Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
kuş-biti

Kuş Biti

Kuş Biti halk arasında güvercin ve kumru biti olarak da bilinmektedir.ilaclama.com.tr profesyonel ilaçlama hizmeti sayesinde %100 kesin sonuç ile sizleri bu haşereden kurtarıyoruz. Kuş bitleri evimize, çatımıza yuva yapmış kuşlardan yada evde beslediğimiz kanatlı hayvanlardan dolayı evimize gelmiş olabilir. Çok hızlı üreyebilen bu küçük canlılar evlerimizi yada işyerlerimizi istila ettiğinde ısırarak bizleri rahatsız edebilir. Kuş bitlerini ile ilgili merak edilen bilgi ve soruları sizler için hazırladık.

 

Kuş bitleri Neye benzerler?

Kuş bitlerinin rengi ve büyüklüğü türden türe değişir. Olgun bitlerin dört çift bacağı vardır ve olgunlaşmamış perinin üç çift bacağı vardır. Kuş bitleri, konakçı memeliden kan elde etmek için cilde nüfuz etmelerini sağlayan keskin, çıkıntılı bir ağızlığa sahiptir. Yetişkin dişinin üremesi için kana ihtiyacı vardır. Dişi bitler tipik olarak nüfusun yaklaşık% 95’idir. Genellikle opak / beyazımsı renge sahiptirler, ancak kan ile beslendikten sonra daha koyu kırmızımsı renklerde olurlar.

 

 

Kuş biti nasıl Bulaşır?

Kuş biti nasıl Bulaşır

Tavuklar ve papağanlar gibi evcil kuşlar bu bitleri tüylerinde ve vücutlarında taşıyabilir. Parazitler evde evcil hayvanları veya yabani kuşları istila ettiğinde, ev sahipleri için de sorunlara neden olabilirler. Havalandırma deliklerine, pencerelere veya evcil hayvan kafeslerine yakın yerler kuş bitlerinin yaşam alanlarıdır.

 

Kuş biti insana bulaşır mı ?

kuş biti ısırıkları

Kuş bitleri kümes hayvanları , çatımızda veya penceremize yuva yapan kuşlar yada evcil kuşlarımız ve yuvaları sebebiyle evimizi istila edebilir. Kuş bitlerinin tüylü hayvanlar üzerinde yaşadığı bilinmektedir. İnsan teni yaşaması için elverişli değildir. Bununla birlikte insan tenine temas ettiğinde ısırdığı da bilinen bir gerçektir.

 

 

Kuş bitleri Zararlı mıdır?

Kuş bitleri türlerinin çoğu, yaşamları boyunca güvercin, kumru gibi kuşlar ve kafes hayvanları gibi kanatlı hayvanlar üzerinde yaşar. Kuşlar için tehdit oluşturan bu parazit insanlar için ciddi bir probleme sebep olmamışlardır. Parazitler kuşlarla ilgilenen yada aynı ortamı paylaşan insanları ısırabilir, onlara bulaşabilir.

 

Kuş- güvercin biti Hastalık bulaştırır mı ?

İnsanlar için tehlikeli hastalıklar taşımamaktadır, ancak ciddi istilalar kümes hayvanları veya evcil hayvanlar için ölümcül olabilir.

 

 

Kuş bitinden Nasıl kurtulurum?

Bu zararlıları kontrol etmek istila kaynağının tanımlanması ile başlar. Çok sayıda kuş biti türü ve hızlı istila oranı nedeniyle, nüfusu yönetmek için bir haşere kontrol uzmanına danışılması gerekecektir. ilaclama.com.tr kuş (güvercin ve kumru) bitine karşı %100 Etliki ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

 

 

Kuş biti İstila Belirtileri nelerdir?

Kuş biti İstila Belirtileri nelerdir

Kuş bitine sahip kanatlı hayvan(kuş- güvercin- kumru) aşırı kaşınma sebepli çizikler barındırır, gereğinden fazla tüy döker. Zarar görmüş tüyler normal görünebilir ve bitler genellikle çıplak gözle görülemeyecek kadar küçüktür.

 

 

Kuş bitleri ne kadar yaşar ? 

Kuş biti yaşam döngüsü şunlardan oluşur: yumurta, larva, yavru ve  yetişkin kuş biti. Çevreye bağlı olarak bu döngüyü tamamlayarak yetişkin hale gelmeleri yaklaşık 7 gün sürer .

Kuş biti yumurtaları, birkaç gün sonra kuşların tüyleri ve tüy köklerine yerleşir. Larvalar daha sonra olgun yetişkinler olmadan önce birkaç aşamada gelişir. Yaşamlarına devam etmek için kuş bitleri birkaç günden fazla kuşlardan uzak kalamazlar. Bunla birlikte bazı türler kanatlı hayvan olmadan sadece bir kaç hafta yaşayabiliyorken bazı türlerin ise 9 aya kadar hayatta kalabildiği laboratuvar ortamında doğrulanmıştır.

Daha fazla bilgi almak için ilaclama.com.tr  başvurabilirsiniz.

En çok aranan Böcek ilaçlama hizmetleri için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bitler hakkında daha fazla bilgi almak için Mutlaka tıklayınız: Bit

3.7/5 - (315 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Bit nasıl bir hayvandır ? | Bit ilaçlama nasıl yapılır ? | istanbulilaclama.com
Bit nasıl bir hayvandır ? | Bit ilaçlama nasıl yapılır ? | istanbulilaclama.com
4 yıl önce
[…] bit çeşitleri: Köpek biti, at biti, kedi biti ve ağaç biti, kuş biti […]
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü