Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
evdeki hamam böceği yuvası nasıl bulunur

Evdeki Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur ?

Hamam böceği yuvası nasıl bulunur? İlk olarak evin köşeleri kontrol edilmelidir. Tüm beyaz eşyalar çekilmeli, alt kısımları ve motor kısımları kontrol edilmelidir. Özellikle mutfak alanı yuvaların en çok bulunduğu bölgedir. Bunun yanı sıra su bulunan banyo giderleri gibi bölgelerde, eğer evde hamam böceği bulunuyorsa kahverengi lekeler ile karşılaşmak muhtemeldir. Giderlerde bulunan çatlaklara bakılmalıdır. Hamam böcekleri genellikle evlere yuvaya sahip olmak ve beslenmek için girmektedir. Çoğalmaları oldukça fazla ve sık gerçekleşen hamam böceklerinin yuvalarına müdahale edilmediğinde ciddi sonuçların ortaya çıkması muhtemeldir.

Genellikle geceleri su almaya veya bir şeyler atıştırmak için ışıkları açtığınızda mutfağınızda hamamböcekleriyle karşılaşabilirsiniz. Kısa süre içinde hızlıca yuvalarına ve gizlendikleri karanlık alanlara geri dönerler. Bu durum hamam böceği yuvasının nerede olduğu ve evdeki hamam böceği yuvası nasıl bulunur? ile alakalı bir çok sorunun kafanızda dönmesine sebep olur.

Hamamböceklerini çoğunlukla geceleri görürsünüz çünkü geceleri hareket etmeyi seven haşerelerdir. Fakat bu bilgi yanıltıcı olmasın.. Hamam böceklerinin yoğun istila ettiği alanlarda gündüz vakitlerinde de çok sık olarak bu haşereyi görmek mümkündür.

İlaclama.com.tr olarak şunu %100 doğrulukla söyleyebiliriz ki hamam böcekleriyle mücadele ederken kesinlikle yuvaları ve yuvalarını hedefleyen ilaçlama yöntemleri tercih edilmelidir. Sadece görünen hamam böceklerinin etkisiz hale getirilmesi mücadele açısından hiçbir anlam ifade etmemektedir. Bu sebeple Evde hamam böceği yuvası nasıl bulunur? Sorusu ve cevabı çok önemlidir.

Hamam böcekleri bir duvar kâğıdı ile duvar arasındaki çok az bir boşluğu bile yuva olarak kullanabilirler. Diğer hamam böceklerini çeken bir koku yayarlar ve dar bir alanda bir hamam böceği sürüsü kümelenebilir.

Yuvanın etrafında yumurta kapsülleri (oothecae) , ölü hamamböcekleri ve pislikleri bulanabilir. Muhtemelen bu alanda oluşan küfe benzer bir kokuyu da hissedeceksiniz.

evde buzdolabı motor kısmında yuvalanan hamam böcekleri

Hamam böceği yuvasını nasıl bulabileceğinizle alakalı tüm detayları bu yazımızdaki başlıklarda anlattık. Hamam böceği yuvasını bulabilmek için öncelikle evinizin hangi odalarında ve bu odaların içinde de nerelerde yuva yapabileceklerini biliyor olmanız gerekir. Lütfen devam eden başlığı dikkatle okuyun .

 

 

 

Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur ?

Hamam böceği nemli alanları sever. İnsanlardan hareketliliğin olduğu ortamlardan genellikle uzak dururlar. Göz önündeki alanlarda saklanmayı ve yuvalanmayı tercih etmezler. Yemek artıkları, gider pislikleri ve ısı kaynaklarına yakın olmayı tercih ederler. Hamam böceği yuvaları genellikle su, besin ve sıcaklığa yakın alanlarda bulunur. Bizde onları evimizde ararken bu etmenlere dikkat ederek ve tecrübelerimize dayanarak çıkarımlarda bulunuruz.

 

Banyodaki Hamam Böceği Yuvaları

Hamam böceklerinin banyoda yuvalanabilecekleri bir çok alan vardır. Ecza dolapları, sıhhi tesisat boşlukları, Duşakabin ve lavabonun arka kısımları, fayansların arkası gibi bir çok boşluk onların banyoda yuvalanabilecekleri alanları oluşturur.

Banyo alanları hamam böcekleri tarafından sıklıkla tercih edilen alanlardır. Genellikle Islak, sıcak ve karanlık olması ise bu tercihin en kuvvetli sebeplerindendir. Aynı zamanda hamam böcekleri sabun artıklarına kadar birçok ürün ile beslenirler. Bu da onların vücudumuzdan dökülen deri, saç, dışkı vb gibi birçok atıkla bu alanda ve atık giderlerinin içinde beslenmesi anlamına gelir.

Hamamböcekleri drenaj sistemini ve tesisat boşluklarını diğer alanlara rahat geçiş içinde kullanabildiklerinden dolayı diğer dairelere geçişte ilk bu alanlarda görünebilirler.

 

 

Mutfak ve Hamam Böceği Yuvası

mutfak dolapları içindeki hamam böceği yuvaları araştırması

 

Hepimiz hamamböceklerinin sağlığımızı riske soktuğu ve mikrop saçtığı için mutfak alanlarında kesinlikle olmaması gerektiğini biliyoruz. Fakat bu haşerenin en sık yuva yaptığı alanların başında mutfaklar gelir. Çünkü mutfaklar sıcak, gıda ve su açısından zengindir. Aynı zamanda bir çok dolap ve eşya olması bunların arkalarına erişimin zor olması ve karanlık olması gibi bir çok sebep mutfaklarda yuva yapmalarını bizlere açıklamaktadır.

Hamam böceklerinin Mutfakta yuvalandığı başlıca alanlar şunlardır;

  • Mutfak dolapları.

Hamamböceği belirtileri için dolapların içlerini, menteşe kısımlarını ve arkalarını kontrol etmeniz gerekir. Dğınık olmayan gıda depolama alanlarında da dolaşmayı çok severler. Özellikle istiflediğiniz ama usun süredir kullanmadığınız gıdalar yuva kaynağı haline gelmiş olabilirler. Dolaplarınızı detaylı incelemeniz gerekir.

  • Cihazların arka kısımları

Büyük mutfak aletleri kolay bir yuva alanı sağlar. İnsanlar genellikle onları hareket ettirmezler ve arkalarını temizlemek için ulaşılması zordur. Buzdolabı ve dondurucu gibi cihazların özellikle motor kısımları oldukça sıcaktır. Sıcak ve besin yağlarının bu alanlarda temizlenememesi sıkça yuva yaptıkları alanları oluşturmaktadır, Bu makineler bazı hamamböceği türlerinin ihtiyaç duyduğu ısıyı üretir ve bulaşık makinesinin arkasında gerekli nemi e suyu bulmalarını sağlar.

  • Ev aletleri

Küçük mutfak aletleri hamam böcekleri için çok daha küçük ölçekte bile yuva ve gıda imkanı verebilir. Gittiğimiz evlerde küçük ev aletlerinin içlerinde ve küçük dijital kısımlarında onlarca hamam böceği tespit ettik. Kahve makineleri, tost makineleri, blender ve mikserleri kullandıktan sonra temizlemeyi ve uygun alanları kaldırmayı asla ihmal etmeyin.

 

Çamaşır Odaları ve Hamam böceği yuvaları

Sıcaklık ve su barındıran her alan muhtemel hamam böceği yuvasıdır. Bu alanlarda nasıl besleniyorlar diye düşünebilirsiniz, fakat onların kağı veya karton parçaları dahil bir çok ürün sayesinde hayatta kalabildiklerini unutmayın. Sıhhi tesisatın duvarla birleştiği delikleri aynı zamanda diğer zengin besin bulunan alanlara gidebilmek amacıyla kullanabilirler.

 

Bodrumlar da bulunan hamam böceği yuvası

Bodrumlar çoğu zaman insanlar tarafından az kullanılan alanların başında gelir. Aynı zamanda karanlık, nemli alanlardır. Hamam böceği yuvalanması ve istilası bu alanlardan hızlıca başlar. Fark edene kadar ise tehdit ciddi manada büyür.

Bodrumlar geniş ve çeşitli yuvalama noktaları sağlar. Bunlar ; duvarlardaki ve tavandaki çatlaklar, zemin boşlukları, eski kullanılmayan mobilyaların arkası, kutuların içi ve daha bir çok alanı içerebilir.

Hamamböcekleri gazeteleri, kitapları ve daha önce de belirttiğimiz gibi kartonları çiğneyebiliyor.

 

Gider borularındaki Hamam böceği yuvaları

Drenajlar ve giderler uzun süredir kullanılmadığı sürece hamamböceklerinin genellikle yuva yaptığı yerler arasında değildir. Kullanılmayan veya iptal edilmiş giderler bir yuvalanma alanı oluşturabilir. Genellikle gider boruları onların asıl beslenme yerlerine olan yakınlığı ve nem kaynağı olması itibari bulundukları yerler arasındadır. Banyo veya mutfak lavabosunun altındaki bir çöp kutusu, hamamböceklerinin drenajın içinde ve çevresinde yaşamasının nedeni olabilir.

 

Dış alanlardaki hamam böceği yuvası

Hamamböcekleri evinizin dışında yuvalanıyor ve evlerinize buradan geliyor olabilir. Tüm hamam böcekleri yüksek sıcaklığa ihtiyaç duymazlar. Örneğin şark hamam böceği dediğimiz iri ve siyah olan tür soğuğa ve dış şartlara karşı daha dayanıklıdır. Yuvaları genellikle dış alanlarda bulunur. Dışarıdan evlere ve binalara giriş yaparlar. Bu şekilde garajlarda, verandalarda, boru kanallarında, çöp kutularının etrafında ve daha pek çok yerde saklanabilecekleri anlamına gelir.

 

 

Hamam Böceği Yuvası Nasıl Yok Edilir?

İlaclama.com.tr olarak hamam böceği yuvasından kurtulmak için 2 olmazsa olmaz aşama vardır. İlk aşama evinizde yuvanın yerinin bulunmasıyla alakalıdır. Kesinlikle tespit edilmeli yada doğru çıkarımlar yapılmalıdır. 2. Aşama ise profesyonel hamam böceği ilaçlama hizmetidir. İlaclama.com.tr olarak hamam böceği ilaçlama hizmetimiz %100 Memnuniyet garantilidir.

Kısaca bir hamam böceği yuvasından nasıl kurtulacağınızı özetleyecek olursak;

  • Yuvayı bulun. Bunu, yukarıda açıkladığımız gibi evinizi inceleyerek yapabilirsiniz.
  • Yuvayı yok edin. Bunun için profesyonel ev ilaçlama hizmeti alın. İlaçlamadan sonra hamamböceği yuvasının olduğu alandaki ölüleri, yumurta kapsüllerini ve pisliklerini temizleyin. Böylece bu koku yok edilmesi onların tekrar toplanmalarını engelleyecek.
  • Tüm açıklıkları kapatın. Evinizde tekrar yuvalanmalarını önlemek için Bunun tekrar olmasını önlemek için (ve hamamböceklerinden eski yuvaya geri dönmek için) duvarlardaki, zemindeki ve tavandaki çatlakları ve boşlukları kapatmanız gerekir.
  • Boruları sızıntılara karşı tamir edin. Hamamböceği su olmadan hayatta kalamaz. Böylece evinizde yuva yapmalarını engelleyebilirsiniz.

 

Hamam böceği ilaçlama

ilaclama.com.tr olarak %100 memnuniyet garantili hamam böceği ilaçlama hizmeti sunuyoruz. Size en yakın ilaçlama servisiyiz.

Eviniz de veya işyerinizde 1 tane hamam böceği gördüyseniz onlardan yüzlercesinin evinizde olduğunu bilmeniz gerekir. Hamam böceği mücadelesinde en önemli unsur mücadele ederken zaman kaybetmemektir. Aksi takdirde evinizdeki tüm odalara ve alanlara yayılma potansiyeli olan haşerelerden biridir.

İlaçlama metotları onların yuvalarını kurutacak şekilde düzenlenmelidir. ilaclama.com.tr olarak 25 yıllık tecrübemizle Sağlık bakanlığı Ruhsatlı, Tse ve Iso sertifikalı olarak hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz.

4.8/5 - (103 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü