Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
amerikan-hamam-böceği, hamam-böceği-ilaçlama-istanbul

Amerikan Hamam böceği

Amerikan Hamam böceği Nasıl Tanımlanır?

Latin adı:Periplaneta amaricana

Uzunluk: Yetişkinler 50 mm’ den (5 cm) biraz daha uzun olabilir.
Renk: Yetişkin Amerikan hamamböceği kırmızımsı kahverengi veya maun renklidir. Başlarının arkasındaki alan sarı bir hatla çizilmiştir.

Amerikan Hamam böceği özellikleri nelerdir ?

Amerikan Hamam böceği özellikleri nelerdir

Hem erkek hem de dişi Amerikan hamam böcekleri uçabilirler. Amerikan hamam böcekleri yetişkin olunca kanatları gelişir. Amerikan hamam böcekleri normalde açık alanda yaşarlar. Amerikan hamam böcekleri çiçek yatakları ve kuru otların altı gibi sıcak ve nemli alanlarda yaşarlar. Bu haşere birçok farklı yerde ağaçlarda yaşamasıyla da meşhurdur. Amerikan hamam böcekleri kanalizasyon hatlarında da çokça görülen bir haşere türüdür. Amerikan hamamböcekleri evlere su veya besin bulmak için girerler. Eğer kapı altlarında ki süpürgelik veya korumalıklarda boşluk çatlak vb var ise Amerikan hamam böcekleri rahatlıkla kapı altlarından girebileceklerdir. Bodrum pencereleri ve garajlar muhtemel giriş yollarındandır.

Amerikan hamam böceği evlere girdiğinde, genellikle banyolara, mutfaklara, çamaşırhanelere ve bodrum katlarına giderler. Açık havada, Amerikan hamam böceği yaprakları, minik ahşap parçacıklarını, mantarları ve algleri yerler. Aynı zamanda küçük böcekleri de yerler. Amerikan hamam böcekleri cihazların altında, giderlerin içinde, mutfak dolaplarında ve zeminde besin ararlar. Buldukları kırıntıları, besin artıklarını ve dökülen yiyecekleri yerler. Aynı zamanda evcil hayvan gıdalarıyla da beslenirler. 

 

 

 

Amerikan hamam böceği üremesi

amerikan hamam böceği üremesi

Dişi Amerikan hamam böceği yumurtaları için koruyucu kaplama yapar. Bu yapı kapsül şeklindedir. Bir kapsül oluşturulduktan sonra, hamamböceği  onu sıcak ve nemli bir alanda biriktirir. Ortalama bir Amerikan hamam böceği  yumurta kapsülü yaklaşık 16 yumurta içerir.Yavru hamam böcekleri yumurtadan çıkınca, kapsülden de çıkmış olur. Onlar büyüdükçe, derilerini de döker. Bol miktarda yiyecek bulunan bir ortamda  Amerikan hamam böceği yumurtadan yetişkin aşamasına kadar kadar 5  aylık bir sürede gelişebilir.

 

 

Amerikan Hamam böceği istilasının Belirtileri 

amerikan hamam böceği istilasının belirtileri

Ev sahipleri bazen aktif olan hamam böceklerini görebilirler. Amerikan hamam böcekleri çok hızlı koşabilirler ve genellikle karanlık alanlarda dolaşırlar. Amerikan hamam böcekleri koktuğunda uçabilirler.

 

Dışkılama

Amerikan hamam böceği, dışkılarını saklandıkları karanlık alanlara bırakırlar. Ev sahipleri bu pislikleri bodrum katlarında, kilerde veya cihazların arkasında bulabilirler. Amerikan hamam böceklerinin dışkıları küçüktür ve insanlar onları fare dışkılarıyla karıştırırlar. Ev sahipleri bu pislikleri bodrum katlarında, kilerde veya cihazların arkasında bulabilirler.

 

Yumurta Kapsülü

Amerikan hamam böceği kapsülleri ortalama 38 mm büyüklüğündedir. Onlar kırmızı veya koyu kahverengi renktedirler. Ev sahipleri genellikle yumurta kapsüllerini bodrum katlarında, çamaşırhanelerde veya mutfaklarda bulurlar. Yumurta kapsülleri dolapların altında veya cihazların arkasında da olabilir. Amerikan hamam böcekleri yumurtalarını garaj veya barakalardaki depolanmış eşyaların arkasındaki alanlara bırakırlar.

 

Koku

Amerikan hamam böcekleri kendi aralarındaki sosyal ilişkileri düzenlemek amacıyla kimyasal salgı üretirler. Bu salgı Amerikan hamam böceklerini toplu olarak bir arada tutmaya yaramaktadır. Bazı insanlar bu kokuyu küf kokusu olarak tanımlamaktadır. Hamam böceği popülasyonu büyümeye başladıkça, hassas burunları olan insanlar bu kokuyu fark etmeye başlayabilirler.

 

 

Amerikan hamam böcekleri yaşadığım ortama nasıl gelmiş olabilirler?

Amerikan hamam böcekleri yaşadığım ortama nasıl gelmiş olabilirler

 

Amerikan hamam böcekleri eve besin ve su ihtiyaçları için girerler. Kapı altlarındaki boşluk çatlak vb. gibi yerleri kullanarak rahat bir şekilde eve giriş yapabilirler. Amerikan hamam böcekleri evlere girdiğinde, genellikle banyolara, mutfaklara, çamaşırhanelere ve bodrum katlarına giderler.

 

Amerikan hamam böceği nekadar büyük bir sorun olabilir?

Hamam böceği pis haşerelerdir. Hastalığı yayabilir, yiyeceğimizi kirletebilir ve alerjiye ve hatta astıma neden olabilirler. Hamam böcekleri vücutları ve ayaklarıyla kanalizasyonlardan vb gibi yerlerden topladıkları mikropları gıdalara ve gıda bulunan yüzeylere taşırlar. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre hamam böcekleri, ishal, dizanteri, kolera, lepra, veba, tifo ve poliomiyelit gibi viral hastalıklara neden olan bakteri ve virüslerin kanıtlanmış veya şüpheli taşıyıcılarıdır. İstanbul kimya böcek ilaçlama teknisyenleri tüm yiyecekleri ve gereksiz su kaynaklarını ortadan kaldırmanız için gerekli tavsiyeleri verecektir. Ciddi bir hamam böceği istilasının etkili bir şekilde yönetilmesi için, istilaya neden olan hamam böceği türünü doğru bir şekilde tanımlamalısınız, bu yüzden bir haşere kontrol uzmanına başvurmak önemlidir.

 

Amerikan hamam böceklerinden nasıl kurtulurum?

Her ev birbirinden farklıdır prensibi ile hamam böceği ilaçlama  teknisyenimiz size özel bir mücadele planı hazırlayacaktır. Haşere ilaçlama teknisyenlerimiz Amerikan hamam böceklerini evinizden uzaklaştırmak için doğru çözümlerle yanınızda olacaktır.

 

Durumun değerlendirmesi

Böcek ilaçlama teknisyenimiz size özel çözüm için problemi doğru değerlendirmesi açısından aşağıdaki belli işlemleri takip edecektir.
1-)Amerikan Hamam böceğinin bulunduğu ve kaynaklanabileceği alanların tespiti
2-)Amerikan hamam böceğine sebep olan problemlerinin tanımlanması.
3-)Amerikan hamam böceklerinin mülkünüze girmesini engelleyecek tedbirlerin alınması.

 

Özelleştirilmiş bir çözüm uygulayın

Sıradan çözüm önerileri Amerikan hamam böceği mücadelesinde etkili olmayacaktır, bundan dolayı haşere ilaçlama teknisyenimiz size özel çözüm önerileri sunacaktır;

 

Amerikan Hamam böceklerini dışarıda tutma: kapı altındaki ve diğer boşlukları süpürgeliklerle ve silikonla kapatmak Amerikan hamam böceklerinin evinize girmesini engelleyecektir.

 

Peyzaj modifikasyonu: Bu hamam böcekleri evinizin etrafında yaşıyorsa, ölü yaprakların çıkarılması veya kuru otların atılması gerekli olabilir. Teknisyen bu gibi durumları tespit edecektir.

 

Jel veya granül yem: Amerikan hamam böceğinin onları yiyeceği alanlarda uygulanır ancak çocuklar veya evcil hayvanların onlara ulaşmaması gerekir.

 

Gözlem

Teknisyen, evinize her döndüğünde, bir inceleme yapacak. Muayene sırasında yapacakları birkaç şey var: Önceki tedavinin etkili olduğunu doğrulayın. Yeni Amerikan hamam böceği aktivitesini kontrol edin. Evinizi hamam böceği istilalarına karşı savunmasız hale getirebilecek ev veya çevresinde değişiklikleri belirleyin.             

 

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma