Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.

En güvenilir
Hamam böceği ilaçlama
ilaçlama firması!

90 TL'den başlayan fiyatlarla!
hamam-böceği-ilaçlama-fiyat, hamam-böceği-ilaçlama-istanbul

Hamam böceği ilaçlama firması olarak tüm detayları ile anlattık ;

Böcek ilaçlama , genellikle Amerikan hamam böceği, Alman hamam böceği ve Şark hamam böceği ile ilgili yardım isteği almaktadır. Bu üç tür aşağıdaki şekillerde farklılık gösterir:

Amerikan hamam böceği:

Renk: Kırmızımsı-Kahverengi

Ayırt Edici İşaretler: Açık renkli kenarlı gövdeye sahiptir; kanatlar vücuttan daha uzun görünür

Uzunluk: 2-3cm arasında,  oldukça büyük

Habitat: Sıcak, nemli alanları tercih eder. Evlerin içine yerleştiklerinde genellikle bodrum katlarında, lağımların çevresinde ve diğer nem alanlarının çevresinde bulunurlar.

Alman Hamam böceği

Renk: Açık Kahverengi

Ayırt Edici İşaretler: Kafada koyu renkli uzun çizgiler

Uzunluk: 0,5 cm ile 1,5 cm, oldukça küçük

Habitat: Mutfak, banyo gibi nemin bulunduğu alanlarda,  özellikle küçük çatlaklarda ve yarıklarda yaşamayı tercih eder. İstilalar çok kötü olduğunda, bütün bir evde bulunabilir.

Şark Hamam böceği

Renk: Koyu / Yağlı Siyah

Ayırt Edici İşaretler: İlk bakışta kanatsız görünüyor, rengi diğer türlere göre daha koyu. ( Birçok bölgede Karafatma olarak bilinir)

Uzunluk: 2 cm

Habitat: Karanlık, nemli alanları tercih eder. Evlerde sorun olduğunda genellikle kanalizasyon kanallarına, borulara ve ıslak bodrumlara yakın yerlerde bulunurlar. Bu tür hamam böceklerini bulabileceğiniz diğer yerler süpürgeliklerin etrafı veya duvar boşluklarıdır.

Hamam böceği ilaçlama nasıl yapılır ? Merak ediyorsanız hemen okuyun ; Dünya üzerinde yaklaşık 4000 hamam böceği türü vardır. Bunlardan yalnızca 30’a yakın tür, şehirlerde haşere olarak görülür. İstanbul ve çevresinde ise bizlerin en sık gördüğü 3 tür mevcuttur. Bu türler:

Hamam böceği ilaçlaması ;

 • İstanbul’da hangi hamam böceği türleri var ? 
 1. -Amerikan hamamböceği (Periplaneta Americana)
 2. -Alman hamamböceği (Blattella Germanica)
 3. -Şark hamamböceği (Blatta Orientalis)

 

Alman hamam böceği insanın bildiği en istilacı türlerinden biridir. Evlerde, dairelerde ve yemek servisi işletmelerinde bulunan en yaygın türüdür. Bunlar haşere kontrol endüstrisi tarafından bilinen en zorlu zararlılardan biridir. Neredeyse insanların yaşadığı veya çalıştığı her türlü yapı veya binada bulunurlar, sürekli değişen çevrelere uyum sağlama konusunda oldukça ustalaşmıştır. Aşırı üreme yeteneği olan bu haşere, birçok haşere kontrol uygulamasına tolerans gösterebilir. hamam böceği ilacı, hamam böceği yemi,

Dişi Alman hamamböceği, bir seferde 40 kadar yumurta taşıyabilir ve bir yılda üç veya dört kuşak üretebilir. Tek başına, Alman hamam böceği, 3 ay kadar kısa bir sürede yüksek oranlarda istila üretebilir.

Hamam böceği ilaçlama sonrası

Evimde neden hamam böceği olur?

Hem Alman hamam böceği hem de Amerikan hamam böceği, üremek için benzer ortamlar arar. Uygun bir bölge çok basit bir şekilde;  yiyecek, su, nem, sıcaklık ve güvenli bir üreme yerinden oluşacaktır. Amerikan hamam böceği, yeraltı kanalizasyon tesislerinde ve çevresinde üremeyi tercih eder. Ayrıca diğer binalara girebilecekleri şebeke ağları ararlar.

Bu nedenle apartmanlarda Amerikan hamam böceği aktivitesini sık sık buluyoruz. Bodrum katlarında, kazan dairelerinde, buhar tünellerinde ve kanalizasyonlar gibi yüksek nemli alanlar tercih ederler. Alman hamam böceklerinin, çantalarda, kutularda ve hatta giysilerde bir yerden bir yere taşınması daha olasıdır. Her iki türde de, istila oluşturmak için yalnızca bir hamile dişi yeterlidir. Koşullar uygunsa  sayıları katlanarak artabilir.

Hamam böceği tehlikeli mi ?

Hamam böcekleri, evinizi istila ettiklerinde çok tehlikelidirler. Vücutlarında ve dışkılarında ciddi sağlık sorunlarına neden olabilecek birçok virüs, bakteri ve parazit taşırlar. Ayrıca, saçak derileri ve dışkıları özellikle de küçük çocuklarda astım krizlerini tetikler. Sebep olabildikleri bazı hastalıklar:

 • -Salmonella Zehirlenmesi
 • -Astım krizi
 • -İshal
 • -Dizanteri

Hamam böceği ilaçlama nasıl yapılır ?

Hamam Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

Çoğu insan hamam böceklerinden kurtulmanın ne kadar zor olduğunu bilir. Bu haşere gece aktiftir. Hemen hemen her çevreye hızlı bir şekilde adapte olma yeteneğine sahiptir.  Ev ilaçlama nin yüksek eğitimli haşere kontrol uzmanları, hamam böceklerinin nerede saklandığını bulmakta çok başarılıdırlar. Ayrıca,  haşere türüne en uygun ilaç solüsyonlarının belirleyeceklerdir.  İstanbul’da ve bölgemizdeki hamam böceği ilaçlama seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için bugün böcek ilaçlama servisimiz ile irtibata geçin.

Hamam böceği ilacı ile ilaçlamayı kendim yapabilir miyim ?

 • Piyasada “hamam böceklerini yok etmek” için çok sayıda perakende satılan ürün var, ancak meselenin aslı şu ki, bu ürünler çoğunlukla yetişkin hamam böceklerine yönelik ilaçlardır. Larvaların ve yumurtaların yok edilmesinde etkisizdirler. Yalnızca bir veya iki yumurtanın geride bırakılması bile, yeniden bir böcek istilasına neden olacaktır.
 • Ayrıca, böcek ilaçları doğru kullanılmaması veya doğru karıştırılmaması durumunda insanlara ve evcil hayvanlara çok büyük zararlar verebilir.
 • Bir böcek istilasına en iyi çözüm, ilaclama.com.tr de ki böcek ilaçlama kontrol uzmanlarına başvurmaktır.  Profesyonellerimiz İstanbul bölge özelliklerini çok iyi bilir. Her türlü böcek istilasını ortadan kaldırabilir ve geri gelmelerini önleyebilir.

Hamam böceği ilaçlama fiyat

Böcek  ilaçlama hizmeti için Ne Kadar Zamanda Buraya Gelebilirsiniz?

ilaclama.com.tr olarak hız ve hizmet sunumumuzla kendimizle gurur duyuyoruz. Bu nedenle, aynı gün veya ertesi gün sizinle birlikte olmak için her türlü çabayı gösteriyoruz.

Hamam böceği ilaçlama Güvenli Midir?

Önceliğimiz sağlığınız ve güvenliğinizdir: ilaclama.com.tr tarafından haşere kontrolü için kullanılan her ürün Sağlık Bakanlığı’nca tescil edilmiştir. Ayrıca,  ailenize veya evcil hayvanlarınıza zarar gelmemesini sağlamak için her bir ürün uygulamasında katı kurallara uyuyoruz.  Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı onaylı sürekli eğitim programlarımız bizi diğerlerinin üstünde tutuyor. Tüm haşere kontrol uzmanlarımız, hizmet verdiğimiz bölgede tescilli ve lisanslıdır. hamam böceği türleri, hamam böceği ne yer,

Hamam böceği ilaçlama belediye

İlaçlama hizmeti aldıktan sonra Gelecekte Bunu Nasıl Önleyebilirim?

Hamam böceği istilasının önlemek kolay bir iş değildir. Bu haşere ile ne zaman ve nerede karşılaşacağınız söylenemez. Enfestasyonları erken saptamak ve üreme düzenlerine uygun böcek ilaçlama yaptırmak, başarılı bir kontrol planının anahtarıdır. Büyüyen istila olasılığını aşağıdakilerle sınırlamayı deneyebilirsiniz:

 • -Tüm su kaynaklarını azaltın veya ortadan kaldırın
 • -Yiyeceklere tüm erişimi engelleyin; gıda maddelerini sızdırmaz, hava geçirmez kaplarda saklayın
 • -Dökülen yiyecekleri temizleyin ve mutfakta ocak etrafındaki yağ lekelerini giderin
 • -Kutu, nakliye paketi gibi eşyaları eve girmeden önce inceleyin
 • -Eski gazeteler, dergiler, eski eşyalar ve kutular gibi karışık alanları kaldırın

Hamam böceği Vikipedi > Morfoloji

Hamam böceği ilaçlama zamanı

Hamam böceği ilaçlama fiyat, hamam böceği ilaçlama sonrası, hamam böceği ilaçlama zamanı, hamam böceği ilaçlama nasıl yapılır, ve daha bir çok sorunuzun cevabı için hemen formu doldurun ve biz sizi arayalım ve bilgi verelim !

 

 

Haşere Sorununuz Mu Var?

Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Hemen Ara
Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
ilaçlama kampanyası