Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
alman-hamam-böceği-ilaçlama, böcek-ilaçlama-fiyat-istanbul

ALMAN HAMAM BÖCEĞİ

Latin adı  : Blattella germanica

Renk: Yetişkinler, başın hemen arkasında bulunan kahverengi veya ten rengi  iki siyah çizgi ile kolayca tanınabilir. Genç veya nimfler (bebek), koyu renkli, neredeyse siyah renkte, ayrıca başının arkası  siyah çizgilidir.

Boyut: Yetişkinler 13-16 mm uzunluğunda büyürler.

Kanatlar: Yetişkin Alman hamamböceği kanatları varken, nadiren uçarlar, koşmayı tercih ederler.

Alman hamamböceği dünya çapında bulunan en yaygın hamamböceği türüdür. Alman hamamböceği istilaları genellikle insanların kullandığı alanlarda meydana gelmektedir. Özellikle evler, restoranlar, gıda işleme tesisleri, oteller, bakım evleri ve bunlar gibi özellikle mutfak barındıran diğer işletmelerde de görülmesi yüksek ihtimaldir.

Yetişkin Alman hamamböcekleri, sırtlarında bulunan birbirine paralel iki koyu çizgiye sahiptirler. Açık kahverengiden Koyu kahverengiye kadar renklere sahiptirler.

Dişi Alman hamamböcekleri erkeklerden daha koyu renge sahiptir. Alman hamamböceği yavruları yetişkinler gibi sırtlarında bulunan koyu çizgilere sahiptir. Renk aralığı  koyu kahverengi ve siyah arasındadır.

Alman hamamböceklerinin kanatları olsa da, nadiren uçarlar. Onun yerine yürüyerek kaçmayı tercih ediyorlar.

 

Renk: Sarımsı açık kahverengiden koyu kahverengiye kadar renklere sahiptirler. Sırtlarında, başlarının hemen arkasında bulunan iki koyu parelel çizgi vardır.
Ayak sayısı 6 ayakları vardır.
Şekil: Oval şekillidirler.
Boyut: Yetişkinler 1cm civarıdır.
Anten: Evet 2 antene sahiptir
Bölge: Türkiye’nin her bölgesinde bulunur.

 

 

Alman hamamböcekleri sıcak (yaklaşık 20 ° C civarı ve üzeri) ve nemli yerleri tercih eder. Genellikle konutların ve işletmelerin mutfaklarında bulunurken, ikinci olarak ise banyolarda bulunurlar. Bununla birlikte, insanların yediği ve içtiği herhangi bir alanda bir Alman hamamböceği istilası meydana gelebilir.

Evlerde buna yemek odaları, oturma odaları, banyo ve yatak odaları dahildir. Yiyecek veya su kaynağının yakınında bulunan herhangi bir çatlak hamamböceği için yuva olabilir.

Alman hamamböcekleri 1 cm genişliğe sahip küçük bir açıklığa sığabilir.

Alman hamamböcekleri genellikle taşıdığımız eşyalar vasıtasıyla mekân değiştirirler. Genellikle bakkal torbaları, karton kutular, içecek kartonları ve buzdolapları, televizyonlar, mikrodalgalar vb. Gibi ikinci el aletlerle taşınarak yeni yapılara girerler.

Sıcak akşamlarda binadan binaya göç ettikleri gözlemlenmiştir. Sıcak aylarda açık havalarda hayatta kalabilirler.

Alman hamamböceği beslenebileceği geniş ürün yelpazesine sahiptir. Her türlü gıdanın yanı sıra sabun, tutkal ve diş macunu da dahil olmak üzere besin değeri olan hemen hemen her şeyle beslenirler.

Alman hamamböceği için aktivite süreleri cinsiyete, yaşlarına göre değişebilir. Üreme faaliyeti içinde olan dişiler daha fazla hareket eder ve daha fazla insanlar tarafından görünürler.

Alman Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir ?

alman hamma böceği nasıl yok edlir

Evinizde alman hamam böceği istila belirtilerinden birkaç tanesini bile fark ettiyseniz çok hızlı davranmanız gerekir. Çünkü Alman hamamböceği popülasyonları hızla büyür! Alman hamam böceğini yok edebilmek için yapmanız gerekenleri sizler için açıkladık;

 • Profesyonel ilaçlama hizmeti alın

Bu haşerelerle ilaçlama hizmeti almadan etkili bir mücadele yürütmek imkansızdır. Bu bizim 25 yıllık tecrübemizle gittiğimiz On binlerce müşterimizden edindiğimiz çok büyük bir deneyimdir. Maalesef onlarla basit veya etkisiz yöntemlerle mücadele etmek onların mikropları yaymasına müsaade etmeye eşdeğer bir durumdur.

 • Mutfağınızı ve banyonuzu temiz ve kuru tutun.

Alman hamamböcekleri mutfaklarda ve banyolarda bulunmayı severler. Bu sebeple onları buralardan kovmak hijyen ve sağlık açısından çok önemlidir. Kullandığınız bütün eşyaları temiz ve kuru tutmaya özen gösterin. Onların ulaşamayacağı sabunluk, nem ve yiyecek kırıntıları ortadan kaldırmanız gerekir.

 • Evcil hayvan mama kaplarını boş ve temiz tutun.

Alman Hamamböcekleri geceleri aktif olduklarından bu sürede evcil hayvanınızın yiyeceği ile beslenmeleri için iyi bir şans yakalarlar.. Bunu önlemek için uyumadan önce evcil hayvanınızın yiyecek kaplarının her gece boş ve temiz olduğundan emin olun.

 • Evinizde bir nem giderme cihazı kullanın.

Hamamböcekleri nemli ortamlarda gelişirler. Bu neden özellikle rutubet kaybaklı nemli ortamlarda ortam nemini azaltmak için nem cihazları kullanmak etkili bir yoldur.

 • Mutfak dolaplarınızı temizleyin

Unutmamanız gerekir ki sizin için çöp olan her şey Alman hamamböceği için bir şölendir! En küçük kırıntılar bile mutfağınıza mikrop yayabilen bir hamam böceğini getirebilir. Bu nedenle, zararlıların besin kaynaklarını ortadan kaldırmak için dolaplarınızı iyice temizlediğinizden emin olun.

 • Çöpü dışarıda bırakma

Hamam böcekleri için çöpe erişebilmek ziyafetin kaynağına erişmek gibidir. Bu sebeple çöpleri kesinlikle dışarıda bırakmamalıyız. Buna ilave olarak kapaklı muhafazalı çöp kurularında muhafaza etmek onlarla mücadeleyi destekleyici bir iş olacaktır.

 • Yiyecekleri kapalı tutun

Yediğiniz ambalajlı ürünleri ve diğer gıdaları kullandıktan sonra muhafazalı kapaklı kaplarda tutmanız gerekmektedir. Aksi takdirde evinizdeki alman hamam böcekleri gıdanızı kirletir ve beslenmeye devam eder.

 • Her şeyi mümkün olduğunca kuru tutun

Geceleri uyumadan önce tüm lavaboları, küvetleri ve ıslak zeminleri kuru bırakmaya özen gösterin. Bunu yaparak alman hamamböceklerinin gelişmek için nemli bir ortama sahip olmadığından emin olabilirsiniz.

Alman Hamam Böceği Kesin Çözüm

Alman hamam böceğinin kesin çözümü Profesyonel etkili ilaçlama hizmetidir. Haşerenin yoğunluğuna göre sıvı ve jel ilaçlama yöntemi çok daha kesin çözümlü bir uygulama sağlar. Özellikle mutfak bulunan işletmelerin kesinlikle periyodik kontrol altında olması gerekir. Çünkü mutfağa yada ortama dışarıdan gelen herhangi bir eşya ile bu haşere ortamı her zaman istila edebilir. ilaçlama hizmeti sonrasında ise yukarıda anlattığımız çevre düzenleme ve dikkat tedbirlerinin mutlaka uygulanması gerekir.

ilaclama.com.tr olarak alman hamam böceğine karşı kesin çözüm sağlıyoruz. Kesin sağlamayan çözümleri denemeyiniz, çünkü bu haşere kanalizasyonlardan ve çöplerden beslenir. Üzerinde taşıdığı sayısız mikronu kaplarınıza, tabaklarınıza ve gıdalarınıza bulaştırır. Hızlı hareket edin ve kesin çözümlü uygulamaları tercih edin.

Alman Hamam Böceği Zararları

Sadece bir haşere probleminden daha fazlası olan Alman hamam böceği, birçok insanda hastalık bulaşmasına ve alerjik reaksiyon vakalarına karışmıştır. Alman Hamam böceklerinin en az 33 çeşit bakteri, altı çeşit parazit solucan ve en az yedi çeşit insan patojeni yaydığı belirlenmiştir. Çöplerde yada kanalizasyonlarda biriken artıklara sürünüp sonrasında evlermize ve mutfaklarımıza girerek tüm gıdalarımızı ve ortamı kirletirler.

Tıbbi çalışmalar Alman hamamböceği alerjenlerinin alerjik reaksiyonlara neden olduğunu ve özellikle çocuklarda astım ataklarını şiddetlendirebileceğini göstermiştir. Bu durum Alman hamamböceği kontrolünü inanılmaz derecede hayati kılar.

İlaclama.com.tr olarak alman hamam böceği ile mücadele noktasında profesyonel destek alanızı önermemizin en büyük sebeplerinden biri budur. Sağlığınızı bir haşere istilası sebebiyle riske atmayın.

Hamam böceği kaynaklı rahatsızlıkları daha detaylı okuyabileceğiniz kapsamlı içeriği sizler için hazırladık. Mutlaka Tıklayın: Alman hamam böceği zararları

Alman hamam böceği neden olur?

alman hamam böceği neden gelir

Alman hamamböceğini bir alan çeken şey yiyecek kalıntıları, su ve sıcaklıktır. Bu çöpçülerle uğraşırken, yapılacak bir numaralı şey yiyeceklere erişimlerini kaldırmaktır. Açıkta yiyecek veya kırıntı olmadığından emin olmak için kilerinizi ve dolaplarınızı temiz tutun.

Su erişmlerini kaldırın kesinlikle ortamı ve eşyalarınızı ıslak bırakmayın.

Mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Alman hamam böcekleri sıcak alanlarda olur. Bu sebeple mutfak ve banyo genellikle en sıcak ve su barındıran alanlardır. Mutfaktaki elektirkli cihazların sıvak motor kısımlarıda onlar için harika yerlerdir. Dışarısının soğuğundan kaçmak için evimize ve bu sıcak alanlara gelirler.

Aynı zamanda çok dar alanlarda yaşayabilme kabiliyetleri onların evlermizde yaşamaya çok fazla uyum sağlamalarına neden olmuştur.

Ortama geldiklerinde aşağıdaki alanlarda sıklıkla bulunabilirler;

 • Mutfağınızda tezgahın altında
 • Tezgahlar ve çekmeceler arasında
 • Dolaplarınızın arkasında rafların arkasında

Alman Hamamböceği Yaşam Alanıma Nasıl Gelebilir?

Alman hamamböceği dünya genelinde kapalı mekan hamamböceği olarak bilinmektedir. Diğer hamamböceklerinden daha ufak olan bu hamamböceği daha küçük boşluklara rahatça saklanabilir ve eve getirilen çanta, kutu ve diğer eşyalar içinde rahatça evin içine girebilirler.

Çok üniteli apartmanlarda, ortak tesisat ve boruları bir geçiş yolu gibi kullanarak yapılar arasında kolayca hareket edebilirler.

Alman Hamam Böceği İlaçlama

Alman hamam böceği ilaçlama hizmetlerinde 25 yıldır %100 Memnuniyet garantili ilaçlama hizmetleri sunuyoruz. Alman hamam böcekleri sarı kahverengi renk tonlarında bilinmektedir. Evlerde özellikle mutfak kısımlarında bulunurlar. Aynı zamanda halk arasında kalorifer böceği olarak da bilinen bu hamam böceği türünün yuvasını ve hepsini yok edecek ilaçlama çözümlerini Garantili ilaçlama hizmeti ayrıcalığıyla uyguluyoruz.

Alman hamam böceği ilaçlama hizmetinde ağırlıklı olarak jel ilaçlama tercih edilirken haşere yoğunluğuna göre sıvı ve jel ilaçlama birlikte de tercih edilebilir.

Jel ilaçlamanın uzman gerektiren uygulama yöntemleri vardır. İlaclama.com.tr her zaman yardıma hazırdır.

Alman hamam böceği ilaçlama fiyatları

Alman hamam böceği ilaçlama fiyatlarımız 100 TL den başlamakta ve ortam büyüklüğü, haşere yoğunluğu ve ilaçlamanın periyodik olup olmamasına göre fiyatlar artmaktadır.

Sitemizde bulunan akıllı fiyat modülünü kullanarak sizde gireceğiniz bilgilere göre ilaçlama fiyatınızı hızlıca öğrenebilirsiniz.

Geniş servis ağımızla size en yakın ve en hızlı ilaçlama servisiyiz.

Hamam böceği ilaçlama

ilaclama.com.tr  olarak her ev birbirinden farklı ve özeldir; bakış açısı ile size ve mülkünüze özel mücadele yöntemleri geliştiriyoruz. Bu sorundan kurtulmak ve en doğru mücadele yöntemini elde etmek için böcek ilaçlama uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

%100 Memnuniyet garantili Hamam böceği ilaçlama hizmetlerimiz için hemen tıklayınız!

Kalorifer Böceği ilaçlama

Kalorifer böcekleri alman hamam böceği türünün ülkemizde bilinen ismidir. Sarı ve kahverengi renk tonlarında küçük kanatlı hamam böceği türüdür. İstilacı bir türdür. Sıcağı seven bu hamam böceği ülkemizde ismini de buradan almıştır.

Sıcaklık ve nem kalorifer böceği için çok önemlidir. Kalorifer böceği ilaçlama hizmetlerini %100 Memnuniyet garantili olarak 25 yıldır yapıyoruz.

Kalorifer böceği ve ilaçlama hizmetleri için mutlaka tıklayınız: kalorifer Böceği ilaçlama

 

Alman hamam böceklerinin yaşam yerleri?

Alman hamamböceği  probleminin en yaygın kaynağı  insanlar tarafından sürekli kullanılan mobilyalar ve bavullardır. Ayrıca daha önceden sahip olduğunuz elektronik cihazlar onların saklanma alanı olarak kullandıkları yerlerdendir. Buna ek olarak aşağıda belirtilen yemek artıklarının bulunduğu alanlar onların besin, su ve korunma ihtiyacını karşılayacaktır:

 • Çöp konteynırları
 • Mutfak dolapları
 • Lavabo alt kısımları

Alman Hamam böcekleri Ne kadar Ciddi Problem Olabilirler?

Alman hamam böcekleri evinizdeki gıda ve mutfak eşyalarını kirleterek pislik yayarlar.Taşıdıkları zararlı bakteriler gıda zehirlenmesi ve dizanteriden,döküntülere sebep olan alerji ve astıma kadar çok geniş aralıktaki birçok hastalığa sebep olurlar. Yakın zamanda yapılan araştırmalar, daha büyük metropol şehirlerde yaşayan çocuklarda astım gelişiminin, haşerelerin varlığına doğrudan bağlı olabileceğini de göstermiştir.

alman-hamam-böceği, ilaçlama-firmasi, hamam-böceği-ilaçlama,

Hızlı Üreme

Alman hamam böceği  2 ay gibi bir süre de yavrudan olgun aşamasına erişip 40 yumurta bırakabilir. Çünkü onların üremeleri çok hızlıdır bundan dolayı istila çok şiddetli seviyelere ulaşabilir. Alman hamam böcekleri dayanıklı ve hızlıdırlar. İnsan yaşam alanlarında doğal avlanma özelliklerini çok az kullanırlar. Bu nedenlerden dolayı, popülasyonları hızlı bir şekilde büyümeye eğilimlidir ve kurtulmak zor olabilir ve çoğu zaman profesyonel mücadele gerektirir.

Dışkılama

Alman hamam böceği dışkısı, tezgahlarda veya çekmecelerde küçük, koyu, “karabiber benzeri” malzeme olarak görünebilir yada aşağıda belirtilen yerlerde leke ve koyu leke görünümündedirler:

 • Kapıların üstünde
 • Küçük çatlaklar ve duvarlara açılan deliklerde
 • Odanın köşelerinde

 

Yumurta Kapsülleri

Alman hamam böceği dişileri yumurtalarını bırakmadan 1 ile 2 gün öncesine kadar taşıdıkları için, dişilerin sık olduğu bölgelerde boş yumurta kılıfları bulunabilir.

 

Koku

Alman hamam böceğinin de bir dizi kokulu bileşiği salgıladığı bilinmektedir. Popülasyonlar çok sayıda olduğunda, bazılarının “küf” kokusu olarak belirttiği kokular alınabilir.

 

 

Davranış ,Beslenme ve Alışkanlıklar Nerelerde Yaşarlar?

Tropikal ortamlarda açık havada yaşayabilmesine rağmen, Alman hamam böceği en yaygın olarak iç mekanlarda bulunur, daha sıcak ve daha nemli alanları tercih ederler. Evlerde, bu hamam böceği tipik olarak mutfaklarda ve banyolarda bulunur, ancak yiyecek ve nem mevcutsa bir evin diğer bölgelerine gidebilirler.

 

Hamam Böcekleri Ne Yer ve Nasıl beslenirler?

Alman hamam böceği, mevcut herhangi bir gıda kaynağından beslenebilen çöpçüdür. Bu haşereler aynı zamanda aşağıdaki maddelerle de beslenebilirler:

 • Kitapların ciltleri
 • Kırıntı
 • Temizlik veya kirli bulaşıklar sırasında gözden kaçan artıklar
 • Sabun
 • Diş macunu

 

Yaşam döngüsü

Her yumurta kapsülü, yaklaşık 30 ile 40 yumurta içerir. Bu yumurta kapsülü daha sonra dişi tarafından kuluçkadan 1 ile 2 gün öncesine kadar taşınır.

Koşullara bağlı olarak, yumurtadan yetişkine kadar olan ortalama gelişme süresi, yaklaşık 100 günlük ortalama ile 54 ile 215 gün arasında değişebilir.

 

Alman Hamam Böcekleri Nasıl Çoğalır ? | Üreme

Alman hamam böcekleri hızlı üreme kapasitesiyle bilinirler.dişilerin yumurta üretebilmesi için bir kere çiftleşmesi yeterlidir. Çiftleşmeden sonra normal şartlar altında hayatı boyunca 4-6 yumurta kapsülü üretirler.

 

Alman Hamam Böcekleri Ne Kadar Yaşarlar ?

Yetişkin olarak, Alman hamam böceği her yerde 100 ile 200 gün arasında hayatta kalabilir.

 

 

 

En Uygun Fiyatlarla Alman Hamam Böceği ilaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma