Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.

Türkiye'nin
1 numaralı
ilaçlama firması!

90 TL'den başlayan fiyatlarla!
su-böceği-oryantal-hamamböceği-arasındaki-farklar

Bir Su Böceği ile Oryantal Hamam Böceği Arasındaki Farklar

Bir Su Böceği ile Oryantal Hamam Böceği Arasındaki Farklar

Su böceği Nedir?

Birçok insan çeşitli hamamböceği türlerini su böcekleri olarak adlandırsa da, gerçek su böceği Hemiptera adı altında sınıflandırılan böceklerdir. Su kayıkçıları ve su akrepleri suda yaşayan gerçek böceklerdir. Bacaklarını suda hareket etmek için kürek şeklinde kullanırlar. Su örümcekleri gibi Gerridae familyasının üyeleri de su böcekleridir. Bununla birlikte, bacaklarını kürek olarak kullanmak yerine, ayakta kalmak için yüzey gerilimini kullanırlar.

Oryantal Hamamböceği vs. Su Böceği

Oryantal hamamböceği (Blatta orientalis), bir su böceği olarak yanlış adlandırılan böceklerin yaygın bir örneğidir. Adının aksine, oryantal hamamböceği Afrika’ya özgüdür. Oryantal hamamböceği  parlak  siyah veya koyu kahverengi renklidir. Türlerin larvaları daha küçüktür. Yetişkin erkekler dişilerden daha küçüktür. Oryantal hamamböceği tam boy kanatlara sahip değildir ve uçamazlar.

Sıcak ve nemli yerlere çekilme

Sıcak havalarda, oryantal hamamböceği çöp tenekeleri ve kanalizasyonların  dışında bulunabilir. Soğuk mevsimlerde, sıcaklık arayarak içeriye göç ederler. En çok bodrum katlarında ve diğer nemli alanlarda yer seviyesinde veya altında bulunurlar. Oryantal hamamböceği mevsimsel gelişim döngülerine sahiptir ve yetişkinler sıcak mevsimlerde ortaya çıkmaktadır. Bir Su Böceği ile Oryantal Hamam Böceği Arasındaki Farklar

Su bir Zorunluluktur !

Diğer çoğu hamamböceği gibi, oryantal hamamböceği de  birçok yiyecek yiyebilir. Özellikle nişastalı yiyeceklere, çürüyen bitki ve hayvan maddelerine düşkündür. Yeterince su verildiğinde, oryantal hamamböceği yiyecek olmadan bir aya kadar yaşayabilir. Ancak, susuz iki haftadan fazla yaşayamazlar.

Hastalıklar ve Sorunlar

Hamamböcekleri ortama ayak uydurabilen böceklerdir. Sıcak, nemli alanlarda toplanmasına rağmen, gerçek su böcekleri gibi suda yaşamazlar. Hamamböcekleri, kendileri için mevcut olan herhangi bir organik gıda kaynağını tüketen temizleyicilerdir. Bu böcekler normalde gececidir ve gün boyunca yarıklara gizlenirler. Hamamböcekleri insan hastalıklarını yayabilir,  alerji ve astımı tetikleyebilir. Oryantal hamamböceği ishal ve gıda zehirlenmesine neden olabilecek kirleticileri yayabilir. İç mekanlardaki yiyecek kaynaklarına ilgi duyarlar. Onları en iyi şekilde kontrol edebilmeleri için her eve uyarlanmış bilim tabanlı bir çözüme ihtiyaçları duyulur. Bir hamamböceği istilasından kurtulmak için ilaclama.com.tr haşere kontrol uzmanınıza danışın.

En çok aranan böcek ilaçlama hizmetleri şu şekildedir ;
Ev ilaçlama
Böcek ilaçlama
Haşere ilaçlama
ilaçlama firması
istanbul ilaçlama

Okuma: 7

İlk yorumu siz yapın.

Yorum bırakın

Telefon numaranız görünmeyecek.

Haşere Sorununuz Mu Var?

Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Hemen Ara
Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
ilaçlama kampanyası