Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
5 Adımda Çiyanlardan Nasıl Kurtuluruz

5 Adımda Çıyandan Nasıl Kurtuluruz

Öncelikle uğraştığınız haşerenin gerçekten bir Çıyan olduğunu doğru bir şekilde belirlemek önemlidir. Haşerelerin yanlış tanımlanması, yanlış ilaçlama yönteminin kullanılmasına yol açabilir ve bu da zaman ve para kaybına neden olur. Çıyanların dikkat edilmesi gereken özellikleri şunlardır:

Uzunluğu 3-15 cm arasında değişir.  Çıyanlar, 30 ila 300 çift bacağına sahip oldukları noktaya kadar büyüyebilirler. Çeşitli renklerde gelirler ancak en yaygın Çıyanlar açık kahverengi veya sarımsıdır.

Çıyanlar eklembacaklılardır ve genellikle Kırkayaklar olarak bilinen benzer bir böcekle karıştırılırlar. Bununla birlikte, ikisini ayıran özellikler var. Örneğin Çıyanlar çok hızlı hareket ederken Kırkayaklar çok daha yavaş hareket eder.

Çıyanların emeklediklerinde yaptıkları garip bir dönme hareketi vardır ve bu tüyler ürpertici görünebilir. Çıyanlar yırtıcı hayvanlardır ve diğer böcekleri yemeyi severler ve ellendiklerinde ısırırlar.

Çıyanlardan gelen ısırıklar, türe bağlı olarak, önemsizden zehirliye kadar değişebilir, ancak öldürücü değildir. Zehirli Çıyanlar, zehri avlarını felç etmek için kullanırlar. Durum ne olursa olsun, birini elinize almak akıllıca bir karar değildir.

Mülkünüzdeki Çıyanları doğru şekilde tanımlamanıza yardımcı olması için yukarıdaki açıklamayı ve resmi kullanın. Tam olarak emin değilseniz, bizimle iletişime geçin ve doğru tanımlama konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Çiyan hakkında ve çiyan ilaçlama hizmeti ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Mutlaka tıklayın : Çiyan

İnceleme

Çıyanlar ile uğraştığınızı onayladıktan sonra, Çıyanların nerede aktif olduğunu bulmak için bir teftişe devam etmelisiniz. Bu aynı zamanda ilaçlama uygulamalarınızı nereye odaklamanız gerektiğini bilmenize de yardımcı olacaktır.

Nerede İncelenmeli

Çıyanlar kurumasını önlemek için nemli ortamlarda yaşamaktan zevk alır. Bu nedenle genellikle kayaların, ağaç kabuğunun ve yaprakların altında açık havada ve rahat olmaları için bol miktarda nemin olduğu bodrum ve banyolarda iç mekanlarda bulunurlar.

Bakılacak şey

Çıyanların ve Kırkayakların kendilerinin büyüdüğü nemli veya yüksek nemli ortamlar arıyorsunuz. Bodrumlarda ve garajlarda, saklama kutularına, ekipmana ve genel dağınıklığa bakın. Avluda, malçlanmış alanları, tuğlaların, taşların, yaprak çöplerinin, odun yığınlarının ve çürüyen malzemelerin altını gözlemleyin.

Ayrıca, Çıyanların bir giriş yolu bulmuş olabileceği olası giriş noktaları için evinizin dış çevresine de bakmalısınız.

Çıyan kurtulması zor bir haşere türüdür ancak aşağıda sıraladığımız 5 maddeyi inceleyerek çözüm önerilerini bulabilirsiniz.

Adım 1 – Nem Sorunlarını Ele Alın

Zirai ilaçları kullanmadan önce, ilk olarak inceleme sırasında tespit ettiğiniz yüksek nem alanlarını ele almalısınız. İç mekanlarda, nem giderici veya klima ile nemli alanlardaki sızıntıları onarmanız veya nemi azaltmanız gerekebilir.

Dışarıda hava sirkülasyonunu ve su buharlaşmasını teşvik etmek için kültürel uygulamalar yapmalısınız. Yapabileceğiniz bazı şeyler arasında, çimlerinizin doğru miktarda su tutmasını sağlamak için çimlerinizi tırmıklamak ve çıkarmak ve sarkan ağaç dallarını kesmek yer alır.

Adım 2 – Reclaim IT ile Dış Mekan İlaçlaması

Çıyan aktivitesi olasılığını azaltmanın bir parçası da Reclaim IT Insecticide ile böcek aktivitesini azaltmaktır, çünkü Çıyanlar hayatta kalmak için böcek yiyorlar ve yiyebilecekleri çok sayıda böcek seçeneği olduğundan mülkünüzde sıkça dolaşıyor olabilirler.

Reclaim IT, 70’in üzerinde zararlı haşereyi kontrol etmek için tasarlanmış bir böcek ilacı konsantresidir ve aynı zamanda kovucu niteliklere sahiptir. Reclaim IT ile ilgili en iyi kısım, ürün uygulamadan sonra 90 güne kadar etkili kalabilmesidir.

Öncelikle, Çıyanların besin kaynağı olarak avladığı böceklere hitap etmek için çimlerinizin, süs yataklarınızın, örtülü tuğlaların ve diğer alanlarınızın tamamı üzerinde bir yayın uygulaması yapın.

Daha sonra, yapınızın temelini çevreleyen bir uygulama yapacaksınız. Bunu yapmak için, temelden 1 metre yukarı ve 1 metre dışarı püskürteceksiniz. Mülkünüzün her yerine bu şekilde püskürtme yapın, ayrıca pencere çerçevelerini, kapı çerçevelerini, saçakları, altlıkları, yağmur oluklarını, elektrik / sıhhi tesisat geçişlerini, küçük çatlaklara ve yarıklara püskürtün.

Evinizi iç mekanlarda da ilaçlama yapabilirsiniz, ancak Reclaim IT’nin yalnızca spot uygulamaları, sıhhi tesisat ve süpürgelikler etrafındaki çatlak uygulamaları ile sınırlı olduğunu unutmayın. İlaçlamayı bitirdiğinizde, 2-4 saat geçene kadar insanların veya evcil hayvanların uygulama yapılan alanlara girmesine izin vermeyin.

Adım 3 – D-Fense Tozu uygulayın

Çıyanlar genellikle küçük boşluklar ve delikler aracılığıyla bir eve girip çıkarak onları giriş noktaları olarak kullanırlar. Ayrıca çoğu pestisitin ulaşamayacağı dar çatlaklarda ve yarıklarda saklanırlar. Bu, D-Fense Dust’ın yararlı olduğu zamandır. D-Fense Dust, Çıyanların saklanma noktalarını hedef almak için mükemmel olacak ve 8 aya kadar çalışacak, neme dayanıklı böcek öldürücü bir tozdur.

Çıyan aktivitesini fark ettiğiniz odalardaki çatlak ve yarıklara D-Fense Dust uygulayın. Banyo ve mutfaklarda, sıhhi tesisatın duvarlara nüfuz ettiği lavabonun altını kontrol edin ve bu açıklığın içine D-Fense Dust uygulayın.

Ayrıca, bu ürünü evin içindeki küçük çatlaklara ve yarıklara, tüm süpürgelik boyunca bodrumlara ve küçük açıklıklara uygulayın. Evinizin nem oluşturmaya eğilimli tüm odalarına bu şekilde uygulayın.

Adım 4 – Solutions Pro Tutkal Levhalı Çıyan Tuzağı

Evde bir Çıyan olduğunu biliyorsanız ancak nerede olduğundan emin değilseniz, istilacı haşereleri yakalamak için Solutions Pro Glue Board’ları yerleştirin. Bu yapıştırıcı, ortalama büyüklükteki bir ev veya mülk etrafında tam bir kapsama alanı sağlayan 12’lik artışlarla gelir.

Koruyucu filmi çıkarın ve Çıyanların girebileceği evdeki giriş noktalarının yanına yerleştirin. Bunları garaja, dış avlu kapılarına ve özellikle birçok böceğin büyük olasılıkla barındırdığı bodrum katına koyabilirsiniz.

Önceki ilaçlamalardan kaçmış olabilecek gezen Çıyanları yakalamak için tuzakları 5-10 metre aralıklarla yerleştirin ya da hemen çiyan ilaçlama için ilaclama.com.tr profesyonel haşere uzmanlarını çağırın.

4/5 - (1 vote)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü