Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.

Osuruk Böceği

osuruk böceği

Osuruk böceği, rahatsız edildiğinde veya ezildiğinde bir koku salma davranışından adını almıştır. Diğer birçok böcek türü ve bazı karınca türleri de aynı özelliklere sahiptir.

Osuruk böceklerinden nasıl kurtulacağınızı bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız. Günümüzde kahverengi osuruk böcekleri Türkiye de çok yaygındır. Tüm şehirlerimizde varlıkları tespit edilmiştir. Böceğin orijinal merkezi Çin, Japonya, Kore ve Tayvan dır.

Genellikle yaz sonunda ve sonbaharda dışarıdaki sıcaklıklar düşmeye başladığında Osuruk böcekleri evlerimize ve kapalı alanlara girmeye çalışırlar. Çok sayıda canlı veya ölü osuruk böceği bulmak istilanın en büyük işaretidir.

Osuruk böcekleri, ısınmak için evlere yönelirler ve evlerin güneşli taraflarında ortaya çıkarlar.

Çiftçiler genellikle mahsullerine verdikleri zararları tespit ettiklerinde osuruk böceği istilasıyla karşı karşıya olduklarını anlarlar.

Evin veya binanın içinde sık sık osuruk böceği görüyorsanız istila başlamıştır. Bu durumda ilaclama.com.tr haşere ilaçlama uzmanları sizlere hızlıca destek sağlayacaklardır.

Osuruk Böceği

Renk: Benekli grimsi kahverengi, yeşil, siyah
Bacaklar: 6
Şekil: Üçgen veya kalkan
Boyut: 2-3 cm arası uzunlukta
Antenler: var
Bölge: Türkiye nin tüm bölgelerinde bulunur

 

Osuruk Böceği Kokusu

Osuruk böcekleri tehdit edildiklerinde ürettikleri hoş olmayan kokudan isimlerini alırlar. Bu kokunun bu böcekleri diğer avcılara karşı savunmasına yardımcı olduğu düşünülmektedir. Osuruk böcekleri karnındaki bir bezde kötü koku kimyasalı üretirler. Bazı türler aslında kimyasal maddeyi birkaç santim püskürtebilir. Koku genellikle güçlü otlar ve baharatlar sayesinde ürettikleri düşünülür.

İlginç bir şekilde kokunun bileşimi gıda katkı maddesi olarak yaygın olarak kullanılan kimyasallardan oluşur ve kişniş içinde bulunur. Bu haşereyi evinizde gördüğünüzde mümkünse süpürmeyin onun yerine elektrikli süpürge ile vakumlayarak temizleyin. Aksi takdirde kokusunu bırakabilir.

 

Kahverengi Osuruk Böceği

kahverengi osuruk böceği resmi

 

Yetişkin kahverengi osuruk böceklerinin uzunluğu neredeyse 2 cm’ye ulaşabilir ve daha da büyük olabilir. Uzun oldukları kadar geniş bir yapıya sahipler. Bacakları yanlardan uzanır. Bu nedenle yetişkin böceklerin daha da büyük görünmesini sağlar. Kahverengi osuruk böcekleri kahverengi gri karışımı bir renge sahiptir. Antenlerde daha açık renk bantları, kanatlarda ise daha koyu renkte bant desenleri vardır.

Genel olarak yetişkin kahverengi osuruk böcekleri meyvelerle beslenir. Yavrular yapraklar, saplar ve meyvelerle beslenir.

Kahverengi osuruk böceğinin yaşam döngüsü genellikle ilkbahardan sonbaharın sonlarına kadar çiftleşmeyi, üremeyi ve beslenmeyi içerir. Soğuk havaların başlamasıyla birlikte, osuruk böcekleri kışı diyapoz adı verilen uykuda geçirmek için barınak ararlar.

Kahverengi Osuruk böceği hava koşulları büyük ölçüde değişmeden önce sonbaharın sonlarında kışı geçirebilecekleri alanlarını arar. Bu durum onları evlerde ve diğer insan yapımı binalarda barınak aramaya yönlendirir. Osuruk böceği kışı evlerin veya binaların içinde, genellikle duvarlarda, tavan arasında veya depo alanlarında saklanarak geçirirler.

Kahverengi Osuruk böceği için diyapoza girmek faaliyet sezonlarının tam sonu olarak gerçekleşmeyebilir. Hava yeterince uzun bir süre ısınırsa iç mekanda bulunan osuruk böceği diyapoz döneminden çıkma ve tekrar aktif olma zamanının geldiğini düşünerek harekete geçebilir. Osuruk böceği en erken ilkbaharda yeniden ortaya çıkar ve aktif hale gelir. Sıcak aylarda bu haşere genellikle binaların kenarlarında toplu halde görünebilir.

Kahverengi osuruk böcekleri çiftleşir ve habitatlarına bağlı olarak yılda 3 kere yumurtlayabilirler. Daha soğuk bölgeler de yılda bir kez yumurtlama meydana gelirken, daha sıcak bölgelerde 2-3’ü görecektir.

Dişi kahverengi osuruk böcekleri genellikle 20 ila 30 yumurta bırakır. Yumurtlama genellikle Mayıs-Ağustos ayları arasında gerçekleşir. Yumurtalar açık yeşil, yuvarlak şeklindedir.

Konakçı bitkinin yapraklarının alt tarafına bir kütle halinde yan yana bulunurlar. Yumurtalar dört ila beş gün sonra yumurtadan çıkar ve periler beslenmeye başlar. Sonbaharda yetişkin olana kadar bir dizi büyüme evresi geçirirler.

 

Osuruk böcekleri birkaç farklı şekilde tarif edilir. Hem “büyük, oval şekilli böcekler” hem de “kalkan şeklindeki böcekler” olarak karakterize edilirler.

Yetişkin osuruk böcekleri havada süzülürken ve inecekleri esnada kanatlarını vücutlarının üstüne katlarlar. Düzgün bir iniş ve yüzeye konma için kanat çırpmazlar bir nevi serbest düşerler.  Yavruların tam gelişmiş kanatları yoktur. Yavrular yetişkin olduğunda kanatlar ortaya çıkar. Tamamen gelişmiş kanatlar yetişkin osuruk böcekleri tanımlamanın bir yoludur.

Yavrular olarak adlandırılan olgunlaşmamış osuruk böcekleri yumurtalarından çıktıklarında çok küçüktürler. Kahverengi osuruk böceğinin yavruları sarı ve kırmızıdır. Büyüdükçe sarı beyaza dönüşür. Yaşam döngülerinin yavru aşamasında parlak kırmızı gözleri var. Yavrular derilerini beş kez döker. Osuruk bir böceği yavrusu her deri değiştirdiğinde daha da büyür. Son evrede yavrular neredeyse yetişkin osuruk böcekleri kadar büyüktür.

Kahverengi Osuruk Böceği nasıl yok edilir? 

Evleri ve binaların pencere etrafındaki kırık, çatlak, yırtık sineklik veya sinekliğin olmaması, kapı altındaki boşluklar, duvardaki çatlaklar, evin içerisine giren tesisat, klima ve doğalgaz boruları etrafındaki boşlukları ve hataları mutlaka onarın.

Tipik giriş noktaları arasında kapı ve pencere çerçeveleri, elektrik prizleri, ışık anahtarları, tavan vantilatörleri, tavan pencereleri ve tavan armatürleri bulunur. Kaliteli bir silikon veya silikon lateks kullanarak bu alanlardaki boşlukları giderebilirsiniz. Kapı ve pencerelerdeki hasarlı camlar ve sineklikler onarılmalı veya değiştirilmelidir.

Osuruk böcekleri ışığa da gelirler. Bu nedenle dış aydınlatmayı daha az çekici sarı ampullere veya sodyum buharı ışıklarına değiştirin.

Bir eve veya binaya girmiş olan osuruk böceklerinden nasıl kurtulacağınızı bilmeniz açısından;

 • Elektrikli süpürge canlı veya ölü osuruk böceklerin giderilmesine yardımcı olabilir.
 • Kokunun bölgeye nüfuz etmesini önlemek için kapalı torba ile atılmalıdır.
 • Osuruk böcekleri yapıya girdikten sonra böcekleri toplayarak etkilenen odayı veya odaları izole etmek ve havalandırmak en iyi yoldur.
 • Ev veya bina içinde bir istila geliştiyse, sorunu değerlendirmek ve gidermek için Sağlık bakanlığı ruhsatlı, TSE ve ISO sertifikalı ilaclama.com.tr haşere uzmanlarından yardım almanız gerekir.

Kahverengi Osuruk Böceği İlaçlama

Kahverengi osuruk böceklerinin artışta olduğu zamanları ve onları evinizden nasıl uzaklaştıracağımızı çok iyi biliyoruz. ilaclama.com.tr olarak 25 yıldır evlerinizde Güvenle ve %100 Memnuniyet Garantili olarak çözüm üretiyoruz.

Kahverengi osuruk böceği ilaçlama hizmetimiz %100 Garantilidir. Dış alanlarda özellikle sonbahar mevsiminde meydana gelen kahverengi osuruk böcekleri evinizde görüntüleriyle ve kokularıyla sizlere rahatsızlık vermeden önce mutlaka bizi arayınız.

 

Yeşil Osuruk Böceği

yeşil osuruk böceği

Yeşil osuruk böcekleri ismini parlak yeşil renginden alır. Genellikle tarım mahsullerinde görülür ve ciddi mahsul hasarına neden olmaktadır. Bitki özsuyunu emerek beslenmesini sağlar. Yeşil osuruk böceğini yaşam alanlarımızdan ziyada tarla ve doğal alanlarda daha sık görmek olasıdır.

Yetişkin Yeşil osuruk böceği 14-19 mm uzunluğunda ve yeşildir. Yeşil renkli ve kalkan şeklinde bir böcektir.

Yavruların baş ve göğüs kısmı siyahtır. İlk yumurtadan çıktıklarında turuncu renkli olurlar ve olgunlaştıkça yeşil renge sahip olurlar.

Yeşil osuruk böceği yavrularının sırtında iki siyah leke vardır. Bu lekeler olgunlaştıkça daha da belirginleşir.

Yeşil osuruk böceği tahıllar, ekilen mahsuller, meyveler, antep fıstığı, fındık ve badem gibi bir çok kuruyemişle beslenip mahsule ciddi oranlarda zarar verir. Yeşil osuruk böcekleri mahsulün iç sıvısını tüketerek mahsulün ziyan olmasına sebep olur.

Yeşil osuruk böcekleri bitki üzerinde çoğalabilirler. Yetişkinlerin sahip olduğu kanatlar bulundukları alanları uçarak istila etmelerine destek olur.

Yeşil osuruk böceğinin belirtileri:

Canlı yeşil renkli kalkan veya üçgen görünümünde böcekler görürseniz en büyük belirtiyi tespit etmiş olursunuz

Bunun yanında bitkilerde ve kuruyemişlerde bir hasar görürseniz bu haşereden şüphelenmek için bir belirti yakalamış olursunuz.

Evinizi ve bahçenizi bu haşereden koruyabilmek için haşereyi ve verebileceği hasarları iyi bilmeniz gerekmektedir. Yaşadığınız ortamı ve bahçenizi mutlaka sık sık kontrol edin. Bitkilerinizde herhangi bir hasar görürseniz mutlaka yeşil osuruk böceğinin verebileceği hasarlar ile kıyaslayınız. Bitkide ve mahsullerde bir buruşukluk cansızlık görürseniz bu haşerenin bitkinin öz suyuyla beslendiği anlamına gelebilir.

Yeşil Osuruk Böceği ilaçlama

Yeşil osuruk böceğini ve en çok görüldüğü zamanları çok iyi biliyoruz. İlaclama.com.tr 20 yılın üzerindeki engin haşere ilaçlama tecrübesiyle sizlere profesyonel yeşil osuruk böceği ilaçlama hizmeti sunmaktadır. İlaçlama hizmetlerimizi zirai ürünler dışında tüm ortamlarda uygulamaktayız.

Sağlık bakanlığı ruhsatlı, Tse ve ıso sertifikalı hizmetler için ilaclama.com.tr her zaman yanınızdadır. İlaçlama hizmetimiz aynı zamanda %100 garantilidir. Bu sebeple haşereleri bitirene kadar Memnuniyet Garantimiz devam etmektedir.

Yeşil osuruk böceği ilaçlama fiyatları

İlaçlama fiyatlarımız 90 tl den başlamaktadır. Yeşil osuruk böcelerini tanıyoruz ve evinizin büyüklüğü ve haşere yoğunluğuna göre ücretlendirmeyi yapıyoruz. Geniş servis ağımızla istediğiniz zaman içerisinde profesyonel haşere ilaçlama hizmetimizi en uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz.

 

Siyah Osuruk Böceği

siyah osuruk böceği

Siyah osuruk böceklerinin iri ve koyu mat siyah bir görünüme sahiptir. oryantal hamam böceği ile sıklıkla karıştırılmaktadır. Halk arasında kara böcek kara fatma gibi isimlerde bu haşereyi adlandırırken kullanılabiliyor.

Siyah osuruk böcekleri hakkında daha fazla bilgi için mutlaka okuyunuz: siyah osuruk böceği

Osuruk Böceği Isırır mı ? 

Osuruk böceği süs bitkilerine, meyve ağaçlarına ve bahçelere zarar verebilir, ancak insanlar için ısırma gibi bir tehdit oluşturmazlar fakat evi istila edebilirler. Yapısal hasara veya hastalık bulaşmasına neden olmazlar.

İstilacı bir tür olarak osuruk böceği herhangi bir doğal yırtıcı gibi davranmazlar. Bu nedenle hızla yayılabilirler. Ülkenin birçok bölgesinde osuruk böcekleri mahsulleri yok ederken tarım endüstrisi için ciddi bir tehdit oluşturdu.

Osuruk böceği insana zarar verir mi?

Kahverengi osuruk böcek sokamaz ve ısırması muhtemel değildir. Bu haşerenin iyi bilinen ve hoş olmayan kokularını caydırma amaçlı serbest bırakmalarına karşı dikkatli olunmalıdır. Osuruk böceğinin ağız kısımları delici / emme kategorisinde gruplandırılmıştır. Buna binaen sivrisinekler, ısıran sinekler ve tahta kurusu gibi bir besin kaynağı olarak kan kullanmazlar. Ağızları, insan derisini ısırmalarını sağlayacak şekilde yapılandırılmamıştır. Çoğu osuruk böceği türü bitkilerle beslenir. Suyu bitkilerin yapraklarından, saplarından ve köklerinden emerler. Süs bitkilerinden yabani otlara kadar her şeye saldırırlar. Böcekler bitkinin dış yüzeyini deler ve içindeki suyu çıkarır.

Osuruk Böceği Neden Gelir ?

Evinizde veya işyerinizde osuruk böceği görmek istemezsiniz çünkü pis kokular yayabilirler.

Sıcaklık düştüğünde, osuruk böceği içeri girer. Onları dışarıda tutmanın önemli bir parçası, ilk etapta osuruk böcekleri neyin çektiğini anlamaktır.

Özellikle sıcaklık, ışık ve üreme aktiviteleri arttığında evinizde bulunan boşluklar nedeniyle onları yaşam alanlarımızda görürüz.

Osuruk böceği eve neden gelir? 

İnsanlar gibi, haşerelerin çoğu soğuk havalarda açık havada vakit geçirmek istemez. Osuruk böceği evinizin sıcaklığına ve sağladığı barınma avantajına gelir. Herhangi bir çatlak ve açıklıktan içeri girer. Girişlerini engellemek için yapı malzemeleriyle bu alanları onarmalısınız. Pencere ve kapılardaki cam ve sineklikleri de delik, kırık veya arızalar için kontrol etmeyi unutmayın!

Işık ayrıca osuruk böceklerini evinize çeker. Bunu önlemek için, dış aydınlatmayı minimumda tutmalı ve evin içindeki herhangi bir ışığın dışarıya sızmasını azaltmak için panjur kullanmalısınız.

Osuruk böceği özellikle sonbaharda çok yaygındır. Eve osuruk böceğinin neden geldiğini anlamak ve bu ipuçlarını takip etmek onları dışarıda tutmanıza yardımcı olabilir.

Bununla birlikte evinizde çok miktarda osuruk böceği bulmaya devam ederseniz, yardım için lisanslı bir haşere kontrol firmasına başvurabilirsiniz.

 

Osuruk Böceği Nasıl Yok Edilir ?

Yapraklar değişmeye başladığında sonbaharın geldiğini, havanın soğuduğunu fark ediyoruz. Ancak sonbaharı sevmemize rağmen haşereler açısından pek de olumlu olmayan durum osuruk böceğinin hayatımıza girmesidir.

Bu haşereleri yok etmek 3 temel hususa dayanır. İlk kural evinize giriş noktalarını kapatın . ikinci kural onları evinizi etrafına çeken hususları kaldırın veya düzenleyin. Üçüncü kural evinizde veya işyerinizde bu haşereyi fazlaca görüyorsanız hemen profesyonel ilaclama.com.tr haşere uzmanlarından yardım isteyin.

“Pis kokulu” ünleriyle meşhur olan osuruk böceği kışı geçirmek ve sıcak bir yer bulmak için soğuk aylarda sık sık evlere girerler. Osuruk böceği ev sahipleri için bir sağlık veya eşyalarda maddi hasar riski oluşturmazken, bu haşere hızla evin etrafında pis kokulu bir sıkıntı haline gelebilir.

Karıncalar ve termitler de dahil olmak üzere diğer zararlılar gibi osuruk böcekleri de genellikle çoklu sayılarda yapının içine girerek içeride kontrol edilmesi zorlaşır. Sonuç olarak ev sahipleri genellikle bir istila gelişmeden önce bu işgalcileri uzak tutmanın bir yolunu aramalılar.

Osuruk Böceğini kontrol etmek için en iyi tavsiye Sıcaklıklar düşmeye devam ettikçe ve insanlar kış aylarına hazırlanmaya başladıkça haşerelere karşı hazırlıklarınıza başlayın. Osuruk böceği ve diğer haşerelerin sonbaharda istenmeyen misafirlere dönüşmesini önlemek için evi hem içeriden hem de dışarıdan haşerelere karşı korumasını düşünün.

Osuruk Böceğinin nasıl yok edileceğini ve Osuruk böceklerinden nasıl kurtulacağınızı sizlere 10 etkili madde ile anlattık. Aşağıdaki adımları atlamadan uygulamanız halinde sorun yaşamazsınız:

Osuruk Böceğinden Nasıl Kurtulurum ? 

 • Giriş noktalarını kapatın.

Osuruk böceklerini düzgün bir şekilde kontrol etmek için evinize kolay erişim noktalarını tespit edin. Evinizin içini ve dışını incelemek için biraz zaman harcayın ve aksaklıkları bulun. Dış cephe kaplaması ve yardımcı boruların çevresinde, bacaların arkasında ve ahşap kaplamanın veya diğer açıklıkların altındaki alanlara çok dikkat edin. Kaliteli bir silikon veya silikon-lateks yalıtım malzemesi kullanarak bulunan çatlak ve delikleri kapatın.

 • Değiştirin ve onarın.

Osuruk böceği eve en küçük açıklıklardan girebilir. Bu nedenle pencerelerdeki veya kapılardaki hasarlı alanları onarmak veya değiştirmek önemlidir. Yırtık sineklik veya pencere kenarındaki yapısal boşlukları kontrol etmeyi unutmayın. Aynı zamanda gerekirse kapılarınıza süpürgelikleri takmayı ihmal etmeyin.

 • Işıkları kapatın.

Osuruk böceği ışığa gelir. Bu nedenle dış mekan aydınlatmasını minimumda tutmanız önerilir. Akşamları, sundurma ışıklarını kapatın ve Evinizdeki ışığın dışarıya sızmasını önlemek için pencere panjurlarını aşağı çekin.

 • Nem alanlarını ve su barındıran alanları ortadan kaldırın.

Evinizin etrafında biriken tüm nemi  ve suyu ortadan kaldırmak, birçok haşere istilasını önlemeye yardımcı olmak için çok faydalı olacaktır. Sızıntı yapan boruları ve tıkanmış kanalizasyonları kontrol edin.

 • Besin kaynaklarını ortadan kaldırın.

Osuruk böceğinden kurtulmanın bir başka yolu da yiyecek erişimini kaldırmaktır. Yiyecekleri hava geçirmez kaplarda saklayın ve çöpleri düzenli olarak kapalı kaplara atın. Ayrıca, dökülmelerden kaynaklanan kırıntıları ve kalıntıları gidermek için tezgahları sildiğinizden ve zeminleri süpürdüğünüzden emin olun.

 • Havalandırmak.

Barınma alanlarını ortadan kaldırmak için bodrumları, çatı katlarını, garajları uygun şekilde havalandırın. Bu alanlarda nem yok etme cihazı kullanmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca, bacalarınızın ve tavan havalandırmalarınızın üzerine muhafaza kapakları yerleştirdiğinizden emin olun.

 • Evinize getirdiğiniz eşyaları kontrol edin.

Süs eşyalarınızı, market torbalarınızı, eşya kutularınızı eve sokmadan önce kontrol edin . Osuruk böceği bu eşyalara tutunabilir ve sizinle birlikte eve girebilir. Girdikten sonra ise üreyerek evi istila edebilir.

 • Evinizin çevresini düzenleyin ve dağınıklıkları giderin.

Dalları ve çalılıkları iyi kesilmiş halde tutun. Ayrıca, yakacak odunları evden en az 20 metre uzakta ve yerden beş santim uzakta sakladığınızdan emin olun. Depolama ürünlerinizi de düzenli ve mümkünse açıkta olması gerekenleri evinizden uzakta muhafaza edin.

 • Osuruk böceğini Ezmeden önce mutlaka düşünün.

Birçok insan iiçin osuruk böceklerini bulduğunda ilk içgüdüsü onları ezmektir. Bununla birlikte, rahatsız edildiğinde veya ezildiğinde, osuruk böceklerinin vücutlarının kenarlarındaki gözeneklerden kötü koku bırakma eğilimi vardır. Haşere adını buradan alır.

 • Elektrikli süpürgenin vakum özelliğini kullanın.

Evinize girdikten sonra osuruk böceklerinden nasıl kurtulursunuz? Bunları çıkarmak için bir elektrikli süpürge kullanın. Kokunun bölgeye nüfuz etmesini önlemek için vakum torbasını derhal atın, çünkü ölü koku böcekleri torbanın içinde evinizi kokuşturabilecek bir kalıntı bırakır.

 • Osuruk böcekleri evden uzak tutmakta sorun mu yaşıyorsunuz?

Evlerin içinde bu haşere bir sorun haline gelmeden önce osuruk böcekleri için önceden tedbir alınabileceğini unutmayın. Ancak, bir istilanın zaten geliştiğinden şüpheleniyorsanız, sorunu ciddi bir şekilde değerlendirmek ve çözmek için en iyi yol profesyonellerden yardım istemektir. İlaclama.com.tr olarak bizi arayın bu sorunu çözelim

 

Osuruk Böceği İlaçlama

Evinizde yada işyerinizde osuruk böceklerini çok fazla görüyorsanız eviniz bu haşere tarafından istila altında demektir. Bu durumda mutlaka profesyonel haşere hizmetlerinden faydalanarak evinizi bu pis kokulu ve rahatsız edici haşereden kurtarmanızı tavsiye ediyoruz.

ilaclama.com.tr olarak 25 yıldır haşere ilaçlama sektöründe Sağlık bakanlığı Ruhsatlı, Tse ve Iso sertifikalı olarak hizmet veriyoruz. Hizmetlerimizi sizlere %100 Memnuniyet Garantisi ile ulaştırıyoruz.

Geniş ilaçlama servis ağımızla siz istediğiniz zaman osuruk böceği ilaçlaması hizmetini size ulaştırıyoruz. Aynı zamanda osuruk böceği probleminize en kaliteli böcek ilaçlama hizmetini en uygun fiyatlara sunuyoruz.

Osuruk böceği ilaçlama fiyatları

Osuruk böceği ilaçlama fiyatlarımız 90 tl den başlamaktadır. Mekanın büyüklüğü ortamın haşere yoğunluğu ve çevresel etmenler değerlendirilerek en uygun fiytlar sizlere bildirilir. İstediğiniz zaman aralığına ilaçlama kaydınız oluşturulur. Haşere ilaçlama teknisyenimiz gelmeden 30 dk. öncesinde sizi arar. Adresinizde haşereye karşı durum değerlendirmesi yapılır ve osuruk böceği ilaçlama hizmetiniz profesyonel olarak size sunulur.

Böcek ilaçlama

Tüm böcek, haşere ve fare ilaçlama hizmetlerimizi sağlık bakanlığı ruhsatlı olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Hizmetlerimiz Sağlık bakanlığı ruhsatlı, Tse ve Iso belgelidir. Sizlerde Kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı böcek ilaçlama hizmeti için mutlaka bize ulaşın

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma