Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
hamam böceğinden nasıl kurtulurum

Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulurum

Hayatınızda karşınıza çıkabilecek sadece bazı şeyler hamam böceği istilasından daha sinir bozucu olabilir. Bu dirençli haşereler, yiyecek ararken mutfağınızda, banyonuzda ve diğer yaşam alanlarında kendilerini yuvalarında gibi hissedeceklerdir. Ne yazık ki, hızla çoğalırlar ve hastalıkları yayabilirler. Evinizi bu istilacı yaratıklarla paylaşmaktan bıktıysanız, haydi sizin için hamam böceklerinden nasıl kurtulurum sorunuza cevap bulalım! Ama bunu yapmadan önce, ülkede ki hamamböceklerinden kurtulmak hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

 

Evde hamam böceği neden olur?

evde hamam böceği neden olur

Haşere türü ne olursa olsun – hamam böcekleri, karıncalar, termitler veya kemirgenler – hepsi büyük olasılıkla evinizde kolayca bulabilecekleri yiyecek ve su kaynaklarını arıyorlar. Özellikle hamamböcekleri İstanbul gibi sıcak ve nemli iklimlere rahatlıkla yaşar ve genellikle evinize getiren unsurlar şunlardır:

 

Lavaboda kirli bulaşıklar hamam böceği çeker mi?

Lavabodaki kirli bulaşıkların üzerlerinde yemek artıkları bulunur, bu da hamamböceklerinin tam aradığı şeydir. Hamam böcekleri iki nedenden biriyle evinizdedir: ya barınak arıyorlar ya da yiyecek istiyorlardır. Kirli bulaşıkların lavabonuzda durmasına izin vermek, bu haşerelere peşinden gitmeleri ve beslenmeleri için fırsat verir.

 

Zeminlerde veya tezgahlarda kırıntılar hamamböceklerini getirir mi?

Yerde veya tezgahta kırıntı bırakmak, hamamböceklerinin ilgisini çekecek başka bir besin kaynağıdır. Amaç, bu haşerelerin evinizde yiyecek bulabileceği tüm fırsatları ortadan kaldırmaktır. Yani kırıntıları ortadan kaldırmak için düzenli olarak tezgahlarınızı silmek ve zemini süpürmeniz gerekmektedir.

 

Çöplerin hamam böceği üstündeki etkisi nedir?

Çöp başka bir besin kaynağıdır, bu nedenle çöpünüzü sürekli olarak dışarı çıkardığınızdan ve çöp kutunuzu kapalı tuttuğunuzdan emin olun, böylece erişim noktaları kalmaz. Hatta bazı çöp torbaları, zararlıları savuşturan bir koku yaydığını iddia ediyor.

 

Yerdeki evcil hayvan maması hamam böceklerini evime getirir mi?

Yerdeki evcil hayvan maması, genellikle gözden kaçan büyük bir hamamböceği cazibe merkezidir. Çoğu zaman tüm yemeğini yemeyen ve daha sonrası için ortalıkta bırakan bir evcil hayvanınız varsa, sızdırmaz bir kaseye almak veya kaseyi kolayca erişilemeyecek bir yere koyabilirsiniz. 

 

Aşırı nemli ortamların hamam böceği üstündeki etkisi nedir?

Hamamböceği hayatta kalmak için neme ihtiyaç duyar. Damlayan musluklar veya çatlak duş kapıları, konutlarda hamamböceği çeken en yaygın şeylerden bazılarıdır. Evinizde aşırı nem kaynağı varsa, bunun giderildiğinden emin olun!

 

 

Hamamböceği Evinize Nasıl Girer?

Hamam böcekleri, çeşitli nedenlerle (yukarıda listelenmiştir) evinize gelirler, ancak cazibe yalnızca ilk kısımdır. Aslında hasara yol açmak için evinize GİRİŞ yapabilmeleri gerekir. Bu sinsi zararlıların evinize girmesinin en yaygın yolu şunları içerir:

-Çatlaklar ve yarıklar

-Havalandırma ve borulardaki delikler

-Eşyalarla evin içine taşınmak

-Vb gibi etmenler

 

 

Hamamböceği ile kendim nasıl mücadele edebilirim ?

1. Evinizi iyice temizleyin

Bu kesin gibi görünebilir, ancak hamam böcekleri kire ve pisliğe gelirler çünkü her zaman yeni yiyecek kaynakları ararlar. Hamam böceklerinden kurtulmanın en kolay yolu evinizin temiz olduğundan emin olmaktır. Aşağıdakileri yaptığınızdan emin olun:

– Bulaşıkları yıkayın ve yemeklerden sonra kaldırın

– Kırıntıları ve döküntüleri hemen temizleyin

– Yatmadan önce çöpü çıkarın

– Ocağın üstündeki yağı silin

– Yiyecekleri kaplarda saklayın

– Düzenli olarak paspas yapın

2. Mağazadan Satın Alınan Tuzaklar

Dış ortamda halka açık olarak satılan insektisitler etkisi azaltılmış ürünlerdir. Birçok durumda vakit ve para kaybına sebep olurlar. Kullanımında sağlığınıza etksini ve kullanma prosedürüne lütfen azami dikkat gösterin.

Hamam böceklerini ortadan kaldırmanın bir yöntemi, süpermarketlerde veya ev geliştirme mağazalarında bulunan tuzak türüdür. Cihaz, hamamböceklerini çekmek için bir koku veya başka bir yem kullanır. Yemi araştırdıklarında, hamamböcekleri yapışkan bir maddeye takılır ve bir şekilde içeride tutulur. Sonuçların görülmesi uzun sürebilir, bu nedenle tuzaklar periyodik olarak ölü hamamböcekleri için kontrol edilmelidir.

3. Mağazadan Satın Alınan Yemler

Hamam böceklerinden kurtulmanın bir başka yaygın yolu da mağazadan satın alınan yemleri kullanmaktır. Kimyasal yemler, böcek ilacını bir besin kaynağı olarak gizler. Hamam böcekleri böcek ilacını yutar ve öldükleri yuvalarına geri dönerler. Diğer hamam böcekleri onları yer ve zehiri yuvanın geri kalanına yayar. Kimyasal yemleri çöp tenekelerinin yanına, mutfak ve banyolardaki lavabo ve dolapların altına yerleştirin.

4. Sıvı Konsantreler

Mağazalarda bulunan bir diğer ürün ise hamam böceklerini caydırmak için tasarlanmış sıvı konsantredir. Seyreltildikten sonra sıvı, çatlaklara, yarıklara ve hamamböceklerinin saklanmayı sevdiği diğer alanlara püskürtülebilir. Ayrıca solüsyonla zemini paspaslayabilir ve tezgahları silebilirsiniz

 

 

Hamam Böceklerinden Doğal Yollarla Kurtulmak Mümkün müdür?

Profesyonel İpucu: Profesyonel Ruhsatlı bir haşere ilaçlama firması çağırın.

İşin aslı, hamamböcekleri inatçı yaratıklardır – kendin yap doğal mücadele ipuçlarını takip etseniz bile, yine de bir istilayı kontrol edemezsiniz. Doğal yöntemleri denediyseniz ve yardımcı olmadıysa, muhtemelen eviniz ve sevdikleriniz için için profesyonel bir haşere ilaçlama firmasına ihtiyacınız vardır.

Önemli Not: Kendin-yap doğal mücadele çözümlerini, özellikle hamamböceği gibi hızla üreyip çoğalabilen zararlılara kesinlikle önermiyoruz. Çünkü bu zaman diliminde hamam böceklerinden kurtulamadığınız gibi sorunun daha da büyümesine yol açacaktır. Bir hamamböceği istilasından hızlı bir şekilde kurtulmak konusunda ciddiyseniz, eğitimli ve ilaclama.com.tr gibi lisanslı sağlık bakanlığı ruhsatlı, tse ve ıso sertifikalarına sahip bir haşere ilaçlama firmasından hizmet almanız her zaman en iyisidir.

 

 

Hamam böceğine kesin çözüm nedir?

hamam böceğine kesin çözüm

Hamamböceklerini savuşturmak için kullanılan birçok yöntem vardır ve birçok insanın evlerini bu utanç verici böcekler den tamamen kurtarmak ve kesin çözüm sağlamak için en başarılı stratejileri ele alacağızbirkaçını tartışacağız.

  • Eski Gazeteler ve Karton Kutuları kaldırın

Hamam böcekleri karton kutulara ve gazetelere bayılır. Bu eşyalar evinizin etrafında duruyorsa, civardaki hamamböceklerini evinize davet ediyorsunuz demektir. Hamam böcekleri bu eşyalarda üremeyi sever, bu yüzden evinizdeki tüm gazeteleri ve karton kutuları temizlemek en iyisidir.

  • Dağınıklığı Ortadan Kaldırın

Hamamböceği kontrolü için en iyi stratejilerden biri, özellikle ortalıkta duran eşyalar söz konusu olduğunda, evinizin en iyi durumda tutulmasını sağlamaktır. Evinizi dağınıklıktan uzak tutmak, gün boyunca hamam böceklerinin saklanabileceği daha az yer olduğu anlamına gelir. Gün ortası koşuşturmalarını gizleyemeyen bu böcekler, varlıklarını gizlemek için daha çok çalışmak zorunda kalacaklar.

  • Çatlakları Kapatın ve Kapı Süpürgelerini Takın

Hamam böcekleri, evinizin temelindeki çatlaklar ve kapıların altından sürünerek evlere girer. Görülmesi zor olabileceğinden kolay erişim alanlarını fark etmeyebilirsiniz, ancak bir profesyonel ilaçlama teknisyeni sizin için giriş noktalarını belirleyebilmelidir. Sorunlu alanlar şunları içerir:

 

– Pencere ve kapıların etrafında

– Temel veya çatı boyunca

– Tavan arası ve gezinme alanı havalandırmaları

– Elektrik, gaz ve sıhhi tesisat hatları için kullanılan deliklerin etrafında

Bu sorunlu alanları yılda en az bir kez kontrol etmenizi ve çatlaklar ve delikler fark ederseniz bunları mutlaka kapatmanızı öneririz. Küçük olanları kapatmak için dolgu malzemesi kullanabilirsiniz, çelik yünü ve köpük ise özellikle boruların etrafındaki daha büyük boşlukları doldurmak için en iyisidir. Bacaların veya çatı havalandırmalarının etrafındaki daha büyük açıklıklar için bir bariyer oluşturmak için ince dokunmuş bir tel örgü kullanabilirsiniz.

  • Herhangi Bir Tesisat Sorununu veya Sızıntısını Düzenli Olarak Kontrol Edin ve Düzeltin

Nem, böcekler için çok büyük bir çekicidir – tıpkı insanlar gibi, hayatta kalmak için suya ihtiyaçları vardır. Çoğu zaman ev sahiplerinin böcekleri çeken sızıntıları veya su sorunları vardır ve farkında değillerdir. Sızıntı veya sıhhi tesisat sorunları fark ederseniz, bunları mümkün olan en kısa sürede düzeltin. Evinizdeki muslukları, lavaboları, buzdolaplarını ve aletleri düzenli olarak kontrol ederek sızdırmadıklarından veya aşırı nem üretmediklerinden emin olmak kötü bir fikir değildir.

  • Hamam böceklerini beslemeyin

Etrafta yenmemiş bir köpek ya da kedi maması varsa, bir ya da iki böceği çekmek zorundasınız. Bir köpek maması dağıtıcısı kullanmanızı ve/veya hamamböceklerinin gıda kaynaklarına kolay erişimini engellemek için evcil hayvanınızın yemediği mamayı hemen yerden kaldırmanızı öneririz.

  • Profesyonel İpucu: Profesyonel Yardım Alın

İstanbul da hamamböcekleri çok sorunlu bir haşere olduğundan, önlem almak sizi ancak bir yere kadar götürebilir. İşin aslı, çoğu ev sahibi, bir noktada evlerinde bir hamamböceği istilası ile uğraşmaktadır. Evinizi böcekler için yaşanmaz bir ortam haline getirmek için yapabileceğiniz birçok şey olsa da, hiçbir şey profesyonel haşere ilaçlama hizmeti almak kadar bir haşere istilasını önleyemez.

Hamam böceği kategori sayfaları, farklı türler hakkında ek bilgi verir. Bu kılavuzları okuyun ve önerilen ürünleri kullanın ve tüm hamam böceği türlerinin % 100 kontrolünü garanti ediyoruz.

Hamam böcekleri, insanların uğraştığı en sık karşılaşılan haşerelerden biridir. Uzun antenleri, oval gövdeleri ve hızlı hareketleriyle ayırt edilen Hamam böcekleri, yapıların içine kolaylıkla girebilirler ve çoğu zaman mutfaklarda ve banyolarda bulunurlar.

 

Hamam böceği nedir?

Hamam böcekleri, ev sahipleri ve işletmelerin karşılaştığı en yaygın haşere kontrol sorunlarından biridir. hamam böceklerini tanıyarak onlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için : hamam böceği türleri yazımızı okuyun

 

 

Hamam böceklerine karşı evimi nasıl koruyabilirim ?

Evinizi hamam böceklerine karşı koruyabilmek için iç ve dış çevre düzenlemesi, hamam böceklerine karşı iç mekan ilaçlama hizmeti ve dış mekan ilaçlama hizmetlerinden faydalanarak koruyabilirisiniz

 

Adım 1 – Hamam böceklerine karşı Her yeri derinlemesine temizleyin.

Sanitasyon, hamam böceklerinden kurtulmanın ilk önemli adımıdır. İşlemden önce başlangıçta yapılmazsa, hamamböceği öldürme ürünleri etkisiz hale getirilecek veya minimum düzeyde etkili olacaktır. Özellikle mutfağınızda evinizi derinlemesine temizleyin.

Hamam böceklerinin beslenmek isteyeceği yiyecek parçacıklarını, yağı ve suyu sildiğinizden ve ortadan kaldırdığınızdan emin olun. Aletlerin arkasını ve altını temizleyin. Evinizi olabildiğince düzene sokun. Gece boyunca lavaboda kirli bulaşıkları bırakmayın. Tüm bulaşıkların yıkandığından, kurutulduğundan, kaldırıldığından, lavaboların boş ve tamamen kuru olduğundan emin olun.

Doldurma tabancası ile olabildiğince çok çatlak ve yarık kapatmak için zaman ayırmalısınız. Bu, Hamam böceklerinin gözden uzak durmak için kullandıkları bol miktarda saklanma yerlerini ortadan kaldıracaktır.

 

Adım 2 – Hamam böceklerini Jel Yemiyle İlaçlama hizmeti alın.

Hamam böceği Jel Yemi, hamamböceklerinin yemeye karşı koyamadığı çekici ve öldürücü bir yemdir. Gıda sınıfı çekiciler ve Imidacloprid adı verilen, yavaş öldüren bir aktif bileşen içerir. Hamam böcekleri yemi yiyecek ve yem transferi yoluyla popülasyonu öldürmek için yuvaya geri getirecektir. Doğrudan yemi yemeyen hamamböcekleri, zehirli hamamböceklerinin dışkısını veya yemi yiyen düşmüş hamamböceklerinin cesetlerini yiyecek ve zehirlenecektir.

Dolapların, rafların, çekmecelerin, çatlakların, yarıkların köşelerine ve su tesisatı giriş noktalarına (tuvaletler, lavaboların altına) her 30 cm aralıklarla bezelye büyüklüğünde jel yem damlalarını uygulayın. Mutfakta ısı ve nem üreten cihazların (mikrodalga fırın, kahve makinesi vb.) Altına ve arkasına uygulayın.

Cihazların ve diğer ulaşılması zor noktaların altına kaydırabilmek için bir parça mumlu kağıt, dizin kartı veya karton üzerine damlalar koymanızı öneririz. Yemleri çocukların ve evcil hayvanların içine giremeyeceği bir yere koyduğunuzdan emin olun. ilaclama.com.tr en doğru ve kesin çözüm üreten metodlarla bu hizmeti sizlere sunmaktadır. Profesyonel böcek ilaçlama hizmeti alın.

 

Adım 3 – Hamam böceklerine karşı Sıvı ilaçlam hizmeti alın 

sıvı ilaçlama , zemin yüzeylerine ve süpürgeliklere uygulanabilen artık bir sprey ilaçlama yöntemidir. Bu, yetişkin hamamböceklerini temas halinde öldürür ve ayrıca bir böcek büyüme düzenleyicisi (IGR) içerir. Bir IGR, hamamböceklerinin yaşam döngüsüne ve üreme yeteneklerine müdahale eder. Bu, yetişkin hamamböceklerinin yumurtlamasını rahatsız edecek ve aynı zamanda yumurtadan çıkmayı ve hamamböceklerinin yetişkinlere dönüşmesinin daha genç aşamalarını önleyecektir.

Yem aldıktan sonra, hamamböceklerine saldırmak ve üreme döngülerini engellemek için sıvı ilaçlama hizmeti ilaclama.com.tr den talep edin ve evinize uygulayın. Tüm zemin yüzeylerine ilaç püskürtmek gerekir.

Püskürtmelerinizi süpürgelik, fayans, döşeme ve halı üzerine odaklayın. İlaçlanan alanın havalandırılmasına izin verin ve alan kuruyana ve havalandırılana kadar insanları ve evcil hayvanları ilaçlanan alandan uzak tutun.

 

Adım 4 – Çatlaklara ve Boşluklara ilaçlama hizmeti talep edin

Jel ve sıvı ilaçlama birlikte hamamböceği istilasının büyük bir bölümünü öldürebilirken, bu böcek ilaçlarının ulaşamayacağı boşluklarda ve yarıklarda saklanabilecek hamamböcekleri vardır. Burası, hamamböceklerinin onları öldürmek için saklandıkları en dar alanlara nüfuz edebileceği için sıvı ilaçlama hizmetinin yararlı olabileceği yerdir.

Sıvı ilaçlama da ilaclama.com.tr nin 20 yılı aşkın süredir tecrübe ettiği biosidal ilaçlar kullanılmaktadır . Sentetik bir piretroidtir ve hamamböceklerinin sinir sistemini etkiler. İlaçlama pompası yada pulvarizatör  kullanarak, toz duvar boşluklarına, elektrik prizlerinin arkasına ve ocak ve buzdolabı gibi cihazların altına püskürtülebilir. Uzun süre kalıcıdır, ürün ıslanmadığı sürece uygulamadan sonra uzun süre etkili kalır.

 

Adım 5 – Sıvı ilaçlama hizmeti ile Dış Mekan İlaçlaması

Bu adımda evinizin dış çevresini koruyacak ve hamamböceklerinin yapıya girmesini engelleyeceksiniz. Çevrenizde sürekli olarak hamam böcekleri olacak ve önleyici tedbirler almazsanız, gelecekte bir noktada gireceklerdir.

Sıvı ilaçlama hizmetini evinizin yada işyerinizin çevresine püskürtmenizi öneririz. Bu, aktif bileşen Bifenthrin içeren ve mükemmel bir öldürücü ve kovucu ürün olan bir böcek ilacı konsantresidir. Uygulandığında 90 güne kadar etkili kalabilir.

Duvarlara bir metre ve temelden bir metre uzağa ve ayrıca pencerelerin, kapıların, saçakların ve su tesisatı / elektrik geçişlerinin etrafına püskürtmek gerekir.

İnsanları ve evcil hayvanları 2 ila 4 saat geçene kadar püskürtülen alanlardan uzak tutun.

 

Adım 6 – İlaclama.com.tr ‘nin uzman hamam böceği ilaçlama ekibini arayın.

ilaclama.com.tr ekipleri sizleri her türlü haşerelerden korur. Tüm hamam böceği sorunlarınız için en iyi çözüm ilaclama.com.tr ekibini aramak olacak. Siz beklerken hamam böcekleri beklemeyecektir. Hemen daha fazla bilgi için  hamam böceği ilaçlama  yazımızı ziyaret edin.

hamamböcekleri ilgili kaynak : wikipedia hamam böceği

4.6/5 - (56 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü