Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
Akrep ilaçlama firması

Akrep ilaçlama

İlaçlama sektörünün öncü firmasının hassas bir şekilde yürüttüğü ilaçlama sistemi yıllardır tüm müşterilerini memnun etmeyi başarmıştır. İlaçlama konusunda ve özellikle akrep ilaçlama alanında yıllardır müşterilerimizin en büyük çözüm ortağı olarak çalışmaktayız. Gerek evleriniz gerekse iş yerleriniz için akrep yok etme ve akrepten koruma konusunda uzman ve profesyonel ekibimizle siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz. Akrepler hem şehir hem de kırsal yaşamda insanların yaşam alanlarına kolayca ulaşabilen tehlikeli canlılardır. Sizde hemen akrep ilaçlama hizmeti almak için bizi arayın. Ölümcül riskler taşıyan bu tür canlılar için yaşam alanlarının düzenli olarak ilaçlanması ve koruyucu önlemlerin alınması gerekmektedir. Genellikle bodrum ve giriş katlarda, bahçeli alanlarda sıklıkla karşımıza çıkan akrepler için firmamız tarafından detaylı ilaçlama hizmeti sunulmaktadır. Evinizde veya iş yerlerinizde akreplerle karşılaşmanızın ardından bölgeyi en kısa sürede terk etmeniz ve tek başınıza asla mücadele etmemeniz tavsiye edilmektedir. Bu tip durumlarda sertifikalı ve kurumsal akrep ilaçlama firmaları hizmetlerinden yararlanmanız gerekmektedir. Evde akrep için ilaçlaması hizmetleri kapsamında etkililerine ve akrep türlerine göre farklı seviyelerde üretilen ilaçlar kullanılmaktadır.

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Akrepleri ilaçlama sırasında en önemli aşama, taş duvar ve saksıların kontrol edilmesidir. Bununla birlikte akreplerin muhtemel saklanma yerleri tespit edilerek uygun ilaçlama yöntemi ile uygulama başlatılmaktadır. Akrepler için en etkili çözüm, ilkbahar ve yaz aylarında evlerin veya diğer yaşam alanlarının akrepler başta olmak üzere diğer tüm zararlı böcekler için ilaçlatılmasıdır. Bu sayede yıl içinde hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Akrep ilaçlaması işlemleri sırasında uzman firmalarla çalışmak oldukça önemlidir. Akrep ilaçlama fiyatları dikkate alınmadan önce firma referansları ve kullandığı yöntemler hakkında bilgi sahibi olarak profesyonel yardım alabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın: 444 34 71

 

Detaylı Akrep İlaçlama ve Korunma Yöntemleri

Akrepler sanıldığının aksine tek başına yaşayan canlılar değildir. Herhangi bir alanda akreple karşılaşmanız halinde etrafta başka akreplerin de olabileceğini asla unutmayın. Bu nedenle akrebi ölürmüş olsanız bile aynı sorunla kısa süre içinde yeniden karşılaşmanız mümkündür. Uzman ilaçlama firmaları ile çalışmadığınız takdirde aynı sorunların çık sık tekrar etmesi ve sürekli risk altında yaşamanız mümkündür. Detaylı akrep için ilaçlama yöntemlerimiz sayesinde akrebin görüldüğü ortam baştan ayağa detaylıca incelenerek profesyonel ilaçlama yöntemleri uygulanır. Akrep ilacı tablet. sıvı ilaçlar, özel araçlar vb. ürünler kullanılarak yapılan ilaçlama ile yaşam alanlarınızı yeniden güvenli hale getirebilirsiniz. Akreplerle mücadele etmeden önce mutlaka uzman tavsiyesi alarak, profesyonel firmamızdan destek talep etmeniz tavsiye edilmektedir.

Akrep ilaçlama ile ölür mü ?

Akrepler doğru ilaçlama hizmeti çok rahat ölürler. Bunun için sertfikalı ve deneyimli bir firma ve doğru ilaçlama yönteminin tercih edilmesi gerekir. İlaclama.com.tr olarak akrep ilaçlama hizmetlerinde %100 Müşteri Memnuniyeti başarısına sahibiz.  

Akrep

Akrep Boyutları 1 cm ile  25 cm arasında değişir. Vücutları üç bölümden oluşur bunlar:  baş, gövde ve kuyruktur. Kuyruk kurbanına saldırmak için farklı şekillerde manevra yapabilen bir yapıya sahiptir ve ucunda iğnesi vardır. Bu kuyruk zehirlidir ve bazı durumlarda ölümcüldür. Akreplerin ayrıca avlarını yakalamak veya kendilerini savunmak için kullanılabilecekleri güçlü kıskaçları vardır. Akrepler buzul Antarktika kıtası  hariç dünyanın her kıtasında bulunabilen zehirli vahşi haşerelerdir. 300 Milyon yıldan fazla bir süredir gezegende bulundukları düşünülüyor. Bu haşere  25 yıl kadar yaşayabiliyor. Bu haşerelerden biri tarafından sokulmak insanlara zara verebilir. Çoğu akrep türü ölümcül bir zehir taşımaz . Buna rağmen kimse ev ve işyerinde akrep görmek istemez.  

Ana besin kaynağı: Böcekler, Örümcekler, Küçük kemirgenler
Gerçek bilgi: Bazı türleri ölümcül zehirlidir.
Doğal ortam: Kuru çöl, otlak, savan ve tropikal ormanlar
Avcılar: Kuşlar, yılanlar, Kemirgenler
Beslenme türü: Etoburlar
Ortalama Tek seferde yavrulama sayısı: 6 ( Daha fazla yada daha az olabilir)
En sevdiği besin: Böcekler
ömür 4-25 yıl arası
Tür Sayısı: 2500 civarında bilinen türü vardır.
Bulunduğu yerler:: Dünyanın her yerinde( Antarktika hariç)
Renk: Kahverengi, Sarımsı, Kırmızı, Siyah, Beyaz
Dış yüzeyi: Kabuk

 

Akrep Böceği

Akrepler, sekiz bacağı ve sonunda bir iğneye sahip uzun bir kuyruğu olan yırtıcı bir eklembacaklı türüdür. Akrebin sekiz bacağından ikisi kıskaçlarıdır. Akrepler tüm dünyada Antarktika hariç her kıtada yaşarlar.

 • Çoğu akrep türü insanlar için ciddi bir tehdit değildir.
 • Dış iskeletleri ultraviyole ışığında parlayan floresan kimyasallara sahiptir.
 • Afrika ve Doğu Asya’daki yerlerdeki insanlar genellikle onları yiyecek olarak tüketirler.
 • Yaklaşık 25 akrep türü, bir insanı öldürecek kadar ölümcül zehirlere sahiptir.
 • Bazı akrepler yırtıcıları kovmak için zehir fışkırtabilir.
 • Dünyanın en büyük akrebi dev orman akrebidir. Uzunluğu 20 cm den fazla büyüyebilir!

Akrep ne yer?

Akrepler özellikle böcekler başta olmak üzere örümcekler ve küçük kemirgenlerle beslenirler.

Akrep omurgalı mıdır ?

Akrepler omurgalı değildir. Eklembacaklı haşere gurubuna girmektedirler.

Akrep yatağa çıkar mı ?

Akrepler tırmanma özelliğine sahip canlılardır. evinizde bulunan bir akrep yatağınıza çıkabilir. Kendilerine gizli saklanabicekleri ve avlanabilecekleri yerleri ararken evinizin bir çok yerini dolaşabilir.  

Akrep Özellikleri

İnsanların çoğu akreplerin görüntüsünü ve soktuklarında ne kadar acı verdiği hakkında bilgi sahibidir. Akreplerin dikkatimizi çekecek çok önemli özellikleri bulunmaktadır. Akrep özelliklerini sizin için madde madde açıklayacağız.

 • Akrepler yavrularını canlı doğururlar

Genellikle vücutlarının dışına yumurta bırakan böceklerin aksine, akrepler canlı yavrular üretir. Bazı akrepler, hem bir yumurta sarısından hem de annelerinden besin aldıkları bir zar içinde gelişir. Bazıları ise zarsız gelişir ve doğrudan annelerinden besin alırlar. Gebelik evresi, türlere bağlı olarak 2 -18 ay kadar sürebilir. Doğumdan sonra, yeni doğan akrepler annelerinin sırtına binerler. Burada ilk yüzeylerini değiştirene kadar kalırlar. Bu aşamadan sonra dağılırlar.

 • Akrep uzun bir yaşam sürer

Eklembacaklıların çoğu diğer canlılara kıyasla nispeten kısa ömürlüdür. Birçok böcek sadece birkaç hafta  veya ay yaşar. Ancak akrepler en uzun ömürlere sahip eklembacaklılar arasındadır. Vahşi doğada, akrepler genellikle iki ila on yıl yaşarlar. Muhafazalı ortamlarda ise  akrepler 25 yıl kadar yaşayarak uzun ömürlü olduklarını ispatlamışlardır.

 • Yeryüzünde yaşayan en eski canlı türlerinden biridir

Akreplerin fosillerine göre en az 300 Milyon yıllık bir geçmişe sahipler.  Fosil kanıtları, akreplerin en eski dönemlerden günümüze  büyük ölçüde değişmeden geldiğini  göstermektedir.

 • Çevre şartlarına karşı oldukça dayanıklı canlılardır.

Eklembacaklılar 400 milyon yıldan fazla bir süredir karada yaşıyorlar. Günümüz akreplerin ise 25 yıl kadar yaşayabildiği gözlemlendi. Bu durum Akreplerin hayatta kalmada çok başarılı olduklarını gösteriyor.  Bir akrep beslenmeden  tam bir yıl boyunca hayatta kalabilir. Akciğerleri olduğu için (at nalı yengeçleri gibi), 48 saate kadar su altında kalabilir ve hayatta kalabilirler. Akrepler sert ve kuru ortamlarda yaşarlar. Hayatta kalabilmeleri için vücutlarının nemini korumaları gerekmektedir. Bu nemi beslendikleri besinlerden elde etmektedirler.  Son derece düşük metabolik hızlara sahiptirler. Çoğu böceğin oksijeninin sadece onda biri kadar tüketim  yaparlar.

 • Akrepler Çiftleşmeden Önce Dans Eder

Akrepler, iki kişilik bir yürüyüş olarak bilinen ayrıntılı bir kur ritüeline katılırlar. Dans, erkek ve dişi temas kurduğunda başlar. Vahşi doğada, erkek çiftleşme tamamlandıktan sonra genellikle hızlı bir şekilde ayrılır. Kapalı ortamda çiftleşme gerçekleştikten sonra dişi genellikle eşini yer. Bunun sebebi erke uzaklaşamaz. çiftleşme iştah açtığından dişi erkeği yer.

 • Karanlıkta Parlıyorlar.

Akrep geceleri parlıyor. Bilim adamlarının hala tartıştığı nedenlerden dolayı akrepler ultraviyole ışık altında parlıyor. Bir akrebin derisi ultraviyole ışığı emer ve parlayan ışık olarak yansıtır. Bu, akrep araştırmacılarının çalışmalarını önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır. Yakın zamana kadar sadece yaklaşık 600 akrep türü bilinmesine rağmen, bilim adamları onları bulmak için UV ışıklarını kullanarak 2.000’e yakın akrep türünü belgelediler . Bir akrep deri değiştirdiğinde başlangıçta yumuşaktır ve parlamaya neden olan maddeyi içermez. Yani, son zamanlarda yeni kabuk değiştirmiş  akrepler karanlıkta parlamaz. Akrep fosilleri  kayaya gömülü yüz milyonlarca yıl geçirmesine rağmen hala parlayabilirler.

 • Her Şeyi Yiyorlar

Akrepler gece avcılarıdır. Akrepler böcekler, örümcekler ve diğer eklembacaklılar ile beslenebilirler. Aynı zamanda bazı kurtçuklar ve solucanlar ile de beslenirler. Daha büyük akrepler elbette daha büyük canlıları yiyebilir. Bazılarının küçük kemirgenler ve kertenkelelerle beslendiği bilinmektedir. Birçoğu iştah açıcı görünen her şeyi yiyebilse de, diğerleri belirli böcek aileleri veya yuva örümcekleri gibi belirli avlarda uzmanlaşmıştır. Kaynaklar geçen bilgilere göre aç bir anne akrep kendi bebeklerini yiyebilir.

 • Akrepler Zehirlidir

Evet, akrepler zehir üretir. Korkunç görünümlü kuyruk yukarı doğru kıvrılır ve sonunda telson adı verilen son bir segment bulunur. Telson zehirin üretildiği yerdir. Telsonun ucunda aculeus adı verilen keskin iğne benzeri bir yapı vardır. Bu iğne zehir dağıtım aparatı olarak görev yapar. Bir akrep avını öldürmesi gerektiği, kendi savunmasını güçlendirmesi ve zehrin üretim zamanlaması gibi durumlara göre zehrin şiddetini ve hazır olması gereken zamanı ayarlayabilir.

 • Akrepler insanlar için o kadar Tehlikeli değildir

Elbette, akrepler sokabilir ve bir akrep tarafından sokulmak kesinlikle istenen bir durum değildir. Fakat gerçek şu ki, birkaç istisna dışında akrepler insanlara fazla zarar veremez. Dünyada bilinen yaklaşık 2.000 akrep türünden sadece 25’inin bir yetişkine tehlikeli zehir  atacak kadar güçlü zehir ürettiği bilinmektedir. Küçük çocuklar, daha küçük ağırlığa ve zayıf bünyeye sahip olduklarından dolayı daha büyük risk altındadır. En zehirli Akreplere karşı panzehir tıbbi tesisler aracılığıyla elde edilebilir.

Akrep Türleri

Akrepler, eklembacaklı haşere grubunun bir üyesirdir. Bilimsel adlarının ilk isimlerini türlerinin bağlı olduğu aileden alırlar.  Bilimsel isimleri ile akrep türleri şunlardır;

 • Chaerilidae
 • Pseudochactidae
 • Buthoidea
 • Iuridae
 • Bothriuridae
 • Chactidae
 • Scorpionidae

2.500’den fazla tanımlanmış tür vardır ve bunların büyük çoğunluğu tropikal bölgelerde ve çöllerde bulunur. Akrep türleri arasında, daha küçük türler genellikle daha zehirlidirler. Daha büyük akrepler potansiyel avcılara daha korkunç görünerek aralarındaki farkı telafi ederler. Yağ kuyruklu akrep (Androctonus australis) da ölümcül akrep sınıfının en kötü şöhrete sahip üyelerinden biridir. Bu sinsi tehlikeli akrep türünün Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da çok yaygın olduğu ve çok sayıda ölümden sorumlu olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca oldukça agresif olduğu bilinmektedir. Zehri, zayıf bağışıklık sistemleri ve küçük bedenleri nedeniyle özellikle yaşlılar ve çocuklar için ölümcül olabilir. Bu, insanların gerçekten kaçınmaya çalıştığı tehlikeli bir akreptir Akrep ailesinin bir başka tehlikeli üyesi, uygun bir şekilde adlandıracak olursak “ölüm avcısı” (Leiurus quinquestriatus) dir. Afrika’nın hem kuzey hem de güney yarıkürelerine özgüdür ve genellikle çöllerinde bulunur. Bu türün zehrinin güçlü olduğu kanıtlanmıştır.

Sarı Akrep

sarı akrep Sarı akrep aynı zamanda daha kurak ve sıcak yerlerde yaşayabilen ülkemizde özellikle güneydoğu Anadolu bölgesinde görünen bir akrep türüdür. Akreplerin sarı, siyah ve kahverengi renk tonlarına sahip birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu yazımızda Sarı akrep olarak bilinen ve akreplerin en zehirli türü olan ölüm avcısı lakaplı Ortadoğu akrebini anlatacağız. Sarı akrep (Leiurus quinquestriatus)  özellikle Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkelerinde sık görülmektedir. Aynı zamanda Orta Asya, Hindistan ve Kazakistan gibi ülkelerde de görümüştür Anadolu sarı akrebi, Filistin sarı akrebi, çöl akrebi olmak üzere bir çok farklı isimle tanınırlar. Bilimsel adı Leiurus quinquestriatus, “beş çizgili düz kuyruk” anlamına gelir. Renkleri Sarıdır ve yaklaşık 3-8 cm arası büyüklüğe sahiptirler. Dişiler daha büyüktür. Bu akrepler gecedir ve ve diğer canlılar tarafından boş buldukları alanlara yuvalarını yaparlar.  43.5 ° C civarında sıcaklıklara ve çok düşük yağışa sahip sert iklimlerde onlar için en uygun mevsim şartlarını oluşturur. Ölüm avcısı akrepler pusuya yatarak avlanır, sonrasında ise avlarına hızlı bir şekilde iğne batırarak onları zehirlerler. Asıl besin kaynaklarını böcekler, sinekler, karıncalar ve cırcır böcekleri gibi böceklerin yanı sıra diğer örümcek ve eklembacaklılar oluşturur. Baykuşlar ve yarasalar sarı akrepleri avlayabiliyorlar. Sarı akrepler başarılı çiftleşmeden sonra ortalama 60 yavru meydana getirirler. Genel olarak sarı akreplerin 4 ila 25 yıl arasında yaşadığı belgelenmiştir, ancak hiç kimse vahşi doğada ölüm avcısının ortalama ömrünü bilmemektedir.

Sarı Akrep Zehirli Mi?

Ölüm avcısı lakaplı sarı akrep zehirinin son derece zehirli olduğu bilinmektedir. Zehir insan derisine nüfuz ettiğinde, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı, ishal ve karın kramplarının yanı sıra sokma bölgesinde görünür şişlik olabilir. Daha savunmasız kurbanlar, çocuklar ve yaşlılar da akciğerlerde Kasılma, nöbetler ve sıvı tutulumu yaşayabilir. Bu kişiler için ölüm, kalp ve solunum sistemlerinin çöküşü yoluyla meydana gelebilir.

Sarı Akrep Sokması

Ölüm avcısı lakaplı sarı akrebin sokması tıbbi bir acil durumdur. Bulunduğunuz yerdeki en yakın sağlık kuruluşuna derhal başvurunuz. Aynı zamanda Türkiye de  114 nolu UZEM – Ulusal Zehir Danışma Merkezine bağlanabilirsiniz. Sarı akrebin panzehiri bulunduğunuz bölgelerdeki sağlık kuruluşları aracılığıyla tibbi müdahale amaçlı uygulanabilir. Sarı akrep sokmasının şiddetli belirtileri: Kusma , nefes alıp vermede güçlük, organların ve vücüdun su tutması olarak gerçekleşmektedir. Hastaya daha hızlı tedavi için akrebin adı veya açıklaması UZEM görevlilerine ve hekimlere bildirilmelidir. Böylece hastayı en iyi nasıl tedavi edeceğini bileceklerdir. Sarı akrebin soktuğu bölgeyi sabun ve suyla dikkatlice yıkayın ve temizleyin. 10 dakika boyunca bir beze veya başka bir kaplamaya sarılmış bir buz torbası uygulayın ve gerektiğinde tekrarlayın. Solunum durması ve güçlüklerine karşı Gerekirse suni teneffüs uygulayın. İlk yardım ve tıbbi müdahalelerle ilgili mutlaka UZEM ve en yakın hekime danışın.

Siyah Akrep

siyah akrep Siyah akrep Eklembacaklı haşere türünün Buthidae sınıfı akreplerinin bir üyesidir. Ölümcül zehire sahip en tehlikeli akreplerden bir tanesidir. Bilimsel adı Androctonus crassicauda olarak geçmektedir. Androctonus cinsi ismi Yunancadan ‘insan katili’ anlamına gelir. Androctonus cinsindeki bu akrep belirgin şekilde geniş ve büyük kuyruğu nedeniyle yağ kuyruklu akrep veya kuyruğun siyah rengi sebebiyle siyah akrep olarak da bilinir. Siyah akrep (Androctonus crassicauda) dünyanın en tehlikeli akreplerinden biri olarak kabul edilir. Her yıl  insan ölümüne neden olduğu bilinen son derece güçlü bir zehire sahiptir. Bu akrep türü, Orta Doğu ve kuzey Afrika’nın kurak ve yarı kurak bölgelerinde bulunur. Ülkemizde Güneydoğu Anadolu bölgesinde bu akrep türü görülmüştür. Türkiye, Suriye, Irak, İran, Pakistan, Afganistan gibi ülkelerde varlığı tespit edilmiştir.

Siyah Akrep Zehirli mi?

Siyah akrepler ( Androctonus crassicauda)  ölümcül zehire sahiptir ve dünyada ölüme sebep olabilen akreplerden bir tanesidir. Zehirinin kardiyotoksin ve nörotoksin içerdiği bilinmektedir. Bunun anlamı hem kalbi hem de beyni olumsuz etkileyerek ölüme sebep olabilir. Sokmalarına bağlı ölümler genellikle solunum sisteminin arızalanması veya tam kalp yetmezliğinin bir sonucudur. Tedavi edilmezse birkaç saat içinde bir insanı öldürecek kadar güçlü zehir üretebilirler. Genellikle, aynı akrep türü tarafından üretilen bir panzehir, zehirin acil ve uzun vadeli etkilerini azaltmak için bir tedavi olarak kullanılır. Siyah akrebin zehrinin çeşitli ölümcül toksinler içerdiği gerçeği göz önüne alındığında, bunlar insanlara son derece zararlıdır ve her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.

Zehirli Akrep

zehirli akrepler Dünya çapında akrep türlerinin sadece 25’inin zehirli sokmasıyla bir insanı öldürebileceği bilinmektedir. Bir akrep zehiri genellikle sağlıklı bir yetişkin için direkt ölümcül değildir ve müdahale edilebilir. Ölümcül zehire sahip akrepler çocuklar, yaşlılar ve zayıf bünyeli yada hastalıklı bireyler için ölümcül olabilir. Çok daha hızlı şekilde doktora görünmeleri gerekir. Akrep akrep zehiri vücutta etkisini göstermeye başladıktan sonra ağrıdan sonra en sık görünen belirtiler şişlik, uyuşma ve karıncalanma gibi semptomlardır.

En Zehirli Akrep

Dünyanın en ölümcül ve en zehirli ünüyle bilinen 3 akrep türünü sizler için ele alacağız. İnsan ölümlerine sebep olan bu akrepler şunlardır;

 • Sarı akrep -Leiurus quinquestriatus (çöl akrebi)
 • Siyah akrep – Androctonus crassicauda (yağ kuyruklu akrep)
 • kırmızı hint akrebidir.

Leiurus quinquestriatus akrebi Ortadoğu yada çöl akrebi olarak ta bilinir. Ülkemizde güneydoğu Anadolu bölgesinde Sarı akrep olarak bilinen bu akrepler en zehirli akrep türünün başında gelmektedir. Siyah akrep – Androctonus crassicauda (yağ kuyruklu akrep) yine ülkemizde güney doğu illerimizde görülen  bu akrep her yıl ölümlü insan vakalarının sorumlulularından biridir. Kırmızı hint akrebi Hindistan ve çevresindeki ülkelerde görülmüş ölümcül zehirli bir akrep türüdür. Bu Ölümcül akreplerin  Boyutları 1 cm ile  25 cm arasında değişir. Vücutları üç bölümden oluşur bunlar:  baş, gövde ve kuyruktur. Kuyruk kurbanına saldırmak için farklı şekillerde manevra yapabilen bir yapıya sahiptir ve ucunda iğnesi vardır. Bu kuyruk zehirlidir ve bazı durumlarda ölümcüldür. Akreplerin ayrıca avlarını yakalamak veya kendilerini savunmak için kullanılabilecekleri güçlü kıskaçları vardır. Diğer akreplerin hiçbiri bu üç akrep türü kadar zehirli değildir. Hint kırmızı akrebi Hindistan, Nepal ve Pakistan gibi bölgelerde bulunur. Ortadoğu çöl akrebi ismini adından alır ve Ortadoğu’da bulunur. Bu haşerelerden birinin sokması ölümcül olabilir.

Türkiye’de ki Zehirli Akrepler Hangileridir?

Öncelikle söylemek gerekir ki Türkiye’de bir çok akrep türünü bir kişinin ölümüne sebep olacak kadar zehirli değildir. Öte yandan Ülkemizde görülen  özellikle dikkat edilmesi gereken 2 ölümcül akrep türü siyah akrep (Androctonus crassicauda) ve Sarı akreptir (Leiurus quinquestriatus). Ülkemizin Güney doğu illeri ve kayalık alanlarında bu türlere rastlayabilirsiniz.

En Büyük Akrep

dev orman akrebi En büyük akrep bilimsel adı Heterometrus spinifer olan Dev orman Akrebidir. Asya orman akrebi olarak ta bilinir. Tropikal ormanlarda yaşarlar. 8 yıla kadar ömrü vardır. Bu türe ait 30 dan fazla çeşitte akrep türü vardır. Bu akreplere genellikle dev orman akrepleri denir ve benzer özellikleri paylaşırlar. Dev orman akrepleri yaklaşık olarak 15 cm(biraz daha büyük boyları vardır) boyunda olan en büyük akrep türü olarak bilinirler. Dev orman akrepleri ayrıca geniş kıskaçlara ve sonunda zehirli iğneli bulunan parçalı bir kuyruğa sahiptir. Dış iskeletleri siyahtır ve ultraviyole ışığı altında parlak deniz mavisi gibi parlar. Dev orman akrepleri zamanlarının çoğunu ilk iki çift bacağıyla kazdıkları yeraltı yuvalarında geçirirler. Tehdit edildiğinde, akrep açık pençeleri ve kemerli kuyruğu ile tehditle karşı karşıya kalacaktır. Daha fazla taciz edilirse, dev orman akrebi ilk önce kıskaçlarını kullanır.  İğnesini yalnızca son çare olarak kullanır. Akreplerin zehir gücü ile kıskaçlarının büyüklüğü arasında ters orantılıdır. Güçlü zehiri olan akrepler daha küçük kıskaçlara sahipken, daha az toksik zehiri olan akrepler telafi etmek için daha büyük kıskaçlara sahiptir. Dev orman akrebi heybetli görüntüsüne rağmen ölümcül zehire sahip değildir.  

Akrep Yuvası

akrep yuvası Akrepler açık arazide kayaların altında, oyuk ve deliklerin içinde çalılıkların ve dalların altına yuvalanıyorlar. Özellikle sıcaklar arttığında vücutlarındaki nemi korumak maksadıyla gölgelik alanlara yuva yapmayı tercih ederler. Akrepler yaşam alanlarımızda ise evinizin içinde, bahçenizde ve garaj- depo tarzı alanlarda bulunurlar ve buralarda yuvalanabilirler.

 • Bahçenizi mutlaka kontrol edin!

Gün içinde sıcaklıklar arttığında akrepler bahçenizdeki kayaların, odun yığınlarının, ağaç kabuklarının veya diğer küçük barınma için kullanabilecekleri alanlarının altına saklanırlar. Kabuk akrepleri baş aşağı olmayı bile tercih ederler, bu da bahçe mobilyalarının alt tarafında sizi şaşırtabilecekleri anlamına gelir! Kendinizi ve ailenizi bahçenizdeki akrep sokmalarına karşı korumak için; Rahatsız edici kayalara veya bahçe süslerine dikkat edin. Yabani otları kazarken veya çekerken kalın bahçe eldivenleri giyin. Taşımadan önce masaların, sandalyelerin, yükseltilmiş kaidelerin ve diğer mobilyaların altını kontrol edin. Bir akrebin sığınması için gölgeli alan sağlayan depolama eşyalarınızı bahçenizden uzak tutun.

 • Akrepler Garaj ve depolarda bulunabilirler

Akrepler gölgeli köşelerde saklanmayı sever. Garajlar ve depolar sıcaktan korunmak için akreplerin çok sık saklandıkları ve yuvalandıkları alanları oluştururlar. Garajda ve depolarda bulunan kıyafet,  ayakkabı veya eşyalarınızı kullanmadan önce mutlaka kontrol ediniz. Akrepler, gevşek hava sıyırma ve diğer küçük çatlaklar ve çatlaklar yoluyla evinize gizlice girebilir, daha sonra çamaşır yığınlarında, kilerde ve diğer sessiz ve karanlık yerlerde saklanabilir. Evinize girdikten sonra, akrepler aylarca yiyecek veya su olmadan yaşayabilir. Evinize çok fazla yatırım yapmadan önce onları bulmak çok önemlidir.

Akrep Evde Yuva Yapar mı ?

akrep evde yuva yapar mı Akrepler Evde yuvalanabilirler. Vahşi doğada yaşamını sürdüren bu canlılar evlerimize çevresel şartlardan korunmak veya besin bulmak için gelebilir ve yuva yapabilirler. Evlerimizde gizlenen akrepleri bulmanın en kolay yolu, onları ultraviyole (UV) ışıkla aramaktır. Güneş battıktan sonra ışıkları kapatın ve ışığı çarşaf yığınlarına, kilerinize ve akreplerin saklandığı diğer karanlık ve sessiz yerlere doğru tutun. Akrep’in dış yüzeyleri bu ışık altında parlayacaktır. Bu da onları sokma şansına sahip olmadan önce yuvalarını ve saklandıkları yerleri tespit etmemizi sağlıyor.

Evinizde Akrep Yuvaları Nasıl Önlenir ?

Eğer çevresel akrep potansiyeli olan bir yerde yaşıyorsanız evinizde akreplerle karşılaşmadan önce onların evinize girişini engelleyecek önlemler bulunmaktadır. Bunlar; Evinize hava girişini sağlayan açıklık ve kapı altı boşluklarını bir kart kalınlığından daha fazla olmayacak şekilde tekrar gözden geçirebilirsiniz. Elektrik hatlarının veya su borularının evinize girdiği yerleri izolasyon malzemeleri ile kapatabilirsiniz. Akreplerin evinize gizlice girmek için büyük bir açıklığa ihtiyacı yoktur. Bu nedenle boruların duvardan çıktığı alanlar için mutfağınızı ve banyolarınızı kontrol ettiğinizden emin olun. Giderler için muhafazalı kapaklar kullanabilirsiniz. Herhangi bir boşluk varsa, akreplerin içeri girmesini önlemek için bunları doldurun! Tüm pencere kırıklarını, kapı açıklıklarını aynı zamanda kapı ve pencerelerde bulunan sineklik hasarlarını içeriye haşere girmesini önlemek için onarın.. Evinizin ve garajınızın dışını temiz tutun. Akrepler enkazda saklanır. Çimlerinizi kısa kesin. Evinize girmesini önlemek için çalıları kesin ve dal yığınlarını ortadan kaldırın. Ayrıca, garajınızı ve deponuzu düzenli tutun, böylece akreplerin saklanabileceği yerleri ortadan kaldırmış olursunuz.

Akrep istilası belirtileri nelerdir ?

Akrepler tipik olarak, kendilerinin görsel görüşlerinden başka, işaret bırakmazlar. Yani akrepleri görmeniz mekanınızda faaliyet gösterdiklerinin belirtisidir. Akreplerin çok fazla belirtisi bulunmamaktadır. Onları görmeniz dikkatli olmanız gerektiği noktasında sizleri uyarmaktadır. Profesyonel ilaçlama hizmetlerimizle %100 memnuniyet garantili akrep ilaçlama hizmeti sunmaktayız

Evde Akrep Neden Olur?

 •  Akrepler Karanlıkta olmayı sever

Diğer ürpertici, sürünen böcekler gibi, akrepler de karanlık yerlerde saklanmayı sever. Aslında akrepler gecedir. Vücut ısısını ve nemini daha iyi kontrol edebilmek  ve avlarına gizlice yakalamak için geceleri aktif hale gelirler. Bodrumlar akrep aktivitesi için muhtemel alanlardır. Akrepler karanlık köşe ve saklanabilecekleri alanları bulmak için muhtemelen evin her yerine gideceklerdir. İşte akrepler hakkında eğlenceli bir gerçek: karanlıkta parlıyorlar. Bir akrep sorununuz olabileceğinden endişeleniyorsanız, geceleri onları aramak için siyah bir ışık kullanabilirsiniz. Siyah bir ışık bir akrebe çarptığında, dış iskeletindeki proteinler parlak bir neon mavisi tonu oluşturur.

 • Nem ve su kaynakları susamış Akrepleri Çeker

Her hayvan ve böceğin hayatta kalmak için suya ihtiyacı vardır ve akrepler de bu konuda çok dikkatli canlılardır. Yaz günlerinde sık sık su aramak için evlere girerler. Akrepler genellikle boru kanallarından ve sıhhi tesisat sisteminden içeri girerler bu yüzden genellikle mutfakta veya banyoda bulunurlar.

 • Çürüyen dallar ve Yapraklar Akrepler için dışarıdaki saklanma alanı oluştururlar.

Dışarıda bir akrep görmeniz evde görmenizden daha muhtemel bir durumdur. Bu  özellikle bahçenizde çürüyen yaprak yığınları veya çürüyen odun yığınları varsa yüksek ihtimallidir. Akrepler nemli yaprakların, kütüklerin, kabukların, samanların altında saklanmayı severler. Çürüyen kalıntıları bahçenizden temizlemek, akrep istilasını azaltmada sizlere yardımcı olacaktır.

 • Akrepler diğer böceklerle beslenmek için evinize gelebilirler.

Akrepler genellikle böceklerle beslenirler. Örümcekler , kırkayaklar ve diğer yürüyen haşerelerdir. Bu haşereler evinizde mevcutsa beslenmek amacıyla evinize gelmiş olabilirler.

Akrep Evime Nasıl Girmiş Olabilir ?

Akrepler daha fazla besin kaynağını bulabilmek için dışarıdaki yaşam ortamını bırakıp kapalı mekanlara geldiklerinde problem haline gelebilirler.Eğer akrepler yaşadığınız mekanı kendi yaşam alanı olarak daha cazip görmeye başlayıp mekanınıza geliyorsa öncelikli olarak onu evinizin dışında tutmak için içeri girebileceği bütün noktaları ,çatlakları, girişleri kapatmanız gerekir. Akrepler genellikle kapıların altındaki boşlukları kullanırlar.bununla birlikte zemin seviyeli pencereler,sıhhi tesisat borularını ve eve giren tesisat hatlarını çevreleyen boşluklar, temeldeki çatlaklar ve boşluklar bir ev veya işyerinin içine girebilmek kullandıkları alanlardır. Kutular, saksı çiçekleri, yakacak odunlar, dış mekan mobilyaları ile kapalı mekana girmeye olanak bulmuş olurlar. Akrep İçeri girdiğinde tipik olarak bodrum katları, döşeme altı boşlukları, mutfak dolapları altındaki gizli yerler, banyolar veya garaj gibi kendileri için cazip alanlar ararlar.  

Akrep Nerede Yaşar ?

Akrepler Nerede Yaşar? Akrepler birçok habitat tipinde gözlemlenebilir. Ancak, akreplerin çoğu çölleri ve yarı kurak bölgeleri tercih eder. Akreplerin çoğu kütüklerin, kayaların, tahtaların ve dağınıklığın altında saklanır. Ayrıca gün ışığını yuvalarda geçiren epeyce akrep vardır. Akrep yaşadığı yerler, yerin kuruluğuna bağlı olarak bir metre derinlikte olabilir. Bir oyuk oluşturmak için akrepler, nem ve sıcaklığın uygun ve rahat olduğu bir derinliğe kadar kazarlar. Oyuklar genellikle sadece bir akrebin sığabileceği büyüklüktedir. Bazı akrepler avlarını tuzağa düşürmek için yuvalarında beklerler. Belirli bir tür olan Anuroctonus Phaiodactylus, yuvasında herhangi bir avın girmesini bekler. Güçlü kıskaçları, kurbanlarına saldırmanın birincil yoludur. Oyuk açıklıklarını yüzeyden görünür halde bırakır ve bunlar oval ya da hilal şeklindedir. Sadece yetişkin erkek akrepleri, potansiyel eş bulmak için uzun süre yuvalardan ayrılır.

Akrepler Avlarını Nasıl Yakalarlar ?

Akrep Avlarını Nasıl Yakalar ? Akrepler avlarını gizlenip bekler. Av küçükse kıskaçları ile ezerek, büyükse zehir enjekte ederek öldürürler. Kurbanın sinir sistemini etkileyen karmaşık bir nörotoksin karışımına sahiptirler. Zehir avını yakalamak için kullanılsa da, akrepler kendilerini yırtıcılardan veya diğer tehditlerden korumak için de kullanabilir.

Akrep Yavrusu

akrep yavrusu Dişi akrepler yumurtalarını vücutlarında taşırlar. Yavrular dişinin vücudunu terk ettiğinde, annenin sırtına doğru tırmanırlar. İlk deri değiştirme dönemi geçene kadar annenin sırtında kalırlar. Bundan sonra aşağı inerler ve dağılırlar.

Akrep yavrusu ve yeni doğmuş akrep yavrusu bilgiler ve görüntüler için mutlaka tıklayınız : akrep yavrusu

Küçük akrepler yetişkin akrepleri andırır. Yaşlandıkça dış kabuklarını bırakırlar. Genç bir akrebin olgunlaşması  kabuk değiştirme aşamasıyla ölçülür, çünkü olgunluğa ulaşması beş ila yedi kalıp gerektirir. Akrepler sıcak ve nispeten kuru habitatları tercih ederler. Gün boyunca yeraltı delikleri veya kayaların alt kısımlarında barınak olarak kullanırlar. Akrepler yeterli olgunluğa eriştiklerinde geceleri avlanmayı ve beslenmeyi tercih ederler. Avlanırken kıskaçlarını nörotoksik zehirlerini enjekte ederek öldürmek yada felç bırakmak için  iğnelerini kullanırken kıskaçlarından yardım alırlar. Sadece yiyeceklerini sıvı halde alabilirler ve yutulmadan önce katı maddeleri atacaklardır. 

Akrep Sokması

Akrep sokmaları genellikle ölümcül olmasa da, yine de zehirli olabilirler. Yaygın yan etkiler arasında uyuşukluk, ağrı ve lokal şişlik bulunur. Ciddi durumlarda, kusma ve solunum problemleri oluşabilir. Çocuklar ve yaşlılar akrep sokmasına  ciddi tepkiler verebilirler.

Akrep endişeleri genellikle gerçek bir ısırıktan değil, zehri içerebilen sokmadan kaynaklanır. Genel olarak Türkiye’ de görülen akrep sokması olaylarında çok tehlikeli durumlar ortaya çıkmamaktadır. Bir insan üzerinde bir akrebin zehri, akrebin soktuğu yerde şişlik gibi belirtilere neden olabilir. Bununla birlikte, bazı insanlar uyuşukluk ve kasılma yaşamaktadır. Aşırı durumlarda, bazı insanlar nefes almada zorluk yaşayabilir. Alerjik olan kişilerin tehlikeli bir akrep zehrinden ölme olasılığı daha yüksektir.Hayatta kalma şansı, sokmanın  etkilerini ortadan kaldırmak için belirli süre içinde bir panzehir enjeksiyonu tedavi sürecini başlatır.

Akrep sokması hakkında tüm bilinmesi gerekenleri sizler için detaylarıyla anlattık: Akrep sokması  

Akrep ilaçlama fiyatları

Fiyatımız 90 tl den başlamakta ve ortamın türüne mekanın büyüklüğüne göre artmaktadır. En uygun fiyatlar ve en kaliteli hizmet için mutlaka ilaclama.com.tr uzmanlarımıza danışın. Türkiye’nin ilk ve tek akıllı ilaçlama fiyat modülünü kullanarak akrep ilaçlaması fiyatınızı hemen öğrenebilişiniz: Böcek ilaçlama fiyatları

Akreplerden Nasıl Kurtulurum?

Akreplerden Profesyonel ilaçlama hizmeti ile kurtulmak en garanti ve etkili çözümdür. Akrepler gizli hareket ettiklerinden bulundukları alanı tespit etmeniz zor olabilir. Bu sebeple Evinize sunacağımız akrep ilaçlama hizmetinden sonra akrep evde gezerken ilaç tatbik edilen yere temas edecek ve ölcektir.

Akrep İlaçlama Firması Hangi Yöntemleri Kullanır?

İlaçlamanın ürün skalası oldukça geniş ve her vakanın farklı ürünü mevcuttur. Fare ilaçları, böcek ilaçları, ilaçlama pompaları ve kokusuz ilaçlar firmanın kullandığı ürünler arasında yer alıyor. Deneyimli ve eğitimli kadrosuyla bulunduğunuz yere gelip deneyimli bir şekilde ilaçlama yapan firmadan ilaçlama ürünlerini sipariş vermek de mümkün oluyor.  İlaçlama ekibimizin verdiği hizmetler kesin çözümler sunuyor.

ilaclama.com.tr akreplerle nasıl mücadele eder?

Akrepler sorun haline gelmeye başladığında mülk sahibi profesyonel yardım ve destek için böcek ilaçlama uzmanıyla iletişime geçmelidir. Haşere yönetimi uzmanınız mülkünüzü inceler, ayrıca akrep problemlerini en aza indirmek için size profesyonel hizmetler ve öneriler sunar. Haşere mücadele planınızın içerebileceği bazı şeyler şunlardır:

 • Denetimler: Akreplerin ev içinde kazara taşınmadığından emin olmak için eşyaların incelenmesi gerekmektedir. Bazı ortak öneriler arasında akreplerin odun ya da dış depolama alanlarına getirilen kutuların bulunmadığından emin olmak için yapılan kontroller bulunmaktadır.

Akrep ilaçlama ile ilgili Hizmetler ve Öneriler

Haşere yönetimi uzmanınızın muayene bulgularına dayanarak mülkünüzdeki akrepleri nasıl azaltacağınız konusunda hizmet vermek veya önerilerde bulunmayı kapsar. Bu normalde akrep popülasyonlarını destekleyen çevresel koşulları azaltmaya yönelik çabaları ve gerekirse akreplerin bulunduğu yerlere ya da eve girebilecekleri yerlere bir böcek ilacı uygulaması hizmetini içerir.   akrep-turleri, akrep-ilaclama  

 • Sanitasyon: Akreplerin yaşamaktan hoşlandığı evin etrafındaki kalıntıları giderme işlemlerini kapsar.
 • Tipik akrep habitatları; kayaların altında, devrilmiş ağaçlarda, döküntülerde, yakacak odun yığınlarında, saksı bitkilerinde, dış mekan mobilyalarında ve iç mekan çatılarında, döşeme altı boşluklarında, dış mekan depolarında veya ahırlar gibi kendilerine koruma sağlayan alanları içerir.
 • Çimlerle kaplı alanlar: Çim biçme makinesinin toprağa yakın yerlerde tutulması ve peyzaj alanlarının evden en az 1 metre uzakta tutulması.
 • Haşereyi dışarıda tutma tedbirleri: Akreplerin ev içine girmesini önleyen dışlama tedbirlerini tavsiye etme hizmetini içerir. Örneğin, tedavi planınız kapı girişleri ve açıklıklar altındaki alanları, yırtılmış yüzeyleri ve sızdırmaz hale getirilmesi gereken evlere giren boruları ve yardımcı hatları çevreleyen alanları belirleyebilir.
 •  Kimyasallar: Akrep tedavisi için kimyasal ürünler kullanmak. Akrepler iyi korunan yerlerde saklanmayı tercih ederler, bu yüzden kimyasal uygulamalarda kendi yaşam alanları hedeflenmedikçe kimyasal kullanım her zaman etkili olmayabilir. Bununla birlikte, haşere yönetim uzmanı, hangi ürünlerin kullanılması gerektiğini  ve problemin çözümü için nereye uygulanmaları gerektiği gibi konularda bilgi ve deneyime sahiptir.

 

Belediye Akrep ilaçlama

Belediyeler akreplere karşı halkımızın kullandığı ortak alanlarda, parklarda, bahçelerde dış alanlarda yuvalarının tespit edildiği yerlerde ilaçlama yapabiliyor. Özel mülkünüzün bahçesinde, evinizin içinde ve işyerinizde karşılaşabileceğiniz akrep vakalarında ise akrep ilaçlama hizmeti sunmuyorlar. Bu noktada ilaclama.com.tr olarak 20 yılın üzerindeki tecrübemizi kullanarak yaşam alanlarınızda ilaçlama hizmeti gerçekleştiriyor ve sizleri akreplerden kurtarıyoruz.    

En Uygun Fiyatlarla Akrep İlaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

 

Akrep İçin Ev İlaçlama

Evlerde, binalarda, işyerlerimizde, Köylerde ve bahçelerde en çok karşılaştığımız canlılardan birisi olan akrep ısırması sonucu her yıl binlerce kişinin zehirlenme vakalarına sebep olmaktadır. Bu nedenle akrep için ev ilaçlama yaparak siz de akrep sorunundan kurtulabilirsiniz. İstanbul en yaygın servis ağına firma olarak 30 dk. içinde ilaçlama hizmetini Sağlık bakanlığı ruhsatlı, TSE ve ISO sertifikalı olarak evlerinize sunuyoruz. Akrep için ev ilaçlama hizmetimiz her alanda en çok tercih edilen hizmetler arasında yer alıyor. Akrepler karanlık terlerde yaşamayı severler. Bu gibi alanlar nemli olduğundan daha çok tercih etmektedirler. Aynı zamanda sıcaktan veya mevsim şartlarından korunmak yada evimizde bulunan başka haşerelerle beslenmek amacıyla evlerimize gelmektedirler. Akrepler gizlenerek hareket ettikleri için ve ısırıkları ağrı, yanma ve iltihap gibi rahatsızlıklara sebep olduğu için ürkütücü haşerelerdir.

Akrep için Ev İlaçlama Hizmeti

Ev ilaçlama yapan firmamız hızlı bir şekilde akreplerin bulunduğu alanları tespit ediyor bu işlemden sonra ise burada yer alan akreplerin hızlı bir şekilde giderilmesini sağlamaktadır. Akrepler ürkütücü görünseler de ilaçlama işlemine karşı dayanıklı ve mücadelesi zor haşereler grubuna girmemektedir. Akreplerle ilgili en büyük sorun bulundukları alanları tespit edip ilaçlama ve muhtemel giriş noktalarını detaylıca ilaçlamak olacaktır. İlaçlama seçeneklerinde kullanılan yöntemlerde burada önem taşımaktadır. Kokusuz akrep ilaçlama ve kokulu akrep ilaçlama seçenekleri sayesinde ilaçlama sektöründe en iyi kalıcı akrep ilaçlama firması olduğumuzu söyleyebiliriz. Evlerinizde sunduğumuz hizmet memnuniyet garantisi koruması altındadır. Aynı zamanda evinizde oluşabilecek aksiliklere karşı ilaçlama esnasında evinizi sigortalıyoruz.  

Akrep ilaçlama İstanbul

Akrep ilaçlama hizmetleri kapsamında İstanbul’un tüm ilçelerinde her gün ilaçlama servisimiz bulunmaktadır. Tse belgeli ve Iso sertifikalı ilaçlama hizmetlerinden sizlerde bulunduğunuz adrese bizleri çağırarak faydalanabilirsiniz. Akrep vaka yoğunluğu olan ilçeleri ve evlerinizde işyerlerinizde akrebe karşı uygulanması gereken hizmeti çok iyi biliyoruz. Her gün her ilçede servis imkanımızın bulunması fiyat avantajını ve kaliteli hizmetin isteğin anda kapınızda olmasını sağlıyor. Unutmayın En iyi istanbul akrep ilaçlama firması biziz. Bu fırsatı kaçırmayın

Akrep  İlaçlama Hangi Alanlarda Kullanılır?

Akrep İlaçlama hizmeti kapalı açık tüm alanlara uygulanabilir. Daire ortamlarında yaklaşık 20 dakika sürer ve ilaçlama uygulamasından yaklaşık 30 dk sonra havalandırma yapılarak alan kullanılabilir hale gelir. Böylece kısa bir süre içerisinde evinizdeki tüm haşerelerden kurtulursunuz. Akrep İlaçlama Firması olarak siz ve tüm müşterilerimizin memnuniyeti için yıllardır çalışıyoruz. Profesyonel ve son teknolojik imkanlarla hizmet veren firmamızı 7/24 arayabilir , danışabilir ve istediğiniz hizmeti alabilirsiniz. Sizde akrep ilaçlama profesyonel çözümlerimizden yararlanmak için geç kalmayın, bu aya özel kampanyalarımız ile tüm İstanbul’u akreplerden kurtarıyoruz, 300 bin den fazla mutlu müşterimiz ile 20 yılı aşkın süredir hizmet veriyoruz peki siz hangi ilaçlama firmasını tercih ediyorsunuz ? Merdiven altı, sağlık bakanlığı onayı olmayan ilaçlama firmalarını tercih ederek sağlığınızı riske atmayın !

Akrep İlaçlama Firmaları

Akrep istilasının nasıl önleneceğini öğrenmek, zararlı böceklerin evinize girmesini engelleyebilir. Akrep ilaçlama firması olarak İlaçlama konusunda size hem çözüm sunuyoruz hem de danışmanlık veriyoruz. Böceklerin çoğalması gereken ikinci şey yuvalama alanlarıdır. Çoğu akrep yuva oluşturur ve yiyecek bulmak için yuvadan ayrılır. Depo ve çatı katınızı yalıtmak ve kapatmak ilgili olan projenizi bize anlatın. Bitmemiş bir gezinme boşluğuna veya çatı katına sahip olmak, orada bulunan yalıtım parçalarıyla akrepler için mükemmel bir ortam yaratır. Sağlığınız için risk taşıyan akreplerden kurtulmanız gerekmektedir. İlaclama.com.tr olarak 20 yılı aşkın süredir akrep ilaçlaması yapıyoruz. Asla tedirgin olmayın hemen bizi çağırın sizleri bu sorundan kurtaralım. Sunduğumuz hizmetler sayesinde evinizde yer alan akreplerin hızlı bir şekilde giderilmesi için bu alanda deneyimli uzmanlar ile çalışıyoruz. Bu kişiler evinizde yer alan akrepleri tespit ettikten sonra akreplerin hızlı bir şekilde giderilmesi sağlanıyor.  

Wikipedia Akrep Yazısını okuyabilirsiniz.  

5/5 - (36 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Ercan Koz
Ercan Koz
7 ay önce
İlaçlamanızdan çok memnun kaldım.Çok teşekkür ederim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Melih Kaan Yersel
Melih Kaan Yersel
8 ay önce
Akrep ilaçlamanızdan çok memnun kaldık.Çok teşekkür ederiz.Sağolun
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Cemre Kay
Cemre Kay
8 ay önce
Hizmetinizden çok memnun kaldım.Kolaylıklar dilerim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Bora Belgin
Bora Belgin
8 ay önce
Kaliteli,konforlu,titiz ilaçlama firması.Tavsiye ederim
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Ferdi Çakıcı
Ferdi Çakıcı
8 ay önce
Güleryüzlülüğünüz ve hizmetiniz için teşekkür ederim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Furkan Yılmaz
Furkan Yılmaz
8 ay önce
Hizmetinizden çok memnun kaldım.Çok memnun kaldım.Kolaylıklar
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Oğuzhan Gür
Oğuzhan Gür
8 ay önce
Hizmetiniz için teşekkür ederim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Emir Seymen
Emir Seymen
8 ay önce
Akrep ilaçlama hizmetiniz için teşekkür ederim.İyi çalışmalar.
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü