Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
örümceklerin-eve-girişini-önleme-yöntemleri

Örümceklerin Eve Girişini Önleme Yöntemleri

Hangi yöne bakarsanız bakın haşereleri etrafınızda görmek oldukça tedirgin edici bir durumdur. Onların yaşam alanınızda olması hem hijyen açısından sağlıklı değildir. Örümcekler ise potansiyel ısıran veya zehir taşıyan haşere grubuna girdiğinden hem görüntüleri hemde zararları itibariyle uzaklaştırılması gereken haşerelerdir.

Örümcekler sadece tehlikeli olmakla kalmaz, aynı zamanda son derece can sıkıcı ve kurtulmak zor olabilirler. Ağları aynı zamanda yaşam alanınızda ki tertip ve düzeninize de zarar verirken sizi tedirgin edebilir.

Örümcek ağlarını ve örümcekleri nasıl önleyeceğinizi öğrenmek, evde hayatınızı çok daha huzurlu hale getirebilir. İşte yapmanız gerekenler;

 

  1. Duvar, pencere ve kapılarınızdaki çatlak ve kırık yerleri tamir edin

Örümceklerden kurtulmanın en kolay yolu, onların eve girmesini önlemektir. Bunu yapmak için, bu ürpertici sürüngenlerin eve nasıl girdiğini bilmelisin. Örümceklerin evinize erişmesinin en yaygın yolu, kapı ve pencerelerdeki küçük çatlaklar ve boşluklardır. Pencerelerinizin kenarlarında ve kapılardaki çatlaklarda kalafat kullanarak örümceklerin evinize erişmesini önleyebilirsiniz. Dışarıya çıkan kablolarda ve kablolarda kalafat kullanın. Havalandırma delikleri veya baca gibi açıklıkların etrafında tel örgü kullanın. Bu çoğu durumda onları evden uzak tutmalıdır.

 

  1. Işıkları kullanım sonrası söndürün

Genellikle örümcekler diğer böceklerle beslenirler. Işık tüm haşereleri üzerine çekerken örümceklerde diğer haşerelerle beslenmek üzerebu alnlara yoğunlaşırlar. Örümcekler genellikle beslenme ve çiftleşme dönemlerinde aktif hareket ederken evlerimize gelirler. Belirli saatler sonrasında dış ışıkların kapalı olması onların evinize ilgi göstermelerini engelleyecektir.

 

  1. Dağınık alanları düzenli ve temiz hale getirin

Örümcek ağlarından evinizde nasıl kurtulmanız gerektiği sorusunun cevabı yine tertip ve düzenden geçmektedir. Dışarıda bitkiler ve yaprakların düzenlenmesi gerekir. İç alanda ise  dağınık alanların toplanması örümcekler için saklanma noktalarının yok edilmesi anlamına gelir.

Başıboş gazete yığınlarını, yıkanmamış giysileri ve diğer dağınıklık oluşturan eşyaları evinizden uzaklaştırın. Böylece saklanacak yerleri kalmayan örümcekler evinizde barınamayacak ve kolay tespit edilecekler.

 

  1. Evinize ve özellikle giriş yerlerine yakın bitkileri uzaklaştırın.

Örümcekler bitki, yaprak ve taşların arasında saklanırlar. Evinize çok yakın bitki ve bu unsurlar örümceklere evinize çok yakın olma fırsatı sunarlar.

  1. Düzenli Olarak tozları alın Ve temizlik yapın

Evinizi düzenli olarak tozları alırsanız örümceklerin evinizde ağ yağmasına hiçbir zaman için izin vermemiş olursunuz. Aynı zamanda ağ oluşumu engellendiğinde onların avlanma tekniklerini de azaltmış olursunuz ve evinizde uzun süre kalamazlar.

Düzenli olarak toz almak sadece ağları yok etmekle kalmaz, aynı zamanda diğer böcekleri çeken maddelerin de  evinizden uzaklaşmasını sağlayarak örümceklerin böceklerle beslenmesini engeller.

 

  1. Bulaşıkları Temizleyin.

Bulaşıklar herzaman evinize tüm haşereleri çekebilir. Örümcekler daha öncede bahsettiğimiz üzere beslenmek amcıyla evlerimize girmek isterler. Çok haşere bulanan evler örümcek, çiyan, akrep gibi avcı haşereleri evinize çekebilir. Bu sebeple bulaşıklarınızı mutlaka temizleyiniz.

 

  1. Kırmızı gece ışıkları

Böcekler genellikle parlak ışıklara çekilirken, örümcekler karanlıkta yaşarlar. Işığı sevmezler. Yüksek parlaklıktaki diğer haşereleri yoğun çeker. Bu durum örümceğin besleneceği malzemeyi arttırır. Kırmızı ışığa ise diğer haşereler daha az ilgi duyar ve bu sepeble daha az gelirler. Örümcekler ise bu ışığı bile fazla bularak o ortamda bulunmak istemezler. Özellikle belli saatlerden sonra kırmızı ışık herkes için uzlaşma noktası olabilir.

  1. profesyonel böcek ilaçlama hizmeti

Profesyonel böcek ilaçlama hizmeti ile evinizin iç ve dışındaki tüm haşere ve örümceklere karşı çok garanti ve net bir önleme alabilirsiniz

Örümcek ilaçlama

ilaclama.com.tr olarak 25 yıldır Profesyonel Örümcek ilaçlama hizmeti sunuyoruz. Örümceklerin bulunabileceği alanları, evlere nasıl girebileceklerini, örümceklerin nasıl tehdit oluşturduklarını ve Başarılı bir örümcek ilaçlama hizmetinin nasıl olacağını çok iyi biliyoruz.

Firmamız Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı, Tse ve Iso Sertifikalı örümcek ilaçlama hizmetleri sunmaktadır. Örümceklerin bir çok türü bulunmaktadır. Her birinin yaşam ve davranış şekli farklıdır. bazı türler tehlikeli ve zehirlidir. Örümcekler diğer ev haşerelerinden farklı olarak zemin veya üst kısımlarda bulunabilirler.

ilaçlama yapmadan önce ortam analizi daha fazla önem kazanmaktadır.

Örümcek ilaçlama ve örümceklerle alakalı tüm detaları için mutlaka tıklayınız: Örümcek ilaçlama

Örümceklerin eve girişini önleme yöntemleri için yapılması gerekenler:

Örümceklerin eve girişini önleme yöntemleri arasında en kesin çözüm olarak sizlere Örümceklerin saklanma yerlerini ortadan kaldırmak sayılarını azaltabilir diyebiliriz ancak bunun dışında yapabilecekleriniz de aşağıda ki şekildedir.

-Bodrum, garaj ve baraka gibi depolama alanlarındaki karışıklığı azaltmak

-Kutuları yerden uzak tutmak ve bantlamak

-Köşeleri, mobilyaların altını, dolapların arkasını ve süpürgeliklerin süpürülmesi

-Bitkileri ve yakacak odunları iç mekâna getirmeden önce iyice kontrol edin

Örümceklerin tamamen yok edilmesi ve önlenmesi için ilaclama.com.tr haşere kontrol uzmanlarıyla iletişim kurun.

5/5 - (17 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü