Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
fırın-pastane

Fırın ve pastane ilaçlama

Fırın ve pastane ilaçlama. Fırın ve pastane gibi alanlarda karşılaşılan sorunlar çoğunlukla bu alanlardaki çalışma şartlarına ve bu tarz mekanların sahip oldukları özelliklere bağlı olarak gelişen haşere/böcek ve kemirgen sorunlarıdır. Bu gibi gıda üreten yerlerdeki en öncelikli konu hijyen meselesidir. Sağlık bakanlığının belirlediği tüm kurallar bu tarz mekanlar tamamen bağlayıcı olmakla birlikte aksi durumlarında işletmeler ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalabilmektedirler. Hijyen kurallarına sadık kalabilmek için öncelikli dikkat edilmesi gereken konu ortamın sürekli olarak temiz bulundurulmasıdır.

Fırın ve Pastane gibi Alanlarda Yaşanan Haşere ve Kemirgen Sorunları

Temiz olmayan ortamlarda ne kadar haşere, kemirgen ve mikro organizma kontrolü yapılırsa yapılsın problemin kaynağını yok etmedikten sonra üretilen çözümler %100 etkili sonuç vermeyecektir. Fırın ve pastaneler sürekli olarak gıda üretiminin yapıldığı ve bundan dolayı da üretim yapan cihazların sahip olduğu sıcaklıktan dolayı ortam ısısı sürekli olarak yüksektir.Sıcaklık etmeni su ve gıda gibi başlıklarla birleşince haşere/böcek ve kemirgenler için tam bir cazibe merkezidir.

Fırın ve pastane gibi alanların mutfak kısımlarında ençok karşılaştığımız haşere türü hamam böcekleridir. Hamam böcekleri için su en önemli etmendir. Besin ve sıcaklık gibi faktörlerin de bulunduğu pastane ve fırın mutfakları hamam böceği istilasının en çok karşılaşıldığı alanlardır. Gıda üretiminin bu denli yoğun yapıldığı alanlarda jel ilaçlama diye adlandırdığımız uygulama hem besinlere etki etmeyecek, hem de hamam böcekleri için kesin çözüm olacaktır.

Fırın ve pastane ilaçlama yapılırken en çok karşılaşılan türler ;

Diğer en çok  karşılaşılan sorun ise kemirgen/farelerdir. İşletmenin bulunduğu yerin konumu farelerin türü üzerinde etki etmektedir. Küçük boyutlarda olan ev fareleri ve büyük lağım fareleri en çok karşılaşılan türlerdir. Koku duyusu çok gelişmiş olan bu canlılar sürekli gıda kokularının yayılması ile kemirgenleri çekmektedir. Kemirgenlerin gıda üretilen ortamda bulunmalarına asla müsaade edilmemelidir çünkü bu canlılar ciddi oranda gıda zehirlenmelerine veya hastalık bulaşmasına sebep olabilirler.

Son olarak karşılaştığımız sorun Meyve sinekleri diye adlandırdığımız küçük ince boyutlarda olan siyah renkli sineklerdir. Organik gıdalarla beslenen bu canlılar ortalıkta açık bırakılan ürünler ve ağzı açık bırakılmış çöp alanlarında çok fazla görülürler ve bu alanlarda çok sayıda ürerler.

Pastane ve Fırın İlaçlamalarında Neden İlaclama.com.tr?

Pastane ve Fırın gibi alanlarda sağlık bakanlığı ruhsatlı yerler tarafından ilaçlama yapılması çok önemli bir konudur ve rutin olarak yapılan denetlemelerde haşere ve kemirgen mücadelesi kapsamında yapılan işlem belgesi işletmecilerden talep edilmektedir. Aynı zamanda bu tarz işletmelerin periyodik olarak koruma altına alınması gerekmektedir.

Bu yazı size ne kadar yardımcı oldu?İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Fırın ilaçlama ✅ | % 100 Etkili ilaçlama ✅ | ilaclama.com.tr
Fırın ilaçlama ✅ | % 100 Etkili ilaçlama ✅ | ilaclama.com.tr
3 yıl önce
[…] oldukça tehlikeli olacaktır. Kendinizin ya da başkalarının sağlığını tehlikeye atmayın, fırın ve pastane ilaçlama işlemi için bize güvenin, bizler de üretim alanınızı tekrar hijyenik haline […]
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü