Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
uyuz-ilaçlama-fiyat, uyuz-ilaçlama-istanbul

Uyuz Böceği

Uyuz, Sarcoptes scabiei adı verilen küçük akar türüdür ve neden olduğu kaşıntılı cilt hastalığı hastalığına da uyuz hastalığı denir.

Uyuz böceğinin yuvalandığı bölgede yoğun kaşıntı meydana gelir. Özellikle geceleri kaşınma ihtiyacı artabilir.

Uyuz bulaşıcıdır ve bir ailede, çocuk bakım grubunda, okul sınıfında, huzurevinde veya hapishanede yakın fiziksel temas yoluyla hızla yayılabilir. Uyuz çok bulaşıcı olduğundan, doktorlar genellikle tüm aileler veya temas grupları için tedavi önermektedir.

Uyuz böceği kolayca tedavi edilebilir. Cildinize uygulanan ilaçlar uyuza ve yumurtalarına neden olan akarları öldürür. Ancak tedaviden birkaç hafta sonra hala kaşınıyor olabilirsiniz.

Uyuz böceği cildin üst tabakasına gömülür, ancak asla üst tabaka olan stratum corneum’un altına girmezler.

Uyuz böceği yuvaları, grimsi veya ten rengidir ve bir santimetre veya daha uzun olabilen küçük yükseltilmiş serpantin çizgiler olarak görünür.

Diğer uyuz akarları ırkları, evcil kediler, köpekler, domuzlar ve atlar gibi diğer memelilerde istilalara neden olabilir.

Diğer hayvanlarda bulunan akar ırklarının, dermatit nedeniyle geçici kaşıntıya sahip insanlarda kendi kendine sınırlı bir istilaya neden olabileceği unutulmamalıdır; ancak insanlar üzerinde çoğalmazlar.

 

 

uyuz yaşam dögüsü

 1. Sarcoptes scabiei yani uyuz yaşam döngüsünde dört aşamadan geçer: yumurta, larva, yavru ve yetişkin. Dişiler, derinin altına gömüldüklerinde günde 2-3 yumurta bırakırlar.
 2. Yumurtalar ovaldir ve 0,10 ila 0,15 mm uzunluğundadır. larvalar 3 ila 4 gün içinde yumurtadan çıkarlar.
 3. Larvalar yumurtadan çıktıktan sonra, larvalar deri yüzeyine göç eder ve kabuk değiştirme torbaları adı verilen neredeyse görünmez, küçük yuvalar oluşturmak için sağlam üst deri(stratum corneum)’a girerler. Yumurtalardan çıkan larva evresi, sadece 3 çift bacağa sahiptir ve yaklaşık 3-4 gün sürer.
 4.  Larvalar deri değiştirdikten sonra ortaya çıkan yavruların 4 çift bacağı vardır. Bu form da, yetişkinlere dönüşmeden önce biraz daha büyük yavrulara dönüşürler. Larvalar ve yavrular genellikle kabuk değiştirdikleri kendi yaptıkları torbalarda veya saç foliküllerinde bulunabilir. Yetişkinlere benzer, sadece daha küçüktürler. Yetişkinler yuvarlak, kese benzeri gözsüz akarlardır. Dişiler 0.30 ila 0.45 mm uzunluğunda ve 0.25 ila 0.35 mm genişliğindedir ve erkekler bu boyutun yarısından biraz daha fazladır.
 5. Çiftleşme, aktif erkek yetişkin dişinin tüy dökücü kesesine nüfuz ettikten sonra gerçekleşir. Çiftleşme sadece bir kez gerçekleşir ve dişi hayatının geri kalanında doğurgandır.

Çiftleşen dişiler tüy dökme torbalarını terk eder ve kalıcı bir yuva için uygun bir yer bulana kadar cildin yüzeyinde dolaşırlar. Cildin yüzeyindeyken, uyuz böceğin en öndeki iki çift bacağa tutturulmuş emici benzeri pulviller kullanarak cilde tutunmaya çalışırlar.

Dişi akar uygun bir yer bulduğunda, karakteristik serpantin yuvasını yapmaya başlar ve bu süreçte yumurta bırakır.

Dişi deriye girdikten sonra orada kalır ve yuvasını uzatmaya ve hayatının geri kalanında (1-2 ay) yumurta bırakmaya devam eder. En uygun koşullar altında, yumurtalarının yaklaşık% 10’u yetişkin akarlara dönüşürler.

Erkek uyuz böceği nadiren görülür; Bir dişinin yuvasını bulana ve çiftleşene kadar beslenmek için deride geçici küçük çukurlar yaparlar.

 

 

Başlıklar

Uyuz Böceği Nedir?

Uyuz böceği, insan derisine yerleşen ve kaşıntı, deri döküntüleri gibi belirtilerle kendini gösteren mikroskopik boyutta bir parazittir. Bu parazitin neden olduğu rahatsızlık, genellikle geceleyin artan şiddetli kaşıntı, ciltte oluşan yuva izleri, kabarcıklar ve oyuklar şeklinde ortaya çıkar. Uyuz böceği, cinsel temas, ortak kullanılan eşyalar ve giysiler aracılığıyla kolayca bulaşabilir.

Uyuzun kontrolü için etkili yöntemler arasında permetrin içerikli kremlerin kullanımı, temizlik önlemleri ve çevre ilaçlaması bulunmaktadır. Tedavide ise hekim tarafından önerilen ilaçlar, permetrin krem, ivermektin ve crotamiton gibi maddeleri içerebilir. Ancak bu ilaçları kullanmadan önce mutlaka bir sağlık profesyonelinin görüşü alınmalıdır.

Evde bulunan eşyaların uyuz böceğine karşı doğru şekilde ilaçlanması önemlidir. Bitkisel tedaviler ve tuzlu su banyosu da kaşıntıyı hafifletmede yardımcı olabilir. Uyuz böceği, mikroskop altında incelenmeli ve doğru ilaçlama yöntemleriyle tedavi edilmelidir. Belirtiler ortaya çıktığında hemen tedaviye başlanması, bulaşıcılığın azaltılmasında ve hastalığın kontrol altına alınmasında önemlidir.

 

Uyuz Böceği Nasıl Ölür?

Uyuz böceğini öldürmenin ve onlardan kurtulmanın 2 esas yolu vardır.

Yöntem 1: permetrin içeriklli doktor tavsiyesi ile alınan kremler ile vücudunuz da ilgili alanlara uygulama yapmaktır. Bu krem onları ve yumurtalarını öldürecektir.

Yöntem 2: uyuzu yaşadığınız alanda yok etmektir. Burda ilk husus temizliktir. Çamaşır suyu içerikli bir su hazırlayıp tün yüzeyleri bununla silmeniz ve yatak nevresim takımlarını yıkamanız gerekir.

Diğer bir Uygulama ise alan ilaçlaması gerekir. İlaçlama.com.tr olarak binlerce evde uyuz ilaçlaması yaptık ve müşterilerimizden bu uygulamanın oldukça verimli olduğu geri dönüşlerini aldık.

Tüm bu hususlara dikkat edildiğinde uyuz böceği ölür ve bir daha size bulaşmaz.

 

 

Uyuz Böceği Belirtileri Nelerdir ?

Uyuz Belirtileri Nelerdir

 

Uyuz olan bireyler sivilce benzeri döküntüler geliştirir ve akşamları kötüleşen yoğun kaşıntıya maruz kalırlar. Bu döküntüler genellikle el bileği, dirsek, koltuk altı, meme başı, bel, kemer hattı, kalça ve parmaklar arasında gelişir. Küçük çocuklar, boynun herhangi bir yerinde, ellerin avuçlarında ve ayak tabanlarında döküntü belirtileri yaşayabilirler. Uyuzlar bazen deride gözle görülür oyuklar bırakırlar. Tünelleşmesinin bir parçası olarak, oyuklar cildin yüzeyinde küçük, kabarık çizgiler gibi görünür ve cilt renginde veya grimsi beyaz renkte görünebilir. Eğer ciltte yaşayan birkaç mite varsa cilt yüzeyinde oyuk görünmeyebilir. Bu canlılar aslında ısırmaz veya sokmaz, ancak insan derisi ve hücre sıvıları ile beslenir. Uyuzun tedavisi için her zaman bir doktorun tavsiyesine ve muayenesine başvurunuz.

Uyuz böceği belirtileri şunlardır;

 • Kaşıntılar:

Genellikle şiddetli ve özellikle geceleri daha da artan kaşıntılar meydana gelir.

 • Yuva İzleri:

Cildinizdeki küçük kabarcıklardan veya darbelerden oluşan ince, düzensiz yuva izleri belirginleşir.

Yuvalar veya izler genellikle cilt kıvrımlarında gözlemlenir ve vücudun hemen hemen her bölgesinde görülebilir.

 • Belirtilerin Gelişimi:

Daha önce uyuz geçirildiyse, maruz kaldıktan sonraki birkaç gün içinde belirti ve semptomlar gelişebilir.

Hiç uyuz geçirilmemişse, belirti ve semptomların başlaması altı haftaya kadar sürebilir.

 • Yayılma Riski:

Henüz herhangi bir belirti veya semptom olmasa bile uyuz, bulaştırıcı olabilir.

 • Kaşımaya Bağlı Riskler:

Kuvvetli kaşınma cildinizi tahriş edebilir ve impetigo gibi ikincil bir bakteriyel enfeksiyonun oluşmasına izin verebilir.

İmpetigo, genellikle stafilokok (stafilokok) bakterilerinin veya bazen strep (streptokok) bakterilerinin neden olduğu cildin yüzeysel bir enfeksiyonudur.

Kabuklu uyuz adı verilen daha şiddetli bir uyuz şekli, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı yüksek riskli grupları etkileyebilir:

 • HIV veya kronik lösemi gibi bağışıklık sistemini zayıflatan kronik sağlık koşulları olan kişiler
 • Hastanelerdeki veya hemşirelik tesislerindeki insanlar gibi çok hasta olan insanlar
 • Huzurevlerinde yaşlı insanlar

Norveç uyuzu olarak da adlandırılan kabuklu uyuz, cildi kabuklu ve pullu hale getirme eğilimindedir ve vücudun geniş alanlarını etkiler. Çok bulaşıcıdır ve tedavisi zor olabilir.

Normalde, uyuz olan birinin yaklaşık 10 ila 15 akarı vardır. Buna karşılık, kabuklu uyuzları olan biri milyonlarca akarla enfekte olabilir.

 

 

Yetişkin İnsanda Uyuz Belirtileri

Yetişkinlerde ve daha büyük çocuklarda uyuz en sık aşağıdaki alanlarda görülür:

 • Parmakların arasında
 • Koltuk altlarında
 • Bel çevresinde
 • Bileklerin iç kısımları boyunca
 • İç dirseklerde
 • Ayak tabanlarında
 • Göğüslerin etrafında
 • Erkek genital bölgesi çevresinde
 • Kalçalarda
 • Dizlerinin üzerinde

 

Bebeklerde Uyuz Belirtileri

Bebeklerde ve küçük çocuklarda, yaygın uyuz istila alanları genellikle şunları içerir:

 • Saçlı deride
 • Ellerin avuç içi kısmında
 • Ayak tabanı

 

Evcil Hayvanlarda Uyuz Belirtileri Nelerdir ?

Köpek ve kedi uyuz belirtileri  benzerdir. Evcil hayvanlarda belirtiler kulakların, dirseklerin, yüzün ve göğsün alt kısmında görülür. Hastalık  hayvanın daha fazla esnemesine, tüy dökülmesine ve iltihaplı cilt yapısına sebep olacak şekilde aniden ortaya çıkar. Kabarık kulak uçları da evcil hayvanın uyuz olduğunu gösterir. Daha sonraki aşamalarda, uzun süreli enfeksiyondan sonra, cilt kalınlaşır, kabuklanır, pullu ve koyu pigmentli hale gelir.

Bu durumlara karşı firmamız 20 yılı aşkın süredir tüm İstanbul ilçelerinde profesyonel ilaçlama hizmeti vermektedir evcil hayvanlarınızı tehdit eden tüm haşere türleri için şimdi ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Sizde haşere ve böceklere karşı profesyonel hizmet almak istiyorsanız bizi ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

 

 

Sinek ilacı uyuz böceğini Öldürür mü?

Sinek ilacı uyuz böceği ilaçlama işlemlerinde kullandığımız bir ilaç değildir. Sinek ilaçları kendisine özel uygulama yöntemine geliştirilmiş ilaçlardır ve insan sağlığına açısında kullanım usulleri oldukça farklıdır.  Bu ilacın uyuz üzerinde etkisi kesinlikle bilinmemektedir fakat uyuz böceğine karşı bu ilacı kullanmak insan sağlığı açısında büyük riskler barındırmaktadır.

 

 

Uyuz Böceği Gözle Görülür Mü?

Uyuz böceğini gözle görmek oldukça zordur. 1 mm nin 3 te 1 boyutlarına sahiptir. Onları uyuzlu deriden alınan numunelerin üzerinde mikroskop altında kolayca incelemek mümkündür. Çıplak gözle, ciltte küçük siyah noktalar gibi görünebilirler fakat çok dikkatli bakmak gerekir ve başka bir görüntüyle de karıştırılma ihtimalleri yüksektir.

 

 

Uyuz Böceği Nerede Yaşar ?

Uyuz böceği derinin epidermis olarak bilinen üst deri katmanında yaşar. Yumurtalarını da Bu katmana yerleştirirler.

 

 

Uyuz Böceği eşyalar üzerinde kaç gün yaşar?

Uyuz böceği yatak, çarşaf, Mobilyalar ve diğer eşyalar üzerinde 2-3 gün yaşayabilir. İnsanlar üzerinde ise 1-2 ay kadar yaşayabilir. Uygun üreme ve gelişme ortamı varsa bir alanda sürekli uyuz böceği olabilir.

 

 

Uyuz Nasıl Bulaşır ?

Uyuz Nasıl Bulaşır

İnsandan insana uyuz bulaşması ağılıklı olarak cinsel ilişki sırasında yada kıyafet, çarşaf, yatak, yorgan ve kişisel eşyaların ortak kullanımı sırasında gerçekleşir.

İnsanlarda uyuza neden olan sekiz bacaklı akar mikroskobik çıplak gözle görülmeyen bir canlıdır. Dişi uyuz akarı derinizin hemen altına yuva yapar ve yumurtalarını biriktirdiği bir tünel yapar.

Larvalar yumurtadan çıkar ve akar larvaları cildinizin yüzeyine doğru ilerler ve burada olgunlaşırlar. Cildinizin diğer bölgelerine veya diğer insanların cildine yayılabilirler.

Uyuzun kaşınması, vücudunuzun akarlara, yumurtalarına ve atıklarına karşı alerjik reaksiyonundan kaynaklanır.

Yakın fiziksel temas ve enfekte bir kişiyle giysi veya yatak çarşaflarının paylaşılması akarları yayabilir.

Hayvanlar ve insanlar kendilerine ait farklı akar türlerinden etkilenirler. Her uyuz türü belirli bir canlı türünü tercih eder ve tercih edilen canlıdan başka bir yerde yaşamaz.

İnsanlar, hayvanların sahip olduğu uyuz akarı ile temas ettiklerinde geçici bir cilt reaksiyonu yaşayabilirler. Ancak insanlar genellikle insan uyuz akarı ile temastan kaynaklanacak şekilde uyuz hastalığına yakalanırlar.

 

Uyuz böceği insanlara nasıl bulaşır ?

Genellikle hasta olan biriyle doğrudan ve uzun soluklu yakın temas ile bulaşır. Kişiden kişiye genellikle 15-20 dakikalık bir sürede bile yakın temasla (aynı yatakta yatma, ele ele tutuşma benzer biçimde) bulaşabilir. Yatak takımı, giysi ve havlu şeklinde kişisel eşyaların ortak kullanımı uyuzun bulaşmasını ve yayılmasını kolaylaştırır.

 

 

Uyuz Tedavisi

Uyuz Tedavisi

 

Uyuzu teşhis etmek için doktorunuz cildinizi inceler ve karakteristik yuvalar da dahil olmak üzere uyuz akarı belirtileri arar. Doktorunuz bir akar yuvası bulduğunda, mikroskop altında incelemek için cildinizin o bölgesinden bir örnek alabilir. Mikroskobik inceleme, akarların veya yumurtalarının varlığını belirleyebilir.

Uyuz tedavisi, ilaçlarla istilayı ortadan kaldırmayı içerir. Doktor reçetesi ile kullanabileceğiniz çeşitli kremler ve losyonlar mevcuttur.

Doktorunuz muhtemelen ilacı boyundan aşağıya tüm vücudunuza uygulamanızı ve ilacı uyguladığınız alanı en az sekiz ila 10 saat boyunca açık bırakmanızı isteyecektir. Bazı tedaviler ikinci bir uygulama gerektirir ve yeni yuvalar ve döküntüler ortaya çıkarsa tedavilerin tekrarlanması gerekir.

Uyuz çok kolay yayıldığı için, doktorunuz  istila belirtisi göstermese bile, muhtemelen tüm hane halkı üyeleri ve diğer yakın temaslar için tedavi önerecektir.

Hekimler tarafından yaygın olarak reçete edilen ilaçlar şunlardır:

Permetrin kremi. Permetrin, uyuz akarlarını ve yumurtalarını öldüren kimyasallar içeren topikal bir kremdir. Genellikle yetişkinler, hamile kadınlar ve 2 ay ve üstü çocuklar için güvenli kabul edilir.

İvermektin (Stromektol).Doktorlar bu oral ilacı, bağışıklık sistemi değişmiş kişiler, kabuklu uyuz olan kişiler veya reçeteli losyonlara ve kremlere cevap vermeyen kişiler için reçete edebilir. İvermektin, hamile veya emziren kadınlar veya 33 kilogramdan (15 kilogram) daha az ağırlığa sahip çocuklar için önerilmez.

Crotamiton (Eurax, Crotan). Bu ilaç krem veya losyon olarak mevcuttur. İki gün boyunca günde bir kez uygulanır. Bu ilacın güvenliği çocuklarda, 65 yaş ve üstü yetişkinlerde veya hamile veya emziren kadınlarda belirlenmemiştir. Crotamiton ile sık tedavi başarısızlığı bildirilmiştir.

Bu ilaçlar akarları derhal öldürse de, kaşınmanın birkaç hafta boyunca tamamen durmadığını görebilirsiniz.

Doktorlar, bu ilaçlara cevap vermeyen veya kullanamayan kişiler için petrolatumda bileşik kükürt gibi diğer topikal ilaçları reçete edebilir.

 

Uyuz Böceği Kaşıntısına Ne iyi gelir ?

Akarları öldürmek için doktor reçteli ilaç uyguladıktan sonra kaşıntı bir süre devam edebilir. Bu adımlar kaşıntıdan kurtulmanıza yardımcı olabilir:

Cildinizi soğutun ve ıslatın. Yulav ezmesini soğuk suyla ıslayın ve kaşınan bölgelere ıslak soğuk bir bez ile uygulayın. Kaşıntınız hafifleyecektir.

Yatıştırıcı losyon uygulayın. Reçetesiz temin edilebilen kalamin losyonu, küçük cilt tahrişlerinin ağrısını ve kaşıntısını etkili bir şekilde hafifletebilir.

Antihistaminikler alın. Doktorunuzun önerisi üzerine, reçetesiz satılan antihistaminiklerin uyuzun neden olduğu alerjik semptomları hafiflettiğini görebilirsiniz.

 

Kolonya Uyuza İyi Gelir Mi ?

2 alkol ve 1 povidon-iyot bazlı antiseptik ile uyuza karşı çalışma yapılmıştır. Uyuzlu deri bölgesi uygulama yapılmadan önce 3 farklı zaman aralığında incelenmiş olup veriler toplanmıştır. Sonrasında elde edilen uyuzlu deriler antiseptik içine daldırılmıştır. Hemen uygulama sonrasında ve 24 saat sonra veriler tekrar kontrol edilmiştir.

Buna göre uygulanan deri alanındaki uyuz akarı sayısında herhangi bir değişiklik meydana gelmemiştir.

Sonuç olarak alkol bazlı olan kolonyanın da uyuza iyi gelmediği ve iyileştirmeye yönelik bir etkisinin bulunmadığı ortaya çıkmaktadır.

 

Uyuz Böceği tedavisi ve Tuz

Gece boyunca şiddetli uyuz kaşıntılarından muzdaripseniz tuzun uyuz üzerindeki etkisinden faydalanabilirsiniz. Tuz uygulaması uyuz akarlarına karşı etkili olup kaşıntılarınızın azalması için sizlere yardımcı olmaktadır.

Şu şekilde uygulanır;

Bedeninizi ve özellikle bu uyuz bulunan alanları en az bir saat boyunca deniz tuzu içeren sıcak suya batırmanız gerekir.

 • Küvetinizi sıcak suyla doldurun
 • 2 Kilo deniz tuzu ekleyin ve suyla iyice karıştırın
 • Sonra bir saat bekletin
 • İşlemi 4-5 gün boyunca sürekli tekrarlayın
 • Herhangi bir sabun kullanmayın ve tüm vücudunuzu bu suyla iyice durulayın.

5 gün sonra kaşıntılarınızın kaybolduğunu veya azaldığını göreceksiniz ve geceleri uyuyabileceksiniz.

 

 

Uyuz Böceği Bitkisel Tedavisi

Uyuz böceğine bazı esansiyel yağlar ve evde kendinizin yapabileceği ürünler iyi gelmektedir. Kesin çözüm için mutlaka hekime danışmanız ve önerdiği ilaçları aksatmadan kullanmanız gerekir. Çevre temizliğine dikkat etmeli ve ilaçlama hizmeti ile uyuz böceğinden kurtulmalısınız.

Uyuz böceği bitkisel Tedavisine iyi gelen şeyleri öğrenmek için mutlaka tıklayınız: Uyuz böceği Bitkisel Tedavisi

 

 

 

Kabuklu Uyuz

Kabuklu Uyuz

Kabuklu uyuz  yaşlıları, bağışıklığı baskılanmış kişileri veya kaşıntı ve / veya kaşımalarını önleyen koşulları olan kişileri (omurilik yaralanması, felç, duyu kaybı, zihinsel güçsüzlük) etkileyebilecek ciddi bir uyuz şeklidir.

Çok sayıda akarla (2 milyona kadar) enfekte olmaları nedeniyle, kabuklu uyuzları olan insanlar çok bulaşıcıdır. Kabuklu uyuzları olan kişiler, karakteristik bir döküntü veya kaşıntı (kaşıntı) gibi olağan uyuz belirtilerini ve semptomlarını göstermeyebilir.

 

 

Uyuz Hastalığı Zararları Nedir ?

Uyuz hastalığı zararları nedir

Uyuz hastalığı oldukça tehlikeli ve bulaşıcıdır tedavi edilmeden asla geçmeyecektir.

 • Uyuz döküntülerinin tekrar tekrar kaşınması, bakteriyel enfeksiyonlara neden olabilecek cilt yaraları oluşturabilir.
 • Uyuz derinizde kızarıklık ve kabarcıklara neden olarak kötü bir görünüme neden olabilir.

Uyuza evde ne iyi gelir ?

Beyaz sirke kullanmak cildin pH dengesini değiştirir ve uyuz böceklerini ölmesini sağlar. Beyaz sirke nasıl kullanılır ? ; Bir su bardağı beyaz sirke ile suyu homojen bir hale gelene kadar iyice karıştırın. Daha sonra bir pamuk yardımı ile bu karışımı 5 dakika kadar kaşınan bölgede tutun ve uyuz böceklerinden kurtulun.

Uyuz Isırır mı ? 

Uyuz ısırığı nasıl olur ? insan kaşıntısına sebep olan maytların insan derisini istilası sonucu oluşur. Bu mikroskobik haşereler, yaşadıkları ve yumurtalarını bıraktıkları cildin yüzey tabakasına girerler. Tanı, mite varlığını ve uyuzun tipik semptomlarını belirlemek için cildi inceleyerek koyulur.

Uyuz nerede yaşar ?

Gözle görülemeyen ancak mikroskopla seçilebilen uyuz böcekleri insan derisinin altına girerek hastalığına neden olurlar. Uyuz böceği deride tüneller açarak bu deri altında ki tünellerin içinde yaşar.

Uyuz ne kadar sürer?

Uyuz akarları iki aya kadar bir insanda yaşayabilir. Güvenli kaynak olan bir kişiden ayrıldıktan sonra, akarlar yeni bir kaynak bulamazlarsa genellikle üç ila dört gün içinde ölür. Daha detaylı bilgi almak için Halk sağlığı uyuz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Uyuz ilaçlama

uyuz ilaçlama

Uyuz ilaçlama  en zor ilaclama süreçlerinden biridir, deri altına girip yumurta bırakabilen bu canlı ilaçlandıktan sonra dahi ortaya çıkabilmektedir. Bu sebep ile en doğru ilaçlama yöntemlerinin uygulanması gerekir ilaclama.com.tr ilaçlama teknisyenlerimizin ihtiyacınıza özel Sağlık bakanlığı onaylı uyuz ilaçlama ilaçları ile %100 garantili olarak sizi uyuz böceğinden kurtarır.

 

Uyuz Böceği İlaçlama

Uyuz böceği olarak da bilinen bu zararlı aslında kaşıntıya sebep olan bir akar türüdür. İlaclama.com.tr olarak uyuz şikayeti olan bireylerin iş ve yaşam alanlarının mutlaka bu akarlara karşı ilaçlama yapılması gerektiğini tavsiye ediyoruz. Uyuz böceğinin tedavisi tecrübelerimize 3 yöntemin aynı anda ve dikkatli uygulanması ile kesin sonuç veriyor ve bulaşıcılık ortadan kalkıyor.

 1. Medikal tedavi. Mutlaka bir hekime görünmeli ve reçete ile yazılan ilaçlarınızı kullanmalısınız.
 2.  Çevre düzenlemesi ve temizlik. Yaşam alanınızı mutlaka temizlemelisiniz. Eşyalarınızı bireysel kullanmalı ve 50 derece üstünde yıkamalı   veya kurutmalısınız.
 3. Ortam ilaçlaması. Ortam ilaçlaması ortamda bulunan uyuz böceği akarlarını etkisiz hale getirmeyi amaçlar ve tamamlayıcı bir uygulamadır.

 

Uyuz Böceği ilaçlama nasıl yapılır ?

Uyuz ilaçlama için evinizde bulunan tüm kıyafet ve eşyaların doğru ilaçlama uygulamalarıyla tamamen ilaçlanması gerekmektedir bazı durumlarda kesin kurtulmanız için ikinci ve üçüncü ilaçlamaları firma olarak takip ederek yapıyoruz. Toplu alanlarda ise örneğin okul, işyeri, fabrika gibi alanlarda ise alan tamamen tecrit edilmeli ve tüm alan tamamen ilaçlanmalıdır. Uyuz böceğinden ve diğer haşere türlerinden kurtulmak için en doğru böcek ilaçlama firması ilaclama.com.tr ‘dir.

 

Uyuz İçin Ev İlaçlama

uyuz için ev ilaçlama

Uyuz için ev ilaçlama yaparken ilaçlamanın tüm alana yapılmasına özen gösterilmelidir. Hem ortam ilaçlaması hem de medikal tedavilerin eşzamanlı olarak yapılması gereken bir mücadeledir. Görünmeyen ve saklı bölgelerde yer alan küçük canlıları gidermek amaçlı hizmet sunan ilaçlama firması olarak birçok alanda en iyi şekilde ilaçlama yapıyoruz. ilaclama.com.tr uyuz ilaclaması yaparken tüm alanın ve ev sahibinin de izin verdiği tüm eşyaların ilaçlanmasına özen göstermektedir

Küçük canlılar görünmese bile bir sonra sorun haline gelebiliyor bu nedenle uyuz için ev ilaçlama firması ilaclama.com.tr sayesinde evinizde görünmeyen yerlerde bulunan uyuzlar giderilecektir.

Ev ilaçlama ve evlerde karşılaşılan haşereler hakkında daha fazla bilgi almak için Lütfen tıklayın : Ev ilaçlama

 

Uyuz Böceği İlaçlama Firması

İlaçlama sektöründe 20 yıldan uzun süredir verdiğimiz hizmet sayesinde her geçen gün hizmet kalitemizi de buna bağlı olarak arttırmaya devam ediyoruz. Uyuz ilaçlama firması olarak sunduğumuz hizmet kapsamında siz de firmamızı tercih etmek isterseniz bizlere internet adresimizden ulaşabilirsiniz. Firmamız %100 Memnuniyet garantisi prensibi ile çalışmaktadır.

Uyuz İçin Ev İlaçlama Fiyatları

En çok tercih edilen ilaçlama firmalarından birisi olarak ev ilaçlama fiyatları bakımından en uygun fiyatlı ilaçlama firmasıyız. İlaçlama fiyatlarımız 300 tl den başlamaktadır. Hizmetlerimiz %100 memnuniyet garantisi kapsamındadır.

Uyuz için ev ilaçlama fiyatları olarak sunduğumuz fiyatlar son derece uygun fiyatlı olup birçok alanda tercih edilen bir fiyat politikası sağlıyoruz. Sunduğumuz fiyatlar kapsamında en çok tercih edilen ilaçlama firması olmayı başardık. Siz de ilaclama.com.tr den ilaçlama hizmeti almak isterseniz firmamızı tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin en akıllı fiyat modülünü kullanarak ilaçlama fiyat teklifinizi anında öğrenebilirsiniz hemen tıklayın: böcek ilaçlama fiyatları

En Uygun Uyuz İlaçlama Firması

İlaçlama yapılacak alanları belirledikten sonra firmamız bünyesinde çalışan ilaçlama teknisyenlerimiz sayesinde uyuz ilaçlaması yapıyoruz. İlaçlama da kullandığımız ilacın yanı sıra aynı zamanda  teknik olarak da sunduğumuz hizmette en iyi hizmeti sunuyoruz. Firmamız bünyesinde çalışan ilaçlama teknisyenlerimiz son derece kaliteli olup uzun ömürlü ilaçlama hizmeti sunuyor.

İlaçlama yapmak isteyenler için sunduğumuz hizmetlerden yararlanmak isterseniz siz de gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilirsiniz. Uyuzlar çabuk türeyebilen bir özelliğe sahip olduğu için önceden önlem almak gerekir. Bu nedenle bu haşereye karşı hızlı ve kolay bir şekilde ilaçlama hizmeti sunuyoruz .

Sunduğumuz ilaçlama hizmetleri son derece uygun fiyatlı uyuz ilaçlama olup yüksek fiyat politikalarından uzak duruyoruz. Bu nedenle en çok tercih edilen ilaçlama firmaları arasında yer alıyoruz. Siz de firmamızı tercih etmek için internet sitemizde yer alan telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Ev İçin Uyuz Böceği İlaçlama Ne Kadar?

Evimizde saklanan uyuzları görmek mümkün değildir. Mikroskobik bir canlı olan uyuzla mücadele de çok dikkatli davranmak gerekir. Evlerde sunduğumuz uyuz ilaçlama fiyatları 300 tl ile 2000 tl arasında evin büyüklüğüne göre değişmektedir.

 

Uyuz Böceği İçin Ev İlaçlama İstanbul

Uyuz için ev ilaçlama İstanbul firması olarak uyuzların bulunduğu alanlarda kalıcı çözüm sağlıyoruz. Sunduğumuz hizmetler kapsamında en etkili ev ilaçlama firmalarından birisi olarak uzun yıllardır bu alanda hizmet sunuyoruz.

Uyuzlar çabucak yayılan ve her alanda yaşayabilen küçük canlılardır. İstanbul gibi kalabalık bir şehirde dikkat edilmeyen hijyen kuralları yada bir salgın çok hızlı yayılabilmektedir. Bizler aracılığıyla evlerimize işyerlerimize bu canlıları taşımış ve bulaştırmış oluruz. Bu nedenle İstanbul’da uyuz için ev ilaçlaması hizmeti veriyoruz. İstanbul’un en geniş servis ağına sahip sağlık bakanlığı ruhsatlı , TSE ve ISO sertifikalı firmasıyız.

İstanbul’da yer alan firmamız İstanbul merkez olmak üzere birçok alanda hizmet veriyor. Siz de firmamızdan hizmet almak için bizlere internet sitemizde yer alan telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Sunduğumuz hizmetler arasında uyuz ilaçlama seçeneği birçok alanda haşerenin giderilmesi açısından en çok tercih edilen ilaçlama seçeneklerinden birisidir. Firmamız bünyesinde çalışan çalışanlarımız evinize geldiği zaman en etkili ilaçlama hizmeti sunuyoruz.

Firmamız sadece bu alanda değil aynı zamanda birden fazla ilaçlama seçeneği bulunmaktadır. Bunlar arasında böcek ilaçlama, fare ilaçlama, bit, pire ilaçlama gibi daha birçok ilaçlama seçeneği de firmamız tarafından verilmektedir.

Siz de firmamızdan ilaçlama hizmeti almak isterseniz gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilirsiniz. Günümüzde en çok tercih edilen ev ilaçlama firması olarak kaliteli hizmet seçeneği sayesinde sizlerin daima kazançlı çıkması için en etkili uyuz ilaçlama yapıyoruz.

Firmamızdan ilaçlama hizmeti almak isterseniz siz de gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilir ve firmamızda yer alan ilaçlama hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

uyuz, uyuz-böceği, uyuz-belirtileri

 

Sıkça Sorulan Sorular(SSS)

Uyuz nedir?

Uyuz, kaşıntıya sebep olan akarlar tarafından cildin istilasıdır (Sarcoptes scabiei). Mikroskobik uyuz akarı, yaşadığı cildin üst tabakasına girer ve yumurtalarını bırakır. Uyuzun en sık görülen semptomları yoğun kaşıntı ve sivilce benzeri deri döküntüsüdür. Uyuz akarı genellikle uyuz olan bir kişiyle doğrudan, uzun süreli, ciltten cilde temas yoluyla yayılır. Uyuz dünya çapında bulunur ve tüm ırklardan ve sosyal sınıflardan insanları etkiler. Uyuz, yakın vücut ve cilt temasının sık olduğu kalabalık koşullar altında hızla yayılabilir. Huzurevleri, genişletilmiş bakım tesisleri ve hapishaneler gibi kurumlar genellikle uyuz salgınlarının yaşandığı yerlerdir. Çocuk bakım tesisleri de uyuz istilasının yaygın bir bölgesidir.

Kabuklu (Norveç) uyuz nedir?

Kabuklu uyuz, zayıf bir bağışıklık sistemine sahip, yaşlı, engelli veya zayıflamış bazı kişilerde ortaya çıkabilecek ciddi bir uyuz şeklidir. Buna Norveç uyuzu da denir. Kabuklu uyuzları olan kişiler, çok sayıda uyuz akarı ve yumurta içeren kalın deri kabuklarına sahiptir. Bu kişiler diğer kişilere çok bulaşıcıdır ve hem doğrudan cilt-cilt teması hem de kıyafetleri, yatak takımları ve mobilyaları gibi eşyaların kirlenmesiyle istilayı kolayca yayabilir. Bu rahatsızlığa sahip olan kişiler, karakteristik döküntü veya kaşıntı (kaşıntı) gibi uyuzun olağan belirti ve semptomlarını göstermeyebilir. Kabuklu uyuza sahip olan kişiler, uyuz salgınlarını önlemek için istilaları için hızlı ve agresif tıbbi tedavi almalıdır.

Uyuz kendiliğinden geçer mi ?

Maalesef uyuz tedavi olmadan geçmeyen ve iyileşmeyen bir tedavidir. Uyuz akarlarını öldürmek ve etkisiz hale getirmek için mutlaka tedavi olmanız gerekir.”

Uyuz belirtileri istiladan ne kadar süre sonra başlar?

Bir kişi daha önce hiç uyuz geçirmemişse, semptomların gelişmesi 4-8 hafta sürebilir. Enfekte olmuş bir kişinin, henüz semptomları olmasa bile, bu süre zarfında uyuz yayabileceğini hatırlamak önemlidir. Daha önce uyuz geçirmiş bir kişide, semptomlar genellikle maruz kaldıktan sonra 1-4 gün gibi çok daha erken ortaya çıkar.

Nasıl uyuz oldum?

Uyuz genellikle uyuz olan bir kişiyle doğrudan, uzun süreli, ciltten cilde temas yoluyla yayılır. Temas genellikle uzatılmalıdır; hızlı bir el sıkışma veya sarılma genellikle uyuz yaymaz. Uyuz, cinsel partnerlere ve hane halkı üyelerine kolayca yayılır. Yetişkinlerde uyuz sıklıkla cinsel olarak edinilir. Uyuz bazen istila edilmiş bir kişi tarafından kullanılan giysiler, havlular veya yatak takımları gibi eşyaların paylaşılmasıyla dolaylı olarak yayılır; Bununla birlikte, istila edilmiş kişi uyuz kabuğuna sahip olduğunda bu dolaylı yayılma çok daha kolay gerçekleşebilir.

Uyuz akarları ne kadar yaşayabilir?

Bir insanda uyuz akarları 1-2 ay kadar yaşayabilir. Bir kişiden uzaklaşan uyuz akarları genellikle 48-72 saatten fazla hayatta kalmazlar. Uyuz akarları, 10 dakika boyunca 50 ° C sıcaklığa maruz kalırsa ölecektir.

Uyuz tedavi edilebilir mi?

Evet. Uyuz tedavisinde kullanılan ürünlere uyuz akarları öldürdükleri için uyuz ilacı denir; bazıları da yumurtaları öldürür. İnsan uyuzlarını tedavi etmek için kullanılan uyuz ilaçları sadece doktor reçetesiyle temin edilebilir. İnsanlar için “reçetesiz” (reçetesiz) ürünler test edilmemiş ve onaylanmamıştır. İstila edilen kişiye ek olarak, hane halkı üyeleri ve cinsel ilişki yaşayanlara da önerilir. Yeniden enfeksiyonu önlemek için tüm kişiler aynı anda tedavi edilmelidir. Tedaviden 2-4 haftadan daha uzun bir süre sonra kaşıntı devam ederse veya yeni yuvalar veya döküntüler ortaya çıkmaya devam ederse yeniden tedavi gerekebilir. İnsanları tedavi etmek için asla veteriner veya tarımsal kullanıma yönelik bir uyuz ilacı kullanmayın!

Uyuz ne kadar sürede geçer?

ilk tedaviden sonra 2-4 hafta içinde iyileşme beklenir. Devam etmesi durumunda mutlaka tekrarlayan tedavi için hekiminizle görüşünüz.

Evcil hayvandan insana uyuz bulaşır mı ?

Hayır. Hayvanlar insan uyuzlarını yaymazlar. Evcil hayvanlar, insanlar üzerinde hayatta kalmayan veya üremeyen, ancak hayvanlarda “uyuz” a neden olan farklı bir uyuz akarı ile enfekte olabilir. “Uyuz” olan bir hayvanın bir kişiyle yakın teması varsa, hayvan akarı kişinin cildinin altına girebilir ve geçici kaşıntı ve cilt tahrişine neden olabilir. Bununla birlikte, hayvan akarı bir insanda üreyemez ve birkaç gün içinde kendi başına ölecektir. Kişinin tedavi edilmesi gerekmese de hayvanın tedavi edilmesi gerekir, çünkü akarları kişinin derisine girmeye devam edebilir. Hayvan başarılı bir şekilde tedavi edilene kadar semptomlara neden olabilir.

Halka açık bir havuzda yüzerek uyuz yayılabilir mi?

Uyuzun yüzme havuzu ile bulaşma ihtimali çok düşüktür. Kabuklu uyuz olan bir kişi dışında, istila edilmiş bir kişide sadece yaklaşık 10-15 uyuz akarı bulunur ve ıslak cildin altından uyuzun çıkması son derece olası değildir. Kabuklu uyuza sahip kişilerin toplu kullanım alanlarından uzak durması ve gerekli tedbirleri alması her zaman için çok önemlidir.

Uyuz akarlarını evimden veya halımdan nasıl uzaklaştırabilirim?

Uyuz akarları insan derisinden uzakta 2-3 günden fazla hayatta kalmazlar. Uyuzlu bir kişinin kullandığı yatak takımları, giysiler ve havlular gibi eşyalar, sıcak suda makinede yıkanarak ve kurutma makinası aracılığıyla sıcak kurutma yaparak temizlenebilir. Kabuklu uyuzlu kişilerin çok bulaşıcı olduğu düşünüldüğünden, bu kişilerin kullandığı odalarda mobilya ve halıların dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Uyuz akarlarını giysilerimde nasıl etkisiz hale getirebilirim?

Uyuz akarları insan derisinden 2-3 günden fazla hayatta kalmazlar. Uyuzlu bir kişinin kullandığı yatak takımları, giysiler ve havlular gibi eşyalar, sıcak su derecesi ile makinede yıkanarak ve sıcak kurutma ile dekontamine edilebilir.

Köpekten uyuz bulaşır mı ?

Köpek uyuzları insan derisi üzerinde yaşayamaz ve üreyemezler. Bununla birlikte temas ettiğiniz köpekte uyuz varsa bu akarlar anlık olarak sizi rahatsız edebilir. Uyuz bulunduran köpek tedavi edilmezse her temasınızda uyuz kaşıntıları meydana geldiğinde köpekten uyuz bulaştığı gibi yanlış bir düşünceye sahip olabilirsiniz düşünebilirsiniz.

İnsandan kediye uyuz geçer mi ?

İnsandan kediye uyuz geçmez. İnsan ve kedileri rahatsız eden uyuz akarı türleri farklıdır ve diğer canlılarda yaşayamaz.

Uyuz böceği vücuttan nasıl atılır ?

Uyuz böceği vücuttan tedavi edilerek atılır. Bunun için tıbbi tedaviler ve bitkisel tedaviler bulunmaktadır. Öncelikli olarak mutlaka bir hekime görünmeniz gerekir. Uyuzun yayılması tedavi sürecini zor ve uzun hale getirebilir.

Genital bölgede uyuz olur mu ?

Uyuzun insan vücudunda en sık bulunduğu yerlerden biride genital bölgelerdir. Kadınlarda vajina çevresi ve erkeklerde penisve çevresi uyuzun bulaştığı ve sıklıkla bulunduğu yerler arasındadır.

Uyuz insandan hayvana geçer mi ?

Uyuz insanlardan hayvanlara geçmez, çünkü insanlar da yaşayan uyuz türü hayvanlarda yaşayamaz.

İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

böcek ilaçlama tavsiyesi : Hüseyin Hasan
Hüseyin Hasan
3 yıl önce
Uyuz ilaçlamada en iyisi
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : DİLEK CİBARLI
DİLEK CİBARLI
3 yıl önce
Uyuz ilaçlama hizmeti aldım çok memnun kaldım çözüm odaklı firma
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

böcek ilaçlama tavsiyesi : Müyesser Akyildirim
Müyesser Akyildirim
3 yıl önce
Çözüm üzerine odaklanıyorlar uyuzlardan kurtuldum sağolun
Değerlendirme: Mükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldızMükemmel - 5 yıldız
E-posta adresiniz görünmeyecektir.

İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma