Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
çıyan-ilaçlama-istanbul,çıyan-ilaçlama-fiyat

ÇIYAN / ÇİYANLAR

DURUMLAR TANIMLAMALAR VE KONTROL

Latin adı: Class Chilopoda

 

Çıyan – çiyanlar Neye benzerler?

Gövde: Çıyan/çiyanlar her segment için bir çift bacağı bulunan, uzun ve düz bir gövdeye sahiptirler.

Renk: Kırkayaklar çeşitli renk ve desenlerde görülür, ancak en yaygın olarak sarı, kahverengi ve kırmızımsı turuncu renktedir.

Boyut: Türlere bağlı olarak 4 ila 152 mm arasında değişir.

Baş: Çıyan/çiyan kafalarında bir çift uzun ve hassas anteni vardır.

Ayaklar: Çıyan/çiyan 15 ile 177 arasında çift bacağa sahip olabilir.

İlgili Türler

Çıyan/çiyanlar yaşam alanımda neden olur?


Çıyan Eve Nasıl Girer ?

Ev çıyan/çiyanlar nemli ve karanlık alanları tercih eder. Sonuç olarak, nem sorunları olan evler bu haşereleri çekebilir. Konut sakinleri onları bodrumlarda, dolaplarda, banyolarda hatta bazen küvetlerde veya lavabolarda bile görebilirler. Ev çıyan/çiyanları aynı bölgelerdeki böcekleri avlayacaklardır.

 

Çıyan/çiyanlar ne kadar ciddi bir durumdur?

Isırmaları mümkün olsa da, çıyan/çiyan ısırıkları nadirdir ve zehirleri sadece hafif tahrişe neden olur. Ve böcekleri yedikleri için, çoğu insan onları zararsız ve hatta faydalı olarak görür. Ancak, rahatsız edici olabilirler. Endişeli ev sakinleri arkalarında leke bırakan çıyan/çiyanları ezebilirler.

 

Çıyan / Çiyanlar’ dan nasıl kurtulabilirim?

Çıyan/çiyanlar, çeşitli davranış özelliklerine sahip çeşitli bir eklembacaklılar grubudur. Bu nedenle, çıyan/çiyanlar bir sorun haline geldiğinde, yapılacak ilk şey ilacalama.com.tr uzmanlarınıza başvurmak ve bir inceleme talep etmektir.

 

çiyan-ilaclama, çiyan-nedir

 

Nem: Su sızıntılarını gidererek veya nem gidericiler kullanarak nem sorunlarının azaltılması

Dağınıklık: Çıyan/çiyanlara koruma ve gizlenme alanı sağlayan dağınıklıkların azaltılmasını. ilaçlama.com.tr teknisyenimiz size eşyaları duvara doğru veya zemine doğru istiflememeniz konusunda tavsiyeler verecektir.

Diğer haşereler: Çıyan/çiyanlar için bir besin kaynağı olarak kullanılan böceklerin ve örümceklerin sayısının azaltılması

Boşluk alanlar (çatlaklar vb): Mekan dışındaki Çıyan/çiyanlar, böcekler ve örümceklerin bir evin içine girmesini sağlayan delikler, çatlaklar ve boşluklar.

Vakumlama yöntemi: Mekan içindeki çıyan/çiyanlar vakumlama yolu ile ortadan kaldırılabilir. Genel olarak çıyan/çiyanla mücadelede kimyasal böcek ilaçlama yöntemleri mekan içine girmiş çıyan/çiyan probleminde sonuç verir, fakat çıyan/çiyan bir açık alan canlısıdır. Bundan dolayı çıyan/çiyanın evin içine girmesini engellemek için boşluklar kapatılmalı,bu boşluk ve çatlakların bulunduğu alanlar ve mekan dışındaki çıyan/çiyan yaşam alanları ilaçlanarak kalıcı bir çözüm yolu elde edilmelidir.

 

Çıyan/çiyan istilasının belirtileri

Çıyan/çiyanlar arkalarında çok fazla iz bırakmazlar.Yaşadığınız mekanda gördüğünüz tek bir çıyan/çiyan bu istilanın belirtisi olabilir.Karanlığı severler ve çok hızlı hareket ederler.

 

Durumlar

Nerelere saklanırlar?

Yetişkin çıyan/çiyanlar kış aylarında nemli, karanlık ve tenha bölgelerde saklanırlar. Yazın veya ilkbaharda yumurtayı toprağa yerleştirirler. çıyan/çiyanlar yetişkin oldukça vücutlarına yeni bir segment ve bacak eklenerek büyümeye devam ederler. Çoğu çıyan/çiyan bir yıldan altı yıla kadar yaşayabilirler.

 

Karanlık ortamları severler

Çıyan/çiyanlar evlere ve binalara girebilir, ancak gündüzleri dolaşmazlar. çıyan/çiyanlar hızlı hareket eden, çevik,karanlık ortama saklanan haşerelerdir. Çıyan/çiyanlar banyolar, klozetler, bodrumlar ve tipik olarak bütün haşereler tarafından istila edilen alanlarda ve diğer nemli ortamlarda saklanırlar.

 

Çıyan/çiyanlar nasıl beslenirler ?

Çoğu çıyan/çiyanlar etoburdur ve yumuşak gövdeli böcekler, örümcekler, solucanlar ve diğer çıyan/çiyanlar gibi diğer eklembacaklıları avlayarak beslenirler. Ne yedikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Çıyan/çiyanlar etraflarına zarar veriler mi?

Çıyan/çiyanların odun tüketmesi olası değildir. Gerçekte, ahşap yiyen çıyan/çiyanlar olarak bilinen eklembacaklılar, kırkayaklardır. Çıyan/çiyanlar ve kırkayaklar görüntü olarak birbirlerine benzeyen haşerelerdir; kırkayaklar ağaç ve selüloz materyali de dahil olmak üzere ölü ve çürüyen bitkiler üzerinde yaşayan otçul ve ölü organik maddelerle beslenen canlılardır.

 

Çıyan Isırır mı ? | Çiyanlar Isırıyorlar mı?

Çıyan/çiyan zehirlidir. Onların zehri avlarına saldırmalarına, yırtıcılara ve diğer doğal düşmanlara karşı kendilerini savunmalarına izin verir. Çıyan/çiyan ısrması acı verici olsa da, çıyan/çiyan zehri normal olarak insanlar için tehlike yaratmaz.

 

Yaşam süreleri

Çıyan/çiyanlar onları avlayan canlılardan yapısal özellikleri sayelerinde kaçmayı başarabildikleri için 6 yıla kadar yaşayabilirler, bu durum çıyan/çiyanların eklembacaklıların çoğundan daha uzun yaşamasını sağlar.

 

Görme yeteneği

Bazı çıyan/çiyanlar 200 kadar optik ünite içeren bileşik gözlere sahipken, diğerlerinin gözleri yoktur. Bütün çıyan/çiyanlar çok zayıf görüşe sahiptirler ve avlarını dokunma ve koku alma yoluyla takip ederler.

 

En Uygun Fiyatlarla Çıyan ilaçlama İçin ÇAĞRI NO

4443471

 

İlaçlama Fiyat Modülü
Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Hamdi ipek
Hamdi ipek
6 ay önce
Canakkalenın bır koyundeyz.Kasım sonuna kadar kalıyoruz.Devamlı çıyan çıkıyor.esimi ve beni soktu.hangi tur ilacla mudahale edebiliriz Elektrıkli uzaklastırıcı cihaz varmıdır

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü