Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
lağım-faresi-istanbul, lağım-faresi-fiyat

LAĞIM FARESİ

DURUMLAR,TANIMLAMA VE MÜCADELE

LATİN ADI:Rattus norvegicus

APEARENCE

Nasıl görünürler?

Boyut: 40 cm uzunluğa ulaşabilirler ve kuyrukları tek başına 21 cm ölçülebilir. 500 gramdan fazla ağır olabilen büyük kemirgenlerdir.Renk:Kahverengi veya gri renkte olabilirler.Belirgin özellikleri:Bu kemirgenler tüylü kürkle kaplıdır. Kulakları ve kuyrukları pullarla kaplıdır. Kuyrukları baş ve vücut uzunluğu toplamından daha kısadır.

Lağım fareleri yaşam alanıma nasıl girebilir?

Lağım fareleri, potansiyel bir giriş yolunu genişletmek için evin bazı bölümlerini kemirerek veya çoğu zaman kazarak içeri girebilirler. Kötü inşa edilmiş ve bakım gerektiren eski binalar kemirgen sorunları için daha yüksek risk altındadır.

Lağım faresini yaşam alanıma Ne Çeker?
Bu fareler toprak kazma ve tünel açmada başarılı hayvanlardır, bu nedenle aşağıdakiler sebebiyle yaşam alanlarının bulunduğu yerlere gelebilirler:

  • Bahçe
  • Kesilmemiş çimen
  • Kalın çalılar

Lağım faresi nereden gelir ?

Lağım fareleri boşluklar ve çatlaklar ile girerek evlere girerler. Sıçanlar 1 cm kadar küçük deliklere sığabilir. En yaygın girişleri şunlardır:

 • Kapılar altında boşluklar
 • Kullanım ve tesisat hatlarından delikler
 • Eski kapanmayan kapılar
 • Kötü bakımı yapılmış duvar ve temel boşluğundaki delikler

Lağım fareleri ne kadar büyük sorun olabilirler?

Lağım faresi insana zarar verir mi ?

Lağım faresi Hastalık
Lağım fareleri, sıçan idrarı ve dışkı yoluyla insanlara geçebilen çeşitli hastalıkların taşıyıcıları olabilir.

Lağım faresi saldırısı
Bu kemirgenler genellikle bina içlerine ciddi şekilde zarar verir:

 • Kabloları veya eşyaları kemirme
 • Gıdaları kirletme
 • Tünel ve toprak kazarak temellere verilen zararlar

İstila belirtileri
Lağım farelerinin istilasının bazı belirtileri şunlardır:

Dışkılama: Bir lağım faresinin istilasının en iyi bilinen belirtilerinden biri onların dışkısıdır. Bu pislikler kapsül şeklindedir ve 18 ila 20 cm genişliğinde bir alanda sık görülür. Sık seyahat edilen kemirgen yolları boyunca dağılmış olarakda dışkı bulunabilir.
Kemirgen İşaretleri: Bu kemirgenlerin bir başka işareti, yiyecekler ve elektrik hatları üzerindeki kemirme izleridir .
Lekeler: Bir kenar boyunca uzanan kemirgenlerin neden olduğu lekeler aktiviteyi gösterebilir. Genel olarak, leke koyulaştıkça, aktivite artar.
Görsel Görüşler: Gün boyunca sık sık bu kemirgenlerin görülmesi büyük istilaları gösterir.Aynı zamanda bina etrafındaki açık alanlar da görülen toprağın kazılmış olması,tünel veya oyukların görülmesi bu kemirgen türünün yoğun varlığına işarettir.

Lağım farelerinden nasıl kurtulurum? Siz ne yapabilirsiniz?

Lağım farelerinin istilalarını durdurmak için:

Kapaklı kutular veya kaplar: Çöp kutuları güvenli bir kapağa sahip olmalı ve düzenli olarak boşaltılmalıdır. Kuş tohumu ve evcil hayvan maması da dahil olmak üzere yiyecekler, kapalı kaplarda saklanmalıdır.
Blok Girişleri: Özellikle kemirgenlerin en aktif olduğu zaman gece periyotlarıdır ve pencereler, kapılar kesinlikle açık bırakılmamalıdır. Kapılar, pencereler veya bacalar etrafındaki boşluklar kapalı olmalıdır.Havalandırma boşlukları haşerelerin ve kemirgenlerin direk girişini engelleyecek ızgara yüzeylerle kapalı olmalıdır.Evlere dokunan ağaç dalları kesilmelidir.
Gıda Kaynaklarının Azaltılması: Kuş yemliğinden düşen kuş yemlerini temizleyin. Hayvan yemlerine lağım farelerinin ulaşmadığından emin olun. Bahçenizdeki tüm evcil hayvan dışkısını çıkarın.
Su Kaynaklarının Azaltılması: Ev sahipleri, sıhhi tesisat sızıntılarını gidermeli, açıktaki konteynerlarda biriken su yok edilmeli, muslukların ve sulama araçlarının damlamadığından emin olunmalıdır.

İstanbul kimya ilaçlama ne yapar?

İstanbul kimya ilaçlama teknisyenleri her mekanın benzersiz özellikte ve yapıda olduğu bakış açısı ile kemirgen yoğunluğunu ve türünü tespit ettikten sonra size özel çözüm önerileri sunacaklardır. fare ilaçlama teknisyenimiz tarafından sağlanacak en doğru çözüm ile bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Davranış Beslenme ve Alışkanlıkları

Lağım faresi ne yer ? Nerde yaşarlar?

Lağım faresi gün boyunca saklanma eğilimindedir. Yaşadıkları alandan zorla uzaklaştırılmaya çalışılmadıkça bulundukları alandan ayrılmayacaklardır.
Bu kemirgenler çeşitli insan yaşam alanlarında gelişebilirler. Aslında sadece ılıman orman bölgelerinde yaşadıklarına inanılırken, son derece uyumludurlar ve günümüzde yoğun nüfuslu şehirlerde rahatça yaşayabilirler. fare için tıklayın !
Bu kemirgenler baskın ve bağımlı üyelerle topluluk olarak yaşarlar, ancak gerçekte karıncalar gibi sosyal değiller. Kolonilerini mümkün olduğunca bir su kaynağına yakın tutarlar. Genellikle yiyecek bulmak için binalara girdikleri yerlerin altındaki yerlere yuva yaparlar. Bu fareler aaşğıdaki alanlarda yaşayabilirler:

Çatı katlarında
Bodrumlar
Döşeme boşlukları
Ağaç kökleri yakınındaki toprak setleri
Aşırı büyümüş otlu alanlar
Kanalizasyon
Binaların altındaki toprak alanlar
Odun yığınları

Nasıl beslenirler?
Lağım fareleri omnivordur ve çeşitli gıda kaynakları ile beslenirler. Küçük balıkları ve kemirgenleri yakalayabilirler. Bu kemirgenler aşagıdaki gıdalarla beslenmeye eğilimlidir:

Ölü Hayvanlar
Meyve
Taneli besinler
Et
Fındık
Üreme ve ömrü
Lağım fareleri 2 ila 5 ay içinde cinsel olgunluğa ulaşır ve yılın herhangi bir ayında doğum yapabilirler. Dişiler yılda 3 ila 12 yavru doğurabilirler ve bu sayı 4 ve 22 arasında da değişebilir. Yetişkinler genellikle doğal ortamda bir yıl kadar yaşayabilir.

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!

Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma

Hemen Ara!

İlaçlama Fiyat Modülü