Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
akrep-ilaçlama-fiyat, akrep-ilaçlama-istanbul

AKREP

DURUMLAR,TANIMLAMA VE KONTROL

Latin adı: Order Scorpiones

 

Akrepler neye benzer?

Bacaklar: Akrepler, sekiz bacağı olan eklembacaklıdır.

Kuyruk: Boğumlu dik ve iğneli bir kuyruğu vardır

Gövde: kıskaçları olan boğumlu bir gövde

İlgili Türler

AKREPLER MEKANIMDA NASIL OLUŞURLAR?

Akrep Evime nasıl girmiş olabilir ?

Akrepler daha fazla besin kaynağını bulabilmek için dışarıdaki yaşam ortamını bırakıp kapalı mekanlara geldiklerinde problem haline gelebilirler.Eğer akrepler yaşadığınız mekanı kendi yaşam alanı olarak daha cazip görmeye başlayıp mekanınıza geliyorsa öncelikli olarak onu evinizin dışında tutmak için içeri girebileceği bütün noktaları ,çatlakları, girişleri kapatmanız gerekir.

Akrepler genellikle kapıların altındaki boşlukları kullanırlar.bununla birlikte zemin seviyeli pencereler,sıhhi tesisat borularını ve eve giren tesisat hatlarını çevreleyen boşluklar, temeldeki çatlaklar ve boşluklar bir ev veya işyerinin içine girebilmek kullandıkları alanlardır.

Akrepler kutular, saksı çiçekleri, yakacak odunlar, dış mekan mobilyaları ile kapalı mekana girmeye olanak bulmuş olurlar.

Akrepler İçeri girdiğinde tipik olarak bodrum katları, döşeme altı boşlukları, mutfak dolapları altındaki gizli yerler, banyolar veya garaj gibi kendileri için cazip alanlar ararlar.  

 

Akrepler ne kadar ciddi bir durumdur?

Akrep sokmaları genellikle ölümcül olmasa da, yine de zehirli olabilirler. Yaygın yan etkiler arasında uyuşukluk, ağrı ve lokal şişlik bulunur. Ciddi durumlarda, kusma ve solunum problemleri oluşabilir. Çocuklar ve yaşlılar akrep sokmasına  ciddi tepkiler verebilirler.

 

Akreplerden Nasıl Kurtulurum?

İstanbul kimya ilaçlama akreplerle nasıl mücadele eder?

Akrepler sorun haline gelmeye başladığında mülk sahibi profesyonel yardım ve destek için böcek ilaçlama uzmanıyla iletişime geçmelidir. Haşere yönetimi uzmanınız mülkünüzü inceler, ayrıca akrep problemlerini en aza indirmek için size profesyonel hizmetler ve öneriler sunar. Haşere mücadele planınızın içerebileceği bazı şeyler şunlardır:Denetimler: Akreplerin ev içinde kazara taşınmadığından emin olmak için eşyaların incelenmesi gerekmektedir. Bazı ortak öneriler arasında akreplerin odun ya da dış depolama alanlarına getirilen kutuların bulunmadığından emin olmak için yapılan kontroller bulunmaktadır. Hizmetler ve Öneriler: Haşere yönetimi uzmanınızın muayene bulgularına dayanarak mülkünüzdeki akrepleri nasıl azaltacağınız konusunda hizmet vermek veya önerilerde bulunmayı kapsar. Bu normalde akrep popülasyonlarını destekleyen çevresel koşulları azaltmaya yönelik çabaları ve gerekirse akreplerin bulunduğu yerlere ya da eve girebilecekleri yerlere bir böcek ilacı uygulaması hizmetini içerir.

akrep-turleri, akrep-ilaclama

Sanitasyon: Akreplerin yaşamaktan hoşlandığı evin etrafındaki kalıntıları giderme işlemlerini kapsar. Tipik akrep habitatları; kayaların altında, devrilmiş ağaçlarda, döküntülerde, yakacak odun yığınlarında, saksı bitkilerinde, dış mekan mobilyalarında ve iç mekan çatılarında, döşeme altı boşluklarında, dış mekan depolarında veya ahırlar gibi kendilerine koruma sağlayan alanları içerir.                                                                                                                        Çimlerle kaplı alanlar: Çim biçme makinesinin toprağa yakın yerlerde tutulması ve peyzaj alanlarının evden en az 1 metre uzakta tutulması.                                                                                                                                                   Haşereyi dışarıda tutma tedbirleri: Akreplerin ev içine girmesini önleyen dışlama tedbirlerini tavsiye etme hizmetini içerir. Örneğin, tedavi planınız kapı girişleri ve açıklıklar altındaki alanları, yırtılmış yüzeyleri ve sızdırmaz hale getirilmesi gereken evlere giren boruları ve yardımcı hatları çevreleyen alanları belirleyebilir.             Kimyasallar: Akrep tedavisi için kimyasal ürünler kullanmak. Akrepler iyi korunan yerlerde saklanmayı tercih ederler, bu yüzden kimyasal uygulamalarda kendi yaşam alanları hedeflenmedikçe kimyasal kullanım her zaman etkili olmayabilir. Bununla birlikte, haşere yönetim uzmanı, hangi ürünlerin kullanılması gerektiğini  ve problemin çözümü için nereye uygulanmaları gerektiği gibi konularda bilgi ve deneyime sahiptir.

 

Akrep istilası belirtileri

Akrepler tipik olarak, kendilerinin görsel görüşlerinden başka, işaret bırakmazlar. Yani akrepleri görmeniz mekanınızda faaliyet gösterdiklerinin belirtisidir. 

 

DURUMLAR

Akrep Isırır mı ? | Akrep ısırıkları

Akrep endişeleri genellikle gerçek bir ısırıktan değil, zehri içerebilen sokmadan kaynaklanır. Genel olarak Türkiye’ de görülen akrep sokmaları olaylarında çok tehlikeli durumlar ortaya çıkmamaktadır. Bir insan üzerinde bir akrebin zehri, akrebin soktuğu yerde şişlik gibi belirtilere neden olabilir. Bununla birlikte, bazı insanlar uyuşukluk ve kasılma yaşamaktadır. Aşırı durumlarda, bazı insanlar nefes almada zorluk yaşayabilir. Alerjik olan kişilerin tehlikeli bir akrep zehrinden ölme olasılığı daha yüksektir.Hayatta kalma şansı, sokmanın  etkilerini ortadan kaldırmak için belirli süre içinde bir panzehir enjeksiyonu tedavi sürecini başlatır.

 

Akrep Habitatı

Akrepler çok kuru iklimlerde yaşarlar. Buna rağmen, vücuttan nem kaybına çok duyarlıdırlar ve gölgeli yerlerde gün boyunca saklanırlar. Sularının çoğunu avlarından elde ederler.

 

Üreme ve Yaşam Döngüsü

Dişi akrepler yumurtalarını vücutlarında taşırlar. Yavrular dişinin vücudunu terk ettiğinde, annenin sırtına doğru tırmanırlar. İlk deri değiştirme dönemi geçene kadar annenin sırtında kalırlar. Bundan sonra aşağı inerler ve dağılırlar. Küçük akrepler yetişkin akrepleri andırır. Yaşlandıkça dış kabuklarını bırakırlar. Genç bir akrebin olgunlaşması  kabuk değiştirme aşamasıyla ölçülür, çünkü olgunluğa ulaşması beş ila yedi kalıp gerektirir. Akrepler sıcak ve nispeten kuru habitatları tercih ederler. Gün boyunca yeraltı delikleri veya kayaların alt kısımlarında barınak olarak kullanırlar. Akrepler yeterli olgunluğa eriştiklerinde geceleri avlanmayı ve beslenmeyi tercih ederler.akrepler avlanırken kıskaçlarını nörotoksik zehirlerini enjekte ederek öldürmek yada felç bırakmak için  iğnelerini kullanırken kıskaçlarından yardım alırlar. Akrepler sadece yiyeceklerini sıvı halde alabilirler ve yutulmadan önce katı maddeleri atacaklardır.

 

Akrep Kaç Yıl Yaşar ? | Yaşam süreleri

Bir akrebin ömrü üç ila beş yıl arasında değişir, ancak bazılarının on ila onbeş yıl arasında yaşadığı bilinmektedir. 

 

En Uygun Fiyatlarla Akrep İlaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

 

Akrep Türleri

Şu anda dünyada bilinen 1.200 akrep türü var ve bu akreplerin tümü bir dereceye kadar tehlikelidir. Akrep türleri arasında, daha küçük türler genellikle daha zehirlidirler. Daha büyük akrepler potansiyel avcılara daha korkunç görünerek aralarındaki farkı telafi ederler. Yağ kuyruklu akrep (Androctonus australis) da ölümcül akrep sınıfının en kötü şöhrete sahip üyelerinden biridir. Bu sinsi tehlikeli akrep türünün Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da çok yaygın olduğu ve çok sayıda ölümden sorumlu olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca oldukça agresif olduğu bilinmektedir. Zehri, zayıf bağışıklık sistemleri ve küçük bedenleri nedeniyle özellikle yaşlılar ve çocuklar için ölümcül olabilir. Bu, insanların gerçekten kaçınmaya çalıştığı tehlikeli bir akreptir Akrep ailesinin bir başka tehlikeli üyesi, uygun bir şekilde adlandıracak olursak “ölüm takipçisi” (Leiurus quinquestriatus) dir. Afrika’nın hem kuzey hem de güney yarıkürelerine özgüdür ve genellikle çöllerinde bulunur. Bu türün zehrinin güçlü olduğu kanıtlanmıştır.

Soru ve Görüşleriniz

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!

Haşere Sorununuz Mu Var?

Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Hemen Ara
Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
ilaçlama kampanyası