Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
su-böceği-oryantal-hamamböceği-arasındaki-farklar

Bir Su Böceği ile Oryantal Hamam Böceği Arasındaki Farklar

Bir Su Böceği ile Oryantal Hamam Böceği Arasındaki Farklar nelerdir ? En belirgin farkları ile ilaclama.com.tr tecrübeleriyle birlikte anlatıyor. İlk önce su böceğini tanıyalım ;

 

Su böceği Nedir?

Birçok insan çeşitli hamam böceği türlerini su böcekleri olarak adlandırsa da, gerçek su böceği Hemiptera adı altında sınıflandırılan böceklerdir. Su kayıkçıları ve su akrepleri suda yaşayan gerçek böceklerdir. Bacaklarını suda hareket etmek için kürek şeklinde kullanırlar. Su örümcekleri gibi Gerridae familyasının üyeleri de su böcekleridir. Bununla birlikte, bacaklarını kürek olarak kullanmak yerine, ayakta kalmak için yüzey gerilimini kullanırlar.

 

Oryantal Hamam böceği ve Su Böceği

Oryantal hamam böceği (Blatta orientalis), bir su böceği olarak yanlış adlandırılan böceklerin yaygın bir örneğidir. Adının aksine, oryantal hamamböceği Afrika’ya özgüdür. Oryantal hamamböceği  parlak  siyah veya koyu kahverengi renklidir. Türlerin larvaları daha küçüktür. Yetişkin erkekler dişilerden daha küçüktür. Oryantal hamamböceği tam boy kanatlara sahip değildir ve uçamazlar.

 

Sıcak ve nemli yerlere çekilme özellikleri

Sıcak havalarda, oryantal hamamböceği çöp tenekeleri ve kanalizasyonların  dışında bulunabilir. Soğuk mevsimlerde, sıcaklık arayarak içeriye göç ederler. En çok bodrum katlarında ve diğer nemli alanlarda yer seviyesinde veya altında bulunurlar. Oryantal hamamböceği mevsimsel gelişim döngülerine sahiptir ve yetişkinler sıcak mevsimlerde ortaya çıkmaktadır. Bir

Su Böceği ile Oryantal Hamam Böceği Arasındaki Farklar

Hamam böcekleri için Su bir Zorunluluktur !

Diğer çoğu hamam böceği gibi, oryantal hamamböceği de  birçok yiyecek yiyebilir. Özellikle nişastalı yiyeceklere, çürüyen bitki ve hayvan maddelerine düşkündür. Yeterince su verildiğinde, oryantal hamamböceği yiyecek olmadan bir aya kadar yaşayabilir. Ancak, susuz iki haftadan fazla yaşayamazlar.

Hamam böceklerini sizin tespit etmeniz zor olabilir ancak ilaclama.com.tr ekibi olarak profesyonel hamam böceği ilaçlama yöntemlerimiz ile evinizi ve işyerinizi en doğru ilaçlama yöntemlerimiz ile koruyabiliriz.

 

Hastalıklar ve Sorunlar

Hamam böcekleri ortama ayak uydurabilen böceklerdir. Sıcak, nemli alanlarda toplanmasına rağmen, gerçek su böcekleri gibi suda yaşamazlar. Hamam böcekleri, kendileri için mevcut olan herhangi bir organik gıda kaynağını tüketen temizleyicilerdir. Bu böcekler normalde gececidir ve gün boyunca yarıklara gizlenirler. Hamam böcekleri insan hastalıklarını yayabilir,  alerji ve astımı tetikleyebilir. Oryantal hamamböceği ishal ve gıda zehirlenmesine neden olabilecek kirleticileri yayabilir.

İç mekanlardaki yiyecek kaynaklarına ilgi duyarlar. Onları en iyi şekilde kontrol edebilmeleri için her eve uyarlanmış bilim tabanlı bir çözüme ihtiyaçları duyulur. Bir istilasından kurtulmak için ilaclama.com.tr profesyonel hamam böceği ilaçlama uzmanımıza danışın.

En çok aranan böcek ilaçlama hizmetleri kapsamında Ev ilaçlama hizmetleri için ana sayfamızı ziyaeret edebilirsiniz.

Bu yazı size ne kadar yardımcı oldu?İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü