Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
kanalizasyon-sineği-ilaçlama, sinek-ilaçlama-istanbul

KANALİZASYON SİNEĞİ(GİDER-DRENAJ SİNEĞİ)


Durumlar, Tanımlama ve Kontrol

Latince Adı: Psychodidae

 

Uzuvları: Bu sinekler 6 adet bacağa,bir çift kanada ve bir çift antene sahiptir.

Vücut: Açık gri veya bronz bir vucuda ve parlak renkli kanatlara sahiptirler.Vücut ve kanatlarının etrafında uzun tüyler vardır.bu durum sineğe bulanık bir görüntü vermektedir.

Karakteristiği: Drenaj sineği beklerken, kanatlarını gövdenin üzerinde, çatı benzeri şekilde katlar.

Boyut: Drenaj sineği ölçüleri 1.5 ile 5 mm arasında değişmektedir.

Larva : Drenaj sinek larvaları tamamen olgunlaştığında 4 ila 10 mm’den daha uzun değildir ve “sırt” ya da dorsal alan üzerinde koyu bir şerit ile sarkıktır. Larvaların gözleri yoktur ve bacaksızdırlar. Larvaların bir ucunda, havayı almak için dışarıya doğru uzanan bir karanlık solunum kanalı vardır.

İlgili Türler

DRENAJ SİNEĞİ BULUNDUĞUM  MEKANDA NEDEN OLUR? 

Bu sinekler evde mevcutsa, evde tıkanmış veya yavaş akan gider (drenaj hattı) mevcuttur. Drenaj sinekleri yumurtalarını nemli alanlara veya durgun sulara bırakırlar. Kanalizasyon veya kanalizasyonda oluşan ince tabakalar yumurtalarını bırakmak için en ideal yerlerdir. Bu alanların düzenli olarak temizlenmesi ve bakımı, zararlıları çekebilmesini ve onlara besleme ve gelişme için bir yer sunulmasını erteler ve geciktirir.            Bu sinekler özellikle banyo ve mutfaklarda bulunurlar .Genellikle evlerin içine, bodrumlar, kanalizasyonlar, pencereleri kullanarak girerler.

 

DRENAJ SİNEKLERİ NE KADAR CİDDİ BİR DURUMDUR ?

Drenaj sinekleri ne kadar önemli bir risk taşır?

Bu zararlılar bir baş belasıdır çünkü çok yüksek sayılara ulaşarak yayılabilirler. Mekan içine bir kere girdiğinde, tahliye sinekleri boruları tıkayabilir ve içinde yaşadıkları pisliklerden bakteri yayabilir, bu da muhtemelen yiyecekleri bu süreçte kirletebilir. Bu zararlıların, pislikte yaşadıkları halde, herhangi bir hastalığı insanlara yayıp yaymadıkları bilinmemektedir.

 

Drenaj Sinek istilasının belirtileri

Genel olarak,  bu sinekler için en iyi kontrol yöntemi, giderlerin içinde toplanan organik materyallerin toplandığı üreme bölgesini yok etmektir. Bu alan bulunmalı ve temizlenmelidir. Drenaj temizleyici bu durumda yardımcı olamaz.Giderleri tıkayan materyaller (larva ile birlikte) kaldırıldıktan sonra, yetişkin sinekler hariç sorun çözülür. Yetişkin sinekler de Yaklaşık 20 gün hayatta kalacaklar, ancak yaşam döngülerini devam ettirmek için yumurta bırakacak yer bulamayacaklar ve öleceklerdir.

 


sinek-ilaclama, ilaçlama, kanalizasyon-sineği,

 

ilaclama.com.tr  NE YAPAR?

Her ev ve mekan birbirinden farklıdır. Bundan dolayı ilaclama.com.tr teknisyenlerimiz drenaj sineklerinin yaşam alanınızdan uzaklaşmasına  çözüm bulmak amacıyla size özel çözüm önerileri üretecekler ve uygulayacaklardır.

 

DRENAJ SİNEKLERİNİN DAVRANIŞ BESLENME VE ALIŞKANLIKLARI NERELERDE YAŞARLAR?

Drenaj sinekleri genelde besin yüklü organik materyallerin (dışkı vb.) bulunduğu nemli alanlarda yaşarlar.


NASIL BESLENİRLER?

Drenaj sinekleri organik maddelerle ve kanalizasyon artıkları ile beslenirler.

 

YAŞAM DÖNGÜLERİ

Drenaj sineklerinin yumurtaları organik atıkların olduğu her ortamda bulunur.Drenaj sineklerinin yumurtalarının içinden beyaz saydama yakın larvalar çıkar.Bu larvalar ani sıcaklık değişimlerine ve düşük oksijen seviyelerine karşı bile hayatta kalmayı başarırlar. Uygun koşullar altında bir hafta gibi kısa sürede bu döngü tamamlanır. Genellikle yaşam döngülerini 2-3 haftalık periyotlarda tamamlarlar .

 

Larvalar Genellikle ev sahibi, larvalar drenaj içerisindeki jelatinimsi tabakada yer aldığından, drenaj sinek larvalarını hiç görmez. Fakat bununla birlikte bazen gider hatları herhangi bir sebepten dolayı söküldüğünde larvalar görülebilir. Küçük sayılarda larvalar, tahliye tıkanıklıklarına neden olan maddeleri parçaladıkları için faydalı olarak kabul edilir. Son derece güçlü çeneleri yoğun sümük ve birikme katmanları arasında bile atıkları parçalayabilme yetisine sahiptirler . Yetişkinler Larvalar olgunlaştıktan sonra, yetişkinler larvadan çıkana kadar dinlenirler. Yetişkinler genellikle gözlenen tek yaşam aşamasıdır. Yetişkin drenaj sinekleri genellikle iki hafta kadar yaşar, ancak yeni ortaya çıkan yetişkinler hızla bunların yerini alır. Bu sinekler ayrıca güve sineklerine benzemektedirler. Drenaj sinekleri küçük ve tüylüdür. Büyük, oval kanatlar ve belirgin antenlere sahiptirler.     

 

En Uygun Fiyatlarla Sinek ilaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

Soru ve Görüşleriniz

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!

Haşere Sorununuz Mu Var?

Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Hemen Ara
Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
ilaçlama kampanyası