Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
çıyan-ilaçlama-istanbul,çıyan-ilaçlama-fiyat

ÇIYAN / ÇİYANLAR

DURUMLAR TANIMLAMALAR VE KONTROL

Latin adı: Class Chilopoda

 

Çıyan – çiyanlar Neye benzerler?

Gövde: Çıyan/çiyanlar her segment için bir çift bacağı bulunan, uzun ve düz bir gövdeye sahiptirler.

Renk: Kırkayaklar çeşitli renk ve desenlerde görülür, ancak en yaygın olarak sarı, kahverengi ve kırmızımsı turuncu renktedir.

Boyut: Türlere bağlı olarak 4 ila 152 mm arasında değişir.

Baş: Çıyan/çiyan kafalarında bir çift uzun ve hassas anteni vardır.

Ayaklar: Çıyan/çiyan 15 ile 177 arasında çift bacağa sahip olabilir.

Çıyan/çiyanlar yaşam alanımda neden olur?


Çıyan Eve Nasıl Girer ?

Ev çıyan/çiyanlar nemli ve karanlık alanları tercih eder. Sonuç olarak, nem sorunları olan evler bu haşereleri çekebilir. Konut sakinleri onları bodrumlarda, dolaplarda,  banyolarda hatta bazen küvetlerde veya lavabolarda bile görebilirler. Ev çıyan/çiyanları aynı bölgelerdeki böcekleri avlayacaklardır.

 

Çıyan/çiyanlar ne kadar ciddi bir durumdur?

Isırmaları mümkün olsa da, çıyan/çiyan ısırıkları nadirdir ve zehirleri sadece hafif tahrişe neden olur. Ve böcekleri yedikleri için, çoğu insan onları zararsız ve hatta faydalı olarak görür. Ancak, rahatsız edici olabilirler. Endişeli ev sakinleri arkalarında leke bırakan çıyan/çiyanları ezebilirler.

 

Çıyan / Çiyanlar’ dan nasıl kurtulabilirim?

Çıyan/çiyanlar, çeşitli davranış özelliklerine sahip çeşitli bir eklembacaklılar grubudur. Bu nedenle, çıyan/çiyanlar bir sorun haline geldiğinde, yapılacak ilk şey ilacalama.com.tr  uzmanlarınıza başvurmak  ve bir inceleme talep etmektir.

 

çiyan-ilaclama, çiyan-nedir

 

Nem: Su sızıntılarını gidererek veya nem gidericiler kullanarak nem sorunlarının azaltılması

Dağınıklık: Çıyan/çiyanlara koruma ve gizlenme alanı sağlayan dağınıklıkların azaltılmasını. ilaçlama.com.tr  teknisyenimiz  size eşyaları duvara doğru veya zemine doğru istiflememeniz  konusunda tavsiyeler verecektir.

Diğer haşereler: Çıyan/çiyanlar için bir besin kaynağı olarak kullanılan böceklerin ve örümceklerin sayısının azaltılması

Boşluk alanlar (çatlaklar vb): Mekan dışındaki Çıyan/çiyanlar, böcekler ve örümceklerin bir evin içine girmesini sağlayan delikler, çatlaklar ve boşluklar.

Vakumlama yöntemi: Mekan içindeki çıyan/çiyanlar vakumlama yolu ile ortadan kaldırılabilir. Genel olarak çıyan/çiyanla mücadelede kimyasal böcek ilaçlama yöntemleri mekan içine girmiş çıyan/çiyan probleminde sonuç verir, fakat çıyan/çiyan bir açık alan canlısıdır. Bundan dolayı çıyan/çiyanın evin içine girmesini engellemek için boşluklar kapatılmalı,bu boşluk ve çatlakların bulunduğu alanlar ve mekan dışındaki çıyan/çiyan yaşam alanları ilaçlanarak kalıcı bir çözüm yolu elde edilmelidir. 

 

Çıyan/çiyan istilasının belirtileri

Çıyan/çiyanlar arkalarında çok fazla iz bırakmazlar.Yaşadığınız mekanda gördüğünüz tek bir çıyan/çiyan bu istilanın belirtisi olabilir.Karanlığı severler ve çok hızlı hareket ederler.

 

Durumlar

Nerelere saklanırlar?

Yetişkin çıyan/çiyanlar kış aylarında nemli, karanlık ve tenha bölgelerde saklanırlar. Yazın veya ilkbaharda yumurtayı toprağa yerleştirirler. çıyan/çiyanlar yetişkin oldukça vücutlarına yeni bir segment ve bacak  eklenerek büyümeye devam ederler. Çoğu çıyan/çiyan bir yıldan altı yıla kadar yaşayabilirler.

 

Karanlık ortamları severler

Çıyan/çiyanlar evlere ve binalara girebilir, ancak gündüzleri dolaşmazlar. çıyan/çiyanlar hızlı hareket eden, çevik,karanlık ortama saklanan haşerelerdir. Çıyan/çiyanlar banyolar, klozetler, bodrumlar ve tipik olarak bütün haşereler tarafından istila edilen alanlarda ve diğer nemli ortamlarda saklanırlar.  

 

Çıyan/çiyanlar nasıl beslenirler ?

Çoğu çıyan/çiyanlar etoburdur ve yumuşak gövdeli böcekler, örümcekler, solucanlar ve diğer çıyan/çiyanlar gibi diğer eklembacaklıları avlayarak beslenirler. Ne yedikleri hakkında daha fazla bilgi edinin. 

 

Çıyan/çiyanlar etraflarına zarar veriler mi?

Çıyan/çiyanların odun tüketmesi olası değildir. Gerçekte, ahşap yiyen çıyan/çiyanlar olarak bilinen eklembacaklılar, kırkayaklardır. Çıyan/çiyanlar ve kırkayaklar görüntü olarak birbirlerine benzeyen haşerelerdir;  kırkayaklar ağaç ve selüloz materyali de dahil olmak üzere ölü ve çürüyen bitkiler üzerinde yaşayan otçul ve ölü organik maddelerle beslenen canlılardır.

 

Çıyan Isırır mı ? | Çiyanlar Isırıyorlar mı?

Çıyan/çiyan zehirlidir. Onların zehri avlarına saldırmalarına, yırtıcılara ve diğer doğal düşmanlara karşı kendilerini savunmalarına izin verir. Çıyan/çiyan ısrması acı verici olsa da, çıyan/çiyan zehri normal olarak insanlar için tehlike yaratmaz.

 

Yaşam süreleri

Çıyan/çiyanlar onları avlayan canlılardan yapısal özellikleri sayelerinde kaçmayı başarabildikleri için 6 yıla kadar yaşayabilirler, bu durum çıyan/çiyanların eklembacaklıların çoğundan daha uzun yaşamasını sağlar.

 

Görme yeteneği

Bazı çıyan/çiyanlar 200 kadar optik ünite içeren bileşik gözlere sahipken, diğerlerinin gözleri yoktur. Bütün çıyan/çiyanlar çok zayıf görüşe sahiptirler ve avlarını dokunma ve koku alma yoluyla takip ederler. 

 

En Uygun Fiyatlarla Çıyan ilaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

Çıyan Kontrolü: Çıyandan Nasıl Kurtulunur?  

Bu sayfa genel bir Çıyan kontrol kılavuzudur. Önerilen ürün ve yöntemleri kullanarak Çıyanların kontrolünü elde edeceksiniz. Bu kılavuzu izleyin ve önerilen ürünleri kullanın.

Çıyanlar, bir mülkte karşılaşmak için şaşırtıcı bir böcek olabilir, ancak inanın ya da inanmayın, çoğu bahçede ve çimenlikte oldukça yaygındır. Çıyanlar, bölümlere ayrılmış gövdeye ve birçok bacağa (en yaygın olarak 15 çift bacak) sahip uzun eklembacaklılardır.

Tüyler ürpertici bir böcek olan Çıyanlar evin içinde en çok serin nemli yerlerde ve yeterli nem sağlayan alanlarda bulunur. Evinizin içinde onları banyolarda, bodrum katlarında ve dolaplarda ve hatta giderlerin yakınında bulabilirsiniz.

Çıyanlar gececidir, beton döşemelerdeki çatlaklara ve yarıklara girerler. Su tesisatı yoluyla evinize girmiş olabilirler. Ana besin kaynakları diğer böcekler olduğu için, Çıyanların varlığı genellikle onları evinize çeken büyük bir böcek popülasyonunu gösterir.

Mülkünüzü işgal eden Çıyanlardan kurtulmak için bir çözüm arıyorsanız, bu kendin yap kılavuzu yardımcı olabilir. Çıyanlar ve bunların uzman teknikler ve profesyonel kalitede ürünler kullanılarak nasıl kontrol edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Tanımlama

Öncelikle uğraştığınız haşerenin gerçekten bir Çıyan olduğunu doğru bir şekilde belirlemek önemlidir. Haşerelerin yanlış tanımlanması, yanlış ilaçlama yönteminin kullanılmasına yol açabilir ve bu da zaman ve para kaybına neden olur. Çıyanların dikkat edilmesi gereken özellikleri şunlardır:

Uzunluğu 3-15 cm arasında değişir. Gerçekten çok fazla olmasa da, kelimenin tam anlamıyla “yüz bacak” anlamına gelir. Çıyanlar, 30 ila 300 çift bacağına sahip oldukları noktaya kadar büyüyebilirler. Çeşitli renklerde gelirler ancak en yaygın Çıyanlar açık kahverengi veya sarımsıdır.

Çıyanlar eklembacaklılardır ve genellikle Kırkayaklar olarak bilinen benzer bir böcekle karıştırılırlar. Bununla birlikte, ikisini ayıran özellikler var. Örneğin Çıyanlar çok hızlı hareket ederken Kırkayaklar çok daha yavaş hareket eder.

Çıyanların emeklediklerinde yaptıkları garip bir dönme hareketi vardır ve bu tüyler ürpertici görünebilir. Çıyanlar yırtıcı hayvanlardır ve diğer böcekleri yemeyi severler ve ellendiklerinde ısırırlar.

Çıyanlardan gelen ısırıklar, türe bağlı olarak, önemsizden zehirliye kadar değişebilir, ancak öldürücü değildir. Zehirli Çıyanlar, zehri avlarını felç etmek için kullanırlar. Durum ne olursa olsun, birini elinize almak akıllıca bir karar değildir.

Mülkünüzdeki Çıyanları doğru şekilde tanımlamanıza yardımcı olması için yukarıdaki açıklamayı ve resmi kullanın. Tam olarak emin değilseniz, bizimle iletişime geçin ve doğru tanımlama konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

İnceleme

Çıyanlar ile uğraştığınızı onayladıktan sonra, Çıyanların nerede aktif olduğunu bulmak için bir teftişe devam etmelisiniz. Bu aynı zamanda ilaçlama uygulamalarınızı nereye odaklamanız gerektiğini bilmenize de yardımcı olacaktır.

Nerede İncelenmeli

Çıyanlar kurumasını önlemek için nemli ortamlarda yaşamaktan zevk alır. Bu nedenle genellikle kayaların, ağaç kabuğunun ve yaprakların altında açık havada ve rahat olmaları için bol miktarda nemin olduğu bodrum ve banyolarda iç mekanlarda bulunurlar.

Bakılacak şey

Çıyanların ve Kırkayakların kendilerinin büyüdüğü nemli veya yüksek nemli ortamlar arıyorsunuz. Bodrumlarda ve garajlarda, saklama kutularına, ekipmana ve genel dağınıklığa bakın. Avluda, malçlanmış alanları, tuğlaların, taşların, yaprak çöplerinin, odun yığınlarının ve çürüyen malzemelerin altını gözlemleyin.

Ayrıca, Çıyanların bir giriş yolu bulmuş olabileceği olası giriş noktaları için evinizin dış çevresine de bakmalısınız.

İlaçlama

Çıyan aktivitesini onayladıktan sonra ilaçlamaya başlama zamanı gelmiştir. Öncelikle tüm ürün etiketlerini okumayı ve bu etiketlerdeki uygulama talimatlarını takip etmeyi ve kişisel koruyucu ekipman giyerek güvende kalmayı unutmayın.

Çıyanları ilaçlamak, hem içeride hem de dışarıda muameleyi ve Çıyanı mülke çeken böceklere hitap etmeyi gerektirir. Dış mekanlarda evinizin çevresinde bir bariyer ilaçlaması yapılmasını  öneririz.

İç mekanlarda, dar alanları ve dar giriş noktalarını sıvı ilaçlama yapılmasını tercih ediyoruz.

  Adım 1 – Nem Sorunlarını Ele Alın

Zirai ilaçları kullanmadan önce, ilk olarak inceleme sırasında tespit ettiğiniz yüksek nem alanlarını ele almalısınız. İç mekanlarda, nem giderici veya klima ile nemli alanlardaki sızıntıları onarmanız veya nemi azaltmanız gerekebilir.

 

Dışarıda hava sirkülasyonunu ve su buharlaşmasını teşvik etmek için kültürel uygulamalar yapmalısınız. Yapabileceğiniz bazı şeyler arasında, çimlerinizin doğru miktarda su tutmasını sağlamak için çimlerinizi tırmıklamak ve çıkarmak ve sarkan ağaç dallarını kesmek yer alır.

 

Adım 2 –Dış Mekan İlaçlaması

Çıyan aktivitesi olasılığını azaltmanın bir parçası da ilaçlama ile böcek aktivitesini azaltmaktır, çünkü Çıyanlar hayatta kalmak için böcek yiyorlar ve yiyebilecekleri çok sayıda böcek seçeneği olduğundan mülkünüzde sıkça dolaşıyor olabilirler.

Öncelikle, Çıyanların besin kaynağı olarak avladığı böceklere hitap etmek için çimlerinizin, süs yataklarınızın, örtülü tuğlaların ve diğer alanlarınızın tamamı üzerinde bir yayın uygulaması yapın.

Daha sonra, yapınızın temelini çevreleyen bir uygulama yapacaksınız. Bunu yapmak için, temelden 1 metre yukarı ve 1 metre dışarı püskürteceksiniz. Mülkünüzün her yerine bu şekilde püskürtme yapın, ayrıca pencere çerçevelerini, kapı çerçevelerini, saçakları, altlıkları, yağmur oluklarını, elektrik / sıhhi tesisat geçişlerini, küçük çatlaklara ve yarıklara püskürtün.

Adım 3 – Giriş noktalarını ilaçlayın

Çıyanlar genellikle küçük boşluklar ve delikler aracılığıyla bir eve girip çıkarak onları giriş noktaları olarak kullanırlar. Ayrıca çoğu pestisitin ulaşamayacağı dar çatlaklarda ve yarıklarda saklanırlar. Bu alalara ilaçlama yapmak önemli bir konudur

Çıyan aktivitesini fark ettiğiniz odalardaki çatlak ve yarıklara ilaçlama yapın. Banyo ve mutfaklarda, sıhhi tesisatın duvarlara nüfuz ettiği lavabonun altını kontrol edin ve bu açıklığın içine de ilaçlama yapmayı unutmayın.

Ayrıca, bu ürünü evin içindeki küçük çatlaklara ve yarıklara, tüm süpürgelik boyunca bodrumlara ve küçük açıklıklara uygulayın. Evinizin nem oluşturmaya eğilimli tüm odalarına bu şekilde uygulayın.

 

Çiyan Girişlerini Önleme

Kendin yap haşere kontrolünde, önleme her zaman kontrol için son adımdır. Çıyanları önlemek için evinizin çevresinde yapabileceğiniz pek çok şey vardır, ancak mülkünüzün dışındaki çatlakları ve yarıkları kapatarak başlayın. Evinize olası giriş noktalarını kapattığınızda böcekler (Çıyanlar dahil) yapının içine giremez.

Böceklerin içeri girmesini önlemek için mülkün dışındaki açıklıkları, çatlakları ve yarıkları doldurmak için kalafat veya haşere kontrol köpüğü kullanabilirsiniz.

Çıyanlar evinizden çıkarıldıktan sonra, önleyici tedbirlerle onu bu şekilde tutmak isteyeceksiniz. Kanalizasyonlarınıza tuzaklar eklemeyi düşünün, bu böceklerin mülkünüze tesisattan girmesini önleyecek ve ayrıca potansiyel saklanma yerlerini kapatacaktır.

Bodrum ve sürünme alanları veya hatta banyo gibi yüksek nemin biriktiği yerlerde, sıhhi tesisattaki herhangi bir sızıntıyı gidermek için elinizden gelenin en iyisini yapın veya bu odalardaki nemi azaltmak için bir nem giderici kullanmayı düşünün. Evinize çatlakları, yarıkları ve diğer giriş noktalarını kapatmak için dolgu malzemeleri kullanın.

Haşere popülasyonunu kontrol altına alabilmek için düzenli ilaçlama hizmeti almak en doğru tercih olacaktır.

Temel Çıkarımlar

Çıyan nedir?

Çıyanlar, genellikle evleri istila edebilen ve genellikle mülkteki bol miktarda böcek tarafından cezbedilen  eklembacaklılardır.

Evinizde Çıyan gördüyseniz, muhtemelen evinizde Çıyanların beslediği başka haşere böcekleriniz vardır. Kısacası Çıyanları kontrol etmek ve evinizden çıkarmak için onların besin kaynaklarını da ortadan kaldırmanız gerekir.

 

Çıyanlardan Nasıl Kurtulunur?

Çıyanları evinizden ve çimenliğinizden çıkarmak profesyonel ilaçlama hizmeti almanız gerekmektedir.

İlaçlama hizmeti sadecc direkt olarak çiyanları değil, aynı zamanda onları mülkünüze çeken gıda kaynağını ortadan kaldırarak dolaylı olarak da etkisiz hale getirmeye etki ediyor.

Çıyanların Yeniden İstilasının Önlenmesi

Böceklerin (ve bunun sonucunda Çıyanların) içeri girmesini ve nemi olabildiğince azaltmasını önlemek için evinizin dışındaki çatlakları ve yarıkları kapatarak Çıyanların potansiyel yeniden istilasını önleyin.

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Sarper ERTÜRK
Sarper ERTÜRK
3 hafta önce
Her şey için çok sağolun...
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : FATMA AY
FATMA AY
1 ay önce
Çiyan ilaçlama hizmeti aldım gayet memnunum
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Rima Altıparmak
Rima Altıparmak
1 ay önce
Çıyansız günler sağladınız teşekkür ederim
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Alper Emin Erkuş
Alper Emin Erkuş
2 ay önce
Çıyan ilaçlama hizmetinde en iyi ilaçlama şirketi şiddetle tavsiye ederim (:
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Nihat Doğu
Nihat Doğu
2 ay önce
Çıyanlardan kurtulduk bol kazançlar
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Abdulsamet Konakoğlu
Abdulsamet Konakoğlu
2 ay önce
Çıyanlarla başım bir dertteydi evimin her tarafını istila etmişlerdi. Küçük bebeğimi soktu ilaçlama firması ararken sizinle tanıştım teknisyeninden müşteri hizmetlerine kadar güleryüzlülerdi sağolun.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Hamdi ipek
Hamdi ipek
1 yıl önce
Canakkalenın bır koyundeyz.Kasım sonuna kadar kalıyoruz.Devamlı çıyan çıkıyor.esimi ve beni soktu.hangi tur ilacla mudahale edebiliriz Elektrıkli uzaklastırıcı cihaz varmıdır
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma