Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
uyuz hastalığı bitkisel tedavi nasıl olur

Uyuz Hastalığı Bitkisel Tedavisi

Uyuz Hastalığı bitkisel tedavisi ile bize yardımcı olan bir çok ürün bulunmaktadır. Bunları size açıklarken kullanımı ve insan bedeninin vereceği yan tepkilere karşı da bilgili olmanız gereklidir. Çünkü bazı ürünler alerjiye sebep olabilir.

Uyuz böceği , cilde giren ve kaşıntılı döküntülere neden olan küçük akarların istilasıdır. Uyuz olan insanlar akarlardan kurtulmak için tıbbi tedaviye ihtiyaç duyarlar. Bazen bir kişi tedaviye dirençli hale gelebilir, bu nedenle insanlar bitkisel ürünleri de denemek isteyebilirler.

İnsanlar uyuz için bitkisel ürünleri denemeden önce daima doktorların görüşlerini ön planda tutmalı ve uygulamalıdırlar. Ayrıca, önerilen çözümlerden bazılarının insanların iyi geldiğini söylemesinin dışında bunları destekleyecek hiçbir bilimsel veya tıbbi kanıtı yoktur.

İşte bazı kaynaklara ve uygulamalara göre uyuz hastalığı bitkisel tedavisi için iyi geldiği ifade edilen ürünleri sizler için açıklıyoruz. Keyifli okumalar..

 

Uyuz Hastalığı Bitkisel Tedavisi

Sizin için hazırladığımız video içeriğimizi de mutlaka izlemenizi Öneririz..

 

Beyaz Sirke Ve Uyuz Böceği

Beyaz sirke, cildin pH seviyelerini değiştirmeye yardımcı olan asidik bir yapıya sahiptir ve pH seviyelerindeki değişiklikler akarların ölmesine neden olur.

Beyaz Sirke Eşit miktarda beyaz sirke ve suyu bir kapta iyice karıştırın. Çözeltiyi etkilenen cilde uygulamak için pamuklu bir top kullanın ve birkaç dakika bekletin. Ilık su ile durulayın. Enfeksiyonla tamamen savaşmak için 10 ila 15 gün boyunca günde üç kez tekrarlayın.

Çay ağacı yağı ve Uyuz

Çay ağacı yağı, uyuz belirtilerinin bir kısmını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Çay ağacı yağı iyi bilinen bir uçucu yağdır. Bazı çalışmalarda uyuz tedavisinde etkili olduğu konusunda bazı belirtiler göstermiştir. Bununla birlikte, ek çalışmalara hala ihtiyaç vardır.

Çay ağacı yağı, diğer tedavilere ek olarak uyuzla ilişkili kaşıntıların bir kısmını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Yağın derinin derinliklerine gömülen yumurtalara karşı etkili olduğu tespit edilmemiştir.

Bazı insanlar çay ağacı yağına alerjidir. Alerjisi olan kişiler uyuz için çay ağacı yağı kullanmamalı ve alternatif bir yöntem bulmalıdır.

Aloe vera ve Uyuz

Aloe vera, güneş yanığı ve diğer cilt rahatsızlıkları üzerindeki yatıştırıcı etkisi ile bilinir. Aloe vera genellikle bildirilen minimum yan etkilerle kullanımı güvenli kabul edilir.

Aloe veranın uyuz tedavisinde etkili olduğunu göstermiştir. Aslında, benzil benzoat adı verilen reçeteli bir ilaç kadar etkili olduğu bulundu.

Aloe veranın uyuz tedavisinde etkilerini tam olarak test etmek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Neem Yağı ve Uyuza Etkisi

Neem bir yağdır. İnternette bulunan kremlerde ve merhemlerde bulunabilir. Neem analjezik, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Neem’in akarları öldürdüğü için uyuz tedavisinde etkili olduğunu gösteren bazı çalışmalar yapılmıştır.

Güvenilir bir Kaynak, neem’in köpekler üzerindeki etkilerini test etti. Köpeklerin çoğu, sürekli olarak neem içeren şampuan kullandıktan sonraki 2 hafta içinde uyuzdan tedavi edildi. Köpekler tamamen iyileşemese de köpekler, derilerinde kalan toplam akar sayısında büyük gelişmeler gördü.

Neem’in insanlarda uyuz tedavisi olarak etkinliğini test etmek için insanlar üzerinde ek çalışmalara ihtiyaç vardır.

Karanfil yağı ve Uyuz

Tek bir çalışma, Karanfil yağının bir grup tavşan ve domuzda uyuz tedavisinde etkili olduğuna dair sonuç ortaya koymuştur. Test edilen diğer yağlar karanfil yağı kadar iyi performans gösterememiştir.

Yine de bu çalışma insanlarda akarlar meydana geldiğinde karanfil yağının uyuz üzerinde etkili olup olmadığını tam olarak test etmek için ek çalışmaların yapılması gerektiğini göstermektedir.

Arnavut biberi ve Uyuza Böceğine Etkisi

Acı biberlerde bulunan kapsaisinin ağrı ve kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Acı biberin uyuz tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmamıştır. Bununla birlikte, bazı insanlar bunun akarlara karşı etkili bir tedavi olduğuna inanmaktadır.

Acı biber, bazı tartışmalara rağmen uyuz söz konusu olduğunda bazı yararlılıklara sahiptir.

Bazı güvenilir kaynaklara göre, acı biberde bulunan bir bileşik olan kapsaisin, doğrudan uygulandığında cildi duyarsızlaştırır. Bu, uyuzla ilişkili ağrı ve kaşıntıların bir kısmını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Zerdeçal ve Uyuz

Zerdeçalın uyuz tedavisinde etkinliğini destekleyen çok az kanıt vardır. Bununla birlikte, bazı insanlar semptomları hafifletmede etkili olduğunu iddia etmektedir.

Çinko ve Uyuz

Çinko uyuz için doğrudan bir tedavi değildir. Bunun yerine, kaşınmadan kaynaklanabilecek açık cilt yaraları ile birlikte gelişen enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olmak için çinko kullanmanızı önerir.

Giysileri sıcak suda yıkayın

Enfeksiyon için doğrudan bir tedavi olmasa da, bir kişi uyuz varsa kendisiyle veya cildiyle temas eden herhangi bir giysi, yatak takımı veya başka bir kumaşı yıkamalıdır. Bu, kumaşta saklanan akarları giderecek ve vücutlarının diğer bölgelerine veya diğer bireylere yayılmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Boraks

Doğrudan cilt üzerinde kullanılmamalıdır, ancak uyuz akarlarını yok etmeye çalışırken bir kişinin çamaşırlarında etkili olabilir.

Boraks veya sodyum borat tartışmalıdır. Çoğunlukla çamaşır yıkama gibi ev temizlik ürünlerinde kullanılır.

Bazı insanlar uyuz ile yardımcı olabileceğini iddia etse de, uyuza karşı kullanmanın güvenli olduğunu sorguluyor.

 

 

Uyuz İlaçlama

ilaclama.com.tr olarak uyuz ilaçlama noktasında evlerinizi ve işyerlerinizi güvenle ilaçlıyoruz. 20 yılı aşan tecrübelerimizle ve Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı bir firma olarak uyuzun halk sağlığını ilgilendiren ve bulaşıcı bir akar türü olduğunu ifade etmek isteriz.

Bu kapsamda hekimlerin önerdiği tıbbi tedavilerin mutlaka eşya ve kıyafetlerin tedaviyi destekleyecek şekilde kullanılması ve aynı zamanda ortam ilaçlamasının da bu haşereye karşı etkili ve bir bütün olduğunu hatırlatmak isteriz.

Tse ve Iso Sertifikalı uyuz ilaçlama hizmetlerimizle sizlere ortam ilaçlaması noktasında memnuniyet garantisi sunmaktayız.

 

4.6/5 - (11 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü