Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
hamamböcegi-sınıflandırma

Hamamböceği Sınıflandırma, Hamam böceği kontrolü

Hamam böceği Sınıflandırma nasıl yapılır ?

Hamam böceği Görünümü

Hamam böceği neye benzer?

Hamam böcekleri ortalama yarım santimetre boyunda olurlar, tropik bölgelerde yaşayan türler diğer iklimlerde bulunanlardan daha büyük olma eğilimindedir. Hamam böceklerinin altı ayağı, iki anteni ve bazılarının kanatları vardır. Bununla birlikte, çoğu kanatlı hamam böceği özellikle uçmakta iyi değildir. Sitemizdeki resimleri inceleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

Hamamböceği Kontrolü: Hamamböceklerinden Nasıl Kurtulunur?

Bu sayfa genel bir hamam böceği kontrol kılavuzudur. Önerilen ürünleri ve yöntemleri kullanarak herhangi bir hamamböceği türünün kontrolünü ele geçirebilirsiniz. Hamam böceği kategori sayfaları, farklı türler hakkında ek bilgi verir. Bu kılavuzları okuyun ve önerilen ürünleri kullanın ve tüm hamamböceği türlerinin% 100 kontrolünü garanti ediyoruz.

Hamamböcekleri, insanların uğraştığı en sık karşılaşılan haşerelerden biridir. Uzun antenleri, oval gövdeleri ve hızlı hareketleriyle ayırt edilen Hamamböcekleri, yapıların içine kolaylıkla girebilirler ve çoğu zaman mutfaklarda ve banyolarda bulunurlar.

Hamamböceği istilası iki şekilde başlar; bakkaliye, paket yiyecek, elektronik, mobilya, valiz, cüzdan ve sırt çantası vb. ile otostopla içeri sokulabilir veya özellikle soğuk havalarda misafirperver koşullar arayan haşereler dışarıdan bir yapıya girebilirler.

Hamamböcekleri ishal, kolera veya dizanteri gibi tehlikeli hastalıkların yayılmasından sorumludur. Dışkıları, dış iskeletleri astımı ve alerjileri tetikleyebilir. Mutfak istilası yiyecekleri, tezgahları, tabakları kirletebilir ve büyük bir sorundur.

Mülkünüzü işgal eden hamamböcekleri sizi hayal kırıklığına uğratırsa, kendin yap rehberimiz, hamamböcekleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve profesyonel kalitede ürünler ve uzman teknikler kullanarak bunları nasıl ortadan kaldırabileceğinizi kapsar.

Tanımlama

Bir ilaçlama programı uygulamadan önce hamamböcekleriyle uğraştığınızdan emin olmalısınız. Yanlış tanımlama, yanlış ilaçlama yöntemlerini kullanmanıza, zaman ve paraya mal olmanıza neden olabilir. Aşağıda, hamamböceklerinin kolay tanımlama için neye benzediğini bilmeniz için bazı ayırt edici özellikleri paylaştık.

Dünyada keşfedilen yaklaşık 5.000 hamamböceği türü vardır. Bu büyük sayıdan yalnızca yaklaşık 25 tür, insan yapılarını istila edebilen yaygın haşerelerdir. Hamamböceklerini uzun antenleri ve altı dikenli bacakları ile tanımlayabilirsiniz ancak farklı boyut ve özelliklere sahiptirler. Hamamböceklerini istila konumlarına ve renklerine göre tanımlamak daha kolaydır.

İç mekanlarda, büyük olasılıkla Alman Hamamböcekleri ile uğraşıyorsunuzdur. Küçüktürler, açık kahverengidirler, başlarında iki siyah şerit bulunur ve geceleri çoğunu görürsünüz. Amerikan Hamamböceği veya Şark Hamamböceği gibi ara sıra büyük hamamböcekleri (3 cm uzunluğunda veya daha fazla) iç mekanlarda bulunabilir, ancak çok sayıda bulunmayabilir.

Açık havada, Alman dışındaki tüm hamamböceği türlerini bulabilirsiniz, en yaygın olanı ağaçları, lağımları, barakaları veya çalıları istila edebilen ve açıktan koyu kahverengiye değişen Amerikan, Smokybrown ve Brown-bantlı Hamamböceği’dir. Çiçek tarhlarınızda parlak siyah renkli hamam böcekleri ile uğraşıyorsanız, bunlar Şark hamamböcekleridir. Çürüyen odun veya diğer mantarların içindeyse, o zaman Asya hamam böcekleri ile uğraşıyor olabilirsiniz.

Mülkünüzdeki hamamböceklerini belirlemenize yardımcı olması için yukarıdaki resmi ve açıklamayı kullanın. Karşılaştığınız hamamböceği türlerini tam olarak belirleyemiyorsanız, uzmanlarımız size telefonla veya canlı sohbet yoluyla yardımcı olabilir. Tür ne olursa olsun, bu genel rehber hem iç hem de dış mekan hamamböceği sorunlarını ilaçlamanıza yardımcı olacaktır.

Gözlemleme

Hamamböcekleriyle uğraştığınızı belirledikten sonra incelemeye devam edebilirsiniz. Bu aşamada, istilanın ciddiyetini ölçmenin yanı sıra hamamböceği aktivitesi ve potansiyel giriş noktalarını tespit edeceksiniz. Çoğu hamamböceğinin gece olduğunu unutmayın, bu nedenle en iyisi gece kontrol etmektir.

Nerede İncelenmeli

İçeride mutfakta, kilerde, banyoda veya tavan arasında hamamböcekleri aramak isteyeceksiniz. Dolaplara, çekmecelere, raflara, sıhhi tesisat armatürlerinin ve cihazlarının çevresine ve havalandırma deliklerinin yakınına baktığınızdan emin olun.

Açık havada, hamam böcekleri ağaçlarda, çiçek tarhlarında, alet barakalarında, bahçe kalıntılarında, yaprak çöplerinde, malçlarda ve kanalizasyonların çevresinde bulunabilir. Ayrıca yapınızın dış çevresini, temel etrafındaki delikler ve çatlaklar, kapılar, pencereler, saçaklar / altlıklar ve sıhhi tesisat / elektrik geçişleri gibi giriş noktaları açısından da incelemelisiniz.

Neye Bakılır

İç mekanlarda, karabiber gibi görünen ve farklı bir kokuya sahip lekeler, yumurta kılıfları, dışkıları içerebilecek yüksek hamamböceği aktivitesi veya hamamböceği belirtileri olan alanlar arıyorsunuz. Dışarıda, hamamböceklerini barındırabilecek hamamböceği aktivitesi veya elverişli koşullar arıyorsunuz. Aktif hamamböceklerini bulursanız, ilaçlamanıza konsantre olmak isteyeceğiniz yer burasıdır.

İlaçlama

Hamam böceği aktivitesini onayladıktan sonra ilaçlamaya başlama zamanı gelmiştir. Ürünlerdeki tüm etiketleri okumanız, uygulama talimatlarına uymanız ve uygun kişisel koruyucu ekipman (PPE) giyerek güvende olmanız gerektiğini unutmayın.

Uzmanlarımız, iç mekanlarda Hamamböceği Jel Yemi ve sıvı ilaçlama yapılmasını önermektedir. Hamamböceği Jel Yemi yetişkin hamamböceği popülasyonuna hitap ederken, sıvı ilaçlama hem yetişkini hem de larvayı öldürecek ve istilanın üreme döngüsünü bozacak bir IGR (böcek büyüme düzenleyicisi) içerir ilaçtır. Böylece mülkte başka nesil oluşmayacaktır.

Adım 1 – Ön Temizlik 

Sanitasyon, hamamböceklerinden kurtulmanın ilk önemli adımıdır. İşlemden önce başlangıçta yapılmazsa, hamamböceği öldürme ürünleri etkisiz hale getirilecek veya minimum düzeyde etkili olacaktır. Özellikle mutfağınızda evinizi derinlemesine temizleyin.

Hamamböceklerinin beslenmek isteyeceği yiyecek parçacıklarını, yağı ve suyu sildiğinizden ve ortadan kaldırdığınızdan emin olun. Aletlerin arkasını ve altını temizleyin. Evinizi olabildiğince düzene sokun. Gece boyunca lavaboda kirli bulaşıkları bırakmayın. Tüm bulaşıkların yıkandığından, kurutulduğundan, kaldırıldığından, lavaboların boş ve tamamen kuru olduğundan emin olun.

Doldurma tabancası ile olabildiğince çok çatlak ve yarık kapatmak için zaman ayırmalısınız. Bu, Hamamböceklerinin gözden uzak durmak için kullandıkları bol miktarda saklanma yerlerini ortadan kaldıracaktır.

Adım 2 – Hamamböceği Jel Yemiyle Yemleme

 Hamamböceği Jel Yemi, hamamböceklerinin yemeye karşı koyamadığı çekici ve öldürücü bir yemdir. Gıda sınıfı çekiciler ve Imidacloprid adı verilen, yavaş öldüren bir aktif bileşen içerir. Hamam böcekleri yemi yiyecek ve yem transferi yoluyla popülasyonu öldürmek için yuvaya geri getirecektir. Doğrudan yemi yemeyen hamamböcekleri, zehirli hamamböceklerinin dışkısını veya yemi yiyen düşmüş hamamböceklerinin cesetlerini yiyecek ve zehirlenecektir.

Dolapların, rafların, çekmecelerin, çatlakların, yarıkların köşelerine ve su tesisatı giriş noktalarına (tuvaletler, lavaboların altına) her 30 cm aralıklarla bezelye büyüklüğünde jel yem damlalarını uygulayın. Mutfakta ısı ve nem üreten cihazların (mikrodalga fırın, kahve makinesi vb.) Altına ve arkasına uygulayın.

Cihazların ve diğer ulaşılması zor noktaların altına kaydırabilmek için bir parça mumlu kağıt, dizin kartı veya karton üzerine damlalar koymanızı öneririz. Yemleri çocukların ve evcil hayvanların içine giremeyeceği bir yere koyduğunuzdan emin olun.

Adım 3 – Sıvı ilaçlama hizmeti alın

Sıvı ilaçlama yöntemi zemin yüzeylerine ve süpürgeliklere uygulanabilen artık bir spreydir. Bu, yetişkin hamamböceklerini temas halinde öldürür ve ayrıca bir böcek büyüme düzenleyicisi (IGR) içerir. Bir IGR, hamamböceklerinin yaşam döngüsüne ve üreme yeteneklerine müdahale eder. Bu, yetişkin hamamböceklerinin yumurtlamasını rahatsız edecek ve aynı zamanda yumurtadan çıkmayı ve hamamböceklerinin yetişkinlere dönüşmesinin daha genç aşamalarını önleyecektir.

Püskürtmelerinizi süpürgelik, fayans, döşeme ve halı üzerine odaklayın. İlaçlanan alanın havalandırılmasına izin verin ve alan kuruyana ve havalandırılana kadar insanları ve evcil hayvanları ilaçlanan alandan uzak tutun.

Adım 4 – Çatlaklara ve Boşlukları ilaçlayın 

İlaçlamanın etkili olabilmesi için hamamböceklerinin saklanabilecekleri boşluklar ve çatlaklar kapatılmalı ve ilaçlanmalıdır. Aksi takdirde eksik bir uygulama çok yoğun böcek popülasyonuna sahip bir ortamda hiçbir işe yaramayacaktır.

Adım 5 – Dış Mekan İlaçlaması

Bu adımda evinizin dış çevresini koruyacak ve hamamböceklerinin yapıya girmesini engelleyeceksiniz. Çevrenizde sürekli olarak hamamböcekleri olacak ve önleyici tedbirler almazsanız, gelecekte bir noktada gireceklerdir.

Sıvı ilaçlama yöntemi ile  böcek ilacı püskürtmenizi öneririz. Duvarlara bir metre ve temelden bir metre uzağa ve ayrıca pencerelerin, kapıların, saçakların ve su tesisatı / elektrik geçişlerinin etrafına püskürtmek gerekir.

İnsanları ve evcil hayvanları 2 ila 4 saat geçene kadar püskürtülen alanlardan direkt temastan uzak tutun.

Önleme

Önerilen ürün ve teknikleri kullanmak hamamböceklerini öldürecek olsa da, ileride hamamböceği sıkıntısı çekmemek için önleyici tedbirler uygulamak konusunda gayretli davranmak size kalmıştır. Hamamböceklerinin yeniden yerleşmesini önlemek için rutin hale getirmeniz gereken bazı önleyici görevler şunlardır.

-Yatmadan önce, özellikle mutfağınızdaki yiyecek ve su kaynaklarını ortadan kaldırarak düzenli bir temizlik programı yaparak başlayın.

-Hamamböceklerinin kolayca bulabileceği yiyecek parçacıkları, yağ veya su bulunmadığından emin olun. Ayrıca, her gece evcil hayvan mamasını boşaltın ve lavaboda herhangi bir kirli tabağın içinde bırakmayın. Aletleri taşıyın ve düzenli olarak temizlemediğiniz yerleri temizleyin.

-Hamamböceklerinin evinize girmesi için giriş noktaları işlevi görebilecek herhangi bir çatlak ve yarık kapatın. Evinizin hem içindeki hem de dışındaki tüm açıklıkları kapatmak için sprey veya dolgu macunu kullanın. Alanlar, temelin etrafındaki çatlakları, kapıları, pencereleri, saçakları / altları ve su tesisatı / elektrik geçişlerini içerebilir.

Temel Çıkarımlar

Hamamböceği nedir?

Hamamböcekleri, ev sahipleri ve işletmelerin karşılaştığı en yaygın haşere kontrol sorunlarından biridir.

Hamamböceklerinden Nasıl Kurtulunur?

Hamamböceği kontrolü, profesyonel hamam böceği jel ve sıvı ilaçlama hizmeti alarak kurtulabilirsiniz. Temizlik vb gibi önlemler var olan hamam böceği populasyonunu asla yok etmeyecektir.

Hamamböceği Yeniden İstilasının Önlenmesi

Gelecekteki hamamböceği istilalarını önlemek için su, yağ, kırıntılar ve giriş noktaları gibi elverişli koşulları ortadan kaldırın. Düzenli aralıklarla kalıntı böcek ilaçları uygulamak, yeniden istilayı da önleyebilir.

En çok aranan böcek ilaçlama hizmetleri şu şekildedir ;
Ev ilaçlama
Böcek ilaçlama
Haşere ilaçlama
ilaçlama firması
istanbul ilaçlama

5/5 - (1 vote)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü