Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.

Hamam böceği türleri nelerdir ? ;

Böcek ilaçlama , genellikle Amerikan hamam böceği, Alman hamam böceği ve Şark hamam böceği ile ilgili yardım isteği almaktadır. Bu üç tür aşağıdaki şekillerde farklılık gösterir:

Amerikan hamam böceği:

Renk: Kırmızımsı-Kahverengi

Ayırt Edici İşaretler: Açık renkli kenarlı gövdeye sahiptir; kanatlar vücuttan daha uzun görünür

Uzunluk: 2-3cm arasında,  oldukça büyük

Habitat: Sıcak, nemli alanları tercih eder. Evlerin içine yerleştiklerinde genellikle bodrum katlarında, lağımların çevresinde ve diğer nem alanlarının çevresinde bulunurlar.

Alman Hamam böceği

Renk: Açık Kahverengi

Ayırt Edici İşaretler: Kafada koyu renkli uzun çizgiler

Uzunluk: 0,5 cm ile 1,5 cm, oldukça küçük

Habitat: Mutfak, banyo gibi nemin bulunduğu alanlarda,  özellikle küçük çatlaklarda ve yarıklarda yaşamayı tercih eder. İstilalar çok kötü olduğunda, bütün bir evde bulunabilir.

Şark Hamam böceği

Renk: Koyu / Yağlı Siyah

Ayırt Edici İşaretler: İlk bakışta kanatsız görünüyor, rengi diğer türlere göre daha koyu. ( Birçok bölgede Karafatma olarak bilinir)

Uzunluk: 2 cm

Habitat: Karanlık, nemli alanları tercih eder. Evlerde sorun olduğunda genellikle kanalizasyon kanallarına, borulara ve ıslak bodrumlara yakın yerlerde bulunurlar. Bu tür hamam böceklerini bulabileceğiniz diğer yerler süpürgeliklerin etrafı veya duvar boşluklarıdır.

Dünya üzerinde yaklaşık 4000 hamam böceği türü vardır. Bunlardan yalnızca 30’a yakın tür, şehirlerde haşere olarak görülür. İstanbul ve çevresinde ise bizlerin en sık gördüğü 3 tür mevcuttur. Bu türler:

 

İstanbul’da hangi hamam böceği türleri var ? 

  1. -Amerikan hamamböceği (Periplaneta Americana)
  2. -Alman hamamböceği (Blattella Germanica)
  3. -Şark hamamböceği (Blatta Orientalis)

 

Alman hamam böceği insanın bildiği en istilacı türlerinden biridir. Evlerde, dairelerde ve yemek servisi işletmelerinde bulunan en yaygın türüdür. Bunlar haşere kontrol endüstrisi tarafından bilinen en zorlu zararlılardan biridir. Neredeyse insanların yaşadığı veya çalıştığı her türlü yapı veya binada bulunurlar, sürekli değişen çevrelere uyum sağlama konusunda oldukça ustalaşmıştır. Aşırı üreme yeteneği olan bu haşere, birçok haşere kontrol uygulamasına tolerans gösterebilir. hamam böceği ilacı, hamam böceği yemi,

Dişi Alman hamamböceği, bir seferde 40 kadar yumurta taşıyabilir ve bir yılda üç veya dört kuşak üretebilir. Tek başına, Alman hamam böceği, 3 ay kadar kısa bir sürede yüksek oranlarda istila üretebilir.

İlgili yazı : Hamam böceği ilaçlama

Hamam böceği tehlikeli mi ?

Hamam böcekleri, evinizi istila ettiklerinde çok tehlikelidirler. Vücutlarında ve dışkılarında ciddi sağlık sorunlarına neden olabilecek birçok virüs, bakteri ve parazit taşırlar. Ayrıca, saçak derileri ve dışkıları özellikle de küçük çocuklarda astım krizlerini tetikler. Sebep olabildikleri bazı hastalıklar:

  • -Salmonella Zehirlenmesi
  • -Astım krizi
  • -İshal
  • -Dizanteri

 

Soru ve Görüşleriniz

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!

Haşere Sorununuz Mu Var?

Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Hemen Ara
Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
ilaçlama kampanyası