Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
alman-hamam-böceği-ilaçlama, böcek-ilaçlama-fiyat-istanbul

ALMAN HAMAM BÖCEKLERİ

DURUMLAR TANIMLAMA VE KONTOL

Latin adı  : Blattella germanica

Alman Hamam Böcekleri, Neye benzerler?

Renk: Yetişkinler, başın hemen arkasında bulunan kahverengi veya ten rengi  iki siyah çizgi ile kolayca tanınabilir. Genç veya nimfler (bebek), koyu renkli, neredeyse siyah renkte, ayrıca başının arkası  siyah çizgilidir.

Boyut: Yetişkinler 13-16 mm uzunluğunda büyürler.

Kanatlar: Yetişkin Alman hamamböceği kanatları varken, nadiren uçarlar, koşmayı tercih ederler.

İlgili Türler

Alman Hamamböceği Yaşam Alanıma Nasıl Gelebilir?

Alman hamamböceği dünya genelinde kapalı mekan hamamböceği olarak bilinmektedir. Diğer hamamböceklerinden daha ufak olan bu hamamböceği daha küçük boşluklara rahatça saklanabilir ve eve getirilen çanta, kutu ve diğer eşyalar içinde rahatça evin içine girebilirler.

Çok üniteli apartmanlarda, ortak tesisat ve boruları bir geçiş yolu gibi kullanarak yapılar arasında kolayca hareket edebilirler.

 

Alman hamam böceklerinin yaşam yerleri?

Alman hamamböceği  probleminin en yaygın kaynağı  insanlar tarafından sürekli kullanılan mobilyalar ve bavullardır. Ayrıca daha önceden sahip olduğunuz elektronik cihazlar onların saklanma alanı olarak kullandıkları yerlerdendir. Buna ek olarak aşağıda belirtilen yemek artıklarının bulunduğu alanlar onların besin, su ve korunma ihtiyacını karşılayacaktır:

 • Çöp konteynırları
 • Mutfak dolapları
 • Lavabo alt kısımları

Alman Hamam böcekleri Ne kadar Ciddi Problem Olabilirler?

Alman hamam böcekleri evinizdeki gıda ve mutfak eşyalarını kirleterek pislik yayarlar.Taşıdıkları zararlı bakteriler gıda zehirlenmesi ve dizanteriden,döküntülere sebep olan alerji ve astıma kadar çok geniş aralıktaki birçok hastalığa sebep olurlar. Yakın zamanda yapılan araştırmalar, daha büyük metropol şehirlerde yaşayan çocuklarda astım gelişiminin, haşerelerin varlığına doğrudan bağlı olabileceğini de göstermiştir.

alman-hamam-böceği, ilaçlama-firmasi, hamam-böceği-ilaçlama,

Hızlı Üreme

Alman hamam böceği  2 ay gibi bir süre de yavrudan olgun aşamasına erişip 40 yumurta bırakabilir. Çünkü onların üremeleri çok hızlıdır bundan dolayı istila çok şiddetli seviyelere ulaşabilir. Alman hamam böcekleri dayanıklı ve hızlıdırlar. İnsan yaşam alanlarında doğal avlanma özelliklerini çok az kullanırlar. Bu nedenlerden dolayı, popülasyonları hızlı bir şekilde büyümeye eğilimlidir ve kurtulmak zor olabilir ve çoğu zaman profesyonel mücadele gerektirir.

Dışkılama

Alman hamam böceği dışkısı, tezgahlarda veya çekmecelerde küçük, koyu, “karabiber benzeri” malzeme olarak görünebilir yada aşağıda belirtilen yerlerde leke ve koyu leke görünümündedirler:

 • Kapıların üstünde
 • Küçük çatlaklar ve duvarlara açılan deliklerde
 • Odanın köşelerinde

 

Yumurta Kapsülleri

Alman hamam böceği dişileri yumurtalarını bırakmadan 1 ile 2 gün öncesine kadar taşıdıkları için, dişilerin sık olduğu bölgelerde boş yumurta kılıfları bulunabilir.

 

Koku

Alman hamam böceğinin de bir dizi kokulu bileşiği salgıladığı bilinmektedir. Popülasyonlar çok sayıda olduğunda, bazılarının “küf” kokusu olarak belirttiği kokular alınabilir.

 

Alman Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulurum?

ilaclama.com.tr  olarak her ev birbirinden farklı ve özeldir; bakış açısı ile size ve mülkünüze özel mücadele yöntemleri geliştiriyoruz.Bu sorundan kurtulmak ve en doğru mücadele yöntemini elde etmek için böcek ilaçlama uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Hamam böceği ilaçlama yazımızı hemen inceleyin.

Davranış ,Beslenme ve Alışkanlıklar Nerelerde Yaşarlar?

Tropikal ortamlarda açık havada yaşayabilmesine rağmen, Alman hamam böceği en yaygın olarak iç mekanlarda bulunur, daha sıcak ve daha nemli alanları tercih ederler. Evlerde, bu hamam böceği tipik olarak mutfaklarda ve banyolarda bulunur, ancak yiyecek ve nem mevcutsa bir evin diğer bölgelerine gidebilirler.

 

Hamam Böcekleri Ne Yer ve Nasıl beslenirler?

Alman hamam böceği, mevcut herhangi bir gıda kaynağından beslenebilen çöpçüdür. Bu haşereler aynı zamanda aşağıdaki maddelerle de beslenebilirler:

 • Kitapların ciltleri
 • Kırıntı
 • Temizlik veya kirli bulaşıklar sırasında gözden kaçan artıklar
 • Sabun
 • Diş macunu

 

Yaşam döngüsü

Her yumurta kapsülü, yaklaşık 30 ile 40 yumurta içerir. Bu yumurta kapsülü daha sonra dişi tarafından kuluçkadan 1 ile 2 gün öncesine kadar taşınır.

Koşullara bağlı olarak, yumurtadan yetişkine kadar olan ortalama gelişme süresi, yaklaşık 100 günlük ortalama ile 54 ile 215 gün arasında değişebilir.

 

Alman Hamam Böcekleri Nasıl Çoğalır ? | Üreme

Alman hamam böcekleri hızlı üreme kapasitesiyle bilinirler.dişilerin yumurta üretebilmesi için bir kere çiftleşmesi yeterlidir. Çiftleşmeden sonra normal şartlar altında hayatı boyunca 4-6 yumurta kapsülü üretirler.

 

Alman Hamam Böcekleri Ne Kadar Yaşarlar ?

Yetişkin olarak, Alman hamam böceği her yerde 100 ile 200 gün arasında hayatta kalabilir.

 

En Uygun Fiyatlarla Alman Hamam Böceği ilaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü