Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
ev-ineği, sinek-ilaçlama, haşere-ilaçlama

Ev Sineği

Ev Sineği

DURUMLAR, TANIMLAMA VE KONTROL

LATİN ADI: Musca domestica

GÖRÜNÜŞ

Ev sinekleri  nasıl görünür?

Boyut: 4 ila 7,5 mm uzunluğundadır

Renk: Genellikle gri renktedir

Gövde: Baş kısmı arkasında üzerinde dört siyah çizgi vardır. Ev sinekleri tat organı olarak hizmet veren küçük tüylerle kaplıdır.

Gözler: Bileşik gözleri son derece karmaşıktır. Gözlerindeki binlerce lens, onlara geniş bir görüş alanı sağlar.

Ev Sineği Yaşam Alanıma Nasıl Gelir??

Ev sinekleri gezenimizdeki en yaygın haşere türlerinden biridir. Ev sinekleri çöp, dışkı, bozulmuş gıda, pis alanlar vb. gibi bütün alanlarda beslenebilirler ve üreyebilirler.Kötü sıhhi tesisat , zarar görmüş yalıtım yüzeyleri,  pencere ve kapılarda bulunan çatlaklar, evin bu sinekler tarafından  istilasına yol açabilir. İnsanlara bu kadar yakın yerlerde yaşadıkları için, ev sinekleri genellikle hoş karşılanmazlar. Bu haşereler hem insanlar hem de evcil hayvanlar için zararlı olabilecek çeşitli hastalıkları bulaştırabilirler.

Ev sinekleri bakterileri, mantarları ve virüsleri toplar ve daha sonra bu patojenleri yiyecek ve suyu kirleterek yayarlar.Evde sinek istilası sebebiyle çeşitli sağlık sorunları gelişebilir. Bunlar arasında gıda zehirlenmesi, dizanteri ve tüberküloz bulunur. Düzenli temizlik, ev sineklerinin üreyebildiği alanları sınırlayacaktır.

Ev Sineği Zararlı mı ? Nasıl Kurtulurum ?

ilaclama.com.tr  ne yapar?

Bu haşere ile mücadele ederken en önemli unsur bu sinek türünün tespitini doğru yaparak doğru çözüm uygulamalarının yapılmasıdır.Beslenebilecekleri birçok alanda aynı zamanda yumurta bırakma potansiyeline sahip bir uçan haşere türüdür. İlaçlama teknisyenlerimiz mekan içindeki bu haşere türü için cazip yerleri keşfedecek ve bu alanların düzenlenmesi , ortadan kaldırılması için tavsiyelerde bulunacaktır. Diğer alanlar için ise gerekli ilaçlama prosedürünü uygulamaya koyacaktır.

DURUMLAR

Nerelerde yaşarlar?

Köşeleri ve kenarları veya ince nesneleri dinlenmek için tercih ederler. İç mekanlarda, gün boyunca zeminlerde, duvarlarda ve tavanlarda bulunurlar. Dışarıda  bitkiler, zemin, çit bölgeleri, çöp kutuları vb. üzerinde duracaklardır. Gece istirahat yerleri genellikle besin kaynaklarına yakındır ve yerden 1 metre ila 5 metre yüksekliktedir.

Nasıl beslenirler?

İnsan gıdası, hayvan yemi, çöp, çürümüş leş vb maddeler, dışkı gibi çeşitli malzemeleri besin kaynağı olarak kullanırlar.

Üreme

Ev sineği yumurtalarını larvalar için uygun yiyecek sağlayacak hemen hemen tüm ılık, nemli maddeler üzerine bırakabilir.  Bir dişi, toplamda beş ila altı seferde 75 ila 100 yumurta bırakabilir. Sıcak havalarda 12 ila 24 saat arasında yumurtadan çıkma işlemi tamamlanacaktır.

Ev Sineği Ömrü ne kadardır ?

Yaban ortamda bir ev sineği için ortalama yaşam süresi bir aydan azdır.

Ev Sineği Hastalık Yapar mı ?

Ev sinekleri hastalıkların başlıca taşıyıcılarıdır. Tifo, tüberküloz, kolera ve dizanteri gibi hastalıklara neden olan 100’den fazla patojeni bulaştırdıkları bilinmektedir.

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!

Haşere Sorununuz Mu Var?

Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
ilaçlama kampanyası