Sizi Hemen Arayalım!

Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
sivrisinek-ilaçlama-istanbul, sivrisinek-ilaçlama-fiyat

Sivrisinek

sivrisinek

DURUMLAR,TANIMLAMA VE MÜCADELE

LATİN ADI: Family Culicidae

GÖRÜNÜŞ

Sivrisinekler Diptera ile aynı gruba aittir. Bu nedenle, tek bir çifti kanada sahiptir. Tipik olarak uzun, ince bacaklara ve belirgin bir hortuma sahip bir kafaya sahiptirler. Sivrisinek gövdeleri ve kanatları  küçük ölçeklerde kaplıdır. Yetişkin boyutları 3 ila 9 mm arasında değişebilir.

Sivrisinekler yaşadığım ortama nasıl gelirler?

Bu haşereler açık kapı ve pencerelerden kapalı mekanlara girerler.Genellikle kapalı alanlarda karanlık alanlarda bulunurlar,fakat geceleri kan ile beslenmek için harekete geçecektir.ev sahipleri genellikle bu haşereleri lavabo ,klozet ve çamaşırhane gibi bölgelerde görürler.Fakat çoğunlukla mekanların bahçe ve avlularında bulunur.Bazı türleri ise kalın çimenlik ve çalılılarda beslenebilecekleri uygun canlının yakınlarına gelmesini beklerler.

Sivri sinekler durgun sularda üreme gerçekleştiriler. Bundan dolayı göletler, yağmur toplayan su çukurları, bataklıklar vb alanlar risk oluşturan bölgelerdir.

Sivrisinekler ne kadar ciddi?Sivrisinekler, Zika virüsü de dahil olmak üzere insanlara çeşitli tehlikeli hastalıklar gönderebilir. Bu nadir hastalık gebe kadınları etkiler ve doğum kusurlarına yol açabilir. ABD’de daha yaygın olanı, Batı Nil virüsü ve birkaç tür ensefalittir. Bu sivrisinek kaynaklı hastalıklar da ciddi yan etkilere sahip olabilir. Yakın tarihli bir CDC bildirisine göre, sivrisinek ısırıklarının neden olduğu hastalık sayısı 2004 ile 2016 arasında üçe katlandı. 

Sivrisinek ilaçlama yapılmazsa istila belirtileri

Isırıkları ve Dişi sivrisineklerin çıkardığı rahatsız edici ses onların istila belirtileridir .İnsanlar hafif tahrişten yoğun iltihap ve şişmeye kadar ısırıklara karşı farklı tepkilere sahiptir.
Sulak alanlara üreme
Sivrisinek yavruları , saksı bitkilerinin suları gibi durgun sudaki varlığıdır.

Sivrisineklerden Nasıl Kurtulurum?

Sivrisineklerin istilasından kurutulmanın en önemli yolu bulundukları ve üreyebilecekleri alanların mücadele kapsamına alınmasıdır.Özellikle üreme alanlarının ortadan kaldırılması ve gerekli doğru ilaçlamanın yapılması atılacak en doğru adımlardan biridir. İstanbul kimya ilaçlama olarak sivrisinek probleminde size her türlü uzman yardımını sağlamaya hazırız.

Hemen sizde yardım almak için yazımızı okuyun ve bizi arayın ; Sivrisinek ilaçlama

Profesyonel denetim


Sivrisinek mücadele planı, haşere yönetimi konusunda profesyonel bir teftiş gerçekleştirerek ve sorunlara neden olan sivrisinek türlerini tanımlayarak başlar. Gerekli incelemeler  tamamlandığında, haşere yönetimi uzmanınız hem kaynak eksilterek hem de gerekli kimyasal ürün kullanımı için tavsiye ve yardım sağlayan bir sivrisinek tedavi planı hazırlayacaktır. Kaynak azaltma önerilerinden bazıları şunları içerebilir.

Nereden Geldiklerini Öğrenin 

Gerçek veya potansiyel sivrisinek gelişim bölgelerini gösteren mülkünüzün bir krokisini hazırlayın. Sivrisinekler gelişim bölgeleri  normal olarak su bulunan doğal ya da insan yapımı bir alan olarak tanımlanır.Örnek olarak: yağmurdan sonra su toplamaya eğilimli olan çukur alanlar, tıkanmış yağmur olukları,teneke kutularda biriken su, çocuk yüzme havuzları, kaplanmamış tekneler, ağaç oyukları veya çöp ve döküntüler su tutan alanlardandır.

Evden Çıkarın

Sivrisineklerin ev içine girmesini önlemek için önerilerde bulunun.

Saklanma Noktalarının Ortadan Kaldırılması

Gün içinde ev içindeki bazı alanları saklanmak için kullanabilirler.Bu gibi alanlar ve eşyalar ortadan kaldırılmalıdır.

Soru ve Görüşleriniz

E-posta adresiniz görünmeyecektir.

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!

Haşere Sorununuz Mu Var?

Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Hemen Ara
Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
ilaçlama kampanyası