Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
kırkayak-ilaçlama-istanbul, kırkayak-ilaçlama-fiyat

KIRKAYAKLAR

DURUMLAR, TANIMLAMA VE MÜCADELE

LATİNCE ADI: Class Diplopoda

 

Nasıl Görünürler?

Boyut:2,5 ila 4 cm uzunluğundadır.

Renk: Genellikle kahverengimsi renktedirler.

Vücut ve Bacaklar: Kırkayaklar uzun ve ince bacaklı solucanlara benzerler. Bölümlü yapılara sahiptirler ve her bölümde 2 bacağa sahiptirler.

İlgili Türler

Kırkayaklar Yaşadığım Alana Nasıl Gelmiş Olabilirler?

Genellikle dışarıdaki nemli bölgelerde kalırlar, ancak açık havada habitatları çok sıcak ve kuru hale gelirse kapalı mekanlara yönelebilirler. İçeri girdikten sonra, eşyaların altına veya mobilyaların altına saklanabilirler.

 

Kırkayakların Evinize Girişi

Bir eve geldiklerinde, kırkayaklar verandalar da ve bahçe avlusunda toplanırlar. Evin temelini tırmanırlar ve genellikle aşağıdaki gibi giriş yolları bulurlar: Bodrum kapı ve pencereleri, Döşeme altı boşlukları, Yalıtımı iyi olmayan kapılar, Garaj kapıları.

 

Kırkayaklar Ne kadar Büyük Sorun Olabilirler? 

Kırkayaklar Isırırlar mı ?

Kırkayaklar ısırmazlar. Depolanmış gıda, yapı veya mobilyaya zarar vermezler. Bununla birlikte, Bazı zehirli türleri savunma mekanizması çerçevesinde salgıladıkları sıvı ile temas eden cilt yüzeylerinde tahrişe neden olabilirler. Kırkayaklar geceleri daha çok hareket ettiklerinden bu haşerelerle karşılaşan ev sahipleri korkuya kapılırlar. Kırkayaklar çok hareketli olabilirler ve bu durum farklı yerlerde görüne bildiklerinden bazen sıkıntıya yol açar. Bu duruma adapte olamayan ev sahipleri ve evcil hayvanlar korkuya kapılırlar. Kırkayaklar organik maddeleri sindirmeyi severler. Aslında bu maddeleri parçalayarak çevreye karşı çok faydalıdırlar.

İstila belirtileri ; Kırkayakların görünümünden başka etrafta bıraktıkları çok fazla bir işaret yoktur.

 

 

 

kırkayak, kırkayak-ilaclama, kırkayak-özellikleri

Davranışlar, Beslenme Ve Alışkanlıklar Nerelerde yaşarlar?

Kırkayaklar normalde açık havada nemli yerlerde yaşarlar. Evlerin etrafında, çiçek tarhlarında ve bahçelerde yaşarlar. İnsanlar genellikle aşağıdakiler içinde kırkayakları bulur: Saman örtüsü, Ölü yaprak ve çim küpürleri yığınları, Köpek evleri ve depolar gibi yapılar, Döşeme boşlukları mükemmel kırkayak habitatlarıdır. Evin altında genellikle depolanmış eşya ve yerdeki kereste parçaları vardır. Kırkayaklar, ölü yapraklarla veya çürüyen ahşap parçaları ile beslenirler.

Göç

Sonbaharda, kırkayaklar sıklıkla göç ederler. Normal habitatlarından uzaklaşırlar. Bilim adamları, kışa hazır olmaya çalıştıklarından dolayı bu şekilde davrandıklarını düşünmektedirler. Ancak, şiddetli bir yağmur habitatlarını sular altında bıraktıktan sonra göç eden kırkayaklarda görülmüştür. Bu göçler sırasında, kırkayaklar genellikle evlerin içine giriş yolu ararlar.

Nasıl Beslenirler?

Ölü yapraklarını ve bulduğu odun parçacıkları ile beslenirler.

 

Üreme

Yumurtalar toprağa bırakılır; Çoğu tür ikinci yılda cinsel olgunluğa ulaşır ve ömrü birkaç yıl sonra sürer.   

Kırkayaklardan Nasıl Kurtulurum?

Acil bir durumda, duvar ve zeminlerden kırkayakları çıkarmak için bir elektrikli süpürge veya bir atölye tipi vakum kullanılabilir. Durum kötüleştiğinde, birçok ev sahibi böcek ilaçlama uzman yardımına başvurma ihtiyacı hisseder.

Kırkayak ilaçlama

Kırkayak ilaçlama firması olarak en çok tercih edilenler arasında yer alıyoruz. İlaçlama yaparken hem doğaya hem de insanlara saygılı özel ilaçlar kullanıyoruz. İlaçların içerisinde yüksek miktarda kimyasal madde bulunmuyor. Buna rağmen ilaçların özel kimyası, ilaçların her türlü böcek üzerinde etkili olmasını sağlıyor. İlaçların etkili ve kuvvetli olmaları nedeniyle tek bir seansta bile en inatçı böceklere karşı başarılı olmak mümkündür. Genellikle kırk ayaklar insanları sokmak istemez. Eğer canlarının tehlikede olduklarını hissederlerse zorunda kaldıkları için saldırabilirler. Bunun dışında ona dokunduğunuz zaman hareketsiz bir şekilde kalırlar.

Kırkayak ilaçlama firması hizmetleri nelerdir?

Esenyurt kırkayak ilaçlama ilacı olarak kullandığımız etkili ilaçlar sonuçlarını veriyor. Kullanılan ilaçlar insan sağlığına zarar vermiyor. Yalnızca öldürülmek istenilen böceğin türü hedef alınıyor. İlaçlama tamamen sağlıklı bir şekilde gerçekleşiyor. İlaçlama yaparken insan sağlığının riske atılmaması dikkat ettiğimiz konuların başında gelir. O halde siz de titiz kırkayak ilaçlama için bizi arayın, siz de böceklerden sonsuza kadar kurtulmanın keyfini çıkarın. Uzman ekibimiz sizlere müşteri memnuniyeti garantili hizmet sunmaktan gurur duyar. Üstelik senelerin tecrübesiyle!

Kırkayak ilaçlama fiyatları ne kadar?

Kırkayaklar yumurta ile çoğalmaktadır. Ayrıca çoğu kırkayak türü ısırma ve sokma gibi davranışlar sergilemese de kendini koruma içgüdüsü ile bir sıvı püskürtebilir. Her kırkayak türünde olmasa da bazı kırkayak türleri söz konusu olan bu sıvıyı 10 santimetre uzunluğa kadar püskürtebilme özelliğine sahiptir. Bu sıvı ise insan cildinin tahriş olmasına sebep olabilir. Bu hususta evinizin kırkayak türlerinden arınması önem arz etmektedir. Kadıköy kırkayak ilaçlama firması olarak müşterilerimize uygun fiyatlar ve kesin çözüm sunmaktayız.

En Uygun Fiyatlarla Kırkayak ilaçlama İçin ÇAĞRI NO 

4443471

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Gülin Küçükler
Gülin Küçükler
4 ay önce
Gelen personeliniz gayet kibardı isteklerimizi yerine getirdi inşallah ilaçlamadan da memnun kalırım teşekkürler
Değerlendirme: Çok İyi - 4 YıldızÇok İyi - 4 YıldızÇok İyi - 4 YıldızÇok İyi - 4 YıldızÇok İyi - 4 Yıldız

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : PELİN HIRA
PELİN HIRA
4 ay önce
Binamızın ilaçlaması için irtibat kurduğumuz güvenilir firma 🙏tekrardan teşekkürler hizmetiniz için...
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Büşra Y
Büşra Y
6 ay önce
İlaçlamadan son derece memnun olduğumuz için sürekli bu firmayı çağırıyoruz. Ev bahçe katı olduğu için hep böcek çıkıyor ama ilacın etkisiyle hemen ölüyorlar. Senede iki, üç kere mutlaka ilaçlama yaptırıyoruz.
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü