Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
hamamböceği yumurtlaması

Hamamböceği Yumurtlaması

Büyük Amerikan hamam böcekleri, evlerimizde ortaya çıktıklarında bizi büyük olasılıkla korkutur veya şaşırtırken, daha küçük Alman hamamböceği daha büyük tehdittir. Bunun nedeni, Alman hamamböceklerinin Türkiye’de ki en yaygın iç mekan hamamböceği türü olmasıdır.

Tek bir dişi Alman hamamböceği ve onun yavruları, her yıl genç 30.000 hamamböceği üretebilir. Bu haşere, evin etrafındaki küçük çatlaklara ve yarıklara saklanmayı sever, bu da Alman hamam böceğinin tespit edilmesini ve kontrol edilmesini zorlaştırır. Ve Alman hamamböceklerinin yumurta üretimi diğer türlere göre daha düşük olmasına rağmen, gelişme süreleri daha uzundur, yani popülasyonun büyümesi ve fark edilmesi daha uzun sürer.

İyi haber şu ki, hamam böceği istilasını durdurmanın veya ortadan kaldırmanın yolları var. Süreç, hamam böceği yumurtası nasıl tanımlanacağı da dahil olmak üzere bu küçük hamamböceklerinin nasıl ve nerede aranacağını bilmekle başlar.

 

Hamam böceği Yumurtası

hamam böceği yumurtası ve türleri

Dişi hamam böceği yumurtalarını mutfak veya banyo gibi evin nemli ve sıcak bölgelerine bırakmayı sever. Yaklaşık 40 genç hamamböceği içeren yumurta kapsülü açık kahverengi renktedir ve yaklaşık 5mm uzunluğundadır.

Dişiler, uygun koşullar altında birkaç haftada bir yeni bir yumurta kapsülü üretebilirler. Anne, kapsülü çatlamadan bir veya iki gün öncesine kadar taşır, ardından yumurtadan çıkmaya başladığında bir çatlak veya başka bir korunaklı yere bırakır.

Bu devam eden doğum döngüsü, birkaç küçük hamam böceğinin hızla bir hamamböceği istilasına dönüşmesinin bir nedenidir. 30 haftalık ömrü boyunca yumurta üretmeye ve yumurtadan çıkmaya devam eden bir dişi hamamböceği iki nesil daha doğurabilir. Mümkün olan en yüksek sayıda yavru üretmese bile, çabaları (ve soyundan gelenlerinkiler) yine de bir yıl içinde en az 10.000 yeni hamamböceğini hayata geçirebilir.

Küçük hamamböcekleri ve hamamböceği yumurtaları nerede aranır?

Hamam böcekleri yiyecek ve suya yakın nemli ve sıcak bir ortamı tercih ederler. Bu nedenle hamam böceği yumurtaları ve genç hamamböcekleri genellikle mutfakta veya banyoda bulunur. Küçük hamam böcekleri ayrıca çatlaklarda ve yarıklarda kümelenebilir ve evin ıslak veya nemli kısımlarını arayabilir.

Küçük hamamböcekleri veya hamam böceği yumurtası fark ettiğiniz her yerde, bir hamamböceği istilası sizi bekliyor olabilir. Hamam böceği faaliyeti belirtileri için evinizin aşağıdaki alanlarını düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

-Lavabolar ve tezgahlar

-Çekmeceler, dolaplar ve kiler

-Aletler

-Süpürgelikler

-Zemin ve küvet giderleri

-Sıhhi tesisat dolapları ve su ısıtıcı dolapları

-Çöp kutuları ve geri dönüşüm kutuları

-Bodrum, çamaşır odası veya çamur odası gibi sürekli nemli alanlar

-Oturma odası, yemek odası ve yatak odaları dahil, evin yemek veya atıştırmalıkların tüketildiği herhangi bir bölümü

Hamamböceği yumurtlamasını önlemeye veya istilasını kontrol etmeye yardımcı olma

Alman hamamböceklerinin yok edilmesi zordur çünkü hızla çoğalırlar ve saklanma konusunda mükemmeldirler. Bununla birlikte, onların içeri girmelerini engellemeye yardımcı olabilirsiniz. Küçük bir bakım, bazı iyi temizlik uygulamaları ve dağınıklığın azaltılması, hamamböceklerinin evinizde rahat etmesini önlemeye yardımcı olabilir. İşte izlenecek bazı iyi ipuçları:

-Hamamböceklerinin girebileceği, yumurta bırakabileceği veya saklanabileceği küçük çatlakları ve yarıkları kapatın.

-Market poşetlerini, kutuları ve bagajları eve getirmeden önce inceleyin.

-Kırıntıları silin, artıkları kapatın ve dökülen yiyecek veya içecekleri hemen temizleyin. Evin etrafında kullanılmış yemek tabaklarını veya ambalajlarını bırakmayın.

-Kirli tabakları, bardakları, fincanları, kapları ve pişirme parçalarını kullanımdan sonra mümkün olan en kısa sürede yıkayın.

-Her gün mutfak ve banyo çöplerini boşaltın, poşetleri dışarıya koymadan önce kapatın. Geri dönüşüm kutularını da her gün boşaltın.

-Mümkünse hamamböceği yumurta kapsüllerini, genç hamamböceklerini ve yetişkinleri vakumlayın. Havayla taşınabilen ve hamamböceklerine alerjisi olan kişilerde astım ataklarını tetikleyebilecek hamamböceği kalıntılarını azaltmaya yardımcı olmak için yüksek verimli partikül hava (HEPA) filtreli bir elektrikli süpürge kullanın.

-Hamam böceklerinin saklandığı yerleri ortadan kaldırmak için kutulardan, çantalardan, gazetelerden ve diğer dağınıklıklardan kurtulun. Öğeleri kapalı bir alanda saklarken kutular ve paketler arasında boşluk bırakın.

 

Yumurta Kutusu

Yumurta Kutusu , Dişi hamamböceği, oothecae olarak bilinen yumurta kutuları üretir. Oothecae içinde çok sayıda yumurta bulunur.  Bu yumurtaların etrafı yavaş yavaş sertleşen bir protein maddesinden oluşan güçlü, koruyucu bir kılıfın içine sarılıdır. Bazı hamamböceği türleri yumurta kutusunu ortama hemen bırakır, bazı türler ise yavrular yumurtadan çıkmaya hazır olana kadar taşır.

 

Hamam böceği Yumurtası neye benziyor?

Amerikan hamamböceği yumurta kutularının rengi koyu kahverengidir ve ortalama 8 mm uzunluğundadır. Bir dişi yaşamı boyunca altı ile 90 adet yumurta kutusu oluşturabilir. Amerikan dişi hamamböceği, yumurta kutusunu birkaç saat ila birkaç gün boyunca taşır, bu noktada yumurta kutusu için güvenli ve gizli bir yer arar. Amerikan hamamböceği yumurta kutusu yaklaşık 15 embriyo içerir. Dişi tükürüğünü kullanarak yumurta kutusunu sabitler.

Hamamböceği Yumurtalarının Kuluçkası  Ne Kadar Sürer?

Yavru hamam böcekleri, yumurta kutusundan 24 ila 38 gün içinde ortaya çıkar. Hamamböceği yumurtlaması çevre şartlarına göre hızlanabilir yada yavaşlayabilir.

 

Oryantal Hamam böceği Yumurtası

Oryantal hamamböceği 8 ila 10 mm uzunluğunda, koyu kırmızımsı kahverengi bir yumurta kutusu oluşturur. Bu kutular hafifçe şişirilmiş görünür ve her biri yaklaşık 16 yumurta içerir. Dişi yumurta kutusunu üretildikten sonra uygun bir ortamda bırakır. Dişiler ömürleri boyunca bir ila 18 yumurta kutusu oluşturur.  Larvaların yetişkin olması için gereken süre genellikle 600 gündür, ancak gelişmeleri çevre koşullarına bağlıdır.

 

Alman Hamamböceği Yumurtası

Alman hamamböceği yumurta kutusu rengi kahverengidir ve tipik olarak uzunluğu 6 ila 9 mm’den azdır. Dişi Alman hamamböceği, içindeki larvalar yumurtadan çıkmaya hazır olana kadar yumurta kutusunu taşır. Bir yumurta kutusunda en fazla 50 yumurta bulunur.  Yumurtadan yetişkinliğe kadar olan süre ortalama 103 gün sürer. Çok hızlı gelişmeleri ve pek çok yumurta üretmeleri sebebi ile popülasyonları çok hızlı büyür. Hamamböceği Yumurtlaması

 

Hamam böceği hakkında wikipedia hamam böceği yazısını okuyabilirsiniz

En çok aranan Haşere ilaçlama hizmetleri hakkında bilgi almak için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hamam Böceği ilaçlama 

Haşere, kemirgen ve böceklerden kurtulmak için ve en etkili, Sağlık Bakanlığı Onaylı ve güvenilir ilaçlama yaptırmak isteyenler bizi arayabilir.  444 34 71 ! Bizi arayın ve haşeresiz, böceksiz bir hayat sürün! İlaçlama yöntemlerimiz hakkında ya da fiyat bilgisi hakkında daha fazla bilgi almak için % 100 sonuç gösteren ve kaliteli ilaçlarla yapılan ilaçlama yöntemlerimiz için hamam böceği ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

4.9/5 - (43 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
0850 532 9997
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü