Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.

Dezenfeksiyon

 

Dezenfeksiyon işlemi gözle görülmeyen mikroorganizmaların yaşadığımız ve kullanmakta olduğumuz alanlarda etkisiz hale getirilmesi işlemidir. Dezenfeksiyon işlemi sık kullanılan yaşam alanlarında veya hayati öneme sahip işlemlerin yapıldığı  yerlerde hayati öneme sahiptir.Çünkü paylaştığımız tüm alanlar sürekli olarak mikrop barındırabilir,özellikle bu durum bir çok insanın ortak paylaşım alanları olursa dezenfektan işlemi yapılmadığı takdirde zararlı mikro organizmalar sağlımızı bozabilir ve ummadığımız sağlık problemleriyle karşı karşıya gelmemize sebep olabilir.

Dezenfeksiyon işlemi nasıl yapılır?

Dezenfeksiyon işlemi termal veya soğuk sisleme cihazları kullanılmak suretiyle konuyla alakalı bilgili,donanımlı ve sağlık bakanlığı işlem uygulama belgesine sahip kurumlar veya personel tarafından uygulanmalıdır. Kullanılacak ürünler sağlık bakanlığı onaylı kimyasal dezenfektan içeren ilaçlar olmalıdır. Uygulama yapan bireyler her türlü kimyasal yan etkiye karşı hazırlıklı olmalı gerektiğinde sağlık personeli doğru bir şekilde bilgilendirilmelidir. Uygulama sonrası işlem yapılan alanı kullanacak bireylere işlemle alakalı doyurucu bilgilendirme yapılmalıdır.

Wikipedia üzerinden dezenfektanlar hakkında bilgi almak için : Wikipedia Dezenfektan

dezenfeksiyon banner 1

Dezenfeksiyon işlemi ne işe yarar ?

Bu durum hayat planlarımızın aksamasına ve sevdiğimiz insanların moral, motivasyon kaybına sebep olabilir.20 yılı aşkın süredir verdiğimiz dezenfeksiyon hizmetleri sonucu edindiğimiz tecrübelere göre asla küçümsenmemesi gereken bir meseledir. Özellikle bazı yaşam alanları ve kurumlar için hayati önem taşır

dezenfeksiyon banner 2

Dezenfeksiyon işlemi nerelere yapılmalıdır?

Dezenfeksiyon işleminin uygulandığı alanlar ağırlıklı olarak sağlık sektörü ve hizmet sektörüdür. Sağlık sektöründe uygulanması hayati öneme sahiptir. Cerrahi müdaheleler esnasında herhangi bir enfeksiyon gelişimi ölümle sonuçlanmaktadır. Bundan dolayı  görülmeyen bu canlıların etkisiz hale getirilmesi önemli bir konudur. Bu kapsam da hastanelerin, tıbbi atık bölümlerinin, ameliyathanelerin, ambülansların, acil müdahele odalarının, morgların dezenfektan ihtiyacı önceliklidir.

Hizmet sektöründe dezenfektan ihtiyacının gerekli olduğu alanlardır. Çünkü yoğun hareketliliğin olduğu bu sektörde mikrop taşınması, yayılması ve bulaştırılması çok hızlı olmaktadır. İnsanların sürekli bulunduğu alanların hijyen ve dezenfektan işlemi yaptırması hizmet verdiği insanların sağlıklarını koruma altına alması açısından çok önemlidir. Bu kapsamda toplu taşıma araçları, yolcu taşıyan uçaklar, nakliye araçları, nakliye gemileri, oteller, okullar, cafeler, restaurantlar, ibadethaneler vb. insanlar tarafından yoğun olarak kullanılan alanların belirli periyotlarla dezenfeksiyon işlemi yaptırması gerekmektedir.

İstanbul şehrinde 20 yılı aşan tecrübemizle bu alanda hem kurumsal firmalara hem de özel mülklere, konutlara hizmet vermekteyiz. Uygun fiyat – memnuniyet garantisi çerçevesinde tüm ihtiyaçlarınıza çözümler üretmeye hazırız.

 

Dezenfeksiyon hizmeti verilen kurumlar

 • toplu taşıma araçları dezenfeksiyonu
 • yolcu uçakları dezenfeksiyonu
 • nakliye araçları dezenfeksiyonu,
 • nakliye gemileri dezenfeksiyonu,
 • otel dezenfeksiyonu
 • okul dezenfeksiyonu
 • cafe dezenfeksiyonu
 • restaurant dezenfeksiyonu
 • hastane dezenfeksiyonu
 • ana okulu dezenfeksiyonu
 • işyeri dezenfeksiyonu

 

Kullanılan materyal gereği, içerisinde bakteri oluşumuna müsait yapı bulunan eşyalardan oluşan yaşam alanlarında, toplu taşıma araçlarında, kamuya açık iç ve dış mekanlarda meydana gelen bakteri oluşumunun önüne, İstanbul dezenfeksiyon firmamızın profesyonel hijyen işlemlerinden ve temizlik hizmetlerinden yararlanarak geçebilirsiniz. Bakteri ve virüsten tamamen arındırılmış, profesyonel açıdan hijyenik hale getirilmiş mekanlarda gönül rahatlığı ile yaşamınızı sürdürmek istiyorsanız siz de deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz.

Dezenfeksiyon kelime anlamıyla; insan sağlığını tehdit eden ve olumsuz etkileyen özelliklere sahip olan mikrop ve bakterilerin uzaklaştırılması veya tamamen ortadan kaldırılması işlemidir. Oldukça geniş bir aralığı tanımlayan dezenfeksiyon kavramı, herkesin bildiği standart temizlik faaliyetlerinden oldukça farklıdır. Çünkü dezenfeksiyon işlemlerinde genellikle bakteri ve mikropların kırılmasını sağlayan çok etkili kimyasallar kullanılmaktadır.

Dezenfeksiyon ve Koronavirüs

Özellikle yaşam alanlarında bulunan eşyaların dokuları gereği mikroplar ve bakteriler tarafından tutulup, bakteri üremesine uygun yapıda olduğu bilinmektedir. Bu eşyaların dokularında derinlemesine gerçekleştirilen temizlik ve hijyen işlemleri kaba tabiri ile dezenfeksiyon olarak adlandırılabilmektedir. Son dönemde toplumsal alanlarda insanların sağlık durumlarını tehdit eden bakteri ve virüs kaynaklı problemlerin giderek yaygınlaşması ile birlikte insanlar, “Dezenfeksiyon nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını araştırmaktadır.

Dezenfeksiyon işlemlerinin öncelikle alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü ancak bu sayede hijyen işlemlerinin uygulandığı alanın veya eşyaların gönül rahatlığı ile mikrop ve bakterilerden arındırılmış olduğu söylenebilmektedir. Dezenfeksiyon firmaları arasında dikkatleri üzerine çekmeyi başaran şirketimiz, sahip olduğu birinci sınıf kalitedeki temizlik araç ve gereçlerinin yanı sıra uzman ekibiyle de sektörde öne çıkmayı başarmaktadır.

Tüm dünyada pandemi haline gelen yeni tip koronavirüsü salgını sebebiyle, dezenfeksiyon ile hijyen hizmetlerinin yaşamınızda ne kadar önemli olduğu bir kez daha kanıtlanmıştır. On binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüsü ile mücadelede insanların hem bireysel hem de kolektif bir bilinçle yerine getirmesi gereken en büyük sorumluluk, muhakkak ki hijyen koşullarına dikkat etmektir.

Bilindiği üzere yeni tip koronavirüsün, hasta ile doğrudan temas halinde bile çok hızlı bir şekilde yayılım gösterdiği sık sık hatırlatılmaktadır. Özellikle topluluk halinde olan insanların bir araya geldiği kamusal alanlarda, toplu taşıma araçlarında, nakliye ile kargo hizmetlerinde, mağazalarda, restoranlarda, kafelerde ve bunlar gibi daha pek çok yaşam alanında hijyen koşullarına mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi halde dezenfeksiyon işlemleri bakımında yeterinde önem verilmemiş alanlarda insanlar arasında koronavirüs yayılımının çok hızlı bir şekilde devam ettiğini sağlık alanında uzmanlar da yaptıkları uyarılarla belirtmektedir.

Dezenfeksiyonun Virüsleri Yok Etmedeki Etkisi

Profesyonel temizlik ve hijyen ürünleri olarak kullanılan kimyasalların ve ilaçların, bakteri ve virüs oluşumuna olanak tanıyan yerlerde bile derinlemesine temizlik sağladığı bilinmektedir. Bu yüzden dezenfeksiyondan korunma yolları konusunda ilk dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de mutlaka yaşam alanının kaliteli ve profesyonel biçimde mikrop ve bakterilerden arındırılmış olmasıdır. Hijyenik alanlarda insanların sağlığını olumsuz etkileyen koronavirüsünden de korunmuş olunmaktadır.

Koronavirüsünden Korunmak İçin Profesyonel Hijyen İşlemleri

Her biri alanında uzman ve deneyimli ekibimiz ile kamusal alanların her birinde ve ev, şahsi araç gibi kişisel mülklerde son teknoloji cihaz ve ekipmanların eşliğinde profesyonel dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Sağlığınıza ve hijyeninize her zamankinden çok daha önem vermeniz gereken şu dönemde ihtiyaç duyduğunuz profesyonel temizlik işlemleri firmamız tarafından başarıyla icra edilmeye devam edilmektedir.

Sağlık Bakanlığı onaylı birinci sınıf kalitedeki hijyen ilaçları ve kimyasalları kullanan firmamızın deneyimli ekibi, özellikle “Dezenfeksiyon koronavirüsünden korur mu?” sorusunun yanıtını arayan kişilere, gönül rahatlığı ile üst düzey koruma sağlamaktadır. Siz de yaşam alanınızda ve kamuya açık hizmet verdiğiniz işyerlerinizde insan sağlığına dikkat etmek ve koronavirüsü salgınının etkilerini ortadan kaldırmak için profesyonel dezenfeksiyon firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Sertifikalı ve Deneyimli Dezenfeksiyon Firması ilaclama.com.tr

Her ne kadar etkili ve özel olarak üretilen kimyasallar ile icra edilen bir işlem olsa da dezenfeksiyon işlemlerinde genellikle iki farklı yöntem uygulanmaktadır. Bunlardan ilki, yüksek ısı derecesi kullanılarak insan sağlığına zararlı mikroorganizma ve bakterileri tamamen yok etme amacıyla  yapılan dezenfeksiyon işlemleri iken bir diğeri ise yüksek düzeyli olarak icra edilen ve profesyonel ekipmanlar kullanılarak yapılan uzun süreli dezenfeksiyon işlemleridir. İstanbul dezenfeksiyon firması arayışınızda sizin için en uygun hijyen koşullarına ulaşmayı en uygun maliyetlerle sağlayan firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Korona virüsü için ilaçlama ve dezenfeksiyon hakkında hemen bilgi alın.

Koronavirüs hakkında Dünya Sağlık Örgütünden direkt bilgi almak için : Who Coronavirusİlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Pakize Kınık
Pakize Kınık
5 ay önce
Hizmetinizden çok memnun kaldım.Kolaylıklar dilerim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Beyhude Sivrikaya
Beyhude Sivrikaya
5 ay önce
Hizmetinizden çok memnun kaldım.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Saime Aktaş
Saime Aktaş
5 ay önce
Dezenefeksiyon hizmetinizden çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Medine Kara
Medine Kara
5 ay önce
İlaçlamanızdan çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Selim Aydın
Selim Aydın
5 ay önce
İlaçlamanızdan çok memnun kaldım.Çok sağolun
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Şafak Demir
Şafak Demir
5 ay önce
Hizmetinizden çok memnun kaldım. İyi ki ilaçlama.com.tr
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Bedirhan Çetin
Bedirhan Çetin
5 ay önce
Hizmetinizden çok memnun kaldım.İyi çalışmalar dilerim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Nazlı Boduroğlu
Nazlı Boduroğlu
5 ay önce
İlaçlamanızdan çok memnun kaldım.Çok teşekkür ederim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Ebru Nergiz Taşkın
Ebru Nergiz Taşkın
5 ay önce
Dezenfeksiyon servisinizden çok memnun kaldım.Çok teşekkür ederim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Murat Yıldırım
Murat Yıldırım
5 ay önce
Hizmetinizden çok memnun kaldım.Çok teşekkür ederim.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Sevgi Akman
Sevgi Akman
5 ay önce
Hizmetinizi,işinizi iyi yapan bir firmasınız.Çok teşekkür ederim,kolaylıklar
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Nergiz Çetin
Nergiz Çetin
6 ay önce
Pandemi döneminde en çok memnun kaldığım ilaçlama firması.Başarılar dilerim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : İlhan Özoğuz
İlhan Özoğuz
6 ay önce
Virüs zamanında en çok yararlandığım firmasınız.Çok memnunum çok teşekkür ederim.Kolaylıklar
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Münevver Demir
Münevver Demir
6 ay önce
Dezenfeksiyon hizmetinizden çok memnun kaldım.Tavsiye ederim.İyi çalışmalar
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Emirhan ÇETİN
Emirhan ÇETİN
6 ay önce
Pandemi sürecinde size başvurdum.Ve hızlı bir geri dönüş aldım.Teşekkür ederim.Kolaylıklar
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Şafak Çelik
Şafak Çelik
6 ay önce
Çok iyi hizmet sağladınız.Teşekkürler iyi çalışmalar.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Beyza Kılınç
Beyza Kılınç
6 ay önce
Çok güzel ilgilendirler,sağolsunlar.Çok memnun kaldık,kolaylıklar.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Şeyma Kaya
Şeyma Kaya
6 ay önce
Dezenfeksiyon hizmeti için bir çok firmaya başvurdum ama geri dönüşü sağlayıp güveni veren tek firma ilaclama.com.tr oldu başarılar :))
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Engin ÇUHADAR
Engin ÇUHADAR
6 ay önce
İşyerime dezenfeksiyon hizmeti aldım. Kaliteli ve özenli bir şekilde yapıldı.Teşekkür ederim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Ayşenur Çevik
Ayşenur Çevik
6 ay önce
Çok hızlı bir şekilde hizmet aldım.Teşekkürler.Kolay gelsin.
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Ahmet Aydın
Ahmet Aydın
7 ay önce
Çok iyi ilgilendiler.Kolaylıklar Dilerim.
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Merve Doğan
Merve Doğan
7 ay önce
Bu pandemi sürecinde çok yararlı oldu.Çok hızlıydı çok teşekkürler,iyi kazançlar dilerim..
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Hakanofficial
Hakanofficial
2 yıl önce
Dezenfeksiyon . hizmeti alırken çok fazla araştırma yaptık hersey için çok teşekkür ederiz. Kullanılan ürün skalasından uygulama cihazına kadar görsel ve videolarla hizmeti nasıl sunduklarını bize anlattılar. Çok teşekkür ederiz.
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü