Sizi Hemen Arayalım!
Bugün arama talebine geri dönüş yapıldı.
Tüm ilçelerde servisimiz vardır.
sivrisinek neye gelmez

Sivrisinek Neye Gelmez ?

Havalar ısındığında kapalı veya açık alanlarda sivrisinek en rahatsız edici haşerelerin başında gelmektedir ve Bu noktada sivrisinek neye gelmez ? , Doğal sivrisinek kovucu gibi araştırmaların çok fazla yapıldığını tecrübe etmekteyiz. Bu açıdan sivrisineği tanıyarak önlemleri sizlere aktaracağız.

Bir sivrisinek cildinize konduğunda, kanınızla beslenir. Ayrıldığı zaman tükürüğündeki proteinler Bağışıklık sisteminiz tarafından tehdit olarak algılanır. Bu proteinlere saldırmak için histamin (alerjenlere verdiği yanıtla aynı) salgılanır. Bunun sonucunda kaşıntı ve kızarıklıklar meydana gelir. İyi tarafından bakacak olursak sivrisinek ısırıkları 1-2 gün gibi kısa sürede iyileşir.

Sivrisinekler yanımıza geldiğinde tek endişelenmeniz gereken sadece ısırıklar değildir. Sonrasında süreç de rahatsız edici olabilir. Sivrisinekler, Batı Nil veya Zika virüsleri, hatta chikungunya ve sıtma gibi her türlü yoğun hastalığı taşıyabilir (belirli ülkelere seyahat ediyorsanız risk taşır). Bu nedenle ilk etapta sivrisinek ısırıklarının önlenmesi sıcak aylarda öncelikli olmalıdır.

  • Esen havadar alanları tercih edebilirsiniz.

Yapılan çalışmalara göre 1 knot üzeri(1.6 km/h) çok az esintinin bile olması sivrsineklerin uçmasını zorlaştırmaktadır. Bu durumda etkinlik için tercih edeceğiniz havadar alanlar sivrisneğin size gelmesini engelleyebilir.

Vantilatör tarzı fanlar da onların ortamdaki etkisini zorlaştırır. Rüzgar arttığında daha aşağından gelmek isterler böyle bir durumda fanın yönünü bel hizası aşağısına çevirmeniz güçlü bir etki sağlayacaktır.

  • Mümkün olduğunda en yoğun sivrisinek saatlerinden kaçının.

Sivrisinekler güneş doğarken ve batarken rüzgar aktivitesinin azalması ve karanlığın artması itibariyle daha hareketli olurlar. Etkinliklerini bu zaman aralıklarının dışında planlayarak onların gelmesini önleyebilirsiniz.

  • Dışarı çıkmadan önce bedeninize Sinek kovucu uygulayın.

Vücuda sıkılan sinek kovuculara karşı bir önyargı olsa da sivrisinek karşısında etkilidir. Bu tarz ürünler yoğun koklandığında yada yutulduğunda sıkıntı oluşturabilirler.

Bu ürünleri uygularken parfüm gibi kullanmayın, bunun yerine elinize sıkın ve ilgili alanlara uygulayın

  • Vücudunuzu serin ve sakin tutmaya çalışın.

Yaz aylarında havanın ısınmasıyla birlikte bedenimizde ortaya çıkan ter için feromonlar bulunur ve bu sivrisinekleri çeker. Aynı zamanda vücut sıcaklığının artması da onları çekecektir. Bu sebeple serin ve sakin kalmak onların size gelmesini engelleyebilir.

  • Sıkı dokunmuş, açık renkli giysiler giyin.

Sivrisineklerin çok sıkı bir örgüye sahip giysilere nüfuz edemezler. Bununla birlikte kapalı renkler onların dikkatini daha fazla çekmektedir. Bu sebeple teninizi koruyan sık dokunmuş, açık renkli kıyafetleri tercih ediniz

  • Dinlenmek sivrisineklerin size gelmesini engeller.

Sivrisineklerin besin kaynaklarını tanımlamak için aradıkları birincil şeyin Karbondioksit (CO2) salınımıdır. Kalp atış hızınız yükseldiğinde, vücudunuz daha fazla CO2 üretir.

Egzersiz yapmaktan alkol almaya ve baharatlı yiyecekler yemeye kadar, metabolizma hızınızı yükselten her şeyin CO2 üretiminizi artıracağını ve sizi sivrisineklere karşı dayanılmaz hale getireceği yapılan araştırmalarca ortaya konmuştur.

Ne yazık ki, fazla kilolu veya hamile olmak da CO2 üretiminizi artırabilir..

Dışarıdaysanız ve kalp atış hızınızın artacağını biliyorsanız, böcek ısırıklarını uzak tutmak için koruyucu giysiler giydiğinizden veya kovucu uyguladığınızdan emin olun.

  • Evinizin etrafındaki durgun sulardan kurtulun.

Kentsel alanlarda endişelendiğimiz sivrisinekler genellikle kendi yaşam alanlarımıza yakın su kaynaklarında ürerler. Zika virüsü ve chikungunya’yı ileten Aedes sivrisinekleri, bir kuş banyosu gibi küçük su kaplarında veya hatta bitkilerinizin etrafındaki saksı kaplarında bulunan suda kolayca üreyebilir.

Sivrisineklerin size gelmesini engellemek için mutlaka düzensiz su ve birikintilerinden kurtulun.

  • Mülkünüze sivrisinekleri Kovucu bitkiler ekmeyi düşünün.

Bu sizin sivrisineğin size gelmesini engellemek için tek çözümünüz olmaması gerekir, fakat bazı bitkiler işe yaramaktadır.

Bu bitkiler; sitronella, lavanta, limon otu, marigolds ve fesleğen gibi bitkilerdir.

Araştırmalar gösteriyor ki Evinizin etrafındaki sivrisinek sayısını azaltmaya yardımcı olmalarına rağmen, büyük miktarlarda ekilmiş olsalar bile, bu bitkilerin gücü sivrisinekleri bahçenizden tamamen uzak tutmak için yeterli olmayacağı gerçeğini ön plana çıkarıyor.

Aynı şekilde bazı bitkisel uçucu yağlarda faydalı olsalar bile sivrisinekleri bertaraf etmesini kesinlikle beklemeyiniz.

  • Sivrisinek ilaçlama hizmeti

Eviniz ve etrafında yapılacak Sivrisinek ilaçlama hizmeti sivrisineklerin size gelmemesi için caydırıcı olmaktadır. Bununla birlikte çok yakın çevrenizde yoğun sivrisineğe sebep olabilecek durumlar mevcutsa çözüm ve planlama da bu kapsamda detaylıca planlanmalıdır.

İilaclama.com.tr haşere uzmanları sivrisinek ilaçlama konusunda sizlere yardıma her zaman hazırdır.

 

 

 

Doğal Sivrisinek Kovucu

doğal sivrisinek kovucu

Yaz mevsimindeyiz ve aileniz veya arkadaşlarınızla açık alanların keyfini çıkarırken bir anda kolunuz kaşındı. Baktığınızda bir sivrisineğin sizi soktuğunu gördünüz. Ve kaşınmaya başladınız. İşte tam bu aşamada ilaçlama.com.tr olarak sizlere önereceğimiz doğal kovucularla onları nasıl uzaklaştırabileceğinizi açıklayacağız.

Sivrisinekler, erişilebilir besin kaynakları bulmak için kullandıkları inanılmaz derecede güçlü bir koku alma duyusuna sahiptir. Lavanta, nane yağı, sardunya yağı, tarçın kabuğu yağı, limon okaliptüs yağı, sitronella yağı, catnip, biberiye ve çam yağı gibi nefret ettikleri bitkisel ve doğal ürünlerin kokularını kullanarak sivrisinekleri kovabilirsiniz.

Bu sinir bozucu sivrisineklerden kurtulmanız için onların gelmeyeceği ve nefret edeceği doğal sivrisinek kovucu bitkisel ürünleri sizin için açıklayacağız.

Sivrisinek neye gelmez ? İŞTE CEVAPLARI;

 

Lavanta Sivrisinek Kovucudur

Lavanta kokusu bir çok insan tarafından çok karşılanan bir koku olmasına karşın kokusu itibari ile sivrisineklerin nefret ettiği doğal bitkilerin başında gelir

Mülkünüzde güzel bir bahçeniz varsa yapmanız gereken lavanta bitkisi satın almak ve onları dikmek. Evinizi ziyaret eden sivrisineklerin bir kısmının uzak durduğunu fark edeceksiniz.

Şimdi, sadece birkaç tane değil, mümkün olduğunca çok sayıda lavanta bitkisi ekmeniz gerektiğine dikkat etmek önemlidir. Bu sebeple böyle bir alanınız ve imkanınız yoksa O zaman lavanta yağı sizin için evreye girecektir.

Lavanta yağını parfüm şişesi benzeri bir kaba koyun ve parfüm veya güzel koku sıkarmış gibi ortama püskürtün. Tüm yapmanız gereken bu kadardır. Lavanta kokusu havada süzülecek ve sivrisinekleri kovmaya yardımcı olacaktır.

 

Sivrisinek Nane Yağından Nefret Eder

Bazı insanlar nane kokusunu çok severken bazıları ise sevmeyebilir, fakat bizim için mesele şu ki sivrisinekler bu kokudan nefret eder.

Peki sivrisinekleri kovmak için naneyi nasıl kullanabiliriz? Yayınlanan araştırmalara göre, yüksek konsantrasyonlarda nane yağının sivrisinekleri kovabileceği ortaya konmuştur. Küçük konsantrasyonlarda nane yağının (% 5 ve% 10) sivrisinekleri uzaklaştıramadığı, ancak yalnızca yüksek konsantrasyonlarda nane yağının etkili olduğu tespit edilmiştir.

Bu nedenle, nane esansiyel yağını, sivrisinekleri uzaklaştırmak için nane yağını bir sprey kabına koyun ve istediğiniz alanlara biraz yoğun olacak şekilde püskürtün.

 

Sardunya Yağı  ve  Sivrisinek Üzerinde Etkisi

Tipik bir sivrisinek kovucu olarak düşünemeyeceğiniz uçucu yağlardan biri sardunya yağıdır.

Sivrisinekleri kovucu özelliğini destekleyen önemli bilimsel kanıtlar bulunmamakla birlikte, sardunya yağı sivrisinekleri kovmak için asırlık bir alternatif çözümdür.

Sardunya yağı büyük olasılıkla sivrisinekleri kovmak için yeterli olmasa da, limon otu okaliptüs ve biberiye gibi diğer sivrisinek kovucu bileşenlerle birlikte kullanıldığında yararlı olabilir.

 

Tarçın Kabuğu Yağı ve Sivrisinek Yumurtalarına Etkisi

Tarçın, genellikle sıcak çaylarla birlikte kullanılan ve beğenilen bir bitkisel üründür. Bununla birlikte, tarçın kabuğu yağı, etkili bir sivrisinek eleme aracı olarak alternatif bir kullanıma sahiptir.

Tarçın kabuğu yağı sıcak ve baharatlı bir kokuya sahiptir. Tayvan da yapılan ve yayınlanan araştırmaya göre, tarçındaki birincil organik bileşik olan sinnamaldehitin sarı humma sivrisineklerinin larvalarının büyümesini engellemede etkili olduğunu bulmuşlardır.

Bu nedenle, bir grup sivrisinek yumurtası bulursanız, larvalara tarçın kabuğu yağı püskürtmek, yakınınızdaki sivrisineklerin büyümesini engellemek için etkili bir çözüm olabilir.

 

Limon Otu Okaliptüs Yağı ve Sivrisinekler

Limon otu, malzemelerden spreylere, mumlara ve losyonlara kadar her yerde bulunur. Bazı insanlar kokusunu sever, bazıları ise sevmezler. Sivrisnekler ise bu kokudan nefret ederler.

Gerçekte, limon okaliptüs yağı, yetişkinlerde kene ve sivrisinek ısırıklarını önlemek için CDC tarafından önerilmektedir. Sivrisinek ısırıklarını püskürtmek için tavsiye edilen tek bitki bazlı kovuculardan biridir. Anahtar bileşen olan limon okaliptüs yağı, bitkinin kendisinden çok daha etkilidir.

Limon okaliptüs yağı içeren sivrisinek kovucuların 6 saate kadar sivrisinekleri uzaklaştırıldığı görülmüştür. Bu bitki gerçek anlamda sivrisinek neye gelmez ? sorusuna cevap verebiliyor.

Bu uçucu yağı deneyin ve sizin için işe yarayıp yaramadığını kendiniz test edebilirsiniz.

 

Citronella Mumlarının Sivrisineklere Etkisi

Citronella mumları, dışarıda oturmak istediğinizde sizi sivrisineklerin saldırılarından koruyacak unsurlardan biridir.

Gerçekte, citronella sivrisineklerin koku reseptörlerini bloke eder. Sitronella topikal olarak uygulandığında veya havaya salındığında, sivrisinekler uygun bir besin kaynağı bulamaz ve bölgeden uzak duramazlar. Sitronella bazlı sivrisineklere topikal kovucular uygulayabilir veya bir sitronella mumu kullanabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken bu mumu dışarı çıkarıp yakmak ve kokusunu salgılamasını sağlamaktır.

Mumu yaktıktan sonra, çevresinde sivrisineklerin nüfuz edemeyeceği bir koku oluşturacaktır.

 

Kedi Nanesi ve Sivrisinek üzerine Etkisi

Kedi nanesi, sivrisineklere karşı en güçlü kovucu formlarından biridir! Biraz kedi nanesi yaprağı alın ve küçük parçalara ayırın. Bu parçaları bez parçalarına sürebilirsiniz böylece kuruyana kadar bu sıvı ve yağları ortama bırakırlar. Kedi nanesi ve yağı sivrisinek koçmada etkilidir.

Kedi nanesi bitkisi sivrisinek neye gelmez ? sorusuna vereceğimiz etkili cevaplardan bir diğeridir.

 

Sivrisinekler Biberiyenin Güçlü Kokusundan Nefret Eder.

sivrisinekler biberiyenin güçlü kokusundan nefret ederler, çünkü keskin aroması bir besin kaynağının maskelenmesine sebep olur. Biberiyeyi sivrisinek kovucu olarak kullanmak için, yaprakları ezebilir veya küçük bitkileri sivrisineklerin sık olduğu alanların etrafında tutabilirsiniz.

 

Sivrisinekler Çam Yağına Gelmez

Sivrisinekleri kovmak için en denenmiş ve gerçek kırsal yöntemlerden biri çam yağıdır.  Bazı araştırmalarla da desteklenmektedir. sivrisinek neye gelmez ? sorusuna verilecek en etkili bitkisel çözümlerden birdir.

Çam yağı sivrisinekleri kovar.  Yurt dışında Sıtma Araştırma Merkezi’nden yapılan araştırmalar, çam yağının Anopheles kültürlerine üst düzeyde kovucu özellikle olduğu tespit edilmiştir.

 

 

Sivrisinek Neye Gelir?

sivrisinek neye gelir

Peki sivrisinekler bahçemize, bahçemize ve hatta evlerimizin içine nasıl girer? Onları bu yerlere çeken nedir?

İlk olarak, sivrisinekler alacakaranlıktan şafağa kadar geceleri sorun olma eğilimindedir. Büyük ihtimalle bu yüzden onları geceleri görüyoruz.

Sivrisinekler ışıklara ilgi duyarlar. Bu nedenle neden onları sundurma, balkon veya çardak ışıklarınızın etrafında gördüğünüzü açıklar.

Ayrıca durgun suya uçarlar ve bu alanda ürerler. Bu da, arka bahçenizde veya yakınızda bulunan bir kuş banyosu gibi çeşmeleri veya küçük su kütlelerini temizlemek gibi şeyler yapmanıza sizi yönlendirmelidir..

Sivrisinekler insanları ısırmaya bayılır! Terlerimiz de dahil olmak üzere insanların cildinde bulunan bazı şeylere ilgi duyarlar.

Sivrisineklerin geldikleri şeylerle alakalı daha fazla bilgi edinmek için mutlaka tıklayınız; Sivrisinek neye gelir?

 

 

Sivrisinek

Sivrisinekler dünya üzerinde en fazla insan ölümünden sorumlu haşeredir. Kan ile beslenmek suretiyle tehlikeli hastalıkları bizlere bulaştırabilirler. Sirisnekler türlerine göre taşıdıkları hastalıklarda değişmektedir.

Sivrisinekler hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız: Sivrisinek

 

 

Sinek

Genel olarak sinekler 6 adet bacağa ve uçmak için 2 adet kanada sahiptirler. Beslenmek üzere sahip oldukları ağız yapıları farklılaşmıştır. Sinekler hem rahatsız edici haşereler olmakla birlikte hem de  dünya üzerindeki tehlikeli rahatsızlıkları insanlara veya beslendiğimiz gıdalara bulaştırabilirler.

Sinekler, türleri ve onlar hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayınız: Sinek

5/5 - (38 votes)İlaçlama Fiyat Modülü
Footer ilaçlama logo ikon Türkiye'nin En Akıllı İlaçlama Fiyat Modülünü Hemen Dene!
İlaçlama parasite Mekan ve Haşere Türünü Seç, Kendi İndirimini Yarat!
ilaçlama modül indirim Özel İndirimlerle En İyi İlaçlama Fiyatını Yakala!
Yorumlarınız Bizim İçin Kıymetli

Çalışanlarımızı önemsiyoruz. Yorum sizden bahşiş bizden.


Hizmet Değerlendirme :

Bu kısımda müşteri yorumu bulunmuyor. İlk ekleyen siz olun!
İlaçlama İkon

Haşere Sorununuz Mu Var?

En iyi Böcek İlaçlama Hizmeti İçin Hemen Bizimle İletişim Geçin!

Tıkla Ara
444 34 71
Whatsapp
Danışma
Whatsapp Danışma
İlaçlama Fiyat Modülü