Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
Kırkayak Isırır mı

Kırkayak Isırır mı?

Kırkayak ısırır mı? İnsanları ısırmasalar da, kırkayaklar kendilerini başka bir şekilde savunabilirler. Bazı kırkayaklar birkaç santimetre uzunluğunda olabilir. Bacaklarıyla, bu ince yaratıklar çok korkutucu olabilir.

Kırkayak nemli bölgelerde yaşar. Çimenlik, sazlık, boş arsalar, çalılıklar gibi nemli saklanabilecekleri alanlarda yaşarlar.  Ev bahçelerinde özellikle ölü yaprak yığınları varsa genellikle yeşil alanlarda bulunurlar.

 

 

Başlıklar

Kırkayaklar Ne Yer ?

Bazen kırkayaklar küçük böcekleri veya salyangozları yerler. Bununla birlikte, çoğunlukla, kırkayaklar temizleyicilerdir. Ölü yapraklar ve çürüyen odun parçalarını yerler. Su az olursa, kırkayaklar bazen içerdikleri nem için yaprakları ve yaşayan bitki köklerini yerler.

Isırmamalarına rağmen, bazı kırkayaklar kendilerini başka bir şekilde savunurlar. Yanlarındaki bezlerden kokulu bir sıvı çıkarırlar. Bilim adamları bu sıvının böcekler, örümcekler ve küçük hayvanlar için toksik olduğunu düşünüyor. Sıvı, insanlar ile temas ettiğinde deri üzerinde küçük kabarcıklara neden olabilir.

 

kırkayak-ilaclama-ev ilaclama

 

ilaclama.com.tr kırkayakları evinizden atmanıza ve dışarıda tutmanıza yardımcı olmak için eğitilmiştir. Uzmanlarımız evinizin özel durumu için bir çözüm tasarlayacaktır. Kırkayak sorununun nedenlerini belirleyecektir. Ayrıca kırkayakların evinize girmek için kullanabileceği girişleri de belirleyecektir. Daha fazla bilgi edinmek veya bir keşif planlamak için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

 

5/5 - (7 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü