Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
ev faresi, ev-faresi, ev-fareleri, fare-ilaçlama

Ev Faresi

ev faresi, ev fareleri neye benzer ?

DURUMLAR TANIMLAMA VE MÜCADELE

LATİN ADI Mus musculus

GÖRÜNÜŞ

Neye benzerler?

Renk: Ev fareleri açık kahverengi veya gri olan siyah kısa tüylerle kaplıdır.

Vücut: Onların kulakları ve kuyruğu aynı zamanda vücutlarından çok daha kısa da olsa tüylü yapıya sahiptir.

Boyut: Yetişkin fareler yaklaşık 12 ila 30 gram ağırlığındadır ve burundan kuyruk ucuna kadar 20 cm kadar büyüyebilir.

Dışkı: Dışkıları çubuk şeklindedir ve her iki ucu da sivridir.

Ev fareleri Yaşadığım alana nasıl girmiş olabilir

 

Ev fareleri evime nasıl gelirler?

Ev fareleri evlere girebilmek için bozuk para boyutlu çatlakları bile kullanabilirler. Hava şartlarından kaçmak veya yılanlar ve çakallar gibi yırtıcı hayvanlardan kaçmak ve yiyecek kaynaklarını bulmak için kapalı mekanlarda saklanma alanı ararlar. Dağınık tavanlar ve bodrum katları, bu farelerin yuva yapmak ve üremek için mükemmel saklanma yerleri sağlarken, kirli yemekler ve açılmamış kiler malları yiyecek kaynakları sunar. Duvar boşlukları ve dolaplar altındaki boşluklar da farelerin yaşaması için muhtemel yerlerdir.

Ev faresi sorununuz mu var ? En iyi fare ilaçlama yazımızı inceleyerek profesyonel destek alabilirsiniz.

 

Ev fareleri ne kadar büyük sorun olabilir?

Ev fareleri çok çeşitli koşullar altında gelişirler, gizli ve çok temkinli olduklarından mücadele etmek zorlu olabilir.Onlar nadiren birini ısırmaya meyillidirler, fakat onların varlığı insan sağlığına zararlı olabilir.

Dışkıları ve idrarı yiyecekleri kirletir ve eğer nüfus kontrol edilmezse ev fareleri yuva yaptıkları yerlerde kirlenme sorunlarına neden olabilirler. Ev fareleri ile bulaşabilen hastalıklar arasında viral menenjit ve gıda zehirlenmesi bulunur.

Ev faresinden nasıl kurtulurum?

Dışlama : Farelerin bir yapıya girmesine izin veren sitelerin kapatılması.

Temizlik işleri ve Dağınıklık

İlaçlama teknisyenimiz bir fare popülasyonunu çeken ve destekleyen yiyecek ve suyun en aza indirilmesine yardımcı olmak için hem iç hem de dış mekan sağlık önlemlerini kullanmanızı tavsiye edecektir.

Tuzaklar : Çoğu kez tedavi planınız, fareleri öldürmek veya uzaklaştırmak için tuzakları ve diğer mekanik cihazları kullanacaktır.

Yemler : İlaçlama teknisyenimiz ayrıca fareleri öldürmek için formüle edilen kemirgen yemleri gibi kimyasal ürünler kullanmayı da seçebilir.

DAVRANIŞ BESLENME VE ALIŞKANLIKLAR Nasıl Tanımlanırlar?

Ev faresi, insan habitatları içinde yaşama eğilimi içinde olan küçük bir memelidir. İnsanlarla olan yaşam alanı paylaşımı açısından dünyadaki en yaygın memeli türlerinden biridir. Asya’ya özgü, bu kemirgenler tüm dünyaya yayılmış durumdadır. Genellikle insan yerleşimlerinin içinde veya yakınında yaşarlar. Ayrıca laboratuar denekleri olarak kullanılabilir ve bilimsel çalışmalara büyük ölçüde katkıda bulunurlar.

Fareler nereye saklanırlar ? > Onlar nerelerde yaşıyorlar?

Normalde ev faresi yuvalarını tarlalarda, çimenlik ve ağaçlık alanlarda yaparlar. Yuvalarını karanlık ve korunaklı olacak şekilde oluştururlar ve mevcut yiyecek kaynaklarına yakındır.

Fareler ne yerler ? > Nasıl Beslenirler?

Eğer ortamda varsa ev faresi beslenmek için tohum ve tüm kuruyemişleri tercih ederler, ancak bu fırsatçı beslenen canlı hemen hemen her şeyi yiyebilir.

Aktivite

Doğada çok merak uyandıran ev faresi gününü, yeni ya da sıradan olan her şeyi keşfederek, kendi bölgesini dolaşarak geçirir. Dışarıda sıcaklıklar düşmeye başladığında ev fareleri kış uykusuna yatmadıkları için kendilerine sıcak alanlar ararlar. Çoğu zaman yemek kokusu ve bir yapının sıcaklığına ilgi duyan ev faresi, bir eve girebilmek için tesisat hatları, boru açıklıkları ve kapıların altındaki boşluklar gibi herhangi bir açıklığı kullanabilir.

Davranış

Arka ayakları üzerinde durabilirler ve aynı zamanda hareket halindeyken denge sağlayan kuyruk tarafından desteklenirler. Gürültü yapıyorlar mı? Ev faresi keskin bir duyma duyusuna sahiptir ve diğer ev fareleriyle çıkardıkları gıcırtı sesleri ile iletişim kurar. Diğerleri ultrasonik aralığa uzanırken, bu gıcırtıların bazıları insanlar duyulabilir.

İlaçlama Fiyat Modülü
Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü