Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
tahta kurusu pisliği

Tahtakurusu Pisliği

Tahtakurularından korkuyorsanız ve araştırma yaptıysanız, tahtakurusu pisliği olarak da bilinen dışkı maddesini geride bıraktıklarını biliyor olabilirsiniz. Tahtakurularından korkmak, onları Google’da aramanıza neden olmuş olabilir, ancak sık sık bulacağınız bilgilerden biri tahtakurusu dışkısı ile ilgilidir. Tahtakuruları hakkında bilmeniz gereken çok şey var ve dışkılarını öğrenmek onları tanımlamanıza yardımcı olacak.

Tahtakurusu pisliği, tahtakurusu incelemenizi yaparken bulduğunuz bir numaralı kanıtlardan biridir. Tahtakurusu dışkısını aramadan önce dışkı görüntülerinin neye benzediği konusuna hâkim olmanız gerekir. Dahası, dışkı bulmak bu haşerenin varlığını doğrulayacaktır. Bir tahtakurusu gördüğünüzde ilk olarak tüm yatağınızda pisliğine dair izler aramanız gerekmektedir

 

 

Tahtakurusu Dışkısı Neye Benziyor?

Dışkıları siyah Mürekkep lekeleri gibi görünür. Yatağınızda, yatak kenarlarınızda veya yatak yayınızda bulursanız, ıslak bir mendili lekeye sürebilirsiniz. Leke bulaşırsa, o zaman tahtakurusu dışkısı olabilir. Yapabileceğiniz sonraki en iyi şey, bölgede canlı bir böcek aramaya devam etmektir.

 

Tahtakurusu Pisliği Nasıl Tanımlanır?

tahtakurusu dışkısı

  • Renk – Renk koyu siyahımsı bir renk mi? Eğer değilse, o zaman gördüğünüz şey muhtemelen tahtakurusu dışkısı değildir. Bu siyah dışkı kısmen sindirdikleri kandır. Atıldığında siyaha döner. Çoğu zaman insanlar bize çarşaflarında buldukları açık paslı renklerin fotoğraflarını gönderirler. Tahtakuruları açık paslı bir renk izi bırakmaz.
  • Boyut – Yaklaşık 1mm den az büyük veya küçüktür. Bir tükenmez kalem ile bir nokta yapın. Bu tahtakurusu dışkısının büyüklüğü ile ilgili size tahmini boyut bilgisi sağlayacaktır.
  • Alan – Tahtakuruları genellikle pisliklerini beslendikleri yere yakın bırakırlar. Evinizde dolaşan çok sayıda tahtakurusuna sahip olmadıkça, yataktan uzaktaki yerlerde, mutfakta veya dairenin her yerinde tahtakurusu pisliği bulamazsınız. Genellikle tahtakuruları beslenme, uyku, üreme ve tüm ana faaliyetleri gerçekleştirdiği yerlerin hemen yakınına dışkı bırakmaktadır.
  • Şekil – dışkılar kumaş tarafından emilmezse dairesel olacaktır. Eğer kumaşa sızarsa, o zaman ıslatıldığı tarafta çapraz çizgi tipi yayılmalar olacaktır. Kumaşa değdiğinde bir mürekkep nasıl dağılıyorsa kan dışkılarıda öyle dağılır ve izler bırakır.
  • Tutarlılık – Lekenizi ıslak bir bezle sildiğinizde ıslak beze bulaşıyor mu? Dahası, tahtakurusu pisliği pul pul dökülmez. Açıklığa kavuşturmak için sıvı bir siyah bir dışkı olarak tanımlayabiliriz. Tahtakurusu pisliği alıp bir torbaya toplayabileceğiniz bir şey değildir.
  • Fotoğraflar – Şüpheli dışkılarınızın net yakınlaştırılmış fotoğraflarını çekin ve bunları ilaclama.com.tr uzmanlarına ve danışma servislerine iletin.

Bununla birlikte tahtakurusu pisliği diğer siyah noktalarla karıştırılabilir. Bunlar aşağıdaki unsurlar olabilir: maskara, boya, kalem, çikolata, belirli küf türleri ve çeşitli yiyecekler.

 

 

Tahtakurularının belirtileri nelerdir?

  • Tahta kurusu pisliği. Sadece birkaç böceğiniz olduğunda pislikleri bulmak oldukça zor olabilir. Genellikle dışkı, yatak çerçevesinin, yatağın, yatak baza yayının veya başlığın etrafında bulunur. Sonuç olarak, onu ararken, dikişlere veya kıvrımlara özellikle dikkat etmeniz gerekir. Bazen çarşaflarda ve yastıklarda da bulabilirsiniz.
  • Canlı tahtakuruları. Tüm tahtakurularının yumurtadan çıktıktan sonra 5 aşamadan geçtiğini unutmayın. Tüm tahtakurusu boyutları sadece dikkatli incelemeyle gözle görülebilir.
  • Tahtakurusu dışkısı ve battaniyenin üzerine dökülen deriler.
  • Kumaş üzerinde dışkı lekesi ve tahtakuruları. Tahtakurusu pisliklerinin tıpkı mürekkep gibi kumaşa nasıl sızdığını görebilirsiniz.

Tahtakuruları Kendi Dışkılarına ilgi duyar

Tahtakurusu yuvaları genellikle tahtakurusu dışkısının bulunduğu yere yakındır. Tahtakurusu dışkısı diğer tahtakurularını da üzerine çeker. Yapılan çalışmalar diğer tahtakurularının da tahta kurusu dışkısı olan alanlara yöneldiğini ve toplandığını belirledi.

Şu anda, araştırmacılar ve bilim adamları tahtakuruları için kimyasal yem tipi tuzaklar üzerinde çalışıyorlar. Geliştirilmekte olan yem tuzakları, tahtakurularını çekmek için kimyasal bileşikler kullanıyor ve şu ana kadar büyük başarılar elde ediyorlar.

 

 

Tahtakurusu Dışkısına Benzeyen Bir Şey Bulursanız ne Yapmalısınız?

Tahtakurusu için yatak kılıfı alabilirsiniz (baza yayı için de bir tane alabilirsiniz). Kılıflar tüm yatağınızı boşluk bırakmayacak şekilde kaplayacak ve sizi onlardan ve yatağınıza gizlenmesinden ve yayılmalarından koruyacaktır.

Başlangıçta tüm yatağınızı, baza yayınızı, yatak çerçevenizi ve yatağın yakınındaki tüm kumaşları dikkatlice inceleyin. Görsel arama işlemi mutlaka iyi bir el feneri ile yavaşça yapılması gerekir. Bunu akılda tutarak, her bir parçayı yataktan çıkarmanız ve tüm ahşap dikişlere veya çatlaklara özellikle dikkat ederek her tarafını aramanız gerekir. Tahtakurusu en küçük alana sıkışabilir.

Ahşap çıtalara dikkat edin. Bunların her birini bir el feneri ile her taraftan arayın. Eğer burada bulamadıysanız o zaman yakın duvarları, çatlakları ve süpürgelikleri dahi sökerek arama yapabilirsiniz.

Aradıktan sonra hiçbir şey bulamazsanız, kâğıt monitörleri ayarlayın. Bunları yapmak kolaydır ve sadece beyaz bir kâğıt parçası gerektirir. Kâğıdı bir yelpaze yapıyormuşsunuz gibi zikzak benzeri bir şekilde katlayın. Ardından, yatağınızın etrafına 10-15 kâğıt yelpaze yerleştirin. Onları yatağın altına yerleştirin, ancak kenardan biraz dışarı çıkmalarına izin verin.

tahta kurusu yelpaze monİtörü

 

Kâğıt yelpazelerini nereye ve nasıl yerleştirdiğinize dair kesin bir bilgi veya yöntem yoktur. Aşağıda koyabileceğiniz bir yol var, ancak sizinki yatağınıza bağlı olarak farklı görünebilir. Mesele şu ki, kağıdın kıvrımları içinde barınma ve saklanma alanları oluşturuyoruz. Her yelpazeyi haftalık olarak böcek, dışkı veya dökülen deriler için dikkatlice açıp kontrol edersiniz.

 

Tahtakuruları için bir sıcak buhar cihazı satın almak mantıklı olabilir. Tüm yarıklara ve çatlaklara sıcak buhar uygulayabilirsiniz. Tahtakuruları yüksek sıcaklıkta ölmektedirler.

En önemli profesyonel tavsiyemiz ne yaparsanız yapın tüm önlem ve uygulamaların profesyonel tahtakurusu ilaçlama hizmeti ile desteklenmesi gerekmektedir. ilaclama.com.tr uzmanları bu konuda oldukça eğitimli ve donanımlıdırlar. %100 Memnuniyet garantisi sunarak sizlere ilaçlama desteği sağlıyoruz.

tahtakurusu ilaçlama hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayın:  Tahta kurusu ilaçlama 

4.5/5 - (40 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
0850 532 9997
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü