profesyonel haşere kontrol servislerinden yardım alarak, böceklerle etkin bir şekilde mücadele edebilirsiniz.

 

 

Hamam böceklerine karşı evimi nasıl koruyabilirim ?

Hamam böceklerinden kurtulmanın etkili yolları arasında ev temizliğine özen göstermek gelir. Yiyecek artıklarını hemen temizlemek, mutfak tezgahlarını düzenli olarak silmek ve gıda depolama alanlarını sıkıca kapatmak önemlidir. Ayrıca düzenli olarak ilaçlama hizmeti almak da etkili bir yöntemdir.

Evcil hayvanlarınız varsa ilaçlama yaparken onların güvenliğini göz önünde bulundurmalısınız. Profesyonel bir böcek ilacı firmasından destek almak en uygun seçenektir. Komşularınızla işbirliği yaparak ortak bir böcek kontrol programı oluşturmak da faydalı olacaktır, çünkü hamam böcekleri kolaylıkla daireler arasında geçebilir.

 

 

Hamam Böceği Pisliği

hama böceği pisliği

Hamam böceği pisliği kimsenin karşılaşmak istemeyeceği durumlardan biridir. Karabiber veya siyah kum tanelerine benzerler. Hamam böceği dışkısı görmek ortamın istila edildiğinin en büyük habercisi olabilir. Evlere genel olarak su ve yiyecek bulmak için giren hamam böcekleri sağlık açısından büyük tehdit oluşturmaktadır.

Hamam böceği pisliği hakkında daha fazla bilgi için mutlaka okuyun : hamam böceği dışkısı

 

 

Hamam Böceği Yumurtası

hamam böceği yumurtası

 

Hamamböcekleri, nemli, sıcak ve ışık almayan yerlere yumurtalarını bırakır. Yumurtalar otheka adı verilen koruyucu keselerin içindedir ve bir kapsülde yaklaşık 50-60 yumurta bulunabilir.

Dişiler, uygun koşulları bulduklarında haftada bir yeni yumurta kapsülü üretebilirler. Hamamböcekleri, evlerimizde çabuk üreyen ve hakimiyetlerini ele geçiren zorlu böceklerdir. Ancak birkaç önlem alarak bu böceklerle mücadele edilebilir.

 

Hamam böceği pisliği hakkında daha fazla bilgi için mutlaka okuyun: hamam böceği yumurtlaması

 

4.9/5 - (155 votes)

Hamam Böceği Hakkında Merak Edilen İçerikler

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma