Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
kalorifer böceği ilaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği ilaçlama hizmeti sunacak firma tecrübeli ve bilgili olmalıdır. Kalorifer böceği konut ve ticari binalarda en sık rastlanan haşeredir. Bu haşere sarıya kahverengi rengiyle dikkat çeker. Askında bilimsel adı Alman hamam böceğidir. Diğer hamam böceği türlerinde daha küçüktür. Sıcağı oldukça sever ve hızla çoğalır. İstilacı bir türdür.

Onları ve yuvalarında tüm kalorifer böceklerini yok etmeden bu haşere ile mücadele etmek imkansızdır. Kalorifer böcekleri bilim dünyasındaki ilerleme sayesinde gelişen ilaçlar ve tecrübe birikimi ile oluşan doğru uygulama sayesinde daha başarılı şekilde mücadele edilmektedir.

Fakat bu haşere insektisitlere karşıda farklı dirençler geliştirerek bir nevi mutasyona uğradı ve mücadele uzmanlık daha ön plana çıkan bir unsur oldu.

Kalorifer böceği olağanüstü bir üreme hızına sahiptir. Bir dişi hamamböceği ve yavruları teorik olarak sadece bir yılda yüz binlerce hamamböceği üretebilir! İstilayı önlemek için bu yoğunluğa bağlı olarak özellikle işletmelerde belirli periyotlarla kalorifer böceğiyle mücadele edilmesi gerekmektedir.

Kalorifer böceği ısı ve nemi sever. Hamamböcekleri,% 90 ila% 95 nem oranıyla 20-35 derece arasında bir sıcaklığı tercih eder. Bir odada Kalorifer böceği, kalorifer peteklerinin içinde ve yakınında buzdolaplarının ve diğer ısı üreten ekipmanların üstünde, lavabonun altında ve su borularının çevresinde (sıcak su boruları sıcaklık sağlar, soğuk su boruları yoğuşmadan dolayı su sağlar) sıcaklık veya nemin en yüksek olduğu yerlerde yoğunlaşacaktır.

Kalorifer böcekleri hayatlarının çoğunu gizli ve korunaklı geçirirler. Gündüzleri görülen her bir tane kalorifer böceğini 100 ile çarparak evinizde gizlenen popülasyonun büyüklüğünü öngörebilirsiniz. Duvar ve tavan boşluğunun içine, dolapların arkasına, cihazların içine vb. benzer yerlere gizlenebilirler. Bir Alman hamamböceğinin en sevdiği yerler dar yarık ve boşlukların iç kısımlarıdır. Genellikle bulunduğu yerler dolaplar ve duvarlar arasındaki çatlaklar, mutfak lavabosunun altındaki giderin duvara bağlantı kısımları, kapı köşeleri ile sıvalar arasındaki boşluktur.

Kalorifer böcekleri küme halinde yaşarlar. Kümelenme yaydıkları koku ve pisliklerden kaynaklı olarak gerçekleşir. Toplu halde bulunmalarının kalorifer böceğinin kontrolü açısından bizim gibi profesyonel haşere ilaçlama servislerine sağladığı avantajlar da vardır. Bu eksende ilaç tercihi yapar ve uygulama tecrübemizi kullanırız. İlaclama.com.tr sahip olduğu tecrübe sayesinde %100 Memnuniyet garantisi ile hizmet vermektedir.

Kalorifer böcekleri yumurtaların bulundukları kapsülleri korurlar. Bunun için dişi hamam böcekleri yumurta kapsüllerini 1 ay kadar süreyle taşıyabilir. Yumurtadan çıkmadan önce bu yumurta kesesini bırakırlar. Yumurta kılıfını taşıdığı süre boyunca dişi kalorifer böceği daha az hareket eder ve sıklıkla saklanırlar. Bu nedenle, kalorifer böceği ilaçlaması yaparken çatlakların ve dar alanlarında ilaçlanması gerekir. Jel ilaçlamanın ise 2 haftaya kadar takibinin yapılması önemlidir. Özellikle 2 hafta ve sonrası yeniden kalorifer böceği aktivitesi gözlemlenirse mutlaka ilaclama.com.tr uzmanlarına haber verilmelidir.

 

Kalorifer böceği yumurta keseleri sıvı ilaçlamadan etkilenmezler. Bundan dolayı alman hamam böcekleri ve kalorifer böceklerinde sıvı ilaçlama asla kesin çözüm değildir. Mutlaka ilaçlamanın doğru jel ilaçlama yöntemiyle desteklenmesi gerekir.

Kalorifer böceği hamam böceği düzenli olarak yeni alanlara dağılır. Daha yaşlı yetişkinlerin, yeni yetişkin olmuş dişi ve erkeklerin bu eylemde bulunma olasılıkları daha yüksektir. Kalorifer böceğiyle mücadele ederken onların yoğun olarak görüldüğü yerlerin bitişiğindeki odalarda dikkatle incelenmelidir.

Kalorifer böcekleri ilaçları tanır ve direnç kazanır. Böylelikle eskiden onları cezbeden bir formül onlar için artık dikkat edilmesi gereken bir ürün olabilir. Bu sebeple bazı ilaç firmaları her 6 ayda bir formüllerini farklılaştırarak ürünlerini sürekli etkili kılmanın yollarını dener.

 

Bu haşereler bir böcek ilacına maruz kaldıklarında, en az etkilenenler yavrularına “dirençlerini” iletmek için hayatta kalabilirler. Bu direnç son zamanlarda bazı yemlere karşı fizyolojik veya davranışsal olabilir. Sonunda böcek bu böcek ilacı ile kontrol edilemez. Bazen daha önce hiç maruz kalmadıkları ilgili böcek öldürücülerle bile (çapraz direnç) kontrol edilemez. Bu gibi sorunlarla uğraşmak istemiyorsanız ilaçları belirli aralıklarla farklılaştırarak uygulayabilirsiniz.

 

Kalorifer böceği hamamböceği normal davranışlarını değiştirebilir. Mutfak yerine Oturma odasının kalorifer böceği istilasına uğradığı konutlar bulunmaktadır. İlaclama.com.tr uzmanları olarak Bu ve bunun gibi binlerce vakayla karşılaştık ve tecrübe ettik. Genelde karanlıkta hareket ettiklerini söyleriz fakat tamamen aydınlık alanlara adapte olduklarını ve hareketliliği umursamadan hareket ettiklerini görürüz. Genellikle istilanın artık çok yüksek sayılara ulaştığını ve insanların onları umursamamasından kaynaklanan durumlarda bu şekilde durumların yaşandığını gözlemledik. Unutmayın ki kalorifer böcekleri hastalık yayar ve hijyen zincirini bozar.

Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir ?

Aldığınız bir hizmet bir apartman ya da dairede kalorifer böceklerini kontrol edemiyorsa muhtemelen aşağıdaki değindiğimiz unsurlarda bir hata yada eksiklik bulunabilir. Bu kapsamda kalorifer böceği nasıl yok edilir sorusunu yapılan eksik ya da hatalı uygulamalara değinerek farklı bir bakış açısıyla ele alacağız.

  • “Sorunlu daireleri” tespit edememek ve bu alanlara profesyonel kalorifer böceği ilaçlaması yapmamak. Bir binada kalorifer böceği yayan yer ya da daire tespit edilemediği takdirde orada yapılan ilaçlama tecrübelerimizle söyleyerek 6ay- 1 sene gibi bir süre etkili olur, fakat kalıcı ve kesin çözüm sunmaz. Bu alanlar yanlarındaki, üst ve altlarındaki dairelere haşere yaymaya devam eder. Kalorifer böceklerinden kesin olarak kurtulmak bu öneriyi dikkate almaya bağlıdır.
  • Her daireye girmemek. İlaçlama hizmeti sunulmayan daireler haşerelerin yeni yuvası olmaya elverişlidir. Çünkü onlara güvenli bir yuva imkânı sunar.
  • Yoğun kalorifer böceği görülen dairelere mutlaka sorunu bitirecek ilaçlama periyodları ve sayısı en baştan planlanmalıdır. Cevapsız servisi yeniden planlamamak. Daireler basitçe atlanamaz.
  • Bina, daire, ya da işletme yönetiminin kötü işbirliği. Kalorifer böceğiyle mücadele ilaçlama + çevre düzenlemesiyle başarılı olur. Temizliğin mutlak suretle sağlanması, su ve nem arızalarının onarılması, çöp depolama ve boşaltım usullerinin kapaklı kutularla yapılması vb gibi bir çok yöntem ilaçlama dışında bir yapı içerisinde mutlaka yapılması gereken işlerdir.
  • Yönetimlerin zayıf işbirliği. Site yönetimi, ya da işletme tesis yönetimleri bu hizmetlere gereken önemi sağlamalıdırlar. Bazı durumlarda ilaçlanması gereken alanlar gerekli olmadığı görüşü ya da ilgili alana giriş yapmak için anahtarların ya da yetkili personel sağlamaması durumlarında kalorifer böceği ilaçlaması eksik yapılır. Sorun bu alanlardan yayılarak büyümeye devam edebilir.
  • Yetersiz çöp yönetimi. Evlerimizde, yaşadığımız site alanlarında ya da çalıştığımız işletmelerde çöplerin ilk atıldığı ve toplu olarak depolandığı tüm çöp alanları ve kutuları belirli aralıklarla temizlenmelidir. Çöp kovaları ve kutuları muhafazalı kapaklara sahip olmalı ve çok bekletilmeden mülkten uzaklaştırılmalıdır.
  • Haşere ilaçlarının yanlış seçilmesi ve uygulanması. Tercih ettiğiniz kalorifer böceği ilaçlama firması eğer merdiven altıysa, gerekli donanım ve tecrübeye sahip değilse veya iş ahlakından uzaksa doğru ilaçlama hizmetini sunamaz. Uygulamalar haşereler yerine sizlere zarar verir. Bu zarar sizlere hastalık riskleri ve maddi kayıplar olarak geri döner.
  • Risk analizi önemlidir. Özellikle işletmelerde karşılaştığımız bir durumdur. Haşerenin yoğun görüldüğü alanlar, tamiri gereken alanlar kayıt edilmeli ve bir sonraki kontrolde ilaçlama hizmetleri buna göre planlamalıdır. Aynı zamanda tesis ve daire yönetiminden sorumlu kişilere eksikler ve onarımlar hatırlatılmalıdır.
  • Hasta, sakat veya özel durumu sebebiyle ilaçlamanın yapıldığı zaman profesyonel kalorifer böceği ilaçlama hizmetinden faydalanamayan mülk sahipleri mutlaka farklı bir zaman için planlama yapılmalıdır.

kalorifer böceği sadece Profesyonel bir ilaçlama hizmetiyle yok edilir. Onları yok etmek için yukarıda bahsedilen hataların yapılmaması gerekir. Bu maddeler testen yaklaşıldığında bir kalorifer böceği yok etme listesi olarakta uygulanabilir.

Kalorifer Böceği Neden olur ?

Kalorifer böceği, yiyecek ve nem kaynaklarına yakın sıcak ve nemli yerlerde yaşamayı tercih eder. Bu sebeple evimize girerler. Evlerimiz dış şartlara göre daha sıcaktır. Aynı zamanda mutfak ve banyo gibi alanlarda su ve nemli alanlara da kolaylıkla ulaşabilirler. Kalorifer böcekleri evlerimize bu sebeple gelirler.

Genellikle konut ve ticari mutfak ortamlarında ve banyolarda bulunurlar. Bu nedenle bu alanlar bir istila oluşması için en muhtemel iki yerdir. Ayrıca Kalorifer böceklerinin sık sık bulundukları bölgelerde ter düşmüş şekilde bulmak olasıdır. Pislikleri, tezgahlarda veya çekmecelerde bırakılan küçük, koyu“ “biber benzeri” tozlar olarak görünebilir. Ayrıca, odaların köşelerinde, kapıların üst kısımları boyunca veya duvarlarda küçük çatlaklar ve açıklıklar etrafında koyu lekeler şeklinde görünen dışkı lekesi de olabilir.

Kalorifer böceği neden hoşlanmaz?

Kalorifer böcekleri ışıktan ve insan hareketlerinin fazla olduğu alnlardan hoşlanmazlar. Fakat dış ortama da direnç gösteren bir haşere olduğu için onları bir ürün veya teçhizatla uzaklaştırmaya çalışmak çokta mümkün değildir.

Aynı zamanda kabartma tozu da kaloerifer böceğinin sevmediği şeyler arasındadır. Kabartma tozu midelerinin tahriş olarak ölmelerne sebep olur.

Alman hamam böceği

Alman hamam böceği bu türün bilimsel adıdır. Alman hamam böcekleri küçük sarı-kahverengi hamam böceği türü olrak bilinir. Kapalı mekanları istila etme konusunda çok uzmandır. Bir çok bakteri rahatsızlığıda yayabilen tiksinti verici bir haşeredir.

Alman hamam böcekleri sıcak olmaları sebebiyle elektronik eşyaları yuvanlanmak için kullanırlar . Sıklıkla mutfak ve banyolarda bulunurlar.

Alman hamam böceği ve ilaçlama hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız; Alman hamam böceği

Hamam Böceği ilaçlama

Kalorifer böcekleri, bilimsel adı alman hamam böceği olan bir hamam böceği türüdür. Hamam böceği ilaçlama hizmetlerimizi Sağlık bakanlığı Ruhsatlı, Tse ve Iso sertifikalı olarak %100 Memnuniyet Garantisi ile sizlere sunuyoruz. Hamam böceği ilaçlama hizmetlerinde başarı Profesyonel ilaçlama firmasının tecrübesine, doğru ilaç ve donanımın tercih edilmesine bağlıdır. Özellikle Tecrübe ve uygulama bilgisi bu haşerede çok fazla ön plana çıkmaktadır. 25 yıldır hamam böceği sorununu tamamen çözen ve sizlere bu konuda ciddi rahatlama sağlayan bir firma olarak hizmetlerimizi büyük bir güvenle tercih etmenizi öneririz.

Hamam böceği ilaçlama hizmetleri ve bu haşere hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız: hamam böceği ilaçlama

5/5 - (10 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü