Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
güve-ilaçlama-istanbul, güve-ilaçlama-fiyat

GÜVE | GÜVELER

Durum, tanımlama ve kontrol

Latin adı: Order Lepidoptera

 

Güveler neye benzerler ?

Kanatlar: Güveler çeşitli ölçülerde 2 çift kanada sahiptirler.

Gözler: Sarmal hortum şeklinde ve büyük birleşik gözlere sahiptirler.

Boyut: Güveler, türlere bağlı olarak görünüm ve boyut bakımından çarpıcı bir şekilde değişir. Bazıları büyük  ve bazıları küçük olabilirler

Renk: Bazı güveler metalik renklerle parlak, diğeri ise kahverengi veya gri renktedirler. Kapalı mekan güveleri 2 cm kanattan daha küçüktür ve sıklıkla gri veya kahverenginin kırmızımsı olan tonlarıdır.

İlgili Türler

Bulunduğum mekanda güve nasıl oluşur?


Birçok farklı güve türü vardır, ancak ev sahipleri genellikle giysi güvelerine ve kiler güvelerine rastlar. Bu haşere , yiyecek kaynağı veya yumurta bırakacakları yer olarak çeşitli ev eşyalarını kullanırlar . Hint yemeği güvesi gibi Kiler (MUTFAK) güveleri, tahıllar, kuruyemişler, unlar, baharatlar ve çikolata da dahil olmak üzere kuru ürünler tüketirler. Kıyafet güveleri yayılmak için kıyafetleri ve hayvan bazlı malzemelerden yapılmış döşemeleri tercih ederler.

 

Güveler Ne Kadar Ciddidir?


Güve hasarının derecesi istila derecesine bağlıdır. Evdeki büyük bir güve nüfusu oldukça maliyetli olabilir. Kıyafet güvesi larvaları beslenirken arkalarında  delikler ve dışkı lekeleri bırakırlar. Kiler güvesi, koza ve pisliklerden kaynaklanan bulaşma nedeniyle büyük miktarlarda yiyeceğin çöpe atılması gerekebilir.

 

Güvelerden Nasıl Kurtulurum?

böcek ilaçlama teknisyenlerimiz, evleri istila eden güve ve benzeri haşereleri kontrol etmek için eğitilmiştir. Her ev benzersiz olduğundan, böcek ilaçlama teknisyenlerimiz durumunuza özel bir çözüm tasarlayacaktır.Bir güve çözüm planı aşağıdakileri içerecektir: Denetim ve çözüm Planı Müşteri Eğitimi İzleme Habitat Azaltma ve Kimyasal Olmayan Tedaviler Böcek Büyüme Düzenleyicileri Kimyasal kontrol Güve yayılımında yaygın haşere ilaçlarının kullanımı tavsiye edilmemektedir.Kapalı mekan içi güve yayılımında en etkili çözüm güve türünü ve üreme alanlarını doğru tanımlamaktır. Üreme materyallerinin yeri güvenin bulunduğu maddeye göre belirlenmelidir.

 


GÜVE, güve, güve-ilaclama, güve-ilaçlama

Güve İstilasının belirtileri


Güve belirtileri büyük ölçüde türlere bağlıdır.Kapalı mekan da güveler, ev sahibi kişiler tarafından odaya uçtuklarında veya yüzeylerde beklerken tespit edilir. Kumaşa verilen hasarlar tespit edildiğinde kıyafet  güveleri de tespit edilir. Bazıları da varlığına kanıt olarak kozalar ve hatta dışkı bırakacaktır. Kiler güveleri arkalarında iz olarak zarar görmüş gıdalar kozalar veya dışkılarını bırakacaklardır. Bazı güveler yavrulama zamanı geldiğinde besin kaynaklarını bırakacaklar. Yavru güveler  dolapların, çekmecelerin veya duvarların köşelerinde görülebilir.

 

Güvelerin Davranış ve Yeme alışkanlıkları

Güve davranış ve alışkanlıkları görünüşleri kadar çeşitlidir. Güveler güzel polen taşıyıcılardan ,kan emenlere kadar çok geniş bir aralığa sahiptirler.Bazı güveler önemli tarımsal haşerelerdir.Fakat çoğunluk yaşam döngüsünü insan üzerinde doğrudan önemli etkisi olmaksızın tamamlar.Genellikle kuşlar, memeliler, sürüngenler, amfibiler, böcekler, eklembacaklılar ve hatta bazı bitkiler de dahil olmak üzere birçok hayvan için besin kaynağıdırlar. Kapalı mekanlarda insanlar genelde kiler veya kıyafet güvesi ile karşılaşırlar.

Güvelerden kaynaklanan hasar : Yün kıyafetlerini tahrip etme kabiliyetleri bakımından en ünlü olmalarına rağmen, dokuma elbise güveleri de ipek, kıl, keçe, kürk ve tüyler de dahil olmak üzere çeşitli doğal malzemelere ilgi göstermektedirler. Bu güveler, 2.5 ila 5 cm uzunluğunda boyuta sahiptirler ve solgun renklidirler. Ağ(koza) yapan kıyafet güve larvaları(yetişkinleri değil) kıyafetleri tahrip etmekten sorumludur. Hayvan bazlı kumaşları tercih ederler. Güveler, kazak, mont, battaniye, halı, süs eşyası, nevresim, yastık ve oyuncak tüketebilir. Sentetik liflerle beslenmemeyi tercih ederler, ancak harmanlanmış ve boyanmış kumaşlarla beslenmeye devam edeceklerdir .

 

Nerede saklanıyorlar?


Işıktan kaçınırlar ve çoğunlukla bodrumlar, tavanlar ve dolaplar gibi karanlık yerlerde bulunurlar. Bu lokasyonlarda güveler kumaş katlarında veya köşelerde saklanarak bulunabilir.

 

En Uygun Fiyatlarla Güve ilaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

 

Çoğalma


Güveler, nüfusları fark edilmeden çok önce bir evi istila edebilirler. Sonuç olarak, giysiler veya mobilyalarda ciddi hasarlar meydana gelebilir.Bazıları zararsız olurken, diğerlerinin de ipeği ve besin değeri açısından yararlı oldukları bilinir.Çoğu güve ve tırtıl rahatsız edici böcek olarak kabul edilir. Özellikle tarım topluluklarında, bazı güve ve tırtıl popülasyonları ciddi hasara neden olur.Çingene güve tırtıllarının ormanlık alanlara zarar verdiği bilinmektedir.Meyve tarlaları Meyve güvesi tırtılı istilasından muzdarip olurken, lahanalar ve hardal ürünleri genellikle elmas güvesi tarafından yok edilir.Bazı güve larvalarının pamuk, domates ve mısır tükettiği bilinmektedir. Bu larvalar yaygın olarak pamuk kurtları, domates meyve kurtları ve mısır kulak kurtları olarak adlandırılır. Bazı güve türlerinin ayrıca yün ve ipek gibi doğal liflerden yapılmış kumaşları da yediği bilinmektedir.

 

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Ezgi Kader
Ezgi Kader
2 ay önce
Detaylı ve özenli bir şekilde ilaçlama yapıldı. Teşekkürler

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Uğur duran
Uğur duran
6 ay önce
İlginiz için teşekkür ederiz. Sayenizde rahat bi nefes aldık
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Nakis toptan gida
Nakis toptan gida
6 ay önce
İşyerimiz için hamam böceği ilaçlama hizmeti aldık dedikleri gibi %100 çözdüler şimdi bir tane bile hamam böceği görmüyoruz tüm ilaclama.com.tr ekibine teşekkürler.

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü